Dovolenka na Thassose - Potos alebo Limenaria

wanilla
16. jún 2013

Čaute babeny, radi by sme šli tento rok do grécka (Thassos). Rozhodujeme sa medzi strediskami Limenaria a Potos. Chceme ist cestovkou a busom, kedže ideme iba dvaja dospelí a žiadne deti, menej pohodlná cesta nám vadiť nebude. Kedže v mojom okoli Thassos nikto nenavštívil, skúsim sa spýtat tu:
1. Kde je podľa vás krajšie stredisko a pláž z týchto dvoch miest. Vyhovovalo by nám aj rušnejšie stredisko.
2. prenajom auta/ skútra - bol nejaký problém s prenájmom (v zmysle obsadenosti aut/ skutrov). ako sa tam pohybuju ceny za prenajom skutra a pripane auta.
Vopred dakujem za kazdu jednu radu 🙂

magica78
12. júl 2013

@lenkasop ja som tam bola tak viem do coho idem 😀 v kavale je krasna plaz, v Limenarii sme boli ubytovani a mali sme aj pozicane auto ,bolo tam super. ale to sme isli autobusom :/ bleeeeeeeee idem kuknut tu cestovku dakujem

jeinabe
12. júl 2013

@wanilla Tak ak vieš po anglicky, tak si auto vybavíš bez problémov, ale pýtaj si aj s poistením, v prípade keby sa náhodou niečo stalo...cestovka ti tiež vybaví auto, ale určite je to za drahšie....vtedy sme platili 70eur/3 dni (manžel pamätá)... hneď sme mu dali všetky peniaze......bankomaty si žiaľ vôbec nepamätáme, treba sa informovať ešte v cestovke...... 😉

wanilla
autor
12. júl 2013

@jeinabe dakujem pekne za info 🙂 aspon mám aký taky obraz teraz. tá cena, ktoru ste dali za prenajom mi prijde celko prijatelna.

ivkaa1
12. júl 2013

My sme boli minulý rok v Potose Miranta bolo tam super!!!

wanilla
autor
14. júl 2013

@ivkaa1 presne tam budeme ubytovaní aj my 🙂 s ubytkom ste teda boli spokojní? ak ste mali náhodou požičané auto či skúter, chcem sa spýtať- vybavovali ste si sami či cez delegáta. aké sú vaše skúsenosti s tým?

ivkaa1
14. júl 2013

Boli sme spokojný páčilo sa nám tam, pláž je blízko. Bola tam super delegátka Andrejka (Češka) bola veľmi zlatá, ona nám pomohla s autom, v požičovni sme už boli sami pre auto

ivkaa1
27. júl 2013

@wanilla a kedy idete?

wanilla
autor
28. júl 2013

@ivkaa1 super, auto po ostrove vyuzijeme urcite aj my, uz aby sme tam boli, ideme o tyzden. vy sa niekam chystate?

ivkaa1
28. júl 2013

Pravdepodobne pôjdeme 12 opäť do Potosu

violacelus
3. júl 2014

Ahojte dievčatá, aj na základe Vašich príspevkov som sa začala zaujímať o Thassos a zaľúbila som si ho už len pre tie krásne fotky pláží. No žiaľ tento rok sa nám ho nepodarí navštíviť, pretože cestovky neponúkajú nami zvolený termín odjazdu. Viete nám poradiť podobný ostrov s tak peknými plážami? Podľa fotiek by to mohli byť napr. Korfu, alebo Rodos. Hm?

221girl
3. júl 2014

baby je tu niekto kto bol v limenarii/potos a bol tiez aspom v jednom zo stredisk polichrono,sarti,olympska riviera,paralia,tolo ...ze by mi porovnal ten nocny zivot 🙂 ,uz ma to viac krat lakalo,ale nik znami ta nebol a trosku sa toho bojim dakujem

hasleerka
8. aug 2014

ja obzerám na thassose stredisko skala panagia ... bol tam niekto????

momka
8. aug 2014

@hasleerka ja som bola pred 3 rokmi. 😉

usacek79
8. aug 2014

@221girl ja som bola vsade, co si vymenovala 😉
urcite najdivokejsia je Paralia = Olympska riviera, Polichrono je asi ako Limenaria a Potos je asi ako Sarti..

Z menovanych je moja absolutna srdcovka Sarti 🙂

ale na Thassose sa mne osobne viac paci asi Potos.

hasleerka
9. aug 2014

@momka a kde si bola ubytovaná???? ako sa ti tam páčilo?? a cenovo ako tam je???? treba dať radšej all inclusive alebo bez stravy???

arletty
9. aug 2014

Kludne chodte aj na skutri 🙂 my sme ho mali pozicany na 3 dni a rano sme vysli zo skala potamie a v limenarii sme boli na obed, fajn cesta 🙂 v podstate sa da zvladnut cely ostrov za den ale my sme jazdu chvilu zastavovali kvoli plazam 🙂 my sme si pozicali sami, bez delegata, uz ani neviem kolko to stalo ale myslim si ze ok cena.

