Dominikánska republika

lenuska16
21. aug 2012

Baby, ktoré ste boli na dovolenke v Dominikánskej republike ..aké máte skusenosti ? ..cez aku cestovku ste išli ..a v ktorej oblasti sa vám pačilo ...dakujem 😝 😝 😝 😉 😉

monika15
8. jan 2020

@certovegate ja nie v zlom som to pisala. 🙂 ja napriklad pozeram tripadvisor, su tam realne fotky a hlavne citam negativne viacej napr . ludia co vymyslaju, platia malo a ocakavaju 6* tak to aj vidiet co tam pisu. Mi pouzivame skype, internet. Ked neni wifi tak to zaplatime ale vacsinou kde chodime tak je vzdy . Vreckove zalezi ze co chces robit. Mi nechodime mimo rezortu na tipi mame menene Americke dolare v 1 a 5 dolaroch . Suverniry su ok... vacsinou ich kupujem bud na LObby ak je obhod a ked nie tak ne letisku kde uz mozes platit aj kartou. Tringelty je na tebe kolko chces dat a kde chces dat. Neni povine davat vela, ja som uz videla vela ludi co vobec nedali . Co sa tyka zurichu to zial ti neporadim pretoze mi chodime priamo z Toronta. 🙂 Pridam ta do skupiny aj tam je vela popisane 🙂 Mas nejaky vypozerany hotel?

monika15
8. jan 2020

@certovegate este co som zabudla dodat v Caribiku len 4* a 5* lebo oni maju inak tie hviezdy a pod 4 urcite nie .

certovegate
9. jan 2020

Ahoj Monika,ja som sa vôbec neurazila,ja sa tiez snazim pozerat tie negativne recenzie,a to su vecsinou americania a nemci.Ja nie som narocna,mam vyhliadnuty Viva Wyndham dominicus beach na Bayhibe.Odporucil mi moj sef,bol tam dvakrát ale asi pred4 rokmi.Ja si myslim,ze dovolenku si robi kazdy sam podla nalady..Neocakavam,ze budu vsetci okolo mna skakat,tento hotel je3,5*-4*,takze ocakavam len pohobu a nie luxus.Od môjho sefa to mam popisane ako tam bolo vtedy,len chcem zohnat niekoho realne,kto tam bol minule leto,co sa zmenilo.Mam v plane ist do Santa Dominga,potom nejake suveniry domov,kavu,rum adenne co miniem nejake vreckove.Nemienim sa nejak rozhadzovat,ale ani setrit na sebe.Co myslis Nejakých 300-400 dolarov bude stacit?Ja budem teda tiez pouzivat wifi,len ci tam bude dobry signal,na to sa dost stazuju

sisaka
9. jan 2020

@certovegate len tak na zváženie - ja som bola na výlete do Santo Domingo pred cca 3 rokmi a ešte pred tým sme robili taký spoznávací celodenný výlet po vidieku, zastavili sme sa v miestnej škole, pozreli výrobu cigár, išli sme na plantáž, kde sa pestovali rôzne druhy ovocia, ktoré sme mohli ochutnať, pražili tam kakao, tiež sme mohli ochutnať aj kúpiť, povozili sme sa na koňoch, zastavili v nejakom kostole, zaplavali v rieke, v mori, v cene bol aj chutný obed a neviem čo všetko tam ešte bolo, keďže to už bolo dosť dávno, ale bolo to lepšie ako Santo Domingo, historické centrum je dosť malé, moc tam toho nie je, prešli sme nejaké múzeum zašli na obed a bolo. Keby som mala porovnať napríklad Havanu tak je to 100 a 1, krásne mesto, kde sa da stráviť aj niekoľko dni spoznávaním centra, návštevou muzeii a pod. ak chcete ísť len na jeden výlet a do Dominikanskej sa už neplánujete vrátiť zvážila by som vyber výletu

certovegate
11. jan 2020

@sisaka Dakujem Ti,urcite ten vylet zvazim.Najprv som chcela ist na Kubu,ale mna desi ten dlhy let.Ved aj toto je len o hodku menej.Zvazovala so Thajsko,Zanzibar,Mexiko,Kubu a Bali,ale kvoli dlzke letu a prestupom zvitazila Dominikanska.Ja som strasne neposedny clovek,asi ma porazi v tom lietadle,este ku vsetkemu som fajciar.Kamoska mi poradila,daj si zopar drinkov a prespi to.Ty ako riesis taketo dlhe lety?

sisaka
11. jan 2020

@certovegate ja som rovnaká, ja tiež nedokážem obsedieť, takze nejaká Ázia mne nehrozí... Ja žijem v Kanade, tak pre mna to nie je tak ďaleko... najďalej som bola v Európe 😂 Tých 9 hodín sa snažím nejak prežiť, spať sa mi nedá, takze zväčša striedam čítanie s pozeraním filmov, do Karibiku sú to len 2 filmy + nejaké čítanie
Kuba je krasna, ale rezorty nič moc, ale vyspelejšie a kultúrnejšie ako Dominikanska. Mexiko - Yucatán - tam je zase stará mayska kultura, pyramídy ...

certovegate
23. mar 2020

@monika15 Ahoj,vsetky rady marne,dovolenka je uz v haji,koronavirus naspada do storna.ked ju zrusimstorno poplatky budu 25-50 percent pre cestovku.Su to zdieraci v tejto tazkej dobe,asi je najlepsie ist po vlastnej osi

monika15
23. mar 2020

@certovegate coze tu vracali v credit ale cenu plnu. skust za tym dupat nemozu zobrat 50% wow