Dovolenka na Zanzibare

kengurica
21. apr 2016

Tie, ktore ste tam boli, tak cez aku cestovku? Neviem, ci je vyhodnejsie ist cez Bubo, alebo ina cestovka... Ci si zobrat cely zajazd vratane fakultativnych vyletov, alebo iba let a ubytko(all inc.) a vylety si kupit az na mieste, co je vraj vyhodnejsie. Skuste napisat, ako bolo a co by ste pripadne urobili inac....Dakujem.

tenerifka
21. apr 2016

@kengurica Ja som este nebola, ale letim teraz v juni. Letenky som kupila priamo na stranke leteckej spolocnosti (da sa letiet s prestupom v Katare alebo SAE), hotely som objednala cez nemecke CK (ovela lacnejsie ako Booking). Vylety aj transfery z letiska do hotela a naspat som rezervovala priamo na Zanzbare cez internet(je tam niekolko agentur, vsetko vygooglis). Poistenie takisto cez net.

tenerifka
21. apr 2016

@kengurica Precestovali sme uz vela exotickych krajin a vzdy to riesime takto a nikdy sme nemali najmensi problem, da sa vela veci usetrit a takisto si poskladas dovolenku podla svojich predstav. Nemusis sa prisposobovat nijakej skupine. Napriklad aj vylety som objednala so sukromnym sprievodcom len pre nas ako rodinu

kengurica
autor
21. apr 2016

@tenerifka ....ono je ten problem, ze my sme toho este vela neprecestovali a nie sme taki zbehli v tom. Ci radsej ist s Bubom, kde je o nas postarane, alebo ist po vlastnej osi. Predsa je to mimo Europy, tak mame obavy. Chceli by sme ist niekedy v sept. Kam konkretne ste sa rozhodli ist? Budem potom ocakavat referencie od teba :D
Citala som uz dost recenzii a viem, ze co sa tyka vyletikov, tak je tam vela "ponukacov", dokonca niektori ze hovoria aj lamanou cestinou :D Vybrali sme si Zanzibar preto, lebo je tam krasne, teplucko, ale aj preto, ze je tam co vidiet. Nelezis len na lehatku pod palmou, ale pozries si veci, ktore sa daju pozriet iba tam.

kengurica
autor
21. apr 2016

Kolko vas to vsetko asi vyjde?

bluka2
21. apr 2016

Na pelikan.sk byva v akciovych letenkach casto Zanzibar

kengurica
autor
21. apr 2016

@bluka2 to viem, byvaju tam skoro stale, no ja mam dilemu, ci vsetko - letenku, transfer, hotel a vylety riesit komplexne cez jednu cestovku, alebo ze ci je velky problem pre "necestovatela" si to poobjednavat samostatne a ist mimo CK. Ci to nie je prilis komplikovane, alebo ci si radsej priplatim v CK a tie problemiky s hladanim mi nestoja za usetrene peniaze...
Europske krajiny nie su problem, tam neriesime cestovky, ale africke krajiny su pre mna velka neznama.....

tenerifka
21. apr 2016

@kengurica Poslala som ti IP

tenerifka
21. apr 2016

Skombinovali sme vychodne a severne pobrezie, chceme vidiet obidve oblasti. Na severe nie je priliv/odliv, da sa kupat v mori po cely deñ.

@kengurica Pozri sa, kolko by ta to vyslo cez cestovku, na nete si najdi recenzie hotela a porovnaj, ak by si si to vyskladala sama

kengurica
autor
21. apr 2016

@tenerifka dik za info, povenujem sa tomu trosku 🙂

nikolette75
12. okt 2016

@tenerifka ahoj prosim ta mozes mi napisat ci ste boli v Zanzibare v juni a ako ste boli spokojni? A ako to deti zvladli? Vies mi popripade odporucit ubytovanie ale len v tej severnej casti Nungwi a Kendwa. Za akekolkvek info som vdacna

nikolette75
12. okt 2016

@kengurica Ahoj prosim ta napis, ci ste boli, kedy ste boli a kde ste boli. Za kazde info som vdacna. A este s akymi velkymi detmi ste boli? Dakujem