momka
9. aug 2014

@hasleerka Nám sa tam veľmi páčilo, sú tam 2 dedinky hneď vedľa seba, obe sa ťahajú na dlhej piesočnatej pláži Golden Beach - Skala Potamia, ktorá je rušnejšia, je tam viac obchodov a časť Skala Panagia, ktorá je menej rušná. My sme uprednostňovali kľud a boli sme koncom augusta. Ubytovaní sme boli v apartmánoch, ja som mala navarené dopredu, takže mimo sme sa stravovali menej len gyrosy a tak, ale ceny čo si pamätám boli OK . Pochodili sme celý Thassos s autom /my sme šli aj tam autom/ a myslím, žeby som znovu volila Golden Beach. Inak tu si môžeš pozrieť Golden Beach naživo, pozeraj dlhšie, lebo obraz sa stále mení.
http://www.go-thassos.gr/about-thassos/webcam

hasleerka
9. aug 2014

@momka super dík za link,,, pozrela som ... mne je v podstate jedno či bude rušná alebo kľudná dedinka ... my chceme ísť skôr partia s deťmi, cez deň more a večer spoločné posedenie ... ale kedže chceme ísť letecky žiadne jedlo brať nebudeme, preto potrebujem vedieť cca ceny čo zajednať ...
snád sa nájde niekto kto mi asi tak ceny priblíži

221girl
9. aug 2014

@usacek79 dakujem 🙂 lebo som bola zatial v sarti,polichrone,tole a paralii a chcela som vediet ako je na thassose ,ci sa tam oplati ist pozriet 🙂 hladam nieco podobne ako sarti/paralia 🙂 tak nad tym potosom pouvazujem

nelinka81
23. feb 2015

@rainbow1 chcem sa opýtať, keďže sa tohto roku chystáme s fifom po prvýkrát s dieťaťom do stanov ako je to na pláži s lehatkami, mám na mysli ceny lehátok a slnečníkov, či je lepšie si vziať svoje aké sú cca ceny. Ďakujem 🙂

rainbow1
1. mar 2015

@nelinka81 ahoj, my sme boli na Thassose naposledy pred 5 rokmi, takže bohužial neviem ako to tam je teraz, ale celkovo to v Grécku funguje tak, že si objednáš nápoj (pivo, frapé...) a za túto útratu môžeš celý deň užívať lehátko a slnečník, keď sme tam boli my, tak slnečníky u kempovej pláži (Chrissi Amoudia) neboli a mali sme vlastný slnečník, ale pláž je prekrásna 😵

sheenka
21. aug 2015

Babule bol niekto v Limenarii v Asterias hotele? Potrebujem sa nieco spytat.Dakujem

mszv
30. nov 2015

@damiankad Ahoj, teším sa, že som našla niekoho, kto bol práve cez Fifo v stanoch, lebo my ideme na rok na Thassos prvýkrát, tak by som sa trocha chcela poinformovať, či sú tam na pláži aj nejaké stromy, kde sa môžeme skryť pred slniečkom, lebo lehátka sú asi drahé a keďže deti nechcú nechať notebook doma, tak je tam nejaká úložňa, aby sme to nemuseli nechávať v stane, keď tam nie sme? A keďže máme aj stravu, tak asi nám netreba veľkú hotovosť, či? Predpokladám, že bankomaty tam ani nie sú. Čo z fakultatívnych výletov sa oplatí využiť? Ďakujem krásne za rady... Super, že Fifo sem robí už aj letecké zájazdy. 🙂 Maja

nelinka81
30. nov 2015

@mszv ahoj, su stromy aj na pláži,no slnecnik Ti treba tiež,pretože ich tam nie je az tolko. Tablety a mobily sme nechavali v stane a nic nezmizlo. Hotovost sme brali, lebo treba obcas aj nejaku sladkost, ci hygienické potreby. Na fakultatívnom vylete sme boli len na jednom a to večerný thassos a oplatilo sa, bolo super. Prijemnu dovolenku.

cukroska
5. jún 2019

Normálne som na chvíľu sa nechala uniesť tou romantikou pri predstave východu a západu slnka v Thassos, len nás odrádza najpodstatnejšie, že pláže sú kamienkove a nie krásne piesočnaté.

mszv
5. jún 2019

@cukroska My sme boli v Skala Panagia a úžasne krásne tam bolo, krásny a jemný piesok, pekné mestečko s reštikou na kopci a výhľad na celú pláž, odporúčam a blízko odtiaľ (aj bicyklom) je mramorová pláž - najväčší zážitok z celého ostrova, určite sa tam vyberte aspoň na jeden deň!

cacianka
5. jún 2019

@mszv aj my začiatkom septembra minuly rok.dedina roztahana v kopci a dole domy vilky hotely apartmanove domy.ubytko v app.Villa Smaro.polpenzia vedla v hoteli 3 minuty.obrovsky vyber jedla a chutneho.ovocie zakusky no obzerstvo.stacil by pobyt aj bez polpenzie stravovat sa sami vyjde to rovnako aku tu.vela restik pri pláži.nejake obchodiky.plaz pieskova cista kludna bolo po sezone.more teple.raz sme boli hore v dedinke, vselijake obchodíky, raz v meste ako bus vylet.obchodna ulicka superna.
Skala Pogamia nie je luxusna destinacia s bohatym nocnym zivotom.ani tobogany ani akvapark.ale nam sa pacilo božsky klud.cikady nevrieskali.ubytko velmi slusne.autopozicovna hned vedla.delegat velmi ustretovy a zanieteny.
Fifo

zuzana030
8. jún 2019

ahojte, prosím chceme ísť prvý krát do grécka. ktorá destinácia je s kľudným morom, kde nie je veterno? rušno môže byť, aj nejaké parky, príp. aj hotel s bazénom + spa mi odporučte, aby sa nám 10r. dcéra nenudila. Vybrané sme mali turecko, bohužiaľ kôli pasu nemôžeme vycestovať :(

floren
9. jún 2019

@zuzana030 pozri Potos, je tam aj lunapark. Pešo sa dostanete do Pefkari a Limenarii

cukroska
11. jún 2019

@mszv ďakujem ❤️