Dieťa v lietadle. Poraďte tipy a triky na cestu!

sisika
29. okt 2006

Ked uz som v razi-hned dalsia otazka: Poradite mi triky a tipy na cestu lietadlom s mojim anjelikom? Bude to dlllhy 10 hod let.
Co si mam zobrat na palubu,ako sa s nou zahram,co v letistnej hale.Ako je to s kocikom? Malicka ma 13mes.
Vdaka,Sisa

peta.cz
29. okt 2006

Při přistávání a vzlítávání malou buďto koj nebo jí dej bumbat - nebudou jí bolet ouška. Kočárek Ti vezme většina leteckých společností až na palubu, ale musí se dát složit, raději se ale informuj u své letecké společnosti.

sisika
autor
29. okt 2006

Dakujeem. 😎

fafa
29. okt 2006

Zober si hracky a nejake chrumkanie, tak rychlejsie ubehne cas. Nam sa celkom osvedcili knizky a ine hracky. Ja mam taku skusenost, ze mi obe deti let prespali, zaspali chvilku po starte a prespali cely let, leteli sme ale len dve hodiny. Osvedcili sa aj cumliky pri starte a pristavani. Niektore letiska maju detske kutiky, ale kvoli hygiene to ja moc nemusim.

dorotka
29. okt 2006

sisika ja som tiez letela s mamickou ktora mala asi polrocne dieta a dalsie dve so sebou bohuzial si nepamatam triky ale viem ze let do USA zvladli vsetky tri uplne v pohode myslim ze dost aj prespali 😉

lucisa
29. okt 2006

Ahoj, siska. Opravdu je nejlepší, když může dítě sát nebo aspoň dumlat dudlík. Většina leteckých společností se o maminky, cestující s tak malými dětmi postará. Myslím, že to ale musíš předem nahlásit, pak tě na letišti čeká doprovod, který se stará o tvé zavazadla a ty se staráš jen o dítě. Pomůže ti s odbavením, zavazadla dá k přepravě (na pás, nebo kam se to dává) a prakticky se o tebe stará až na palubu, tzn. že by měl stále hlídat i tvé osobní zavazadlo, přebalovací tašku, příp. kočárek (prostě vše, co si bereš na palubu), když je třeba ještě dlouhá doba do odletu nebo zpoždění. Dítě bývá někdy mrzuté, unavené, pořád by někam běhalo a pokud navíc cestuješ sama, není v tvých silách hlídat malou a ještě věci. Ale zkus se na tuto službu pozeptat a příp. objednat, pokud budou mít kapacity, určitě ti vyjdou vstříc a poradí ti i fígle, co s malou při startu i při přistání. Co se týče hraček, vem si třeba takovou tu magnetickou tabulku, kde se píše tužkou bez špičky a čmáranice jdou posunutím pásky smazat nebo obrázkové knížky, kde jsou třeba zvířátka nebo hračky a vydává to zvuky. Ale myslím, že stejně malá nějakou dobu prospí, to si zdřímni taky, abys celý let vydržela. Je to dost velké vypětí udržet malou, aby neděla velký kravál, někteří lidé jsou divní a mohli by ti to pak dávat najevo 😠

emjee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emjee
10. aug 2008

zdenka821 • 1d • Dnes o 11:09
ahojky, chcem sa spýtať na Vaše skúsenosti čo si vziať so sebou do príručnej batožiny do lietadla aby som zabavila mojho synčeka počas 2-hodinového letu?

lenkarybicka
10. aug 2008

ahoj,uz jsem letela s nasim malym trikrat,vem si pleny,vlhke ubrousky,piti,pokazde jsem si mohla vzit celou flasku caje sebou,(vsude rikaji ze muzes mit jen 100 ml tekutin sebou)ale u maleho ditete to je jedno.Jestli nekojite,tak si vemte sebou hotove jidlo to hip atd.To vam tam ohrejou letusky v mikrovlnce.Leteli jsme uz na kanary,cele ctyri hodiny byl malej uplne v poho,vzala jsem sebou tusku,takze hodne cmaral do meho casopisu,nebo jsme prohlizely knizky.Spal asi tak hodinu a pul.Kocarek musite mit skladaci,nez vystoupite z letadla tak vam ho vetsinou uz privezou.

