Dieťa neobsedí v autosedačke. Potrebujem poradiť

pizicek
10. aug 2008

ahojte mamicky potrebujem poradit chistame sa na dovolenku s malym autom ,ale problem je ten ze nas anielik neobsedi v sedacke. 😒 Nepoznate nejake kvapky ,alebo homeopatikum na spanie?samozrejme take co mu neublizia dakujem.

blcha
10. aug 2008

nasej malinkej sa v autosedacke paci zvladla 12 hodinovu cestu v pohode sli sme na noc. zevraj je dobre dat kinedril bude dobre spat a nebude mu zle aj fenistil ukludnuje.

cifroska
11. aug 2008

Ahoj Pizicek.Mi sme boli na dovolenke s malym.Aj som mu dala fenistil kvapky ale nezabrali ,dokonca sa nam v noci zobudil a bol hore 3hodiny.Ked som sa ja pytala v lekarni tak mi povedali,ze je sirup na upokojenie no nespomeniem si ako sa vola,ale je na predpis.Skus sa spytat pediatricky.Aj na kinedril som sa pytala a ten je od troch rokov.To som nedala. 😉 Skus sa popytat v lekarni. 🙂

hubka
11. aug 2008

ak myslite ten homeopaticky sirup z bylin, vola sa Relax...ale v lekarni je problem ho zohnat, aspon ja som mala taku skusesnost...tiez sa chystame na dovolenku a neviem aky bude maly, on je vcelku kludny, len nesmieme zastat na cervenej a dlhsie mu trva kym zaspi haha 😀

pizicek
autor
11. aug 2008

skusim to v lekarni som zvedava ako to zvladneme urcite dam vediet co zabralo a dik za radu.

jabber
11. aug 2008

pizicek - mrkni na http://vois.boiron.cz/leky.php#poly - mohl by pomoct ten Sédatif PC, na nevolnosti v autě je Cocculine 🙂

tamia
12. aug 2008

ja neviem, ale na noc by som necestovala, lebo dieťa sa v autosedačke nevyspí, iba čo bude celé dolámané a nočny spánok aurčite nenahradí ten cez deň. POdľa mňa je to do určitej miery trápenie dieťaťa. Možno ma za moj názor "sprdnete" ale toto si myslím 😉

mareli
12. aug 2008

my sme napr. cestovali 6hod autom cez den a mala vacsinou prespala aj tak. robili sme si prestavky asi polhodinove, aby sme sa s nou poprechadzali. no tak ci tak bola dolamana!!!!aj my. ved to je jedno ci v tej autosedacke spi alebo len sedi cez noc ci cez den, po dlhej ceste bude babo alebo aj dospelak z auta uz unaveny.
na porovnanie, ked sme boli minuly rok na vianoce v dominikanskej rep. let trval 9hod. tam sme isli cez den a odtial sme isli na noc. a ten let na noc sme zvladli ovela lepsie, pretoze sme boli ospali a spali sme. aj ked sme boli dolamani, ale to sme boli aj z toho letu tam cez den 🙂

bublina7
12. aug 2008

My jsme jeli desetihodinovou trasu a docela to šlo ale jak píše mareli museli jsme často stavět a nechat prcka provětrat a protáhnout. Pak se klidně vrátil do sedačky .

sasenka
12. aug 2008

my zásadne s malým cestujeme v čase spania, na dlhe trate na noc, inak cez obed. Ked nespí, celú cestu vrieska 🙄 vydrží aj 100km jačať - nie plač, skor sa hnevá, vykrikuje.
A diežťa nie je zo sedačky nejako dolámane, mame polohovatelnú do 18kg a vyspí sa uplne v pohodke.

kukona1
12. aug 2008

ja som mala s malou podobný problém,aj coculine som jej dávala ale iba polovičku ...nezabralo a potom som si pýtala nejaký sirupček ani neviem ako sa volal,ten som použila iba raz a hned som ho dala švagrinej...pred cestou som dala malej určenú dávku a ona hned v sekunde zaspala a za 5 minut sa zobudila a potom preplakala ceslú cestu...nakoniec som to začala riešit tak,že na cestu som do kufríčka zbalila všetky jej oblúbené hračky,pustili sme jej oblúbené cd s detskými pesničkami,k tomu oblúbené soletky a jupíka...celú cestu som síce pri nej nepohodlne sedela bola som viac unavená ale malá bola spokojná a celú cestu sme sa jašili...ani nevedela ako a boli sme na mieste...256 km s jednou zastávkou...ale každé dieta znáša cestu autom inak 😉

ilijanka
15. aug 2008

my tiež zásadne cestujeme v čase, keď má ísť spať- teda cez obed, na dlhšie trasy zatiaľ nechodíme, ale keby som mala ísť napríklad do Chorvátska- tak zásadne v noci, aby spal, dieťa musí sedieť v sedačke či spí alebo nie, takže s tým,že je dolámané ja nesúhlasím, lepšie, keď pri tom spí, neviem si predstaviť, ako by vydržal celý deň sedieť v sedačke- tak náš určite nie 😝

bibula
15. aug 2008

to co je za hlupost?

sasenka
15. aug 2008

Bibula, čo myslíš že je hlúposť, nepochopila som jaksi...

