Dovolenka na Slovensku. Ako to prežívali vaše deti?

cvika
17. okt 2008

ahojte mamicky ktore zijete za hranicami...zakladam tuto zemu lebo by ma zaujimalo ako to fungovalo ked ste prisli so svojim babatkom na slovensko...ja sa totiz obavam toho ze mala mi bude plakat lebo to bude pre nu nove prostredie,kedze sa narodila v irsku a po prvy krat ideme domov..ako to prezivali vase dietky?

zuzube
17. okt 2008

ahoj cvika....my tiez zijeme v irsku a v decembri prvykrat ideme domov...a tiez sa bojim, ake to bude.....a este ked skyeurope zrusili lety na slovensko, takze musime letiet cez bratislavu, kde musime cakat 3 hodiny na dalsie lietadlo...a najhorsie je, ze idem s malou sama, lebo manzel nedostal dovolenku, takze neviem ako to sama s nou zvladnem ☹ ....kedy letite vy?

cvika
autor
17. okt 2008

ahoj zuzube ja letim o 5 dni....tiez sama lebo manzel ide na sluzobku z prace do anglicka,takze ja letim domov....a kde v irsku zijete?

cvika
autor
17. okt 2008

my sa mozno tiez chystame v decembri,nie je to 100%ne ale mozme sa potom spojit

zuzube
17. okt 2008

v meste edenderry, co offaly...v decembri letime 10teho, mali sme 11teho, ale vcera mi prisiel mail, ze rusia let a musim letiet o den skor.....takze zas musim platit za zmenu letenky z ba do ke....inac, mate uz slovensky rodny list? za ako dlho vam ho vybavili?

cvika
autor
17. okt 2008

vybavenie slovenskeho rodneho listu trva 3 mesiace.....prave na nho cakame, ja som si rodny poziadala uz v septembri a to tak ze som poslal irsky rodny na slovensko a mamina to zaniesla na matriku...a tak...a vies ze pokial nemas slov.rodny list nemozes mat ani pas?pokusala som sa pre malu ziskat irsky pas ale bohuzial museli by sme tu byt 3 roky, no sme tu len 2..

zuzube
17. okt 2008

no my sme presne na tom istom.... my sme malej boli sl. rodny list vybavovat v dubline na ambasade, boli sme niekedy v polovici augusta, tak dufam, ze to stihne prist, kym pojdem domov v decembri....musim ist dat malej papat, sa vratim potom

cvika
autor
17. okt 2008

ok budem tu

erikasadek
17. okt 2008

cvika, neboj vsetko bude ok, drobec si ani velmi nevsimne zmenu aspon u nas to tak bolo.

zuzube
17. okt 2008

erika a ako zvladli deti let lietadlom?...myslim tlaky na uska

cvika.....na ako dlho idete domov?

cvika
autor
17. okt 2008

na mesiac, lebo manzel ide na 3 tyzdne na sluzobku a potom pride na tyzden na slovensko....velmi sa obavam toho ze to bude nove prostredie pre malu...pamatam ako sme prisli z porodnice a mala plakavala dlho kym si zvykla na novy domov 😒

zuzube
17. okt 2008

uz je vacsia, tak si mozno zvykne rychlejsie 😉 .......a kam letite? do bratislavy?

cvika
autor
17. okt 2008

do Bratislavy, my byvvame v Nitre..v to dufam,ze nebude problem 8, inak byvame V newbridge co.kildare

dididi30
17. okt 2008

cvika ahoj
tak aj my sme v zahranici a byvame v nitre
dokonca maly ma za sebou uz 3 cesty autom tam a spat a aj cestu lietadlom, tolko sme toho postihali za 4 mesiace 😀 zlaty bol
a predstav si , v utorok ideme zas, lietadlom

vela stastia a neboj sa, bude to faaaaaaaaajn 😀

zuzube
17. okt 2008

to nie je daleko od nas......ja som z okr. stara lubovna a teraz vlastne uz z krompach, takze nam je lepsie do ke, ale skyeurope rusi lety do ke, tak budeme musiet lietavat do krakowa....no teraz musime do blavy, lebo s nahradnym cestovnym dokladom moze mala letiet iba na slovensko...ako dlho ste vybavovali ten (cest. doklad)?

cvika
autor
17. okt 2008

dakujem dididi,
ako znasal maly cestu lietadlom?neboleli ho uska?

