Dovolenka na Čiernej Hore

fialoocka
14. apr 2013

Dovolenka v Čiernej Hore....tento rok by sme chceli dovolenku v Chorvátsku vymeniť za dovolenku na Čiernej Hore...máte skusenosti s hľadaním ubytovania v apartmáne blízko mora? A ktorú oblasť by ste mi odporučili?

kvojtanikova
14. apr 2013

Ahoj my sme boli v dedine Denovici je to skoro hned prva dedina za hranicami, byvali sme v izbe v dome, na prizemi bola kuchyna k dispozicii pre vsetkych - ubytovanie teda nic extra ale plaz bola cca 5min peso a ceny boli super - noc stala 5E/osoba plus strava - vecera (3chody) za 3E/os sa dala objednat. Varila nam pani co rozumela po slovensky tak sme jej vraveli ze co chceme a ona nam to uvarila. Ranajky a obedy sme si robili sami alebo sme sa najedli v restauracii na plazi (denne menu bolo cca 3-4E). A chodili sme aj na vylety, pacilo sa nam aj v oblasti za zalivom, okolo Kotoru a hlavneho mesta, zalezi co si ty predstavujes, my sme mali vtedy 3rocneho syna so sebou tak sme sa prisposobili jemu, hlavne kde je ticho, klud, ziadne diskoteky, nocny zivot. V blizkosti hlavneho mesta boli vyssie ceny ale aj zabavnejsie, krajsie plaze, no, kazdy si musi vybrat co sam chce.

lusiena
14. máj 2013

aj my tento rok ideme do Čiernej Hory. Vždy som tam túžila ísť, aj keď som počula len zlé skúsenosti, to ma neodradilo, ale neriskovali sme, ideme s cestovkou, do hotela s bazénom, pláž je do 50 metrov, a máme all inclusive... máme skoro 10 ročnú dcéru, takže sme sa už nemuseli prispôsobovať nejakému detskému režimu, už je to slečna...

flori
14. máj 2013

@lusiena ahoj, dufam,ze sa vam v Ciernej Hore bude pacit, bola som 2x a verim,ze sa este niekedy vratim,bolo tam krasne 🙂

lusiena
14. máj 2013

@flori konečne pozitívny názor, ďakujem, potešila si ma. My ideme do Budvy, určite potom napíšem ako sme sa mali... 🙂

flori
14. máj 2013

@lusiena urcite je Cierna Hora ina ako Chorvatsko napr.len mentalitou ludi,....bola som tam pred par rokmi so 4r.dcerou,Budva je krasna,vtedy bolo mnozstvo hotelov este len vo vystavbe,my sme cestovali juznejsie ako je Sutomore a Bar,ale mne krajina ucarovala 😉

1ivanka1
14. máj 2013

My sme boli minuly rok (teraz si neviem spomenut na nazov komplexu) bol to akoze zrekonstruovany komunisticky hotel pri plazi....co sa tyka ubytka jednoduche,ciste,aj kupelka aj wc,s tv,klima fungovala. Jedlo bolo ok ale menej druhov,ale hladny sme urcite neodchadzali...co sa tyka mora,parada,teplucke,nie ako ten chorvatsky lad ALE po 15hod kazdy den v mori plaval strasny bordel,vyzeralo to ako odpadkove kose,ale s tymto som sa stretla aj na makarskej,zrejme to tam tie lode vypustaju 😠
V areale bola jedna restika,perfektne jedlo a nizke ceny.tento komplex by som doporucovala rodinam s detmi,my sme povedali ze sa tam s detmi este vratime 😉

lusiena
14. máj 2013

presne, to aj mňa nalákalo, keď som videla fotky z Čiernej Hory, tie vysokánske kopce kúsok od mora, palmy, mestečká...

dekrase
14. máj 2013

neviem ktoru odporucit,,ale urcite nechodte hned za zaciatok ciernej hory,smerom od chorvatska..radsej priplatit za cestu o kus dalej..tam je to otras,,uz nikdy viac.. 😉

laura21
14. máj 2013

Ahoj Čiernu Horu sme absolvovali minulý rok v auguste boli sme cez cestovku v Tivate v hoteli Palma.More od hotela bolo vzdialené cca 15m.Boli sme s dvoma detmi 2roky a 12rokov cestovali sme autom 21hodín s toho sme odpočívali cca 2/5hod cesta neskutočne dlhá a náročná,ale vydržali sme.Mesto Tivat je pekné malé mestečko sú tam fajn reštaurácie a príjemné kaviarničky pochodili sme ich hodne možno len tá špina mi vadila na uliciach ludia hocikde hocičo zahodia,ale jasné je to všade a je to len o ludoch.Palma hotel by som možno odporúčala skor nenáročnejším klientom...ale bolo čisto a strava tiež super mali sme polpenziu.Nedaleko je mesto Budva čo je väčšie a zábavnejšie,ale aj drahšie,ale každý si tam príde na svoje.Tiež sme navštívili mesto Kotor s výletnou lodou pozreli sme si pamiatky to sa nám páčilo je tam ešte vela miest čo sme nestihli 😢 treba zažit a vyskúšat prajem vela štastia pri výbere 🙂

marianna1971
9. júl 2013

ahojte, máte osobné skúsenosti s dovolenkou v ČIERNEJ HORE - ULCINYJ s bábätkom do 1 roka? Ak poznáte ubytko kľudnejšie, resp. nejaké rady, tak napíšte . dík.

