Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dovolenka na vlastnú päsť

borihh
11. sep 2019

Išiel z vás už niekto takto na dovolenku? Rozmýšľam, ze takto pôjdem do Vietnamu nakoľko tak to vychádza okolo 600 až 900€ max a cez cestovku do 2000€, lenže som tak nikdy nešla. Co ste tak boli, kde ste si riešili ubytko (spoľahlivá stránka alebo na mieste?) a ci prebiehalo všetko v poriadku. Príde vám to takto lepšie alebo skôr ta cestovka?

deti95060810
11. sep 2019

známi pravidelne s partiou tak chodieva...len oni chodia do Európy a Ameriky... čo viem tak ubytko riešia priamo na mieste...

dadymima
11. sep 2019

uplne v pohode na mieste nieco najdete na mieste, vo Vietname sme neboli ale tento rok sme napr precestovali Thajsko, Malajziu a Indoneziu a ani jedno ubytko okrem prvej noci sme nemali zabookovane vopred...

lady083
11. sep 2019

My sme vo Vietname boli tak, ze letenky a tamojsie transfery autom nam riesila znama z cestovky (teraz by som letenky sama kupovala uz) a hotely som si sama. Itinerar ale robila tiez ona, cize vedela som presne miesta kde hladat. Co sa tyka presunov ramci Vietnamu autom, je lepsie mat niekoho miestneho, doprava je dost des. A Vietnam je uzasna krajina!

lula313
11. sep 2019

@borihh určite chod s niekym, nie sama! Kamoska bola vo Vietname v maji s dvoma kolegyňami a vyslo ju to okolo 1400 na 12 dni. Ubytko určite dopredu airbnb, booking, kvôli nepríjemným skúsenostiam by som už nikdy nesla naslepo! Lebo tá to vyjde cenovo ešte drahsie a raz sa nám v Európe stalo, že sme ubytko nezohnali za 5 hodín a to už sme chodili aj do 5hviezdickovych najdrahších hoteloch, ale v danej lokalite bola nejaká akcia a všetko vybookovane.. kamoska mi ukazovala fotky, ako došiel vo Vietname lejak a všade bolo vody po polku lýtok, takze si neviem predstavit, ako by si sa v takom daždi prebarala mestom a hľadala ubytko.. inak tam mali všetko lacné jedlo, pivo, taxíky

dai
11. sep 2019

@borihh ahoj. Môj muž tam bol na konferencii a totálne nadšený... (mame pritom precestovanu polku sveta🙂) on si bookol 5hv hotel pri mori s raňajkami, transfer zabezpečil hotel, stravoval sa mimo hotela... Pochvaľoval si najmä čistotu ktorá v Ázii určite nie je samozrejmosťou, veľmi chutné a lacné jedlo, nepreplnene plaze porovnateľné s karibikom... My sme plánovali ako rodina tam ísť ale keďže sa nám narodil drobec tak sme tento rok vymenili za USA... V budúcnosti mame ale Vietnam určite v plane, hádam sa dovtedy nezhumpluje moc🙂

annlia
11. sep 2019

Ja som bola s priatelom na vlastnu past na dovolenke na Malte toto leto🙂 ubytovanie sme si rezervovali cez booking a letenky cez pelikan a uplna pohodka🙂ovela lepsie ako cez cestovku kde cena za osobu sa pohybovala okolo 1000e a takto nas to vsetko vyslo pre 2 osoby 1000e cize uz iba takto

evinkakub
11. sep 2019

ahoj... ja som bola na vlastnu past v Mexiku, na Seychelloch, Mauricius, Filipiny, Cina, cela Europa, Kanada, Panama, Grecko na katamarane, .... a neviem si spomenut kde vsade, kludne sa pytaj :D
teraz na marec uz sledujem dominikansku... zasa na vlastnu past....

borihh
autor
11. sep 2019

@evinkakub a odporučiš mi prosím nejaké stránky na letenky a ubytko? 😊

evinkakub
11. sep 2019

@borihh ahoj... takze vsetky letenky, ktore kupujem, kupujem cez skyscanner.net,skyscanner zahrna velmi vela spolocnosti. nikdy som ani nikde inde letenku nekupila.... odporucam tuto stranku navstivit na PC, v mobile byva dost chaoticka...
a ubytko vyberam sice na booking.com ale nasledne vybrany hotel hodim do TRIVAGO.SK, kedze maju pod sebou viac spolocnosti a teda vacsia konkurencia.... tak isto zahrnaju aj booking... ja booking pouzivam ako vychodziu stanicu, lebo je pre mna najprehladnejsi....ale nie je podmienka ze to tam aj kupim.
ak sa mi ceny nepacia nikde ani na trivagu ani na bookingu, este zvyknem kontaktovat priamo vybrany hotel.... casto sa mi stalo, ze mali este lepsiu cenu, ako tieto spominane spolocnosti...
tiez ak sa nebojis a ovladas dobre jazyk, tak mozes skusit cez AIRBNB. su to ubytka, ktore ponukaju priamo samotní vlastnici nejakej nehnutelnosti alebo apartmanu... odporucam ale dobre citat podmienky.

lady083
11. sep 2019

@borihh my sme vela pochodili, teraz v zime Laos a Kambodza a ubytko ja mam vzdy cez booking. Aj v Azii aj v USA. Letenky vela googlim a kde najdem najvyhodnejsie.

lady083
11. sep 2019

@evinkakub presne, cez booking sa to dobre checkuje

hettinka
11. sep 2019

@borihh ja by som si zo radšej vyskúšala v rámci Európy, niekam bližšie, a až potom Vietnam. Dosť odvaha, nikdy nikam takto necestovať a potom rovno ist cez pol zemegule. Jazyky vieš?

nenne9
11. sep 2019

@borihh na fb je skupina cestovateľska poradňa.vzdy mi tam super poradili

borihh
autor
11. sep 2019

@hettinka ja som toho precestovala už veľmi veľa, ale na vlastnú päsť ešte nie.. Jazykov viem 5 takže to sa nebojím, len ci je to spoľahlivé.. Myslím tak, že keď si rezervujem nejaký hotel aby aj naozaj bol rezervovaný nech nie som bez ubytka😄

evinkakub
11. sep 2019

@borihh este som nemala negativnu skusenost, co sa tyka ubytovania...

adelakom12
11. sep 2019

@borihh no ja tak riesim teraz pariz, o dva tyzdne, letenku mam, potom ubytko airbnb a strava sa bude riesit na mieste :D hladaj na airbnb alebo booking.com

borihh
autor
12. sep 2019

Ďakujem pekne za každú radu 😊

katrinka8
13. sep 2019

@borihh - Pridaj sa do skupiny, tu baby isto poradia viac: https://www.modrykonik.sk/group/4454/detail/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli