Dovolenka cez booking.com - rezervácia bez platby

18. jún 2021

Prosím Vás, ak si chceme rezervovať hotel, tak pri údajoch odo mňa chcú číslo karty, dátum platnosti i ccv kód.
Príde mi to, že už rovno im môžem dať vybieliť celý účet 🤷
Je to bezpečné? Platiť budeme až na mieste. Načo potom chcú všetky údaje z karty?

petamich
18. jún 2021

a v tej teme co si zalozila pred 10 timi minutami ti neodpovedali? 🙂 je to uplne normalne a uplne v poriadku - mozes si zvolit ubytovanie typu platba na mieste, stale ale Booking vyzaduje udaje o karte, aby sa poistil a vedel ti pripadne strhnut pri storne rezervacie alebo ak by ste sa nedostavili

nie su na trhu pat minut, funguju roky a ubytovanie si cez nich rezervuju tisice ludi po celom svete, nemala som nikdy ziadny problem - ak ti to nevyhovuje skus iny portal, ktory nevyzaduje tieto udaje (ak taky je)

sirka9
18. jún 2021

závisí od toho, ci ta, je poplatok za storno aleb nie. ak je, tak sa tým kryju, ze ked nenastupis a teda nezplatis, stiahnu alikvotnu ciastku . inak ti na kartu nestiahnu. booking je seriozna spolocnost,. nemôzu si dovolit nieco take, ze by sa nieco stalo. je to bezna prax aj pri niektorych hoteloch.

marianeta
18. jún 2021

Ak je to záloha tak tam musí byť aj suma, ak nieje tak by som žiadne údaje neposielala..

autor
18. jún 2021

@sirka9 storno majú bez poplatku. Ide iba o hotel v Maďarsku

elanor
18. jún 2021

ja som pri prvej objednavke minuly rok, ked som stranku este poriadne nepoznala jedno s druhym, no nechcelo sa mi davat udaje od uctu, , zadala cislo stravnej karty. Zobralo 😀 a je klud

autor
18. jún 2021

@elanor no ale to je skvelý nápad 😁

choco6
18. jún 2021

Ak aj je storno bez poplatku aku maju istotu ze pridete na pobyt a nebudu mat prazdnu izbu a pridu o zisk. Teda ak nepridete stiahnu peniaze z karty, aj hotel sa musi nejako chranit 🤷

zarecna
18. jún 2021

@choco6 lebo to musis stronovat 2 tyzdne pred prichodom...xkrat sme sli cez booking a nebol problem

elanor
18. jún 2021

@choco6 chranit jak chranit. My sme boli minuly tyzden, normalne sme prisli, ubytovali sa, zaplatili. Do dnes nemam od nich o tom ziadny doklad. Ano viem, moja chyba. Naivne som si myslela, ze teta domaca o chvilu po odpochodovali s peniazmi pride s fakturou ci inym dokladom. Mno a potom sa behom chvliky situacia skomplikovala tak, ze ja som s jednym dietom skoncila v nemocnici a muz radsej isiel s druhym dietatom o den skor domov. Cize pobyt skoro ziadny, ale peniaze mali vyplatene riadne sa cely cas. Co uz, jasne, to uz je nas problem. A navyse som sa po x dnoch po navrate z nemocky domov dozvedela, ze nas nahlasili na booking, ze sme sa ani neubytovali. Vrchol drzosti...
Este, ze booking ma formu, a posiela o tom info a aj sa zaujima o tvoje stanovisko, cize som im tam napisala co a ako, aj ze sme sa nastahovali, aj ze sme zaplaztili plnu sumu. Odvtedy je ticho po pesinke...
Cely cas rozmyslam, ci mam tomu ubytovaniu napisat, nech nam poslu dodatocne fakturu aspon mailom, alebo ci kaslat na nich. Neviem ci sa urazili, ze sme sa odubytovali skor, no na druhej strane im to moze byt jedno, zaplatene maju vsetko komplet, cize o nic neprisli...

choco6
18. jún 2021

@zarecna No ved ja to viem, ja hovorim preco sa musi zadavat cislo karty. Ak niekto nepride a nespravi storno tak si peniaze stiahnu aby nebol ani hotel v strate predsa. A ked niekto ma problem moze ist a hladat hotel ked je na mieste 🤷

autor
18. jún 2021

Mne to veľmi nesedí, tak radšej by som zaplatila nejakú zálohu, ako mať všetko bez poplatku a len tak im zadať všetky údaje z platobnej karty 🤔

janai1
18. jún 2021

Pracujem v hoteli..
Karta sa tam zadáva v prípade nedostavenia, storna, predautorizácie alebo platbe vopred.... Pozor na to ak zadáte zle údaje karty a hotel robí predautorizáciu, v prípade, že to v hoteli zamietne ako neplatnú kartu, na booking sa to označuje a keď Vás tak označí viac hotelov automaticky budú hotelom chodiť rezervácie s tým, že vám ju môžu bez dôvodu zrušiť keďže ste rizikový hosť
Niektore hotely vyžadujú kontrolu, rovnakou kartou akú ste zadali do rezervácie musíte aj v hoteli zaplatiť, ak máte inú, rezerváciu vám zrušia, resp. Vás neubytujú
Ak nechceš z nejakého dôvodu zadávať kartu, tak treba si spraviť rezerváciu priamo v hoteli (telefonicky alebo mailom) tam je najvyššia šanca, že hotel na nebude vyžadovať kartu pre overenie

katulienkax
18. jún 2021

Ja by som rovno kontaktovala hotel bez booking.com je možné že sa dohodnete na lepších podmienkach ja som tak šla kedysi do Talianska stačila im záloha 100 euri a to booking požadoval vyplatenie komplet dopredu.

