Dá sa ísť na dovolenku za 1500 eur?

stelinau
9. apr 2013

je možné ísť na dovolenku k moru za 1500eur? Myslím niekde Turecko , Taliansko , Grécko- aby to bolo s cestou a samozrejme aj stravou? 🙂 My sme zatial boli len v raz v Bulharsku , ale teraz by sme chceli ísť niekde inde. Ak však to nebude reálne , tak do Bulharska pojdeme opať. dakujem za odpovede 😉

soldi
9. apr 2013

@stelinau my sme boli traja (ale jeden infant) na 12 dni na ibize v hoteli priamo na plazi vratane polpenzie a teraz v zime na kanarskych, tiez na 12 dni, tiez polpenzia, tiez dvaja plus infant a obe dovolenky nas vysli cez cestovku 1 000 eur, takze myslim, ze sa zmestite uplne v pohode 🙂

majush
9. apr 2013

Určite je to možné. my sme boli minulý rok na konci septembra na korfu, na 8 dní s all inclusive a všetkými poplatkami a poistením za 800 € (3* hotel). dcéra mala 13 mesiacov, takže sme platili za nu len nejaké poistenie vo výške 60 € inak nič. aj tento rok chceme ísť kým nemá 2 roky, lebo potom sa musí platíť minimálne palivový príplatok.

beruha
9. apr 2013

@soldi a to ste cez ake cestovky a kedy isli . . .?

zuuzka
9. apr 2013

@soldi Ahoj 🙂 Prosim ta a ake je pocasie v zimnych mesiacoch na kanarskych? My totiz tiez uvazujeme o dovolenke pri mori aj v zime, len kym je nas maly maly, tak niekam, kde sa az tak dlho neleti.

soldi
9. apr 2013

@beruha prvykrat cez fishera a druhy krat cez nejaku nemecku, sprostredkovatel bol studentagency.cz 🙂

@zuuzka nas kazdy strasil, ze tam bude zima, ale na slnku bolo kazdy den cez 30 stupnov, cize akurat 🙂
moj mal 20 mesiacov ked sme sli, let trval 5 hodin a v pohode to zvladol 🙂
pospal si, pohral sa, pobehal, rychlo to uslo 🙂
ale povodne sme tiez chceli ist do karibiku radsej, nesli sme kvoli mojmu tehotenstvu, inak plati, ze cim je dieta mensie, tym lepsie sa s nim cestuje 🙂
na ibize sme boli ked mal 14 mesiacov a bol ovela lepsi 🙂

stelinau
autor
9. apr 2013

@soldi dakujem a cez aku cestovku ste išli? My máme dve deti- 14ročného chlapca a 7 ročné dievča. A ešte ísť last minute ja nemôžem, pretože ja musím nahlásiť dovolenku. Ja som pozerala na nete, ale najlacnejšie mi ukázalo Turecko za 2000eur. A to už by mi neprešlo.

soldi
9. apr 2013

@stelinau fisher a druha bola nejaka nemecka. ak nemozes ist last minute, tak sa oplati zajednavat dovolenku zaciatkom roka first minute- januar az marec, ako ktora cestovka. vtedy mavaju zlavy 30% a niektore maju obmedzeny pocet na dve deti uplne zdarma (cize sa neplati ani letenka)
treba si vzdy nechat posielat katalogy.
teraz uz je neskoro na first minute 😒
kamoska si chvali tuto stranku s dovolenkami: http://airstop.cz/

zuuzka
9. apr 2013

@soldi No to je super. A ktory mesiac ste boli? Aj nas bude mat v zime 20 mesiacov. My sme boli minuly rok na Cypre, to mal 6 a hoci sme sa bali zvladol vsetko najlepsie z nas 🙂 Tak som zvedava na toto leto 🙂

soldi
9. apr 2013

@zuuzka boli sme v januari, ze vraj najchladnejsi mesiac 🙂 vsade na nete pisali, ze tam je 18 stupnov, ano, 18 bolo o siestej rano, ale cez den bolo uplne teplucko 🙂
a dost zalezi ajna tom, aku oblast si vyberiete. my sme boli na tenerife pod sopkou, takze tam nefukalo ani oblaky sa nedrzali 🙂

zuuzka
9. apr 2013

@soldi No super, dakujeme za tipy 🙂 Vidis ja som sa presne bala, ze tam bude len tych 18. A Egypt alebo Tunis my velmi nemusime.