lusiena
18. júl 2013

@flori @laura21 @dekrase ... kočky zabudla som sa opýtať, napadlo ma to až teraz deň pred odchodom - ako je to z mušľami? nie je zakázaný zber lastúr a ich vývoz z krajiny??? 😒

lusiena
30. júl 2013

tak a máme Čiernu Horu za sebou... Sme spokojní s výberom dovolenky, aj keď to bolo úplne na slepo a musím povedať, že to bola naozaj krásna dovolenka...
boli sme ubytovaní v hotelovom komplexe Slovenska Plaža v Budve, je to na štýl španielskej dedinky, ktorá pozostáva s viacerých trojposchodových viliek. Izba bola pekne prerobená aj zariadená, mali sme peknú kúpelku aj s fénom, na izbe bola telka, chladnička, trezor, teraska, denne nám zotreli podlahu, vymenili uteráky, uprostred týždňa prezliekli posteľné prádlo. Stravu sme mali all inklusive, čo naozaj odporúčam... v objekte komplexu boli dva bazény s morskou vodou so slnečníkmi a ležadlami bez platenia, len ráno bolo potrebné si privstať a obsadiť... komlex je naozaj krásny, bielunké budovy s modrými okenicami, kamenná dlažba, kopa zelene, kvetov, paliem, udržiavané trávniky, lavičky, zákutia, obchodíky, reštaurácie, kaviarne... každý deň bol pre hostí pripravený program, vodná gymnastika, joga, zumba, program pre detičky, detská disco, večerný program... v areáli sa pohybovali zamestnanci hotelovej security a dávali pozor na hostí, na poriadok...
pláž, to už je trochu iná kapitola, tá bola na rozdiel od bazénov verejná a bola tam hlava na hlave, aj keď teda bola hneď v areáli... tam sa našli aj nejaké odpadky sem tam, ohorky od cigariet, ale more bolo čisté. My sme chodili na pláž na blízkom ostrovčeku, kde chodili každú polhoďku loďky, tam bola krásne priezračná voda, bolo vidno až na dno do poriadnej hĺbky... jeden deň sme si požičali vodný bicykel a 4 hodiny sme okolo ostrova šnorchlovali a hľadali mušle... morskí ježkovia síce v mori boli, ale vyhradené pláže boli od nich vyčistené....
prešli sme si aj okolie, zašli sme do Bečiči, kde sú naozaj luxusné hotely, videli sme ostrov sv. Štefana, starú Budvu, Kotor, absolvovali sme 8 hodinovú plavbu loďou po zálive, videli sme morskú jaskyňu, každý večer sme sa prešli po korze od hotela až po staré mesto, kde bolo kopu stánkov, reštík, umelcov...
inak Budva je plná rusov, takže dorozumieť sa nie je problém, aj keď my sme rozumeli domácim viac ako oni nám...
ceny sú približne rovnaké ako u nás a keďže sa tam platí eurom, netreba nič preratávať... 🙂 aj keď čím viac od hotela do mesta ste šli, tým bolo všetko lacnejšie, ale to je zrejme všade takto...
počasie bolo stále super, okolo 35 stupňov, ale všade bola klíma, ale celkom fajn nastavená...
dovolenku sme absolvovali bez žalúdočných či iných zdravotných problémov, cestovných problémov, aj keď dcérke býva v autobuse zle...
ak budeme môcť, určite sa do ČH ešte vrátime...

mamka8811
30. júl 2013

@lusiena ako sa prosim volal ten hotel dakujem

lusiena
30. júl 2013

@mamka8811 Slovenska Plaža, je to v texte... 🙂

lusiena
30. júl 2013

@mamka8811 , z hotelového komplexu sú fotky 4, 5 a 9, viac foto kukni na nete, daj si do google Slovenska Plaža foto... 🙂

mamka8811
30. júl 2013

@lusiena dakujem

romana311
4. júl 2014

Prosím o radu, zháňam ubytko v Ulcinje, viete mi poradiť?

evii
11. júl 2014

@romana311 Ahoj uz si zohnala ubytko? My rozmyslame tiez nad Ulcinj citala som nejake forum,kde ludia pisali,ze aj na blind sa da zohnat ubytovanie lacno.My chceme ist na Velku plaz..

