Dovolenka Kalabria

lullu21
20. apr 2014

Ahojte, chceme ist v juli na dovolenku s dvojrocnou dcerkou. Uvazujeme nad Kalabriou, hotel Serene Village. Chcem sa spytat na Vase skusenosti, kto ste boli v Kalabrii, hlavne na pocasie, ci je teple more, ake plaze a ci tam nefuka velmi? Dakujem pekne 🙂

ailin
20. apr 2014

Ahoj,my sme boli pred dvomi rokmi v Kalabrii,kúsok od Tropei.Je tam ozaj krásne,krásne ,čisté a teplučké more,biely piesok-zvykne sa porovnávať s karibikom.Počasie je tam podľa mňa krásne už od júna /boli sme tam v júni/,pozvolný vstup do mora,myslím,že tam nefúkalo /ako napr.v Egypte/,aj pre malé detičky ideálne.Mali sme AI,neboli sme síce hladní,ale taliansky AI sa nedá porovnať napr.s tureckým,,,bolo to také striedmejšie,málo ovocia,nápojov,žiadna zmrzlina,džús iba zo sirupu.A to si myslím,že pri4* by mohlo byť.No ale Taliani sú Taliani.Ak nie ste moc zhýčkaní,myslím,že budete spokojní.Voda a slnko vynahradia aj menšie nedostatky.Ja by som Kalábriu odporučila.

xxxxxnnnnn
11. mar 2015

@ailin Poprosím názov hotela, kde ste boli.. Dakujem

ailin
11. mar 2015

@xxxxxnnnnn Baya Tropea

sandyc
13. mar 2015

ahoj, tato tem a ma zaujala..no pozeram tu Kalabriu v cestovkach je to dost rozdele..niektore hotely citam recenzie a maju v popise ze plaz je piesocnata ale pri vstupe do mora su uz kamienky alebo kamene- to by mojim detom vadilo napríklad.. mozno da niekto tip na pekny hotelik pre deti s krasnou piesocnatou plazou? 🙂 alebo aspon konkretnu oblast

dorotka66
13. mar 2015

@sandyc mrkni si hotel a olasť na http://www.tripadvisor.com a tam sa všetko dočítaš... cestujeme len po checkingu na TA 😉

sandyc
13. mar 2015

@dorotka66 takto napisem a pride ti upozornenie? pisem sem dnes prvy krat 🙂 a dakujem za tip idem to popozerat.. inak podla recenzii sa riadim aj ja.. tam som sa aj docitala ze nie vsade je piesok, mojim detom to napríklad vadi.. len neviem kde zacat, aku oblast Kalabrie pozerat, je tam toho strasne vela.

olivetree
17. mar 2015

@sandyc skús pozrieť CK FIFO, hotel Residence Solemare v oblasti Capo Vaticano (Ricadi). Pláž je piesočnatá s jemným bielym pieskom, areál umiestnený v krásnej záhrade s banánovníkmi, oleandrami, palmami a priamo pri pláži. Zasielam link, pozri foto aj recenzie od kleintov na ich stránke:
http://www.fifo.sk/letne-dovolenky/letna-dovole...

sandyc
18. mar 2015

@olivetree dakujem za tip 😉 idem to popozerat

dorotka66
18. mar 2015

@sandyc ešte jeden tip, najkrajšia oblasť Kalábrie je Tropea a jej blízke okolie, aj tieto hotely sú aj drahšie 🙂

sandyc
19. mar 2015

to nevadi, radsej priplatim a nech mame peknu dovolenku a dakujem @dorotka66 pozriem si primao tu oblast este. 😉

gnocca
22. jún 2015

@olivetree mozem sa ta opytat pise sa tam ze mesto je vzdialene 12 km to je dost daleko..takze nejake vecerne prechadzky po meste asi nie co? co sa tam da robit mimo kupania a opalovania 🙂 dakujem

dkethe
26. jún 2015

baby, kalabria vyzera najpravdepodobnejsie pre tohorocnu dovolenku. avsak... viete co ma trapi, a to narastajuci pocet migrantov. turnusy uz zacali, chcela by som poprosit rodinky ktore boli v kalabrii (pripadne sicilia) v rezortoch, ako to tam vyzera... proste osobna skusenost - nie to co hovoria CK a ine media

sandyc
27. jún 2015

tiez sme tam chceli tento rok ist ale veru nejdem presne koli migrantom. a s detmi uz vôbec, za ten risk mi ziadna dovolenka nestoji. a more je aj v Chorvatsku.myslim zo zdravotného hladiska

mimimoje
27. jún 2015

@dkethe sme prave na Sicilii, oblast Trapani - po imigrantoch ani chyru. Pocasie horuce, more teplucke, myslim, ze dnes im zacinaju prazdniny, pretoze plaze sa zaplnaju.

moni244
27. jún 2015

@dkethe tak radšej ostaň doma, ja takéto stresy nepochopím, idete letecky? autom? myslíte, že taliani dovolia nejakým migrantom obsadiť im letoviská? ale prosím ťa

dkethe
27. jún 2015

@mimimoje moc diky za info! 🙂 potesilo, dufam ze sa viac bab prida s pozitivnou skusenostou tohorocnej sezony

janka30
27. jún 2015

Moj maly sa vrati zajtra z Kalabrie - Serena Village, je s mojimi rodicmi, napisem aktualne info 🙂

danulkaja1
7. júl 2015

@janka30 prosím ťa ako boli spokojní?

pedroma
7. júl 2015

@gnocca ahoj, sole mare je hotel. komplex vsadený do umelo vytvorenej záhrady. Večerné vyžitie v komplexe je pri bare a discoteke (pre deti funguje detský anim. program v určených hodinach), resp. so susedmi na izbovej terase, večerné pešie vychádzky nulové. Do Tropea sa da dostat za poplatok minibusom, kt. ponuka samotný hotel, príp. vlakovým spojením (vlak je klimatizovaný, pohodlny, nizkopodlazny. Nevýhodou je, že zastavka je cca 2,5km do strmeho kopca popri ceste), resp. prenajom auta.

janka30
7. júl 2015

Vyborne, krasne more, super prostredie, idealne pre deti 🙂 odporucaju 🙂

eugenie
3. júl 2016

Ahojte, kocky, ktore ste pls boli tento rok v Kalabrii alebo sa chystate? Ako to tam vyzera? Oplati sa tam ist? Chceme ist do Capo Vaticane, plna penzia.. podla obrazkov to vyzera na nadherne plaze, more, proste super... Je tam, prosim, nejake "ale"? Mozno kvoli blizkosti Sicilie a imigrantov? Chceme ist koncom augusta... este som v IT nebola, absolutne netusim, co cakat a k comu to prirovnat... Vdaka 🙂

janka30
3. júl 2016

Ahoj, my sme boli minuly tyzden prave na Sicilii, Capo Calava, nadhernw plaze, fantasticka strava, vsetko uplne super, po imigrantoch ani stopy, letisko tiez uplne v pohode (leteli sme do Catanie). Ja urcite odporucam 😊

majkat1
4. júl 2016

@janka30 a cenovo ako vyslo?dakujem

janka30
4. júl 2016

Dvaja dospeli, jedno dieta nad dva roky - 1350 na tyzden, last minute. Ale to bol este jun. Plna cena bola okolo 1800€.

eugenie
4. júl 2016

@janka30 Super, dakujem... mali ste AI, ci ste aj nieco kupovali? Ako sa tam cca pohybuju ceny v obchodoch?

janka30
4. júl 2016

All inclusive, takze ceny vobec neviem. Ale megakopcek zmzliny - 2€

oli_
14. júl 2016
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahoj, ja určite Kalábriu odporúčam, jedna z našich najkrajších dovoleniek. Najkrajšia je podľa mňa časť Tropea. Tyrkysové more, čistý Karibik.. nádhera fakt.

Všetko o dovolenke som napísala v tomto článku, tak kľudne si pozri:
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-v-kalabrii-2015-nase-zazitky-z-juzneho-talianska/
+ nejaké tipy na výlety som rozpísala tu.. (aj keď tie sú skôr pre dospelých asi):
http://www.dovolenka-pri-mori.sk/tipy-na-vylety-kalabria-sicilia-juzne-taliansko/

pacy
14. júl 2016

Min. Týždeň sme sa vratili z kalabrie, hotel Baia Tropea, uplne super bez migrantov, pocasie a voda uzasne. Boli sme s 17 mesacniu dcerkou.

arabellka
14. júl 2016

@pacy ahoj, presne tam sa chystam so synom, kde ste mali izbu? je tam vyber z troch moznosti...len podla popisu a presne to ma trapi,ze som chcela za priplatok POOL a na nas termin uz nie su,kedze cakala som na lastminute...a ta basic je ze vraj hrozna. prosim, pisala som ti aj spravu...rada by som urpimne ci stoji za tie peniaze, stale vaham, ci nieco ine,ci vziat toto. velmi dakujem za odpoved Slavka

ecilpse_3
18. júl 2016

@janka30 Ahoj, prosím ťa cez akú cestovku išli? Ďakujem za info 🙂