Dovolenka na prenajatej jachte. Máte skúsenosti?

froschka
2. apr 2008

Ahojte 🙂

Kamaratka prisla s napadom na podnet je kamarata ktory taketo nieco zazil a vychvaloval si to do nebies, prenajat si lod.plachetnicu-jachtu a plavit sa po ostrovoch a pobreziach Grecka.
V ponule je mnozstvo jacht,cena zavisi od poctu kajut a osob.
Priemer a standatd je 3 kajuty pre 6 osob,cena aj s kapitanom na 7 dni je cca 2000-3000eur
Da sa doobjednat kuchar na palubu co stoji cca 100-150eur na den pre vsetkych pasazierov all inclusive-nie je vsak podmienka...

rada by som sa poinformovala ci ste niekto takuto dovolenku zazili popripade planujete.Zaujimave je aj Chorvatsko,takisto uzasne ponuky a o nieco lacnejsie ako Grecko.

Rozhodujeme sa nad takymto vystrelkom lebo ked si vezmete 7dni niekde v Egypte,Tunise,Spanielsku stoji 700-1000eur (4-5 hviezdickove hotely)

tu pri 6 osobach to vyjde 500-600eur plus letenka 200-300eur cize za tisicku eur mate nezabudnutelny zazitok ste flexibilny ste stale na palube na slnku ked cestujete a nie v buse ci aute cize slnko nonstop a popritom sa veziete do cara ostrovov a poznavania celeho Grecka 😵 😵

no dost z mojej strany som zvedava a tesim sa na partacky 😀

ella1
2. apr 2008

jéj,super info.musím povedať manželovi,lebo on toto vymýšľa na leto.len ja z tej lode asi nebudem mať nič.ked budú vlny lod sa bude hojdať a ja vracať 😝

froschka
autor
2. apr 2008

ella no ja som bola v chorvatsku na clne a to bolo ok ale lod je asi ine no ako skolacka sme boli na Dunaju sa plavit ale tam zase nie su vlny cize ani ja neviem povedat ci mi par dni nebude zle...
ja este neviem ako sa rozhodneme...chceli sme ist s detmi 1x k moru ale mamina ma odhovara nech ich necham u nej a my dvaja si uzijeme tak ma asi dlho prehovarat nebude 🙂

ivka22
2. apr 2008

Pred par rokmi som absolvovala taku dofcu v Saint Tropez....na jachte....

Vrelo odporucam.... 🙂 🙂 🙂

froschka
autor
2. apr 2008

ivka a ako je to so sprchovanim?vsade pisu len o wc...ale sprcha neviem...a je tam dost ulozneho priestoru pre batozinu?popis trosku viac prosiiiiim moc ma to zaujima aj na to na co si treba dat bacha....

ella1
2. apr 2008

mne stačil aj čln,hojdal sa jak blbý,normálne som sa bála.a boli sme aj na lodi,hore to bolo ok ale ked som bola vnutri-dole,tak po chvíli sa mi hojdal žalúdok 😝 ako na nejakej obrovskej lodi pre 100 ľudí to ani nepocítiš,ale čím menšia,tým viac sa hojdá,tak sa bojím toho,že budem mať z toho prd 😀 on vždy chcel byť námorníkom,prehovára ma,aby sme šli bývať k moru,chce si spraviť kapitánsky kurz a plávať na lodi 😅 a neviem,či budem mať z toho niečo,ked sa vlastne budeme len plaviť,či by som z takého grécka aj niečo mala.

ivka22
2. apr 2008

Neviem ti poradit, pretoze netusim na aku jachtu, plachetnicu idete...

Ja som bola na max. luxusnej, takze tam bolo vsetko....mali sme tam posadku o nejakych 6 ludoch, ktorí sa o nas max starali, varili atd.....
Kazda kajuta mala vlastnu kupelnu....
Bola tam obrovska "obyvacka" s plazmou atd atd...vsetky vymoženosti sveta...kuchyna...no vsetko....