marika80
10. aug 2008

Ahojte, iba chcem upozornit, leteli sme z Anglicka a mala som dzusy Fruit shoots pre malu a nedovolili mi ich zobrat lebo som mala tie vacsie, ze vraj to ma byt v detskom pohari. Nastastie som mala tak mi to 'milostivo'dala preliat a co sa nevoslo mi mala ani nemohla dopit. A taktiez mi nedovolili jogurt pre malu lebo bol vacsi ako 100ml. Takze pozor

marorlinko
12. aug 2008

my sa chystame letiet tiez a tiez neviem,jak to bude s malym,ked je dost aktivny doma,co bude v lietadle, ved ani neposedi,neviem,co mu kupit,aby sa zabavil, asi dalsie knizky,ale tolko hodin,sa jej venovat nebude urcite, ta kreslacia tabula, to ma a pouzije ju iba na par minut a je to. asi nejake auticka, co vydavaju zvuky a hybu sa, to ma rad,ale dokedy,
marika diky za radu, bo maly mi tie dzusy zboznuje, aj jogurty, maly mi vela pije a ten poharik vyprazdni za par min. co bude potom pit, mozem zobrat viac poharikov? co je toto za sprostost,ze jogurt vacsi jak 100ml sa nesmie brat, inac tie mensie fruit shoots sa smu vziat,alebo aj tie treba preliat?
ako to je s mlieckom, mozem mu vziat mliecko do lietadla? chcem mu kupit tie hotove 200ml aptamil,alebo mam mu urobit vo flasi?, neviem,ake jedlo maju v lietadle pre deti, bojim sa,ze mi to maly nezje a bude nervozny, rada by som mu vzala aj jedlo svoje.

marika80
12. aug 2008

Tie dzusy by mohli byt v poriadku, kedze su mensie ako 100ml. Ked bola mala mensia tak sme cestovali s 2 velkymi-ale detskymi poharikmi a tam mi nikto nenamietal. No uplne od veci. Ak je maly detsku stravu s poharikov, tak tie mu mozes zobrat a mozno bude ok aj mensi jogurt. Ale to nezarucujem. V lietadle su len sandwiche, alebo pizza a blbosticky. Ale ked prejdes kontrolou mozes skusit v obchodoch kupit tam nieco malemu. Ale nenasla som dzus s tym naustkom, tak si pre istotu odkrut zo starej flase, a potom si to nasad. Mlieko budes musiet okostovat, tak si ho asi daj do flasky, nech sa Ti potom nevyleje. Ja som malej kupila knizky, miluje Doru, a tie som jej prvykrat ukazala v lietadle. Celkom obsedela, mala som aj pastelky. A pred nami sedeli deti, tak potom sa hrala s nimi. Mali sme stastie, ze sme sedeli same, lebo neznasam ked sme tam nasackovany 4 a vzadu sedia po jednom ☹ .

lenkarybicka
13. aug 2008

marorlinko,kdyz budes mit dzusy original zabalene,tak to bude v pohode,ale stejne se zeptej na te letecke spolecnosti s kterou letite.Taky jsem si delala starosti,ale oni urcite primhouri oci,mleko ochutnas a bude to dobry.Meli jsme sebou i dva pudinky a taky to dovolily.

marorlinko
13. aug 2008

som zvedava jak to bude, snad dovolia, to mlieko som aj ja rozmyslala,ze dam do flase radsej,ved prave to,ze v lietadle maju jedlo, ktore by mi maly ani nezjedol,radsej mu kupim hotove v kelinkoch co su do 3rokov, tie dzusu maju myslim,ze 230ml, neviem,nechce sa mi ist pozriet, tak neviem,ci dovolia,ak nie tak mu vezmem viac poharov a v lietadle snad maju nieco pre deti na pitie a dam mu do pohara.
knizky maly ma rad hlavne winnie pooh a svoj laptop winnie pooh, ten mu vezmem, pri nom aj zaspi, len sa bojim,bo on je neposedny, tak snad nebude chciet lietat kade tade, maju tam aj autosedacky pre deti,alebo si mam doniest sama? aj tak sa este popytame, skoda,ze tam nemaju nejaky decky kutik v lietadle, vo vacsich myslim,z emaju co su na viac hodin, ale my takim to nepoletime,kedze cesta by mala trvat asi 3hodiny.

