Dovolenka 2010. Akú a kde plánujete vy?

marse
26. nov 2009

Babulky mate nejake plany na buducorocnu dovolenku? Kam by ste chceli ist? Uprednostnujete skor last minut alebo first minute? Minuly rok sme boli s rodinkou na Kanaroch a zaplatene sme to mali od januara, tento rok chceme usetrit a ist koncom augusta s nejayk lastminitkom.

Zatial planujem Tunis, Grecko alebo Taliansko, ale nikde neviem najst CK ktora ponuka Taliansko all inclusive a letecky, neporadite?? 🙂 tesim sa na vase prispevky 😉

blazka24
26. nov 2009

tak ja uprednostňujem las minute, presnejšie som uprednosťnovala ale s malým asi nikde ešte, ale mám v pláne sa dostať na zakynthos - korfu už som absolvovala a grécke ostrovy sú jedinečné.......

babula90
26. nov 2009

milujem Krétu, máme ju 3x prechodenú autom krížom-krážom 😎

beruska2x
26. nov 2009

toscany diky, ja jsem zvedava co ona nam nabidne 😉 vypada to naaadherne vsechno, myslela jsem jestli spis nemate konkretni hotel vhodny s 2 letym prckem 😉

babula90
26. nov 2009

aj ja by som uvítala konkrétne ubytovanie, kto už má vyskúšané a overené.
skôr prenajatie vilky.

trixi
26. nov 2009

babula, pozri rozne temy o roznych destinaciach v sekcii Kam s detmi, je tam velmi dobre rozobrate Turecko, myslim i Grecko.
Co sa tyka Sicilie, je tam draha strava (aj v supermarketoch), drahsia ako u nas, zato lacnejsi benzin. Tak isto strava v restikach je dost draha. Ale dobre vino za par euro. 😀 . A rezort na dovcu odporucam San Vito lo Capo, alebo Castellamare del Golfo ci Cefalu, ale tiez su krasne Siracusa a Taormina na vychode ostrova. Juh nepoznam, takze tam nemozem odporucat.

beruska2x
26. nov 2009

trixi..no to jsem zvedava jak my se nakonec rozhodneme Toskansko x Sicilie 😀 my chceme letecky - vlastni doprava ani nahodou a all inclusive takze ceny az tak neresim a to co si budeme chtit zajit na vecu nekam jinam to me neporazi 😉 i kdyz nevim moc jak s malym 😅

taky me zajima jestli treba jidlo bylo o.k. i pro tak male dite 😉 myslim i slozenim...

toscany
26. nov 2009
trixi
27. nov 2009

beruska, my sme na Siciliu leteli, moj brat isiel autom a potom trajektom z Janova. Nas Matej mal tiez 2 roky, vlastne na jeho narodky sme leteli, leteli sme do Catanie, tam sme si prevzali auto a na cely pobyt sme maly prenajaty rodinny van. Co sa tyka stravy v restauraciach (stravovali sme sa hlavne po restauraciach, pretoze sme vela cestovali) mozes byt pokojna. Mozem odporucit aj pre male deti. Nas maly si pochutnaval na rizotu, ale aj cestovinach. Pizzu nema rad, takze som ho ani moc pizzov nenapchavala. Co sa tyka polievok pocas obeda v restikach je to horsie s vyberom ale vzdy sa da.

roasha
27. nov 2009

ja uz s malou cca 2tyzdne listujem v katalogoch/zatial starych,a tesim sa ked poslu nove- kazdu chvilku/,no kam pojdeme,este fakt netusim.
uz nech je leto 😎 🙂

marse
autor
27. nov 2009

moje podmienky su letecky, all inclusive a lacne 😀

destinacii je viac... no Taliansko vedie... volakedy ma tahalo Francuzsko ale to opadlo...