No amy sme do Chorvátska šli s 16-mes. synom a zvládli sme to za 12 hodín, z čoho 11 hodínmalý prespal, uplne v poho a nevyzeral ani trocha dolámaný... to skor my a staršia dcerka

sasenka
15. aug 2008

jaj a zabudla som, bez liekov a homeopatík 😉

mylím, že je lepšie isť v čase, ked ma dieťa čas spania a spí prirodzene, ako ho nadopovať niečim, aby spalo v čase ked normálne nespáva a može ho to celé "rozhádzať". Moj muž by tiež radšej cestoval v inom čase, ale proste aj on to uznal, že kym je malý sa mu prisposobime.

pebi
26. sep 2008

existuje dvd do auta, monitor se přidělá na opěradlo před prcka a může koukat třeba na krtečka... prodávají to např. v tescu a stojí to kolem 2000kč 😉

caruzo19
26. sep 2008

chamomilla 5CH,pouziva sa to aj pri prerezavani zubkov,v globale je to na ukludnenie.mozes aj 9CH

ajka.4v
17. jan 2010

Ahojte, prosím o radu, lebo som uz totalne zufala...moja malinka (11 mes.) neobsedi v autosedacke ani 5 min. Stale sa hneva, zuri a ja si s nou uz neviem dat rady....Vie mi niekto poradit ako to zvladnut??? Som zrela na psychiatriu ☹ ☹ ☹

denduska
17. jan 2010

tak my mame certa co sa tyka autosedacky....casto cestujeme 300 km trasy a cim dalej tym viac je to na nervy...jaci a jaci a jaci a nakoniec sa od revu povracia...a to od malicka cestovala (kym bola vo vajicku tak spinkala)... mame aj dvdcko aj milion hraciek v aute, aj fenistil som skusala - to bolo este horsie, miesto klasickych 45 minut, spala 28!!...tak my spolu tu trasu co moj muz sam prejde za 2,5 hodiny ideme aj 5 hodin... ja sa mu normalne cudujem ze pri tom vrieskani dokaze davat pozor na cestu. Homeo jej nezabralo, tak co ine? to ju mozem normalne uspat nejakymi liekmi lebo jej nepomoze nic 😒

zuza.m
17. jan 2010

denduška ahoj 😅 ,to som nevedela že už ste sa dopracovali k neznašaniu sedet v ssedačke.ved od malinka snou cestujete.
mne maly nevedel cestovat už od malička ,ešte ked bol novorodenec tak bolo ok ale od troch sa jedoval.teras je to už lepšie možme sa dostat aspon 30km od domu.jasne že cestujeme aj 150 km k mame ale to už dopredu rozmyšlam ako to zvladneme ale posledne cesty boli celkom fajn prespal alebo sa zahral.nikdy som snim nemohla cestovat sama lebo vreštal ale ako som sa odhodlala som zistila že je to lepšie ked nesedim prinom.tak že som išla s kamoškou ktora sedela s malou vedla mojho maleho a obsluhovala ho.ani raz prinej nemrnkol.on je pri cudzich ako anjelik to len pri mame si dovoluje.a tak sa naučil že treba zdolat nejaky ciel a potom ide von.ale nemožeme postat.napriklad tankovat v tedy s auž začina vrtiet a vyberam ho von pochodit si.v žiadnom pripade ho nevyberam ked sa začne jedovat ani nezastavujem ,snažim sa utišit najlepšie zabera papanie tak že chrumky ,lizatko jablčko .to všetko vytahujem ked už zahratie nestači.no ajasne že sa na cesty vyberame v čase spania,a maleho ako tam vložim si najradčej nevšimam ,nepozeram do oči 😅 .až ked začne byt nepokojny sa prihovaram smejeme sa ,ukazujeme hračky čo su prenhhho novinkou,ukazujeme von a papame.ešte som mu nedala nijake lieky.ešte ma napadlo že nam velmi pomohla chvilôku na aute snim nejazdit.už bolo aj tak že sme bez revu neprešli ani 6km že sa tam jedoval hned ako si sadol.tyždnem sme neišli nikam on zabudol a potom zase v pohode presedel aspon tych 6km. 😅

denduska
18. jan 2010

zuzi cau 😉
no ja neviem, strasne sa to zhorsilo, odkedy je vo vacsej autosedacke. Keby sa dalo kupi megavajce, som prva v rade 😅
A s tym sedenim pri nej mas pravdu - minule som pri nej nesedela ja, a bolo to ovela lepsie. Ona ma ma vseobecne na haku a pri mne strasne vystraja. Pri tatovi si nedovoli 😠 Cize z toho mi vychadza ze by som mala soferovat ja, no ale ja si netrufnem tak daleko 😖 (a zas tato nema na nu nervy ked vystraja a necha ju vrieskat a to zas ja nemozem soferovat..) tak ludia radte...