🙂

froschka
autor
2. apr 2008

ella no moj chce ist tiez zit niekam k moru cize to by som brala a kapitansky kurz je super vec..s tym sa uplatni urcite ked bude mat medzinarodny certifikat 🙂 ja by som nevahala 😉 ty si uzijes slnko a plaz a on zase ciste more...ktovie treba vyskusat 🙂

ivka22
2. apr 2008

Inak kamarat si min rok robil kapitansky kurz v Croatii.... 😉 nie je to nic tazke a hrozne ...

froschka
autor
2. apr 2008

ivka wooow no to ste boli asi na obrovskej jachte kde je aj 20 ludi nie???
my chceme len taku pre 6-8 osob plus kapitan...
a inak wooooooooooow ticho zavidim 😀

ivka22
2. apr 2008

Ano, to bola tusim do 20 ludi...bolo to cosi vacsie... 🙂
Naozaj je to skvely zazitok ....ale je to aj dost drahe, netusim co presne to stalo, ale nie je to lacna zalezitost .... 😝

No kazdopadne si to poriadne uzite aj vy...bude to super, uplne nieco ine ako na suši......
A hlavne pozor na slniecko na mori, pali ovela viac a intenzivnejsie, hoci to tak necitit...!!!

ella1
2. apr 2008

hm,len čo budem robit pri mori v zime?! 😲 asi mať depku 😀

froschka
autor
2. apr 2008

ivka no my co chceme tak ziadny luxus ale standard a to vyjde do 3000eur na lod pre 6 osob

julia225
2. apr 2008

joj to by som tiez chcela!!!ale ta lod by musela byt dostatocne velka, aby som sa necitila ako na lodi,lebo my s malou by sme reryhali pol dovc.... 😅

froschka
autor
2. apr 2008

ella podlo toho kam sa vyberiete ked na Dom.rep tak tam zima nehrozi 😀 a lebo niekam do Norska tak boh ta ochranuj 😀

ivka22
2. apr 2008

Froschka, kazdopadne nepotrebujete ziaden luxus....hlavne aby ste bola dobra particka ludi... 😀
Lebo ak sa pohadate, tam nemate ako odist... 😉

😀 😀 😀

ella1
2. apr 2008

nie,chce ist byvat asi do chorvatska.alebo tam niekde.ale v zime je aj tam zima.možno ešte horšia ako u nás 😝

julia-ved to.u nas podobne.mne bolo zle aj na bratislavskom ufe. 😅

froschka
autor
2. apr 2008

ivka no to je na tom ze taketo plavby sa organizuju aj pre ludi z firiem aby sa vybudovali vztahy resp vysli najavo 😀
no parta sme isto dobra ale ktovie co narobi take spoluzitie na jednej palube...pre mna bude luxus vidiet vsemozne ostrovy a byt jednou nohou v mori a druhou na pevnine 😀 😎

froschka
autor
2. apr 2008

ella tak ho prehovor inam ,ked uz ty mu povolis vycestovat tak vyber krajinu 😀 😀 😀

julia225
2. apr 2008

ella 😀 😀 😀 😀

kangaroo
2. apr 2008

froschka: to tam idete s detmi? ak pojdete do grecka, tak daj vediet ako ste dopadli a ako to vyzerá v tamojších marínach, manžel bol takto v chorvátsku a tiež také čosi plánuje, ale az budú decká vačšie... prajem peknú dovču

ella1
2. apr 2008

tak ja by som grecko.ako na bývanie.alebo mauricius,ale to môžem len snívať 😀
chorvátsko má super výhody,že sa tam dohovoríš,už to tam poznáme,majú vcelku čisté more a je tam napriek vojne fakt krásne.
po grecky viem len eucharisto a uvariť krétske kura 😀 a k nám do práce chodia gréci a to je teda fakt mentalita 😀

julia225
2. apr 2008

mne sa prave na tej dovci paci to, ze nerozumiem....a to, ze ludia maju inu mentalitu!!! 😵 ja milujem inych ludi...ktori vystupuju z radu...tak na dovolenke mi vyhovuju vsetci 😀 😝

ella1
2. apr 2008

ano,ale žiť s nimi?......