lenkarybicka
13. aug 2008

autosedacku si musis vzit sama,jestli ji budes chtit.Do dvou let muzes mit ale maleho na kline,kdyz mas sebou sedacku,tak si musis koupit dalsi misto pro maleho.Ja mela maleho na sobe a bylo to v poho.Meli jsme s manzelem mezi sebou misto volne,takze malej sedel pri letu sam a meli jsme dostatek mista.To nam ale udelala spolecnost takhle.Kdyz jsme leteli zpatky,tak uz misto nemeli,mela jsem maleho celou dobu na kline.Ja myslim ze se nemusis bat,malej to zvladne.Po letadle behal taky chvily,a nebyly jsme jediny,hodne lidi ma proto pochopeni,vedi ze male dite si musi natahnout taky kostru.

emjee
15. aug 2008

monrad • 13. aug 2008 o 22:41
Ahojte, máte overené nejaké hračky alebo čím zaujať 18 mes. dieťa cestou v lietadle? Naše pani predavačky v obchodoch (česť výnimkám) nevedia častokrát, čo predávajú a o radu žiadať je márne. 😒

livia76 • 1d • 13. aug 2008 o 23:05
Zdravim, na našu Lesinku zaberá čítanie knižky -má za sebou 4 lety a zatiaľ nebol žiaden problém 😵 No a musím priznať že aj pojedanie tyčiniek a vždy mávam pribalené mlsnôtky, ktoré bežne nepapá/ lízatká a chrumky/-pre prípad, že by sa to s nou naozaj nedalo vydržať.Hudobné hračky neodporúčam-mohli by niekoho rušiť -a keďže nie každý má deti, môže sa sťažovať 😒

monrad • Dnes o 11:46
Dakujem za tipy, určite si z nich vyberiem. A býva v lietadle chladno? Letíme večer, tak asi bude vhodné aj niečo s dlhým rukávom, prípadne deku.

sakura77 • 1d, snž • Dnes o 15:10
deka tam je,ale dlhy rukav zober,pre istotu

marika80
15. aug 2008

Tak mame dalsi let za sebou 🙂 . Vzdy mame 'stastie' na sympatickych spolusediacich 😢 , ale takych ludi si netreba vsimat. Jednej mamicke za mnou, plakalo male uz na letisku az sa chuda drhlo a moji 'super'susedia zahlasili :'Jezisi mna tu porazi, to otrasne decko sedi za nami ☹ ). O tom, ze mi obsadili fleka pri okne a 5 minut som im musela vysvetlovat a cakat pokial sa laskavo presadia ani nebudem rozpisovat. Baby z takych ludi si nic nerobte, lebo sa len vystresujete zbytocne. Aj tak ich uz nikdy neuvidite 😀 (chvalabohu). Nasa mala zvladla prvu hodinu na sedadle (maskrtili sme) a tu druhu som ju zobrala na turu a prechadzali sme sa hore-dole po lietadle. Musim povedat, ze letusky sme mali vzdy super, vzdy malej nieco dali a potom, ze sa chce len prechadzat okolo nich 😀 . Takze ked Vam deti neobsedia tak ich nedrzte na silu a prechadzajte sa. V lietadle sa najdu aj mily ludia (len nikdy nie pri nas), ktori sa Vasemu dietatku prihovoria a ujde cas aj Vam, aj im. Este by ma zaujimalo,ci nahodou neviete ako sa davaju miestenky. Kde su deti su ludia naterigany 4 😢 a vpredu aj vzadu si ludia sedia po jednom 😒 .

amalka007
9. mar 2009

Ahojky, nemáte prosim někdo zkušenost, jak je to nyní s UM do letadla? A smí se přesnídávky, jogurty? Díky moc za každou informaci.