zuza.m
18. jan 2010

tak si sadni vedla ako spolujazca a ked bude niečo potrebovat tak ju obslužiš z predu.ono to tak byva že si pri mamine najviac dovoli aj u nas je to tak ineboj sa.aj ked mam autoritu v tom to nieje.aspon to vyskušaj možno sa jej to nebude pačit.u nas sa to prave upravilo ked išiel do velkej sedačky.a prečo ju už nemožeš mat vo vajci??ved ju otoč do protismeru v pohodke nie??teda ja som ho minule tam viezla lebo sme mali ešte jedno dieta a to nemalo svoju sedačkku tak sme požičali velku a maly bol vo vajci .no nepačilo sa mu tam.ved velmi ti tam nemože trčat.teda nohy možu a hlavička netrči nie?

atrami
18. jan 2010

Aj my sme tým prešli. Najstaršieho sme museli prisadnúť a až potom pripnúť pásy.
Buď sme dali niečo na spanie alebo sme išli, keď mal spať.

Pri najmladšom nikdy vzadu nesedím a je kľud.

nanika
18. jan 2010

http://www.biotrend.sk/?pg=6

mozno to stoji za pokus,

RESCUE REMEDY (Záchranný liek) - kombinácia Cherry Plum, Clematis, Impatiens, Rock Rose, Star of Bethlehem

* pomáha zachrániť život v núdzi, zabraňuje energetickému šoku
* užíva sa v - akútnych stavoch - pri obdržaní zlej správy, po rodinnej hádke, pri stavoch zmätenosti a paniky
* pred stresovou situáciou- pred skúškou, pohovorom, verejným vystúpením, cestou, návštevou lekára, nemocnice, pred operáciou ......

je to aj pre deti, pre zvierata, pre tehotne... len na upokojenie, je to skor taka alternativa, nie je to uspavak, ani liek

kacka79
18. jan 2010

Tak my teda jezdíme autem i létáme na noc - pokud je to možné.. Fíla cestu většinou prospí a nikdy jsem nepozorovala, že by byl z auta nějak nevspalý.. no jasně, není to jako v posteli, ale zase nejezdíme nikam denně takovou dálku, že joo

aussiegirl
20. jan 2010

u nas bolo cestovanie katastrofa zo zaciatku. neznasal sediet v protismere jazdy,lebo nic nevidel. celkom nam pomohlo ked sme maleho konecne vedeli dat do vacsej sedacky a cestoval v smere, ale aj tak casto kvikal na nevydrzanie. takze nasledovalo CD s detskymi pesnickami (od podhradskej) maly pocuval jak puk 😀 najviac nam asi pomohlo ked som si od neho odsadla a cestoval vzadu sam - nemal si na koho dovolovat 🙂. kupili sme si take spatne zrkadielko a podla toho ci som sofer alebo spolujazdec tak si to zdrkadielko nastavujem a hocikedy viem maleho skontrolovat. teraz ficime na rozpravkach (zlatu rybku uz viem odrecitovat spamati), kupili sme aj DVD prehravac do auta, ale robi sa mu z toho na grckanie chudatku, minule mi krical ze maminka pomooooc..moje zlato. takze nepouzivame, skusime ked bude vacsi. o tom cocculine som pocula od kamosky, ale kym funguju pesnicky a rozpravky tak chemiu neriesim.

lienka79
20. jan 2010

kinedril sa davaq aj mensim detiom,ale samozrejme mensia davka...1/4 tqbletky
My sme malemu dali aspal do chorvatska..vyrazili sme veecr,ked mal vecerny spanok a zobudil sa nam az v \cjorvatsku pred vstupom na trajekt 😀 ..To iste cesta domov a to sme sa fakt dovolenky obavali...mal vtedy 17 mesiacov

jankapiknova
1. feb 2010

Nam tiez dlho neobsedel v autosedačke ale raz som si skusila sadnut do predu a maly bol sam vzadu a bez problemov,tak od vtedy sedavame obaja s muzom vpredu a je kludny a sleduje cestu. Ja si dam dole tu zasterku proti slnku a tam je male zrkadielko tak ho sledujem tade 😀 a on mi aj zakyva ked sa nam stretnu oci povie mi ahoj a dalej sleduje cestu 😉

sofi07
2. feb 2010

jankapiknova, u nas tiez toto zabralo 🙂 . ale robime to tak len na kratsie vzdialenosti.