mimikyky
9. apr 2013

@stelinau ja toto isté riešim aktuálne, chcem ísť sama s dcérou 14r a synom 7r...

katinka71
9. apr 2013

@stelinau urcite sa da my odlietame v koncom maja na dovolenku do turecka,vysla nas na 8 dni dokopy 600 e pre 2 osoby +infant,je v tom letenka,AI,5* hotel je pravda ze som to objednavala este v decembri,objednavame cez lidl reisen at alebo hofer reisen at, a uz som nasla aj na september do talianska tiez za taku cenu

stelinau
autor
10. apr 2013

Ešte som zabudla dodať to najhlavnejšie dvaja dospelí a dve deti-14 a 7 rokov. 😉

andrejka1974
10. apr 2013

vyjde ta mozno mimo sezony , ale ak mas skolopovinne deti tak to velmi nejde 🙂 🙂 🙂 🙂

terina25
10. apr 2013

veru,andrejka má pravdu.my sme boli min.rok 2 dosp.osoby+2 deti - 3 a 2 roky v Egypte na last minute(v polovici septembra)a vyšlo nás to cca 1800eur.a to sme kupovali asi 2 dni pre odletom.takže za 1500 eur asi ťažko niečo nájdete.Možno tak autobusom nejaké Chorvátsko príp.grécko,bulharsko a bez stravy.

959touareg
11. apr 2013

teraz ta iba letiskove poplatky vyjdu viac ako polvicu z ceny, ktoru mienis vrazit do dovolenky. kedze mas uz velke deti, tak si vypocitaj cca 180-220€ x 4- to su letiskove a teraz idu opat hore....oblast Tunisko, Turecko, Eur. tusim 25€ , ostatne 30€ . radost.
ale mozno ked budes brusit a snorit,najdes, Rakusania zvyknu mat super ceny, ale vacsinou je to ultra last a casto je odchod za 1-2 dni.

dai
11. apr 2013

@stelinau jedna osoba v pohode😉

dai
11. apr 2013

@stelinau tak som si teraz precitala ze to maju byt 4 ludia za plnu sumu kedze deti su uz nad 6 rokov... no dovolim si pochybovat - my teda zatial sme boli 2 dospeli a 2 deti z toho jedno pod 2 cize len letiskove a jedno 5rocne cize tiez velka zlava a na 16 dni sme sa pod 4000 nedostali - islo teda o 5hviezdiciek all inclusive v turecku - chodime pritom cez rakuske cestovky cez ultra first moment ( cize zlavy asi 30% oproti normal cene)

za takuto cenu ale das napr. prenajaty domcek niekde v chorvatsku, taliansku ci grecku pre 4 osoby , dostanes do toho podla mna aj dopravu aj stravu ( ale teda dopravu autom nie letecky )

dai
11. apr 2013

@katinka71 ale v maji v turecku asi more nic moc, ci ratate len s hotelovymi bazenmi?

yanni
11. apr 2013

No neviem neviem. To je straaasne malo. Ale velmi ti nepomozem, kedze my nie sme na pausaly a uz vobec nie cez cestovku. Vsetko si zostavujeme sami. let extra, hotel extra. Stravu nanajvys ranajky. Abu Dhabi + Dubaj teraz v marci, let z Mnichova cez Frankfurt pre dvoch dospelakov ca. 1000 €, hotely 5* v oboch mestach spolu na 10 dni+ranajky ca. 3000 €.
Ono, ked chces nieco lepsie, nie osarpany hohel a hrozne jedlo, musis ratat aj s viac prasulami. Lety aj v ramci Europy sa uz dost splhaju. A autobus by som neodporucala. Hlavne ked ides s detmi. Este tak autom, mozes robit prestavky ako sa vam zaziada, popripade na pol ceste niekde prespat, keby to bolo daleko.

