Do Ríma na 4 dni

micifuzik
4. apr 2018

Ahojte, potešilo by ma keby sa tu našiel niekto ochotný popísať mi čo určite navštíviť a nezmeškať v Ríme, na čo si dať pozor a pod. začiatkom mája sa chystáme (4dospelí) na 4 dni do Ríma, zatiaľ nemáme žiadny plán. ďakujem pekne 🙂

floren
4. apr 2018

Koloseum, fontana di trevi, Vatikanske muzea, Španielske schody
Kupovat vodu a jedlo v bocnych ulickach. Ja som za 0,5l mineralku pri Vatikane dala 7€

monf
4. apr 2018

Pridávam Piazza Navona aj Forum Romanum. Všetko sa dá pekne obehat aj pešo, ale odporúčam aj prenájom mopedikov 😋

rooskoliv
4. apr 2018
avi24
4. apr 2018

Dievcata spomenuli takmer vsetko 🙂 ja pridavam Svate schody a Lateransku baziliku, chram Santa Maria Maggiore, campe dei fiori, Panteon...ja tiez doporucujem chodenie pesi...a s mapou uplna pohoda...mozno do Vatikanskych muzeii si kupit listok cez net, aby ste nemuseli dlho cakat v rade

avi24
4. apr 2018

A davat si pozor na zlodejov (ale to treba davat vsade, nie len v Rime)

buba987
4. apr 2018

Pozrite si okrem klasických turistických pamiatok Carracalove kúpele, Villa Doria Pamphilj, známu kľúčovú dierku na Piazza dei Cavalieri di Malta, hneď vedľa sú záhrady vrchu Aventin, katakomby San Sebastian, prejdite sa uličkami Transtevere, dajte si zmrzlinu vo Venchi 😉 nájdite akýkoľvek miestny trh - mercato a dajte si niečo dobré, určite nevynechajte výstup na kupolu baziliky sv. Petra.. hlavne chodievajte všade pešo so vztýčenou hlavou a uvidíte veľa pekného..piť sa dá z vody v bočných uličkách z akýchsi tečúcich železných napájadiel, stačí fľaša (prežili sme tak 5 dní) 😉

buba987
4. apr 2018

A ešte som zabudla, v Palazzo Spada ilúzia Francesca Borrominiho

maruski99
4. apr 2018

dávajte pozor na zlodejov, veľa sa tam aj autá vykrádajú takže kontrolovať či máte zamknuté a nenechávajte cenné veci na očiach

lsimo
4. apr 2018

Presne tak, hlavne si dávajte pozor na zlodejov. my sme boli minulý rok a na komplet nám vykradli dve autá. nenechávajte si v nich nič!!!

micifuzik
autor
5. apr 2018

ďakujem krásne za všetky odpovede a skúsenosti, ešte raz srdečná vďaka 🙂

ckatka
5. apr 2018

my sme boli tiez 4 dni pred par rokmi v marci a strasne sme chceli vidiet more, tak sme sa trepali kus vlakom k rimskemu moru,...az sme ho napokon nasli, fukalo, zima bola ale nohy sme si namocili :D a krasne to bolo prazdna plaz,...
akurat ze sme boli doobeda a nikde sa nedalo jest :D :D vsetko zavrete,,,nabuduce vecer radsej, alebo bagetu so sebou... romantika ako svina
odporucam listok na MHD ten viacdnovy, nech sa mozte pohodlne a rychlo presuvat. My sme si sli pozriet par pamiatok, ale vacsinou sme sa len tak tulali a objavovali a chutnali dobre jedlo...krasny vylet to bol. Jest odporucam sadnut na MHD a ist par zastavok mimo centra, lacne a chutne (ako pre domacich, v centre to je brutal cena)

mrs_ed
5. apr 2018

@micifuzik Urcite Forum Romanum😍

ateliermm
5. apr 2018

Odporucam si kupit Roma pas hned v prvej trafike. My sme mali trojdnovy a ocenili sme ze okrem dopravy sme mali Koloseum a Anjelsky hrad zdarma. 🙂 Tiez je tam predplatene vstupne do muzei. No a za cely pobyt nam odp adla starost o listky na mestku dopravu. Trojdnovy pas stal 38 eur, jedno vstupne do Kolosea 12 eur a na hrad tiez 12 eur. Co sme ocenili pri vstupe drzitelia roma pasu mali vzdy iny vstup a bez tlacenice. Cize ak boli dva rady jeden bol na normalne vstupne dlhy dlhocizny a druhy pre roma pas a tam nas pustali bez cakania.

lolilata
6. apr 2018

tiež by som si radšej zariadila ten Roma pas hodí sa to

andrea78
27. apr 2018

Prva nedeľa v mesiaci - vstupy do vybranych pamiatok zadarmo, Svate schody sú aktuálne kvôli rekonštrukcii neprístupné, boli sme pred mesiacom v Ríme.

oli_
14. júl 2019
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ooooo. Tak toto je moja srdcová "téma"... Posielam praktické tipy, aj inšpiráciu, ako si užiť Rím a čo všetko tam vidieť a zažiť:
* Užite si nezabudnuteľný víkend v Ríme. Tajné tipy, ako si ho vychutnať vo veľkom štýle!
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/tipy-ako-si-vychutnat-nezabudnutelny-rim/
* Čo treba vidieť v Ríme – 11 skvelých tipov!
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/co-treba-vidiet-v-rime-11-overenych-tipov-ako-si-uzit-vecne-mesto/