Dovolenka v Egypte v 5tt

sfet
7. júl 2018

Ahojte ženy, tak som sa to včera dozvedela, čakáme aj my drobca a už máme aj komplikáciu. Ďalšiu nedeľu v noci odchádzame do Egypta na dovcu na Sharm el Sheikh. Trochu sa bojim, lebo tam bude 40 stupňov, v Egypte som bola len raz, ale predtým v Hurghade, tak neviem neviem. Na čo si treba dávať pozor? To budem v 5tt. Čítala som, že byť veľa v tieni, kúpať sa prevažne v mori, nosiť tričko, aby bolo brušku vystavované slnku čo najmenej ale ešte pár otázok. Oplatí sa mať nejaké špeciálne tehotenstve poistenie? Je také? Nie je to predsa riskantné? Čo by ste robili?

sissy27
7. júl 2018

@sfet 40 stupňov v Egypte je oveľa príjemnejších ako 30 v slovenskom meste - pofukuje, vzduch má vyššiu vlhkosť. Samozrejme nezdržiavať sa na priamom slnku, dostatočne piť vodu - balenú, pre istotu sa vyhni iným nápojom a ľadu. Jesť s mierou. Tričko nepotrebuješ, nič nerieši - je potrebné dávať si pozor na celkové prehriatie organizmu.
Dostaneš asi tak 100 odporúčaní, že máš oželieť dovolenku, lebo do Egypta by nešli ani ako netehotné 😏 ale veľa žien v 5.tt ani netuší o tehotenstve a ver či nie, aj v Egypte ženy otehotnejú a prežijú celé tehotenstvo v zdraví a porodia zdravé deti.
Si tehotná, nie chorá, samozrejme treba si dávať trošku pozor ale netreba prestať žiť normálny život.
Peknú dovolenku prajem 😉

taga
7. júl 2018

Presne ako sa píše vyššie, ešte by som dodala, opatrne s klímou. Ľudia majú tendenciu skvarit sa na slnku, keď je 40 stupňov a potom si v izbe zapnu klímu na 20, aby sa schladili. To je veľký šok pre telo a práve preto sú potom často hnačky atď. Užite si dovolenku 😊ja Egypt milujem a tíško závidím 😊

29simona29
7. júl 2018

@sfet ja som mala podobný problém minule leto, išli sme na Kanarske a bola som asi v 5.-6.tyzdni, dôležité je mat najmä dobre zdravotné poistenie, ak by si náhodou začala krvácať, myslím, že tehu poistenie nie je osobitne. Vyhýbať sa najväčšiemu slnku, ja som chodila na slnko do 11 a potom po 16,najmä preto, aby si sa neprehriala, úpal a pod.. a tiež preto, že v tehu sa zvyknú robiť nepekne pigmentov škvrny, aby si to nepodporovala ešte aj slnkom. Samozrejmosť je vyhýbať sa alkoholu-ja som rada, že som sa o tehu dozvedela tesne pred dovcou, inak by som si tam v plnej miere užívala a pila španielske vina, sangriu a pod😀tiež pozor na stravu-morské plody, sushi a nepasterizované syry by mali byt tabu, obzvlášť prvý trimester je veľmi riskantný...a tiež som si dávala pozor na silne vlny v oceáne, nárazy a pod...proste všetko radšej trochu opatrnejšie a malo by to byt ok. Ja mám doma zdravého 2,5mesacneho synčeka, takze mne to neublížilo a obavy som mala teda poriadne☺️Hlavne si to poriadne Uzi, kým sa ešte da, pre mna je toto leto takáto dovolenka úplne tabu, ale pre maleho by som sa ich zriekla kľudne aj navzdy☺️

eliska13
7. júl 2018

@sfet podľa mňa nič špeciálne dávaj si probiotiká, tričko nemusíš nosiť veď nemáš bruško ženy v prímorských oblastiach sa normálne kúpu opaľujú s veľkým bruškom
Zisti si či liek Antinal čo sa tam dáva proti hnačke môžeš pre istotu...
Nejedla by som nejaké morské plody a veľa pi tekutín ináč to nechaj na prírodu, aby si nemala celú dovolenku stres

juliet86
7. júl 2018

vela si umyvaj ruky. dezinfekcne gely na ruky atd. my na bejbi cakame uz dlho. ja by som nesla.... ak vy necakate dlho klido chod. ja som bola b sharme dvakrat a raz som dostala faraonovu pomstu. pritom sme boli na 5hviezdickovom hoteli.... tak snad tebe sa to vyhne