ella1
2. apr 2008

ale milujem grecke jedlá,olivy,olej,mňam!

v chorvátsku si kúpiš dom pri mori za takú cenu ako byt v petržalke.

froschka
autor
2. apr 2008

kangaro nie urcite nie s detmi...az budu vacsie a samostatnejsie to no problem ale teraz by to nebola dovca...
takto budeme partia,popijat,potapat,santit vyletovat...maximalna flexibilita 🙂
teda dufam ze to vyjde lebo nabeh na to mame xiiii.....

mimik9911
3. apr 2008

Ahoj Froschka, ja som bola na jachte na 4 dni minuly rok v Chorvatsku. Bola to jachta pre 10 ludi plus skyper (to je ten co kormidluje jachtu). Priestory na jachte su fakt velmi male, a kajuty su len na prespatie, batozinu odporucam co najmensiu, nie je ju velmi kde uskladnit. 😖 Na jachte je wecko, ale to sa podla pravidiel pouziva iba v nutnych pripadoch a nikdy nie v pristave. Kazdu noc sme boli v inom pristave a v kazdom pristave su sprchy a wecka, takze sprchovat sa da... Ja som sa tejto dovolenky dost obavala, kvoli tomu ze som bola uz tehotna v tretom mesiaci, ale zvladla som to v pohode 😎 az na ten spanok v tych malinkych (ale naozaj malinkych) kajutach... 🙂

froschka
autor
3. apr 2008

mimik a tie sprchy su ciste aj toalety v pristavoch?a treba tam za to platit?
a este blba otazka to wc na jachte akoze obsah ide do mora???????????????????????alebo to treba vynasat....

no som si vedoma malych priestorov no za to kupanie vzdy na inej casti krajiny musi byt nezabudnutelne a predovsetkym vela vyletov, aky ste mali program asi co ste robili kde ste sa stravovali.... 😵 😀

mimik9911
3. apr 2008

toalety aj sprchy su v pristavoch ciste, v kazdom pristave sa plati vlastne za to, ze tam stojis a vtom je zahrnuta aj cena za WC a sprchy, ale kolko stoji to kotvenie v pristave naozaj netusim, lebo ja som tu dovolenku (resp. to bolo formou sluzobnej cesty 😉 )dostala este v praci za dobre vysledky 😉 a uz vsetko bolo v cene, vratane stravy a vsetkych poplatkov. A na tej jachte wc obsah ide priamo do mora, ved aj rybicky treba nakrmit 😀 Co sa tyka stravy, mali sme dvoch kucharov zo Slovenska, ktori nam pripravovali ranajky, obedy a vecera sme mali vzdy v restauracii v nejakom pristave. Ten program bol asi taký, ze rano sme vystartovali z pristavu, plavili sme sa do nejakeho pristavneho mestecka, kde su pamiatky alebo je niecim zaujimave, tam sme zakotvili, popozerali pamiatky, naobedovali a ked tam bola plaz a bol aj cas, tak aj kupali. Niekedy ta plavba trvala aj 5 hodin kym sme dosli, kde sme chceli, no a vecer zase do nejakeho pristavu, kde sme boli do rana. Odporucam kotvit v takych vacsich pristavoch, kde to zije a da sa ist aj na disco, alebo niekde posediet 😉
Super vylet, treba vyskusat, trochu stiesnene podmienky, ale stoji to zato zazit to, vzdy si niekde inde a nesadis v jednom hotely a na jednej plazi...

froschka
autor
3. apr 2008

mimik no o to ide prave ze stale si na inom mieste...kuchara este nevieme ci si vezmeme lebo potrebuje svoju kajutu co znamena vacsiu lod viac penez...ale moc diky za info 😉

mimik9911
3. apr 2008

ja si myslim ze ten kuchar tam ani nie je potrebny, take ranajky, ake sme mali, si dokazete aj sami pripravit 🙂 a ked budete mat kapitansky kurz, tak ani skypera nepotrebujete, ten je inak dost drahy...