cvika
autor
17. okt 2008

myslis ten nahradny jednorazovy pas? ci co...tak ten sme vybavili za den.....

dididi30
17. okt 2008

civka, no mna boleli a jeho asi nie, nebolo to az take hrozne a dala som ho nacicu, mozno to pomohlo a vlastne si aj pocas toho pospinkal 😉

zuzube, cestovny doklad mas do tyzdna doma 😉 staci ist s overenym rodnym listom na ambasadu, no zalezi kde si 😉

dididi30
17. okt 2008

ano ako pise cvika za den ho mas, ale tyzden cakas, ale vraj uz niekto vybavil na cakanie 😕 🙂

cvika
autor
17. okt 2008

dididi na cicu?to je ako?ze sisi ho dala na ruku bruskom dolu?

zuzube
17. okt 2008

no tak to je super, som myslela, ze sa to tiez bude vybavovat aspon 2 mesiace ako vsetko tu 😀

cvika
autor
17. okt 2008

zuzube ale myslis ten jednorazovy pas co vybavujes na ambasade v &irsku?

zuzube
17. okt 2008

hej, presne ten.....co ti plati len na cestu na slovensko

cvika
autor
17. okt 2008

este ho nemas?ak nie budes potrebovat 2 fotky malej,jej rodny irsky list a tvoj doklad totoznosti,nam ten doklad vyhotovili hned....vyplnis len na ambasade formular,zaplatis 6 euro a mas ho hned v ten den.len nevyhoda je ta ze ambasada je otvorena len v utorok a vo stvrtok od myslin od 9 do 12,ale to asi vies...kolko ste v irsku?

zuzube
17. okt 2008

nie, este nie....ved to, je to tam hrozne.....jedneho cloveka vybavuju pol hodiny a maju otvorene iba 2x do tyzdna

adriana84
17. okt 2008

ahoj cvika,
tak mi sme isli po prvy krat na slovensko ,ked mala vanesska 1 mesiac.cestovali sme autom 17 hodin (zijeme vo svajciarsku),cestu zvladla uplne perfektne,takmer celu prespala a adaptovala sa na ludi tiez velmi rychlo.druhy krat sme isli ked mala 5 mesiacov,taktiez autom a dopadlo to velmi dobre.samozrejme ako 5 mesacna si uz viac uvedomovala,ze je v cudzom prostredi,ale adaptovala sa hned,presnejsie trvalo jej to jeden den.takze neboj ,zvladnete 😉

cvika
autor
17. okt 2008

zuzube ale tot o ti vybavia hned staci tam ist tyzden pred cestou..aj ja som tam bola teraz v pondelok a kolko ste v irsku?

adriana aj my sme uvazovali nad autom ,ale sme v irsku to znamena cesta trajektom do francuzska 17 hod a plus 17 hod dom.....uz sme raz absolvovali tu cestu a pre mna to bol zazitok ale pre mimco sa obavam toho trajektu lebo s nim nevies co mas cakat, raz nemoze ist lebo je hmla inokedy lebo je burka a stravit s babom niekde v pristave hodiny a cakat je hardcore....ale zavidim ti ze to mate blizsie na slovensko 😉

adriana84
17. okt 2008

mas pravdu,ani ja by som neriskovala tym trajektom..bola by to uz fakt dlha cesta.my sa stahujeme spat na Sk v decembri,ale ja s malou idem letecky a manzel autom.vanessa uz bude mat v dec.9 mesiacov,tak cesta by uz bola pre nu dlha

zuzube
17. okt 2008

cvika...no sme tu 2 roky...a teraz ideme len tretikrat domov...prvykrat to bolo po roku, len tak v lete....druhykrat na vlastnu svadbu (prisli sme tyzden pred nou, takze vsetko bolo uz vybavene 😀 ) no a teraz ideme na vianoce...nooo, tak to pojdeme niekedy koncom novembra🙂

dididi30
17. okt 2008

adriana, my chodime autom pravidelne, vynimka lietadlom
nam trva cesta z anglicka domov nieco cez 20 hodin, ideme trajektom, este ze byvame v nitre, lebo keby na vychode tak koneeeeeec 😝

adriana84
17. okt 2008

dididi-my byvame na vychode 🙂 a kedze cesta z BA do PO je uplne katastrofalna,chodime cez Madarsko a to je super-same dialnice 😉