Dovolenka na prenajatej jachte. Máte skúsenosti?

froschka
2. apr 2008

Ahojte 🙂

Kamaratka prisla s napadom na podnet je kamarata ktory taketo nieco zazil a vychvaloval si to do nebies, prenajat si lod.plachetnicu-jachtu a plavit sa po ostrovoch a pobreziach Grecka.
V ponule je mnozstvo jacht,cena zavisi od poctu kajut a osob.
Priemer a standatd je 3 kajuty pre 6 osob,cena aj s kapitanom na 7 dni je cca 2000-3000eur
Da sa doobjednat kuchar na palubu co stoji cca 100-150eur na den pre vsetkych pasazierov all inclusive-nie je vsak podmienka...

rada by som sa poinformovala ci ste niekto takuto dovolenku zazili popripade planujete.Zaujimave je aj Chorvatsko,takisto uzasne ponuky a o nieco lacnejsie ako Grecko.

Rozhodujeme sa nad takymto vystrelkom lebo ked si vezmete 7dni niekde v Egypte,Tunise,Spanielsku stoji 700-1000eur (4-5 hviezdickove hotely)

tu pri 6 osobach to vyjde 500-600eur plus letenka 200-300eur cize za tisicku eur mate nezabudnutelny zazitok ste flexibilny ste stale na palube na slnku ked cestujete a nie v buse ci aute cize slnko nonstop a popritom sa veziete do cara ostrovov a poznavania celeho Grecka 😵 😵

no dost z mojej strany som zvedava a tesim sa na partacky 😀

ella1
3. apr 2008

bohužiaľ do mora ide všetko. 😒

rybičky to zjedia a my potom jeme rybičky a myslíme si aké to je zdravé 😀

tak to by som radšej išla na väčšiu lod,kde sa môže normálne sprchovať,pohybovať......ešte by som klaustrofobiu dostala z malej kajuty 😝

ja si predstavujem takú jachtu,tak akurát veľkú,opaľovať sa na palube,jesť národné jedlo...taký luxus trošku.ako vo filmoch 😀

mimik9911
3. apr 2008

ella, jedna taka vedla nas kotvila, tak ta bola krasna a my sme z tej nasej malej po nej poskulovali a tisko zavideli 😉 aspon som sa pri nej odfotila 🙂

ella1
3. apr 2008

hm, určite aj drahá...........

froschka
autor
4. apr 2008

mimik tak to musela byt nadhera a veru tu cenu si ani nejdem predstavovat 😅
ale ja myslim ze kto chce vidiet kopu tych ostrovov a kus z krajiny tak mu je jesno kde a ako spi nie?teda aspon mne je prioritou ta cast sveta a plavba po otvorenom mori 😵

ine je 4-5hviezdickovy hotel ...to je komfort a pohodicka...ale ta lod to je ozaj zazitok a divocina 😀

froschka
autor
5. apr 2008

Tema sa mi skoro stratila tak co este je tu niekto kto planuje takuto dovolenku alebo sa chce odelit o zazitky??? 😎 🙂 🙂

mimma
5. apr 2008

Môj muž sa akurát tento týždeň chystá na jachtu do chotvátska, chodí každý rok s partiou a teraz si zmyslel, že si urobí kapitánksy kurz, som zvedavá, načo mu bude, ale nech sa bavká, keď ho to baví!
V septembri sa chystá do Grécka, znova tá istá partia, veľmi si to pochvaľuje, lebo trasu majú vždy tak zhruba dohodnutú dopredu, takže toho vidia oveľa viac, ako keď si zaplatíš dovolenku na súši. Naberú si tam jedlo, varia si sami+ pomáhajú kapitánovi, ak chcú ísť na plachty, alebo kotvia...Taká pohodička. Len na čo je treba si dať pozor sú ľudia, ktorí tam pôjdu s vami. Lebo napr. treba šetriť vodou a podobne a keď sa na jachte ocitnete s egoistami, tak je to dovidenia.
Mňa jachta až tak neláka, ale keď budú deti väčšie, tak pôjdem aj ja, nech to teda vyskúšam, lebo všetci, čo tam pravidelne chodia, sú z toho "na větvi!" 🙂

