Do Chorvátska na 2 mesiace kvôli chorobnosti

zuke
6. jún 2013

Ahojte, mate niekto skusenosti s ubytovanim (najlepsie konkretne a overene miesto) pri mori v Chorvatsku na cca dva mesiace? Nie velmi vzdialene od civilizacie, najlepsie maly domcek, alebo apartman. Po takmer 2-rocnom trapeni sa so stale sa opakujucimi chorobami (3 dni v skolke, 3 tyzdne doma a tak dookola cely skolsky rok) a 4 operaciami na ORL zvazujeme s manzelom toto ako pokus o zlepsenie zdravotneho stavu nasho 4-rocneho syna. Je mi ho luto, lebo ma skolku a deti velmi rad, ale hned ked tam pride, do dvoch dni je zase chory. Vyskusali sme toho dost, homeo aj klasicka medicina.. :( Dakujem velmi pekne za vsetky prispevky a rady.

lucinocka
7. jún 2013

@zuke ja tu zijem tri roky a moj zdravotny stav sa rapidne zhorsil.. hlavne dychacie problemy..nejak som prestala verit na teoriu ze more pomaha...

lucinocka
7. jún 2013

@zuke a to vas bude stat dobre prachy.. pocitaj apartman v lete pod 50 eur na den nenajdes+ taxa 3 eura denne na vas vsetkych... strava ani nehovorim ... lekari katastrofa ked sa cosi stane..

tilly
7. jún 2013

to je uz teraz dost neskoro hladat apartman na dva mesiace, podla na tak dlhu dobu na jednom mieste ubytko nezozenies... a ja by som skor volila kombinaciu hory a more... cize dva tyzdne - mesiac more, zvysok hory... vraj v okoli semmeringu je velmi zdravy vzduch... celkovo podla mna v stajersku alebo korutansku to bude super, alebo v okoli hallstadt, tam je aj velka solna jaskyna, mozno by pomohlo...

a ak do chorv., tak co najnizsie

luubkaa
7. jún 2013

nasla som zaujimavy clanok, ktory stoji za precitanie .... Veli Lošinj......http://www.cestovatel.eu/zo-sveta/europa/92-cho...

adkasmolka
7. jún 2013

@zuke ahoj, ja to odporucam! Ja som bola s malym 6 tyzdnov pri mori nonstop a ochorel mi az v novembri, ked zacali tie chripkove epidemie. Potom este v januari raz. Inak sa drzi 🙂 Ja to len odporucam. Tento rok nas cakaju len 3 tyzdne, tak snad aj tie pomozu 😅

zuke
autor
8. jún 2013

dakujem vam krasne za nazory 🙂
@lucinocka - to ma mrzi, ale asi je to individualne, dufame ze nasmu malemu to pomoze. Skuste zmenit prostredie, mozno to pomoze..pokial ide o financnu stranku, ano, urcite to nebude lacne, ale ak ide o zdravie nasho dietata, to je najdolezitejsie.
@tilly - viem, ze je neskoro, ale doteraz sa ta situacia dala zvladat, striedali sme sa s muzom doma, ale dalej to uz mozne nebude :(. ale mas dobry napad, mozno by to stalo za to skombinovat s horami, mozno tatry na nejaky cas a chorvatsko do toho alebo naopak. toto ma vobec nenapadlo. Dakujem !
@luubkaa - vdaka, ano pocula som o tom. Manzelov kolega tam s rodinou par krat boli, tiez si pochvaluju hlavne to prostredie, iba dufam ze sa tam bude dat dostat aj na nejaky privat.. hm popozeram 🙂
@adkasmolka - presne toto som potrebovala pocut 🙂 vdaka! Instinkt mi hovori, ze by sme to urcite mali skusit. Aj ked nas to nespasi (taka naivna zase nie som) ale hadam aspon posilni tu jeho slabucku imunitu 🙂 Tak si to uzite, a kam sa chystate?

carodejnica
8. jún 2013

@zuke Keď som mala 14 rokov, tak som bola viac doma ako v škole (opakované zápaly horných dýchacích ciest), stačil mi týždňový pobyt pri mori v Bulharsku e nebola som niekoľko rokov chorá. 🙂 Takže pre začiatok stačí ísť aj na kratšie. 🙂

makica
8. jún 2013

@zuke , pokiaľ ste na FB, kamarátka ma záloženú uzavretú skupinu-" ponuky na Jadrane, letovanje na Jadranu, Urlaub an der Adria" Ak máte záujem, požiadajte o prijatie do skupiny. Možno sa vám podarí zohnať nejakú výhodnú ponuku 😉

mamkabeika
8. jún 2013

@zuke Chorvátsko by som moc neodporúčala na tak dlho. To more je veľmi studené 😒 A zvlášť tento rok je chladný. Tak na zápal moč. mechúra.
Odporúčala by som talianske kamienkové pláže na juhu. More je tam číre a o dosť teplejšie ako v Chorvátsku. A stačí vám na 14 dní. Skombinovala by som to s horami ako ti radí @tilly.

