Pozitíva recenzia na dovolenku - Čierna hora, Montenegro, Ulcinj

travelsoul
23. aug 2019

Touto diskusiou by som chcela pomoct ludom ktorí rozmýšľajú nad dovolenkou v ciernej hore pretoze ked som potrebovala nejake rady na cestu ja ledva ledva som nasla, vsade sa písalo nieco ine a to ma dost odrádzalo.
Na dovolenke sme boli dvaja, na 10 dní.
CESTA - isli sme cez Maďarsko, Chorvátsko kusok Bosny a Hercegoviny dalej pokračoval Dubrovnik a hned za nim hranice s čiernou horou
PRESTÁVKY PO CESTE - cestou tam sme mali zajednanu noc vo vodiciach (chorvatsko) pretoze ja nesoferujem a jeden šofér cestu zo SK na koniec ciernej hory nedá, a cesta naspat noc v Zadare
KONEČNÁ CENA CESTY- nafta nas vysla približne 230€, 4,50€ trajekt Kotor-tivat (asi 5 minútový trajekt isli sme cez den a cakali sme max 10 minut ide to rychlo), 85€ (Cca 608 kún) mýta, 13€ madarska diaľničná známka, dokopy ==== 332 € za cestu
SK-MAĎARSKO-CHORVATSKO- zo Slovenska sme odchádzali v piatok rano 16.8. Cesty super!
BOSNA HERCEGOVINA-CIERNA HORA- tu sa zacali hromadiť auta na hraniciach, velmi vela aut az do konca cesty (cierna hora nema diaľnice takze vsade kolóny)
HRANICE- vsetky hranice len kontrolovali pasy/OP len v ciernej hore kontrolovali zelenú kartičku (povinne poistenie)
ČAS - Sk/vodice = 850km 9 hodin cesty s prestávkami
- vodice/Ulcinj po pobreží = 400km 11 hodin s malými prestávkami este v Chorvátsku
UBYTOVANIE CIERNA HORA - ubytovanie cez booking 7 noci 182€ pre dvoch bez stravy s výhľadom na more.
POTRAVINY CIERNA HORA - ovocie zelenina lacnejsie ostatne velmi podobne ako na sk
PLAZE V CIERNEJ HORE - konkrétne velka plaza ulcinj 12km piesočná plaz, vedie k nej hlavná cesta v ktorej je vela odbočiek s menami rôznych plazi najdu sa preplnene plaze ale najdu sa aj take kde mate súkromnú plaz aj more😄voda čistá aj plaze ale samozrejme cim viac ludi tym špinavšie. Pri prílive nanosilo vela odpadkov ale odliv je zas krasny aj napriek tomu ze je to piesočná plaz dlho vidíte na dno nie je kalná voda. Atrakcie - surfkiting, vodné skútre, vodné atrakcie (vsetky tieto veci maju) skúter sme platili 20€ na 15 minut
LUDIA V CIERNEJ HORE- tak zacnem dopravou v autach nepoznajú smerovky, otáčajú sa kde chcu, ked si zmyslia ze teraz zastavia otočia sa menia smer tak to urobia a nehladia ze za nimi je pol metra dalsie auto a mozu spôsobiť haváriu. Nepoďakujú ked ich pustite pretoze su na to uz zvyknutí na tych ich ‘širokých’ cestách. Chodci prebehuju kedy chcu kade chcu a aj ked prave zastavili uplne premávku dokazu ist cez cestu pol hodinu akoby nic. Slovenskí vodiči by sa asi zbláznili ale kto je cestovateľ a nevadia mu ine mravy zvykne si. Inak su tu ludia usmievaví ale este celkom nie moc zvyknutí na turizmus velmi malo ludi ovláda anglictinu/nemčinu.

Dufam ze niekomu pomozem, dovolenka bola super ako pár sme si ju velmi uzili ale velke ++++++ s ktorym musite ratat je požičanie si cestného skútra bez ktoreho sme my bohuzial niekedy isli na plaz vzdialenú 5 km aj 15 minut. Preto neodporúčam ciernu horu ako dovolenku pre rodiny s detmi max ked mate plaz hned pred apartmánom a deti miluju cestu autom alebo ste obaja rodicia šoféri a deti zoberiete na skuter🙏Pocasie nadherne ani jeden obláčik celých 8 dni nadhera ❤️

lula313
23. aug 2019

My sme boli pred par rokmi v Ulcinje ešte aj s našou dogou. Muž si nepozrel, že to je cesta cez hory, aj keď trasa nie je dlha, takze sme isli vyse 16 hodín. On je zase taký, že nestojime, neoddychujeme, cika sa len pri kupovaní diaľničných známok, čiže sa to dá spravit bez prespatia, len tie serpentíny sú hrozne, keďže sa tam nedá ist rýchlo. 3x nás namerali, ale policajti boli vzdy super, keďže sme mali dlhu cestu pred sebou, psa v aute a tam sa neriesia pokuty v blokovom konaní, ale treba ist na stanicu. Oslovovali muza krstným menom a boli takí v pohode, nie ako u nás. Nám tam chutila veľmi strava, aj keď nebola asi príliš zdravá a psickarov bude asi trapit problematika tulavych psikov a ako sa tam rieši. Ulice sa od psov deratizuju ako potkany(psy sú otrávene, umieraju v ukrutných bolestiach, kŕčoch a až potom sú vyzbierané). Neriesi sa tam kastracia psov ako v “pokrokovejsom” Albánsku..

travelsoul
autor
23. aug 2019

@lula313 to mi je luto, my sme psíkov nenašli ale narozdiel od toho sme vecer chodili na trhy kde na moste sedávali bezdomovci s malinkými detmi a to bol najhorsi zazitok aky som kedy asi zazila🙏

cukroska
4. sep 2019

@lula313 my sme boli pred mnohými rokmi na dovolenke v Čiernej hore, Sutomore a bolo super 👌 👌 👌 vždy nato spomíname najradšej, nakoľko to bola naša prvá spoločná dovolenka pri mori s prvým synom a nádherná ❤️ Dodnes nostalgicky spomíname na to teplo, najviac slnečných dní v roku a minimum zrážok. Aj more krásne, vlny, promenáda síce malá, ale aj na prvú plieskavicu spomíname radi 😀 A najlepšie raňajky, balkánsky syr od vtedy milujeme, ale doteraz nikde sme taký nejedli 😋Len jediné čo nás zarazilo to, že sú neskutočný bordelári,podobne ako aj Gréci... Tak od našich Rómov asi nemajú moc ďaleko.. (nie som rasista to nie, ale na ten čas sme to tsk vnímali.) Tak určite, že čím viac sme toho pochodili, už vieme porovnať čo chceme a čo nie, ale dosť sme uvažovali, že raz by sme sa ešte do Čiernej hori vrátili.