kristiii
18. jún 2021

Robila som už asi 10 rezervácií cez booking, vždy vyžadovali údaje z karty, nikdy s tým nebol problém. Si predstav, že ty takto prenajímaš svoj byt alebo niečo iné a nemáš žiadnu poistku, že ti hostia neprídu.

petamich
18. jún 2021

neviem ale pride mi to uplne normalne 🙂 je to bezne pri rezervacii ubytovania, pozicani auta, ...ved uz len pri nakupe cez internet tak fungujem bezne, akurat sa treba vyhnut pofidernym strankam alebo platit cez paypal
a cez booking som aj sluzobne aj sukromne rezervovala xkrat a nikdy ziadny problem

janai1
18. jún 2021

@katulienkax to nie je, že booking vyžadoval 😀 Také podmienky si nastavil hotel, booking s tým nič nemá, on je len sprostredkovateľ

janula12345
18. jún 2021

My sme cez booking boli asi 50x a nikdy nebol zoadny problem. Ci uz hotel pozadoval zalohu, alebo udaje karty, alebo nie. Ako uz pisali niektore zeny vyssie, booking je seriozna spolocnost. Niet sa coho obavat.

izabela181
18. jún 2021

Píšem aj z pohladu hosťa aj z pohladu prevadzkara penziónu. Ja keď idem niekam, vo väčšine prípadov využívam booking, vždy zadávam číslo karty a nikdy som s tým nemala problém. A hlavne keďže sa v tejto sfére pohybujem pracovne viem prečo to je, a naozaj sa nemusíš báť že by booking alebo nejake ubytovacie zariadenie zneužilo tvoje údaje 🙈 myslím že v dnešnej dobe je to už bežná prax, a kým nebolo povinne zadať údaje z karty, neverila by si koľko ľudí bolo schopných vytvoriť rezerváciu, neprísť a potom úplne ignorovať telefonáty a e-maily.

simca06022011
18. jún 2021

Cez booking chodíme roky, v živote nebol žiadny problém. Karty naše tam mam nahraté a ani ma nenapadlo to riešiť. A sú veľmi pedantni, ak to tak mam nazvať. Mala som rezerváciu na mljete - nebralo mi kartu, tak som tam bola osobne traposit - myslím ze v Dubrovníku mali nejakú pobočku 🙈 (aby sa nestalo ze sa tam doplavime a nebudeme mať kde spat 😁)

simca06022011
18. jún 2021

@izabela181 presne...

hviera81
18. jún 2021

cez booking som chodila velakrat, aj kartu zadavala. teraz to uz nechce kazde ubytko, ak ti to vadi, najdi si ine ubytko.

janinka007
18. jún 2021

Cez Booking sa ubytovavam už x rokov, už mám úroveň génius neviem koľko a nikdy som nemala žiadny problém. Vždy som si riadne preštudovala podmienky ubytovania a nikdy som neprišla ani o cent.

fixi3
19. júl 2022

Ahojte, potrebujem radu-skusenost...Mame rezervovany pobyt v zahranici cez booking od 30.7.22 dnes mi z karty strhli/ zarezervovali 99% sumy ubytovania so splatnostou 26. V podmienkach mam platba na mieste. Na info linke mi tvrdia ze vedia riesit len realnu platbu, cize neviem ked to je len ako rezervovana platba ale tiez vidia v systeme ze platba na mieste. Bezplatne storno bolo do 15.7. Stornovat to ale ani nechceme. Poradte ako to riesit? Stalo sa niekomu nieco podobne?ďakujem za odpoveďe

janai1
19. júl 2022

@fixi3 keď bolo storno zdarma len do 15.7. tak si ubytovacie zariadenie zablokovalo platbu... Keď sa prídete ubytovať zaplatíte a rezerváciu odblokuju, ak neprídete platbu stiahnu z predautorizacie (rezervovanej platby)

fixi3
19. júl 2022

@janai1 len datumy akosi nesedia... potom to chapem akoby som to platila 2x ved ked raz stiahnu z karty nemozem zas platit tam

janai1
19. júl 2022

@fixi3 zatiaľ ti nič nestiahli ale urobili predautorizáciu - zablokovali tie € na účte a tie stiahnu až ak neprídete... Keď sa prídete ubytovať zrušia predautorizáciu - zruší sa ti zablokovaná suma a môžte zaplatiť v hoteli
To, že to urobili dnes nič neznamená - po 15.7. to mohli urobiť kedy chceli lebo je tam už storno poplatok

luliu
19. júl 2022

@fixi3 je to úplne v poriadku, oni ti tie peniaze nestiahli, len ich zablokovali a stiahnu ich, keby si nenastúpila. Ak nastúpite, peniaze odblokuju a zaplatia na mieste