froschka
autor
5. apr 2008

mimma dakujem za info 😉
a maju prenajatu taku klasicku jachtu kde su cca 3 kajuty malinke a jedna spolocna miestnost s kuchynkou?a kapitan spava zvlast v kajute alebo v tej spolocenskej...
ten kapitansky kurz sa oplati lebo mozes plachtit na vlastnu past a ak ich to bavi ze budu casto chodit tak usetria lebo kapitan myslim stoji 100eur na den...
a maju v cene aj palivo a pristavne poplatky?

mimma
5. apr 2008

Froschka, áno, majú tri kajuty, kapitána majú zadara, lebo je to kamarát, ale palivo a poplatky si doplácajú. Kuchynka tam je. Je to tam malé, takže tých vecí čo najmenej, kámoška hovorila, že na takej jachte toho veľa nepotrebuješ.http://www.yachter.sk/, tam si skús pozrieť, čo ťa zaujíma. 🙂

froschka
autor
9. apr 2008

mima diky za info uz som si to porovnala aj s nemeckymi ,rakuskymi a greckymi charter-mi jooooooj uz len vybrat sa a ist

akurat sa obavam jednej veci ktora bude isto problem ak nebudeme fakt dobra partia..
ako to uz na spolocnych vyletoch v skupinach byva, vzdy je jeden "velitel" co rozhodne o programe a to potom robia vsetci a kto sa neprisposobi je"vyradeny" alebo si moze robit co chce sam....

moja predstava je ist do nejakeho pristavu,polezat na plazi okupat sa,ist na nejake atrakcie,vodne sporty,do mesta na exkurziu,najest sa a vecer nejaka diska

no z tejto predstavy ma moj dravy vyvadza pretoze vraj kormidelnik ma svoj plan trate (ktory sa ale nemusi dodrzat do presnosti no musi sa stihnut nejaka trasa za 7dni a asi nebude mozne ostat niekde moc dlho)

alebo ze ostatni sa budu chciet plavit a slnit len na jachte a vecere sa peremenia na ozranparty...comu nie som az tak proti oki vypit si treba len sa bojim aby to nebola nuda...len na jachte pre pohodlych slopacikov,...

zatial mame jeden parik co su fajn ludia a prisposobovy no ked mi drahy spomenul jeho kolegov co sa vyberu hockedy do Amsterdamu na zurky tak som sa zlakla
ale asi sa postaram aby sli len cisto pariky, nech sme sice spolu ale nech ma aj kazdy nejaky vlastny program,ist niekam sami dvaja do restiky ci na prechadzku ci vychutnavat zapad slnka (z jachty bude isto super no taky niekde kde budeme sami dvaja na ostrove je o niecom inom)

tak som sa vykecala uuuuuuf 😀

mariankoscelnik
24. mar 2009

Ahojte kočky. Viem Vám o tom niečo povedať, alebo si pozrite www.mariankoscelnik.estranky.sk
Marián

mywiel
24. mar 2009

Bratranec prenajal plachetnicu v Chorvatsku a kedze si urobil kurz navigoval on, nepotrebovali sme instruktora. 😉 Zazili sme kopec zazitkov, burku, vlny, krasnu prirodu, proste parada. Jest sme chodili do restauracii, vzdy sme zakotvili v pristave a nasli si milu restiku. Co sa tyka plazi boli nabyté v auguste tak sme boli radi, ze my sme na lodi a netlacime sa ako tulene medzi tolkymi uterakmi. Urcite by som si to este raz zopakovala, vela som sa naucila ako riadit plachetnicu, ako kotvit a tak museli sme pomahat kedze posadka sme boli my. 😉 😀

norik1
24. mar 2009

Juuuj marian krasne!!! V ciernej hore sme boli pred dvomi rokmi, naaaadherne tam je a z jachty to musi byt zuzo!!! Uz len ked maly trosku povyrastie 😉

roasha
24. mar 2009

marian,krasne fotocky 😵 🙂

katijaaleo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz