Dĺžka pobytu pri mori s malými deťmi

jespera
3. dec 2013

Maminy, vase skusenosti: ako dlho byt pri mori? aky vybrat zajazd? vek deti bude necelych 5r. a necele 2roky. Ja rozmyslam nad 15 dnovym - len hovoria mi ze to uz bude psycho....(ubytko bude rodinna izba - 3 izby a allniclusive...) tak sa chcem opytat ako ste boli vy a ako bolo...ci tych 11-12 dni je az az? dakujem vsetkym.

nivi
3. dec 2013

ja neviem ja a moja mala by sme pri mori mohli zit celorocne :D
ak maju tvoje deticky radi vodu a teplo tak im nebude dlho. to mozno skor vam ako dospelym to uz pride moc stereotypne. takze je dobre vyberat hotel kde maju aj program pre deti. urcite si treb an izbe cez najvatsi vypek oddychnut. a sla by som niekde kde sa da ist aj mimo hotel na vylet.

alenockap
3. dec 2013

my sme boli vlani autom v BG , vtedy mal malý 2 roky, to sme boli na cca 14 dní. Tento rok sme boli tiež autom v BG to už mal 3 roky na cca 11dní... deti si rýchlo zvyknú, a ešte ak majú radi vodu, náš napríklad vlani bol menej v mori, a tento rok už ked bol vačší tak more,piesok behal hore dole 😀

jasminet
3. dec 2013

@jespera tyzden je malo. na buduci rok ideme na 2 tyzdne. ani sa nestacis rozpozerat a 7 dni je fuc...

mokon
3. dec 2013

my sme boli 1x,keď mali deti tiež 2 a 5 na 2 týždne + cesta, zdalo sa nám i deťom dlho, odvtedy chodíme každoročne na 10 dní + cesta - to vyhovuje nám, ale každému asi inak.

lucinocka
3. dec 2013

preco psycho? detom to bude jedno, aj tak sa budu spliechat v mori kazdy den, este su mali aby sa nudili... Ja som pri mori a s malou sme sa zacali kupat v juni a koncom augusta sme skoncili a kazdy den sme mali rovnaky a kazdy den sa tesila do vody🙂 a to este nechodila ale lietala po kamienkoch po plazi po styroch🙂 aj do vody vliezla po styroch 🙂

lucinocka
3. dec 2013

@nivi co by ste pri mori robili celorocne, ked kupat sa da len tri mesiace 😀 my sme dnes boli na plazi - zimne bundy, saly, ciapky, pokukali sme na more a sli sme domov :D hura more:D

jasminet
3. dec 2013

@lucinocka tisko zavidim 😅

tenerifka
3. dec 2013

@lucinocka niekde sa da kupat cely rok 😎

andrejka1974
3. dec 2013

ja som bola pred par rokmi so 6 rocnym synom a uzili sme si krasne 2 tyzdne boli sme v chorvatsku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a syn aj my sme si to vtedy fakt uzili 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som este pri mori nebola s takymi malymi detmi, nenabrala som tu odvahu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucinocka
3. dec 2013

@jasminet co prosim ta🙂 nemas kde vyjst s dietatom vonku, vsetko je zatvorene, najblizsie mesto je 130 km, moja chodi o 2 cisla vacsich topankach, lebo som jej musela kupit dopredu, kedze tu nemam kde..to more je wau pre turistov, keby si ho mala kazdy den nebolo by take zaujimave...co mam z toho cumiet na modru vodu 🙂

lucinocka
3. dec 2013

@tenerifka tak zase tie horucavy by som cely rok nezvladla :D stacia mi 4-5 mesiacov v lete, zima je uplny oddych pre organizmus:D

lucka1987
3. dec 2013

@jespera ked mal drobec 10 mes sme boli na 6 dni ... to bolo malo asi aj
teraz ked mal rok aj 10 mesiacov sme boli na 12 dni , co bolo akuratne.. malemu sa velmi pacilo, par dni trva aklimatizacia, kym si zvykne a vsetko dookola....kludne by som sla aj na 15 dnovy.. ved prve dva dni treba pocitat na cestu a aklimatizaciu a posledne dva dni zas na nakup " suvenirov a darcekov , a na cestu domov " takze to je v pohode si mylsim tych 15 dni

