Dovolenka autom v 8. mesiaci tehotenstva? Máte s tým skúsenosti?

sofia1
13. jún 2008

babulky prosím poradte mi myslíte,že by som mohla íst autom do chorvátska tak do 35 tt?teraz som 29+1.niekedy na začiatku jula by sme išli.máte skusenosti?dakujem 🙂

casy30
13. jún 2008

Sofia 1, ja by som to neriskovala...Momentálne som v 32 tyždni a až do 30 teho som ani nevedela, že som tehotna, keby mi nebolo rástlo bruško...A v 31 som z ničoho nič začala krvacať..Poležela som 8 dní v nemocnici ako hroziaci predčasný porod... viem, že je to extrém, v žiadnom prípade ťa nechcem plašiť...ale život prinesie hocičo..to asi poznáš..a fakt si neviem dosť dobre predstaviť,že by sa mi toto stalo zrovna vtedy, ke´d som niekde v zahraničí....a tá cesta...no, mne sa už moc dlho sedieť neda...je to môj názor...tiež bažím po mori...ale povedala som si, ža radšej počkám rok a potom si ju vychutnáme už všetci traja...určite bude najkrajšia.. 😉

tina_
13. jún 2008

no, toto som sa chcela opýtať aj ja...Oficiálne som v 29 tt, ale vždy podľa sona to bolo o dva týždne menej, takže predpokladajme že 27 tt.
Bola som predvčerom u gynekológa, a ten povedal, že na dovolenku ísť môžem. Chceli by sme ísť na dva týždne od 21.6, čo je vlastne budúci týždeň...
Tiež mám obavy, bude to asi dosť dobrodružné, lebo tam chceme cestovať vlakmi cez Rakúsko do Talianska a späť lietadlom (i keď k nemu sa tiež treba dostať asi busom, vlakom a ešte raz busom...). Ale už druhý týždeň mám bronchitídu, kašlem ako somár (asi z alergie, a nebrala som antibiotiká), možno by mi more pomohlo, a tiež kvôli prvej dcére astmatičke...
Dúfam, že sa nič nestane, poistenie musí byť, ale neviete ako je to s "prípadným" pôrodom v zahraničí? Preplatí to poisťovňa, či nie?

tina_
13. jún 2008

casy, a čo sa stalo, keď sa môžem opýtať? začala si krvácať z ničoho nič, alebo to malo nejaký dôvod?

veva1
13. jún 2008

ahojte
ja som na dovolenke nebola minuly rok,ale uz viem ze v takom neskorom stadiu tehu by som ani nesla. Od toho 35 tt uz bolo tehu pre mne dost namahave.Spuchnute nohy,strpnuta ruka,velka nemotorna a to uz nebola horucava,kedze som rodila v dec a pribrala som nejakych 12kg z toho 8 posledne dva mesiace. Kazda sme ina a inac znasame rozne zataze,no riadne by som si to byt vami rozmyslela.
sediet dlhe hodiny v aute (predstav si len nejaku zapchu na dialnici,ked sa hybes 10km/hod kazdych 5 min.

lietadlo- mam pocit ze som niekde zacula ze nie vsetky spolocnosti zoberu na palubu zenu v takom vysokom stadiu tehu,neviem ci je to pravda sak to si overite 😉

casy30
13. jún 2008

Tina...nestalo sa nič..teda nič take čo by som si sposobila sama...ked ma vysetril doktor, zistil,ze sami zacal skracovat krcok...takze teraz mam kludovy rezim...ale nie ten drasticky, ked sa musi iba lezat...pravda je, ze predtym ako sa toto stalo som fungovala rovnako ako pred tehu...teraz uz nie...pre istotu.. 😉

casy30
13. jún 2008

do lietadla vezmu myslim do konca siedmeho mesiaca...potom už nie...

tina_
13. jún 2008

aha,
no co sa tyka letovych spolocnosti, je to vraj obmedzene na - teraz neviem, ci 32 alebo 36 tt, dovtedy - ak nie je rizikove tehotenstvo - sa vraj moze letiet, je to niekde v diskusii v koniku.