lucik194
11. apr 2013

uf 1500€ no v hlavnej sezone (jul / augist) asi nie, jun resp. september je realny. Ale letecky do 1500€ jedine last minute. my teda cez cestovky nechodime ale na tvojom mieste by som urcite januar az marec hladala v katalogoch aby som vystihla first miunute, kedze potrebujes dopredu nahlasit termin.
do 1500€ tak vlastnym autom alebo autobusom 😒

matozazzo
11. apr 2013

Nepises kolki dospeli, kolko a akych starych deti... Mozne to je, ale nie pocas letnych mesiacov... a cestovat s detmi nie je problem, ak su na to zvyknute odmala (dlhsi let alebo autom, bus urcite nie) 🙂

mam4
11. apr 2013

svokrovci boli minuly rok v chorvatsku, cesta, jedlo, ubytko a "vreckove" ich vyslo cca 500e a boli tam asi tyzden - vlastnym autom aj s dalsim parom, nie cez cestovku ! ubytko si nasli priamo na mieste, taky domcek s vlastnou kuchynkou, blizko plaze a boli tam v sezone, takze podla mna sa rodina s detmi kludne zmesti do 1500e ak sa dohovorite a viete si samy vybavit ubytko, mate auto a nepotrebujete 5 hviezdiciek 🙂

mam4
11. apr 2013
yanni
11. apr 2013

@mam4 No aby som ja na dovolenke este varila. Mam toho dost cely rok. Na dovolenke si ma clovek "dovolovat"
😀 😎

mam4
11. apr 2013

@yanni ved sa da ist aj do restiky, ci cestou nieco male zobnut, ovocie a pod, varit nemusite, a napr moj manzel rad vari takze vzdy sa da najst kompromis 🙂 podla mna je to lepsie, lebo nie som casovo viazana, mozme sa najest kedy chceme a kde chceme 🙂 nemusime sa vracat do hotela ani skoro vsatavat na ranajky 🙂

pa_mi
11. apr 2013

@stelinau jasne, to mate nahodou celkom pekny rozpocet. my sme boli v septembri na svadobnej ceste na 12 dni all inclusiv Turecko za 500 na osobu 🙂

mobilka
11. apr 2013

@pa_mi wau, a to cez akú cestovku? a to busom či letecky 🙂 ?

yanni
11. apr 2013

@mam4 no ved to, to bol odkaz na tu "kuchynku". My si zabezpecime stale len ranajky. Zvysok uz len restiky. ten moj tiez rad vari a k tomu este velmi dobre, ale na dovolenke nikdy. Dost je toho mimo dovolenky, tak si chceme uzivat a dat sa obsluhovat 😵 a tiez si uzit tie volne chvile s rodinou a bez stresov. Nie to este ist niekde do supermarketu na nakup a vyvarat. A sackove polievky, ci plechovky, omacky na spagety z poharika a pod. u nas nehrozi. U nas je vsetko cerstve. Takze uz len dobra restika 😉

pa_mi
11. apr 2013

@mobilka ahoj, to bola medina tour a letecky sme boli. a este aj super casy odletov a priletov boli, lebo tam sme leteli ten 1.den dovolenky hned v noci, teda rano sme boli v hotely a teda sme mali aj cely ten 1. den pre seba, niekedy sa ten 1.den len presuvas a teda vlastne sa o jeden den dovolenky pripravujes. a domov sme sli posledny den naobed, takze doobedu sme sa este clapkali. ako som hovorila boli sme september a bolo tak akurat teplo - v noci 23 stupnov - prijemne na prechadzky a tak a cez den 30 takze nie ziadne peklo. manzel nema rad prilis horuco ked je. a strasne vela sme nakupili handier za super ceny - tam sa da. a hotel bol 4 hviezdy myslim, tento http://www.medina.sk/hotel/KRIZANTEM KATYA nam sa pacilo vsetko, akurat ja by som privitala pestrejsiu stravu co sa masa tyka, ale to v tychto krajinach asi aj tak nemoze clovek cakat. bola to nezabudnutelna svadobna cesta.