misenka10
7. júl 2018

@sfet Ahoj 🙂 v Sharm el Sheikh som bola na dovolenke v decembri a boli tam s nami aj dve tehulky. 🙂 Jedna podobne ako ty a druhá už mala také väčšie bruško. Ak sa cítíš fajn tak si na seba len dávaj pozor a prajem peknú dovolenku 🙂
Pozor na faraonovu pomstu a vyhýbaj sa radšej aj ľadu v pití, ja som si aj zuby umývala s balenou vodou a bola som ok 🙂

lulu2014
7. júl 2018

...iba malá infoška.....dávali Dr.Bubána v ženskom klube...a náš Endiex má presne to isté zloženie ako ich liek proti hnačke. Takže si môžete zobrať aj ten 😉. Teraz tam mám kamošku s dcérou niekde pri Hurgade - zatiaľ sú OK. Akurát že teda veľké teplo - čo teda neprekvapuje. 🙂
Takže prajem príjemnú dovolenku. 😎🌴🌞

ivka2112
25. júl 2018

Ahojte baby. Mam na vas otazocku - som tiez uplne na zaciatku tehotenstva (podla mojich vypoctov 5tt, ale potvrdi az lekar buduci utorok), no a na internete som vela citala o tom, ze sa neodporuca lietat v prvom trimestri, lebo hrozi riziko potratu. My mame tiez zaplatenu od 10.8. dovolenku na Rodose, a premyslam nad tym, ci mame letiet alebo to zrusit a ist niekam autom. Je to vytuzene babatko, tak nechcem riskovat. Samozrejme sa opytam aj doktora v utorok, len ci s tym vy nemate nejake skusenosti, info a rady od vasich lekarov a tak...? Dakujem🙂

ella199230
23. aug 2018

@sfet ahoj , môžem sa spýtať ako ti dopadla dovolenka ? 🙂 ja som totiž v takej istej situácii .. v piatok letíme do Hurghady

leniel
23. aug 2018

ja som zistila, že som tehu v Indonézii 😇 ale čo sa už dalo robiť, však áno, keď už sme tam boli, tak sme si zvyšok nášho dobrodružstva užili, potápanie, presuny rýchločlnmi, šialene rozdrbané poľné cesty na scootri, horúčavy, túry k vodopádom, zvládli sme aj 20 hodinový let domov a síce s ohromnou únavou, ale v pohode 🙂 taký Egypt dáte ľavou zadnou 😉 užite si dovolenku baby !

sfet
autor
24. aug 2018

@ella199230 ahoj, bola to úplná pohoda. Bolo mi tam lepšie ako doma. Robila som to na čo som sa cítila, aj na 2 masáže si zasla aj vírivky. Vynechala som tento rok výlet skútrom do púšte, nešla som na turistiku ako som plánovala, ležala hodne v tieni, kúpala sa prevažne v mori, dbala na pitný režim dvojnásobne, aj lodný výlet som si užila takže not stress. Po návrate domov mi začali ranné nevoľnosti a nízky tlak a všetky tie menej príjemné veci. Tam nič z toho. Takže príjemnú dovolenku.

ella199230
24. aug 2018

@sfet super že ti to vyšlo 😊 a hneď som kludnejsia po tvojej odpovedi .. dúfam že bude všetko ok 😊

lilli19
27. aug 2018

@sfet bola som tehu asi 6-7 tt v Egypte, nevedela som o tom😁zacinalo mi byt zle, krutila sa mi hlava aj zaludok a celu dobu som si myslela, ze mam faraona😋tak som sa preventivne kazde rano a vecer liecila domacou slivkou celych 14 dni🤦‍♀️.a dnes ma moj faraon 3 rocky a je zdrava ako buk.takze sup do toho a uzi si pislednu dovcu bez baby, tie ostatne uz budu ine😁

mogaa
27. aug 2018

Ja ked dom bola v Egypte letela s nami na dovolenku jedna tehulka v 8. mesiac a s 2-ročným dieťaťom....Išla sama....Našťastie sa našli dobrý ľudia čo jej pomohli s batožinou ako to už bolo priamo na dovolenke neviem, lebo nebývala v našom hoteli.....Bála by som sa tam stravy, hodne záleží od hotela, v Hurgade kčd sme boli nemal nikto problémy, strava skôr európska...Druhý krát čo so bola bolo to nejaké iné letovisko, tam to bola katastrofa, stále ich jedlá a všetkým bolo zle🙂 A práve toho by som sa v tehotenstve bála...dávaj si dobrý pozor na stravu a nápoje🙂🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre