Dovolenka - Korfu

natalka1919
21. aug 2022

Ahojte, cez týžden odlietame na dovolenku na ostrov Korfu. Som veľmi štastná, že konečne s rodinou niekde pôjdeme po veľmi dlhej dobe. Ale chcela by som sa spýtať na zopár veci, kedže nam teraz prišli pokyny od cestovky a chcem sa uistiť v niektorých veciach, lebo v lietadle som nesedela, že už ani nepamätam :D

1. Na ostrov Korfu stačí pre dospelých iba občianský preukaz ? Pre dieťa pas? Všakže?
2. Pri ubytovávaní odovzdajte na recepcii účastnícky poukaz (tzv. voucher). Približne 2 dni pred koncom vašej dovolenky nájdete na informačnnej tabuli v hoteli dôležité informácie o odchode z hotela...
Voucher - účastnícky poukaz je doklad, ktorý odovzdáte na recepcii hotela a slúži ako vaše potvrdenie od cestovnej kancelárie o zaplatení ubytovania v danom hoteli. Voucher je menovite vystavený vždy len na 1 osobu s uvedením presného počtu spolucestujúcích osôb (údaje o všetkých cestujúcich sú uvedené na Zmluve o zájazde), počtu obsadených izieb a leteniek.

Toto je napísane v pokynoch od cestovky. Akým spôsobom sa odovzdáva ten voucher? Je potrebne si ho vytlačiť, alebo ako? Voucher nam prišiel na email ako subor pdf.

3. Ak je hmotnost batožiny na osobu určena na 20kg a priručnej batožiny 8kg. Plati to aj pre 3 ročne dieta?

4. Co sa predklada pri kontrole pri check-in na letisku. Stačia iba doklady, či aj niečo iné je potrebne ohladne dovolenky? Dostaneme aj nejake letenky, či teraz ako to funguje? Nedočitali sme sa to v pokynoch od cestovky.

Dakujem

marca12
21. aug 2022

@natalka1919 preco nezavolas rovno do cestovky?

matovicova
21. aug 2022

@natalka1919
1) ano
2) ano vytlacit a odovzdať na recepcii hotela
3) ano aj 3 rocne dieťa, ak ma miesto v lietadle, ma nárok na 20kg kufor do podpalubia a 8kg príručnú batožinu na palubu
4) záleží od leteckej spoločnosti, väčšinou už upustaju od leteniek, stačí na check in predložiť len doklady.

panelacikova
21. aug 2022

@natalka1919 ja ešte doplním, že ak idete napríklad traja, máte možnosť previesť batožinu o hmotnosti 60 kg. nemusí byť natlačená v 3 kufroch, pokojne môžete mať napríklad 5 kufrov po 12 kg. ale musíte sa zmestiť do váhy 20kg/osoba 😉

natalka1919
autor
21. aug 2022

@matovicova
vdaka. Co sa týka toho voucheru, skúsali sme ho s manželom vytlačiť, ale nechce. V podstate ho vytlači, ale zobrazi sa len pozadie cestovky a cislo letu, žiadne ine info. Subor je chraneny heslom, nevieme prečo to nechce vytlačiť. Nebude stačiť v hoteli, ak im ukazeme voucher na mobile?

panelacikova
21. aug 2022

@natalka1919 a čo ak sa stane nejaký technický zádrhel a pre zmenu ho v hoteli nebudete môcť otvoriť? ak vám to nejde, zájdite do cestovky, nech vám to vytlačia a poskytnú aj ostatné potrebné informácie. veď aj kvôli tomu ich prakticky "platíte"...

luliu
21. aug 2022

@natalka1919 nie nestačí, voucher musí byť vytlaceny

natalka1919
autor
21. aug 2022

@luliu A neviete prečo nam ho nechce vytlačiť, aj ked teraz skusame vytlačiť poistenie, tie kartičky, tak vytlači všetko okrem našich udajov a čisla poistenia? Cim je to spôsobené?

sasa1310
21. aug 2022

@natalka1919 1. deťom stačí tiež OP s fotkou
2. voucher väčšinou netreba dávať. Zatiaľ sme nikde nedávali. Hotel mal mená hostí, čiže sme dávali OP alebo pasy
3.letenky dostaneš na check in

luliu
21. aug 2022

@sasa1310 my sme museli dávať tento rok, niektoré hotely to vyžadujú, ak CK im napísala, že to treba, tak treba

sasa1310
21. aug 2022

@luliu my sme nemuseli žiaden rok ani tento. Stačil doklad totožnosti

zuz_ka
21. aug 2022

@natalka1919 pokiaľ vám to nejde vytlačiť do cestovky, od nás tiež chceli voucher keď sme prišli do hotela a ešte keď od nás z rodiny skončili v nemocnici s malým dieťaťom ho potrebovali ale neviem prečo to som sa už nepýtala

luliu
21. aug 2022

@sasa1310 ale to že vy ste nemuseli mať, neznamená, že oni nemusia mať. Je to bežná prax

sasa1310
21. aug 2022

@luliu ja som odpovedala jej, tak mňa presviedčať nemusíš. Bežná prax, že ho netreba. Do hotelov chodievame aj s cestovkou aj bez niekoľkokrát ročne a každoročne. Ani raz sa mi nestalo, že by ho hotel potreboval. Okrem toho určite bude stačiť v mobile v podobe pdf., pre prípad akejkoľvek zvláštnej potreby

luliu
21. aug 2022

@sasa1310 takže neplati co pise CK, ale čo píšeš ty, chápem..... 😉
Mimochodom v minulosti ani od nás nič nechceli, ale tento a minulý rok áno, boli sme viackrát a chceli zakazdym

sasa1310
21. aug 2022

@luliu ani tento rok od nás nechceli ani minulý rok. Vlastne nikdy. Ja ani nikdy nedávam. Dávam rovno pasy. A píšem ako som zažila. Tak nemusíš ma stále označovať a rešpektuj názor a skúsenosť aj druhého.

matovicova
21. aug 2022

@natalka1919 aj nam posielala CK zaheslovane dokumenty, lebo sú všade osobné údaje, ale všetko sa dalo krásne odblokovat a vytlačiť. Beriem si jeden euroobal a tam mám vytlačené pokyny, voucher a kartičky s cestovným poistením. Toto by si mala mat v zahraničí spolu s dokladmi pri sebe. Mobil sa ti moze stratiť, pokaziť, ukradnúť...
Ale samozrejme je to na tebe, možno to bude stačiť aj v mobile. No ja by som z toho mala zbytočný stres 🍀

kacusik69
21. aug 2022

1. ano, a aj detom staci OP ale musi mat foto
3. ano, kazda osoba, v zavislosti od leteckej spolocnosti je alebo nie je mozne vahu aj zlucovat (mat tazsi kufor pri splneni celkovej spolocnej vahy, s obmedzenim 32 kg na kufor)
4. na check-ine nam staci OP, nic ine nepotrebujeme, boarding passy dostanete po vybaveni batoziny

natalka1919
autor
21. aug 2022

@kacusik69 ďakujem Vám za rady. Ešte by som sa opýtala, akým jazykom sa človek najlepšie dohovorí na Korfu okrem gréčtiny?

luliu
21. aug 2022

@natalka1919 všade v zahraničí aj na Korfu anglictinou

natalka1919
autor
22. aug 2022

@luliu a po nemecky sa tam dorozumieme s nimi? Lebo po anglicky nevieme v podstate nič

luliu
22. aug 2022

@natalka1919 zbytočne riešiš hluposti a stresujes. Uvidíš na mieste, neboj dohovoris sa, nikto ti teraz nepovie akými jazykmi kto hovorí vo vašom hoteli