adkasmolka
8. jún 2013

@zuke chodime na ostrov Brac a do mesta Bol. Zo Splitu ide trajekt do Supetaru a ztade sme za 40min v Bole. No urcite chodte, ja by som sla aj keby som len na vode do dovolenky mala byt 😀 Ved co pre dobro dietata nespravime, ze? 🙂

zuke
autor
8. jún 2013

ahoj adkasmolka, presne mam ten isty nazor, dakujem velmi pekne za tip🙂 viac na IP.. 🙂

zuke
autor
8. jún 2013

@makica dakujem krasne za tip. napisala som im, dufam, ze sa nieco najde aj takto neskoro 🙂 pekny vecer

reisi
9. jún 2013

@zuke ja tiez budem s detmi 2 mesiace v Chorvatsku pri mori. Zdielam nazor , ze morsky vzduch ,more , zdrava strava k tomu ma neskutocne pozitivny vplyv na zdravie. Uz od aprila chodime aspon na par dni v mesiaci ,kedze dcera je skolacka nechcem, aby vela vymeskala ale potom cele prazdniny budeme tam.

obcansr
10. jún 2013

aj v Biorade ževraj je nejaký liečebný dom, volá sa Adria treba pozriet 🙂

zuke
autor
11. jún 2013

dakujem reisi aj obcansr za prispevky a tipy 🙂

zuke
autor
11. jún 2013

@obcansr mas na mysli Biograd na Moru?

danist
11. jún 2013

Skus sa popytat na liecebny pobyt pre deti v chorvatsku.niekde na internete by mala byt taka ponuka.chodi sa na dva tyzdne a deti su pod dohladom lekerov a maju pravidelne dychacie cvicenia,mozu tam ist aj s rodicmi.neviem jak sa to volalo ale skus vygooglit.my chodime do Crikvenici na tyzden kazdy rok a malemu to dost pomohlo,dokonca uz nemusi brat pravidelne lieky na alergie a ani spreje na dychanie.

barcelona94901
11. jún 2013

@zuke Leptokaria v Grécku aj cenovo vychádza fajn ,aj lieč.učinky prostredia ,pred sezonou,alebo po nej ,najlepší čas

tweety22
11. jún 2013

urcite skombinuj hory a more, vyberaj miesto kde sa dostanete peso k vodopadom, pobyt pri vodopadoch ma priaznivy ucinok pri respiracnych chorobach, astme... my chodime 2x za rok k moru, zakazdym na 2 tyzdne, taktiez Tatry, Alpy - Puchberg, Semmering, je tam uzasne a velmi dobry zvduch. Moj syn trpi astmou od narodenia, teraz ma 6 rokov a cela cesta k zlepseniu zdravotneho stavu bola vycerpavajuca a HLAVNE neskutocne financne narocna. pre mna je vsak dolezitejsie aby sme chorobu zvladali bez kortikoidov

obcansr
12. jún 2013

@zuke ano Biograd na moru som čítala že tam je dobre ist s dýchacími problémamy že tam majú aj akési inhalácie, saunu atd.

zuke
autor
16. jún 2013

wau dakujem Vam krasne za Vase nazory a skusenosti. Teraz som uz 100% presvedcena ze to cele bude mat zmysel. Musi! Skusim nieco pohladat, dufam, ze najdeme to najlepsie pre nasho Vilka 🙂

geegee
16. jún 2013

@zuke skusili ste kupele? Ja som bola so synom v Lucivnej a zdravotny stav sa mu vyrazne zlepsil. Predtym bol kazdy mesiac doma s chorymi prieduskami, a teraz sa drzi - od decembra nebol chory a to uz neberie ani lieky od imunologicky/alergologicky.

zuke
autor
19. jún 2013

@geegee nie este, kedze cely ten cas musim pracovat. Ale skusime aj to. Ja som tiez ako decko straviila vsetky prazdniny na roznych liecebnych pobytoch, takze nepochybujem ze by to mohlo pomoct. skusime vsak az po tomto lete. dakujem za tip 🙂

zuke
autor
22. jún 2013

nuz ako som predpokladala, je problem zohnat nieco na tak dlhy cas 5 tyzdnov, hoc to aj rozdelime na 2 + 3 tyzdne. Neviete mi poradit nejake ubytko/apartman alebo studio za rozumnu cenu? do 50/60 EUR za noc? Velka vdaka!