a tiez raz chcem navstivit Cyprus a Dominikansku republiku len keby sa tam neletelo 10 hodin a to s mojimi babulami asi tazko... 🙂

rimmel
27. nov 2009

ohh a preco nie s babulami? ved to vydrzia a mozno aj daco prespia 😉

jasminet
27. nov 2009

babula - my ideme do mestecka baska na ostrove krk. uz sme tam boli, ideme do toho isteho ubytovania. pred nim je uzka plaz, kamienkova, ale more je uz pieskove. lenze pojdeme s 1rocnym babom, tak na plazi sa velmi zdrziavat neplanujeme, velmi tam nejde slnecnik zapichnut. pred tym ubytkom je taka predzahradka, tak budeme po stromami.
ideme sem http://www.hotelibaska.hr/page.aspx?view=Villa_...

martek
27. nov 2009

my budem pristi tyden kupovat letenky na Krym, uzasna dovolena, byli jsme letos tyden, pristi rok jedem na 14 dnu. a mozna i dvakrat
😎 😎 😀

marse
autor
27. nov 2009

rimmel, ked sme leteli 5 hodin na kanare tak uz toho mali chudatka dost 😒 a ja tiez aby som im vyplnila cas, tak desat hodin je moc....

tak tri hodinky si predstavujem idealny let ( bez meskania) 😀

darina77
27. nov 2009

My sme už 2 krát boli v Turecku, a vždy bolo fantasticky. Ale išla by som first minute, minulý rok bolo Turecko dost vychytenou destináciou a bolo minimum kvalitných hotelov lastminute. My sme boli v hoteli Club ali bey. 🙂
A Taliansko letecky, napríklad firo robí Kalábriu a Sicíliu.

trixi
27. nov 2009

beruska, este co sa tyka Sicilie, maju tam velmi radi deti. Vsade v restikach, obchodoch nam pomohli, malym doniesli vzdy nejaku pozornost. Nechodili sme do turistickych restauracii, ale do takych, kam chodia domaci. Obzvlast spominam na jednu usadlost, medzi vinicami, pan domaci bol uzasny, jedlo famozne o vine ani nehovorim. Deti boli nadsene. Tiez boli uzasne rybacie trhy, kde sme chodili na cerstve ryby. A nezabudnutelna je doprava v Palerme a Palermo samo o sebe. A este jeden moj poznatok-naucit sa par zakladnych fraz po taliansky a hned sa ludia spravaju inak, ako ked na nich zacne clovek anglicky. Moja sestra "kanadanka" vsade chcela hovorit anglicky, vzdy jej povedali ze nerozumeju a dalsia konverzacia bola fuc. Ja som sa v lietadle naucila par zakladnych fraz a stacilo pozdravit, poprosit a zacat v taliancine a hoci som potom pokracovala rukami nohami, hned boli sicilcania otvoreni, priatelski, ochotni pomoct.

bets
27. nov 2009

my sme si minuly rok spravili nejake vylety po Chorvatsku a Slovinsku. A ucarovalo nam mesto Rovinj v Chorvatsku, Istria a uz vtedy sme si povedali, ze tam pojdeme na dovolenku. muzovi aj dokonca jedna kolegyna odporucila aj konkretne ubytovanie. takze tentokrat vieme presne, co chceme. a pravdepodobne si dokoncime vylety v Slovinsku, v Julskych Alpach, pretoze pred najkrajsim vyletom, co nas minuly rok cakal, tak dcera dostala crevnu virozu a isli sme rychlo domov za neustaleho grcania v aute.
my preferujeme skor individualne dovolenky (niekedy si vsak ubytovanie, poplenziu, letenky zabezpecime aj cez cestovku), radi spoznavame bezny zivot ludi, nerobime si fakultativne vylety cez cestovky, ale svoje vlastne, urobime si presny itinerar a ideme. ked sme letecky, tak si poziciavame auto. napr. najlepsie restiky, na ktore najradsej spominame, boli tie, ktore neboli atraktivne pre beznych turistov.