dididi30
9. mar 2009

amalka, pre dieta aj seba mozes co chces, ale v malom mnozstve, proste tolko kolko zjete, vypijete 😉

fedorka
9. mar 2009

Amalka, my sme leteli v decembri do USA, bol to takmer 11 hod. let. Ja som vzala malemu do lietadla ovocie, aj jogurty - predsnidavku. A to aj napriek tomu ze som mala jedlo pre babatko zabezpecene. Maly mal vtedy 11 mesiacov. Mala som to v malych sackoch aj pitie v kojeneckej flaske, nemali sme nikde problem. Brali sme aj kocik, ten sme si vzali priamo na palubu, nepocita sa ako prirucna batozina, tesne pred nastupom do lietadla ho vezmu a ulozia. Je len dobre aby bol zlozeny.

jarula25
9. mar 2009

amalka mozes co chces teda v normalnom mnozstve,ale zalezi aj akou leteckou spolocnostou letis lebo nie vsetky to povoluju,my se teraz letely Izraelskou a ta nam nedovolila nic 😒 ale to je asi pochopitelne ale zato nam daly hned ako sme vzlietly pre maleho chrumky a vsetko mozne 🙂 ale ani nam to nebolo ttreba maly cely let prespal takze to zvladol perfektne 🙂 zato ked sme isly naspät chudacik mal horucku a ja som lieky nemohla brat do lietadla tak premrncal cely let a nechcel nic papat ale napokon sme aj to zvladly 😉

amalka007
10. mar 2009

Diky moc. Letime se spolecnosti Travel servis. Jedna se mi hlavne o to, jestli mam vzít originalni, cele baleni Sunaru, nebo si odsypat do lahvicky aktualni davku. Dekuji moc za radu.

lienka79
10. mar 2009

aghoj..my sme leteli 1x ,ked mal 14 mes....a u ans to bol teda horor, nakolko sa nas boji vsetkeho neznameho..
Po check-ine je to celkokm pohoda, tam mzoe drobec behat...v lietadle sedeeln priputany na mne.
Nezabudni na papanie a tekutiny pre maleho, plienky do prirucnej batoziny,
Norma je 2 dcl na osobu,aale zalezi od kontroly,
Napr mys me mali 1/2 litrovu lucku a dzus pre maleho tiez 1*/2l a nechali nam to,len muz to musel pred nimi otvorit a odpit si 😉 ale rataj radsej s tym,ze povolia 2 dcl....tak radsejk by som si akoze pre teba vzala dalsich 2 dcl dojc.vody a pre seba si nieco kuis v lietadle , lebo bohvie,ci bude dojc.voda dostupna aj v lietadle a odsyp si z detsk.cajiku,alebo vezmi dets.dzus ...
Ten sunas..zalezi od kontroly...mozno ti budu kazat vyhodit,mozbno ti enchaju..predsa,je to prasok..mozno ak bude originalne balenie..Riskovat,ze ti to vyhodia ...
😲 Skor by som si dala mlieko do flasky a poprosila potom letusku o prevarenu vodu Ja 😒 som ale mlieko na cestu do lietald nebrala...radsej banany, susienky, nejake balene pecivo 😵 , vyzivu sme mali..myslim,ze 1/2 dna bez mlieka vydrzi...za tie kompolikacie to asi nestoji
😀

lienka79
10. mar 2009

este jedna vec...ak mas buginu, viem,ze ich maminy brali do lietadla..my sme kocik nemali...Pri starte daj malej pit,koli pretlaku v kabine,aj pri pristavani....nam vtedy velmi pomohol dudel 😖 a osvedcili sa knizky.....hlavne nieco, co pozna....co mu je znem...my sme tak preckali 2 hodiny...

jarula25
10. mar 2009

amalka skus si zohnat take tie davkovace suseneho mlieka dostat to v lekarni je to tusim na tri davky potom to len nasypes do flasky a zelejes vodou o tu vodu kludne popros letusky,sestra stym kludne isla a nemamla problem lebo to je uplne bezna vec ked cestujes s malym dietatom 😉 veru nejake hracky co pozna aby sa nebala..drzime palceky aby to dobre dopadlo 🙂

mladapani
11. mar 2009

10 hodin je opravdu dlouho, ale tvoje dcerka je uz vetsi , tak to snad bude jedodussi. My s dcerou letame pomerne casto, ale na kratsi vzdalenosti a je v pohode.