ivana26
13. jún 2008

Tehotná žena môže letieť len po predložení písomného potvrdenia ošetrujúceho lekára (a to na predpísanom formulári). Po 34. týždni tehotenstva môže žena letieť len na vlastnú zodpovednosť, nakoľko sa v tomto štádiu tehotenstva letecká doprava už neodporúča. Letecká spoločnosť si vyhradzuje právo, dopravu nastávajúcej matky odmietnuť.

tina_
13. jún 2008

no, to som sa informovala už predtým, ale letela som asi pred dvoma mesiacmi a nikto odo mňa žiaden papier nechcel (a to som pre istotu písala mail leteckej spoločnosti). A podobne písali ženy v inej téme o lietaní v tehotenstve, a keď som si vtedy pýtala pre istotu papier od svojho gynekológa, tak sa na mňa pozeral vyjavene, že on ešte nič také nikomu nevypisoval...

ivana26
13. jún 2008

tina, nemam s tym osobne skusenosti, to som len nasla na internete 😉
ja som sa uz ku koncu ledva gulala, mne by sa nechcelo nikde cestovat 😀 😀 😀
ale do toho 30tt este v pohode

tina_
13. jún 2008

sak dufam aj ja, muz uz aj previedol kauciu za apartman talianskej agenzii, tak snad budem este ok... uz aby som vypadla z prace, ...

jarka007
13. jún 2008

Jedna moja znama letela v 6 mes. tehotenstva na dovolenku a tam na nu prisli nahle kontrakcie. Museli ist do najblizsej nemocnice, kde ale nemali inkubator a tak im dievcatko zomrelo. Aj ked jej kazdy hovoril, ze to sa nedalo predpokladat, a nebola to ich chyba (obaja jej rodiacia su doktori), viem ze si to s manzelom vycitali. Preto by som nikdy v takomto neskorom stadiu tehotenstva necestovala. Vzdy je to na riziko, a nechcela by som si to do konca zivota vycitat ako ona. Kazdy si to musi zvazit sam.

katka27
13. jún 2008

dievcata, po 6. mesiaci vas uz na palubu lietadla nevezmu a ani gynekologovia nedoporucuju cestovanie po 7 mesiaci, riziko porodu je vysoke, tiez dlhe sedenie v aute je predispoziciou na trombozu dolnych koncatin. Ja lietam a cestujem pracovne od zaciatku tehu, ale po 6. mesiaci to uz riskovat nebudem.

sofia1
autor
13. jún 2008

no tak to ste ma vobec nepotešili 😢 no asi to budem musiet vydržat 😉

ada78
13. jún 2008

a tusim ze poistovne poistuju len do 24tt, takze pripadny porod by si si musela zaplatit

nastenka
14. jún 2008

Sofia, potom napíš, ako si sa rozhodla, ja tiež uvažujem ísť aspoň na Istriu autom, ale rozum mi káže byť doma, aj keď srdcom som pri mori.

sofia1
autor
14. jún 2008

tak ešte som sa nerozhodla ale tiež asi radšej doma zostanem,ale v piatok idem do poradni ,tak sa spýtam dr. 🙂

ilijanka
15. jún 2008

no ja by som to určite neriskovala, podľa mňa je to vyslovený hazard so zdravím matky aj dieťaťa

vladimira26
18. dec 2016

Ahojte.Som v 29 TT a chcem sa opýtať či môžem cestovať vlakom v noci do zahraničia.Chcem ísť navštíviť moju mamu,býva v Plzni.Co myslíte?Je to dobrý nápad,či?Ďakujem.

wurka
18. dec 2016

@vladimira26 tak Plzen zas nie je az take zahranicie, ja by som v pohode sla. Keby sa nahodou nieco dialo, tak ta tam v pohode osetria.

jura89
23. dec 2016

manželke v pokročilom štádiu tehotenstva robilo problém ísť aj hodinu v aute, takže neviem či je dobré cestovať dlhšie ...

yennn
23. dec 2016

My sme boli autom v taliansku po 30tt, celu cestu som prespala. Dnes ani neviem, ako som to mohla zvladnut, ale vtedy to bola pohoda 🙂