iinuska
27. nov 2009

u nas jednoznacne CHORVATSKO 😎 😎 😎

miluska.h
27. nov 2009

super tema 🙂 ja zboznujem dovolenky, je to jedna z mala veci, ktore ma naozaj vedia potesit... 😉 zvykli sme chodievat 2 az 3 krat rocne, ale teraz, ked mame drobca, tak planujeme ist len raz. nechcem ist letecky, radsej autom, takze vyzera to na taliansko. nemate nejaky dobry tip na ubytko v bibione?

beruska2x
28. nov 2009

trixi dekujji info 😀 presne neco takoveho si predstavuju 😉 myslim ze at vybereme Sicilii nebo to Toskansko tak budeme spokojeni - prave nas malej testoviny miluje tak na to hodne spoleham 😀 ale on ji pekne skoro vse, takze obavy nemam a zase v tehle cene hotelu vubec...
uz se taaak tesiiiiim 😀 😀 😀 😀 😀
jedine co me desi na dovolene je nakup plavek pro me, to bude teror 😅 😀

beruska2x
28. nov 2009

jeste mam teda dotaz 😅 meli jste pro deti krome rukavku a bot do vody treba i naf. plovaci vestu???? 😕

klidne mi pisnete IP, s nejakym "smirakem" co nezapomenout sebou 😉

bellada
28. nov 2009

ahojte, no vidim, ze nielen ja snivam o lete a dovolenke 😀
v lete 2010 by som chcela dovolenkovat aj ja v Toskansku alebo na Sicilii, som tam este nebola a je to moj sen 😵 alebo by mohol byt aj nejaky Grecky ostrov, lebo Grecko s manzelom zboznujeme 😀 vsetko zalezi od financii, ak bude pomenej tak to isti Chorvatsko, tam je tiez fajn, hlavne nech je more, slnko a dobra nalada... 😎

miska002
28. nov 2009

hmm taka slnecna pieskova plaaaaz by bodla aj hned ............... 😝 😝 😝 len tak si lezat a oddychovat a ...... 😝

babula90
28. nov 2009

trixi, Turecko už nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, muža by som tam už nedostala.
CHceme Toskánsko-nejakú vilku, ale tam je asi more ďalej 😒 Ale Taliansko kvôli atrakciám pre deti- ale nie severne, kde je hlava na hlave, ale juh je zase ďaleko, no váhame 😒

trixi
28. nov 2009

babula, ja som bola so synovcom ze Gullet v Turecku a bola som nadsena. V Toskansku som bola este za slobodna. Osobne som si nevedela predstavit dovolenku mimo 5* rezort All inclusive, po nasej rodinnej dovolenke na Sicilii som bola nadsena z dovci pobytom v prenajatej vilye Mali sme krasnu vilu hned pri mori, vstup z obrovskej zahrady rovno do mora, svoja plaz, bazen na zahrade, v kazdej izbe TV s DVD prehravacom, WIFI, obrovska kuchyna, aj letna. Deti boli nadsene, mali obrovsky priestor dnu i von na hranie, behanie. Hoci v okoli boli dalsie vily, cize ziadne FKK, zato uzasny klud (okrem nedelnej motlitby z kostola, ktoru snad prenasali vsetkymi reproduktormi v oblasti 😀 ). A nemusela som riesit moje "pneumatiky", plavky a pod. Rano vzdy niekto vyrazil na trh, doniesol od pekara cerstvy chlieb, sunku, syr, ryby. Romantika.

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkula
28. nov 2009

babula, ja som bola na severe talianska trikrát a nikdy sme neboli hlava na hlave... 😕

babula90
30. nov 2009

mon, vážne? tak daj ten tajný link na voľnú pláž 😉 😎

babula90
30. nov 2009

trixi, mozes mi dat please nejaky link na to Toskansko do IP? Ale potrebujeme mensiu vilku, pre 4 osoby len..

langkofel
26. dec 2009

babule chcem sa spytat, nema niekto skusenosti s kombi dovolenkou na malorke?

Partner by rad trenoval na bycikli kazdy den a my s malou chceme lezat v hoteli pri bazene. Neabsolvoval niekto nieco podobne? Najradsej by sme tak dakedy na jar, v aprili.