jasminet
3. dec 2013

@lucinocka to je jasne, ale pre nas suchozemcov je to wau stale. aj to zimne more. ale je fakt, ze aj napr. v bulharsku ked sme chodili, koniec septembra, vsetko sa zatvorilo, mozno jedny potraviny a koniec zivota. pre nas je zas uz nuda stale tie iste ihriska, stale tie iste miesta, stale tie iste chodnicky - a pre vas to iste more 😀

nivi
3. dec 2013

@lucinocka tak zalezi kde zijes ;)

lucinocka
3. dec 2013

@jasminet ale aspon vidis nejakych ludi, tu su vsetci v zime pozatvarani, deti nikde, lebo matere su ocividne lenive chodit von na prechadzku, a ked vyjdu tak vymachlene vycesane do jednej smradlavej zafajcenej kaviarne , tam drzia deti a idu domov.. to ma najviac serie, lebo moja vyrasta v podstate len so zvieratami, lebo my sme von stale- cize psy, macky, sliepky to su jej kamarati :-/

tenerifka
3. dec 2013

@lucinocka Aj my mame teraz utlm, aj ked tuistov je tu pozehnane po cely rok a vacsinou sa aj v zime kupu, ale my mame ten december, januar a februar pauzu, teploty su tu teraz okolo 20º, po zvysok roka medzi 25º-28º.

@jespera Cim dlhsie, tym lepsie, aj pre teba aj pre dieta

lucinocka
3. dec 2013

@nivi tak nemyslela som na velke mesta, ale klasicke destinacie, to je vsetko rovnake na celom svete, po lete sa pozatvara a v zime sa spi🙂

lucinocka
3. dec 2013

@tenerifka to je super, u nas bolo v lete 41 a neprsalo od aprila do septembra, take teloty ako u vas su znesitelne🙂

stanislavao
3. dec 2013

@jespera 11 dni je hrooozne dlho pre dieta. moja skusenost je taka, ze aj 7 noci je pre dieta moc. tak idealne by bolo 5 noci, co sa ale vacsinou neda, cize max. tyzden.

tenerifka
3. dec 2013

@lucinocka Aspon mate obcas zmenu, u nas neprsi niekedy aj 10 mesiacov v kuse, potom trosku kvapne, alebo opacny extrem-za 1 den naprsi tolko ako inde za cely rok, a potom zasa dlhe mesiace nic ☹

jasminet
3. dec 2013

@lucinocka cela dedina je vasa 😀 😀 😀

lucinocka
3. dec 2013

@jasminet 😀 😀 som panom vsetkych zvierat v dedine ! 😀

@tenerifka a zvykla si si? lebo mne organizmus za tri roky co ijem pri mori, je uplne v prdeli...lieky na stitnu sa mi dvihli dvojnasobne, mam znicene sliznice v nose co nonstop smrkam, kvapkam...

tenerifka
3. dec 2013

@lucinocka praveze som si zvykla velmi rychlo, som tu uz takmer 15 rokov. Naopak- ked pridem na Slovensko, mavam problem so sliznicou v nose-vzdy sa mi vysusi a vacsinou sa mi spusti aj krv. Veru, nemenila by som....

ivett1
3. dec 2013

dvojročnému to bude jedno, či 10 alebo14 dní, ale 5 ročné sa možno bude nudiť ...ke´d mali naši drobci necelé dva a 4 roky boli sme na 10 dní v Turecku a presne tak ako som ti napísala...malý sa vyžíval pri kúpaní ... a naša princezná potrebovala aj nejaký program ... a zábavu😀 😉 ... tak asi podľa toho by som plánovala, že koľko dní ...ale teraz v lete im už 12 dní pri mori na pláži nestačilo ... 😉 ...

luliu
3. dec 2013

@jespera pre nas je 7 dni malo, 15 vela a 11-12 je ideal 🙂

salomuska
3. dec 2013

@jespera my sme boli v lete na 2 tyzdne pri mori s rovnako starymi detmi a bolo to super. praveze az ten druhy tyzden sme sa (my dospeli) poriadne uvolnili a zacali naozaj oddychovat. kludne by sme dali aj treti tyzden 🙂

sandrika1986
3. dec 2013

Nám vyhovuje pobyt na 12 a 15 dní. Takto chodievame do Egypta, väčšinou je to na 15 dní, all inclusive. 7 dní je málo pre nás, lebo ani sa poriadne nestihneš vybaliť,užiť si dovolenku so všetkým čo k tomu patrí a už znova balíš kufre a ideš preč. 🙂