romana311
12. júl 2014

@evii nakoniec ideme do talianska 😉 ale skús pozrieť na booking.com určite tam niečo nájdeš 🙂

evii
12. júl 2014

@romana311 pozerala som uz kadejake stranky,ale pojdeme na blind..vraj je tam ubytovanie na kazdom kroku. Len to pocasie ma strasi,chceme ist v polke Augusta a vsade pisu len okolo 25 stupnov,takze budeme sa riadit pocasim a podla toho budeme vyberat destinaciu.

emita
15. aug 2014

My sme boli cez CK Globtour v Budve, Vila Tropico s deťmi 6 a 5 ročnými. Čierna Hora je nádherná krajina. Bola to dovolenka o spoznávaní, veľa sme chodili. Na mestskej pláži sme boli len prvý a posledný deň. Objavili sme krajšie pláže, napríklad na ostrove kde sa dalo dostať za 3 € (spiatočný) alebo pláž Mogren cca 15-20 min pešo od Tropica. Loďkou sme boli aj na Pláži Ploče (5 € spiatočný lístok loďou, ale chodia tam aj autobusy), majú tam bazény so slanou vodou a vybetónované miesta na slnenie, len malé úseky kde bol prístup do mora, ale páčilo sa nám aj tam. Bolo to iné 🙂 Fakultatívny výlet do Kotoru a ostrov Gospa od Škrpjela zvládli aj deti. Zamilovali sme si uličky starej Budvy. V novej časti boli zas zábavné parky pre deti, cena atrakcií 1,5-2 €. Ceny potravín v supermarkete len o pár centov drahšie ako u nás. Široký výber mliek. Určite toho z domu veľa neberte. napríklad nanuky stoja 0,70-1,20, zmrzlina 0,50-1,50. Ceny sú rôzne Najdrahšie samozrejme na pláži, potom pri promenáde pri starom meste. Nemôžem na Čiernu Horu zabudnúť a dúfam že sa tam ešte niekedy vrátim a spoznám miesta, ktoré sme nestihli navštíviť.

adikad
2. júl 2015

@lusiena ahoj, my ideme tento rok do C.H. presnejsie do Bečiči blizko Budvy. Mam par otazok: Treba tam nejaku obuv do vody? A ako to je s peniazmi,vyberali ste z bankomatu,ci ste mali len hotovost. Dakujem

adikad
2. júl 2015

@emita alebo aj ty by si mi vedela odpovedat

emita
2. júl 2015

@adikad my sme mali len hotovost, plati sa eurom, cize ziaden problem. Neviem aka plaz je v Becici, cize co sa obuvi tyka neporadim. Urcite treba obuv do vody na plaz Hawai na ostrove oproti.

lusiena
2. júl 2015

@adikad mali sme hotovosť, a ako písala emita, keďže sa tam platí eurom, nemali sme s tým žiadne problémy... čo sa týka obuvi do vody, my sme ju veľmi nepoužívali, ale to je individuálne, ak máš malé detičky, tak im by som tie topánočky do vody dala, dnes už deti nie sú zvyknuté chodiť naboso ako keď sme boli deti my...

adikad
2. júl 2015

@emita
@lusiena dakujem vam baby.
Sli ste autami? Ako dlho vam trvala cesta?

lusiena
2. júl 2015

@adikad my sme šli autobusom, čo ti poviem, nekonečný príbeh, pretože cestovka naplánovala cestu cez celé pobrežie HR, kde sme postupne vysádzali spolucestujúcich podľa destinácií - cesta tam 23 hodím, späť 21 hodín, ale prežili sme, aj takmer 10 ročná dcéra... 🙂

dynnora
2. júl 2015

Ahojte žienky, my ideme tento rok už po 3x do Budvy 🙂 ...je tam krásne, príjemná atmosféra, čisté more. Najviac sa nám páči pláž Mogren 🙂 . Obuv do vody sme ani my nepoužívali, avšak na jednej pláži boli v mori väčšie kamene a kamarát si tam porezal nohu. My však chodíme na spomínanú pláž Mogren a tam je to úplne v pohode a žiadnu obuv netreba 🙂 . V Bečiči vyskúšame pláž tento rok, lebo z Budvy to je len na skok 🙂 . V Bečiči sme boli len v tom aquaparku 🙂 Príjemnú dovolenku želám 🙂

dynnora
2. júl 2015

@adikad my sme v Budve vyberali v pohode aj z bankomatu 🙂 ale mali sme aj hotovosť 🙂

dynnora
2. júl 2015

@emita aj my sme boli presne v tej vile Tropico pred 2 rokmi a tento rok ideme znova 🙂 ....v Budve sme už boli 2x a tiež sa nám veľmi páči 🙂