tenerifka
12. okt 2016

@nikolette75 boli sme od konca juna na 2 tyzdne, Dream of ZNZ a Royal ZNZ, ten druhy je na severe a boli sme velmi spokojni,hotel ma obrovsky areal s niekolkymi bazenmi a malo izieb, mas pocit absolutnej intimity. Robili rozne tematicke vecery-na plazi,pri bazene-s vystupenim masajskych tancov, hotel na plazi takisto strazili Masajovia, bolo to velmi zaujimave.Vylety treba zajednat dopredu cez internet, treba vzdy zjednavat. Doporucujem Jozani forrest, Spicy farm, snorchlovanie na ostrove Mnemba.Je to ozajstna cierna Afrika, treba sa na to nastavit, vsetko funguje na zaklade zjednavania a sprepitneho.Doporucujem AI, bez debaty, nas sukromny sprievodca mi potvrdil spravnost nasho rozhodnutia a vysvetlil rizika konzumacie stravy na ulici (toto nie je Azia).
Decka mame velke, boli uplne v pohode.Let bol ok s prestupom v Doha s Qatar....pytaj sa co chces konkretne vediet

tenerifka
12. okt 2016

@nikolette75 inak nie vzdy je indikator dobrej dovolenky pocet * hotela.Dream mal 5* a Royal 4*, ale znova by som sa vratila do Royal.Vedla neho bol Gemma d East, 5*, ale totalna masovka-videli sme z plaze....nic pre nas.

nikolette75
12. okt 2016

@tenerifka bookli ste to cez cestovku ci len tak. Lebo ja planujem len tak. Mozem ti napisat dakde na email, chcela by som vediet viac

tenerifka
12. okt 2016

@nikolette75 letenku zvlast, poistenie zvlast, transfer z letiska do hotela+vylety zvlast a hotel cez Settour.sk ( ako vzdy)

nikolette75
7. nov 2016

@tenerifka ano uz to mam vsetko booked osobitne, takze hadam bude vsetko ok 🙂

tenerifka
8. nov 2016

@nikolette75 Super, mate let s prestupom? Je to dost fuska, ale da sa to zvladnut

nikolette75
8. nov 2016

Ano prvy let 5 hodin cakacka v Istanbule ale pojdeme do tej lounge a tak v podstate mame nocny let.A naspat je 20 hodin over stop ale to normalne som bookla hotel.Cize tiez fajn.Ale aspon je z KE odlet co mame 60 km od domu.

tenerifka
8. nov 2016

@nikolette75 Tak to je fajn, naspat prespite v Istanbule? Neposkytuje Turkish pri takom lete hotel zdarma?

derek19
8. nov 2016

Ja som bola v Zanzibare bez cestovky a stalo ma to cca 800 euro. Viem že tam majú aj nejaký češi hotel, ale bohužial neviem ktorý to je, ale ja som si zohnala ubytovanie, kde sú aj recenzie cez toto- http://www.booking.com/searchresults.sk.html?ai...

si_sa_6
8. nov 2016

@tenerifka ahoj vieš mi dať info, koľko vás celý Zanzibar vyšiel? Pozerám už dovolenku na budúci rok a toto ma teda neskutočne láka. Pozerala som cez cestovky, keďže tam by mali mať všetko už v cene ale zdajú sa mi tie ceny dáko premrštené :/

nikolette75
8. nov 2016

@derek19 ahoj pozeram na to, ale to su vsetko hotely na vyhode, kde je prilis velky odliv. Vsetci ma na to upozornovali, tak som sa sustredila na sever Zanzi.

nikolette75
8. nov 2016

@si_sa_6 ahoj, no nie je to najlacnejsia krajina celkovo, nas letenka na 1 osobu z Kosic - Istanbul - Zanzibar 432 eur. To je akoze super ale ubytovanie je tam neskutocne drahe, takze sme sli zlata stredna cesta a bookli ubytko v takych vilkach s ranajkami a to nas pre 2 dospelych a 2 deti vyslo na 873 eur. Deti mame, ale male 3.5 a 1.5 roka budu mat v tom case. Prekvapili ma viza tie nas vindu na 200 eur vsetci. Lebo pas=viza. Potom ten hotel v istanbule lebo mame naspat overstop 20 hod. Airpot pick up tam aj spat okolo 90 eur myslim v Zanzibare. A to sme este nejedli poriadne a neboli nikde na vyletoch. Mala som urcity rozpocet ale uz teraz som ho prekrocila. Ale zijeme len raz, takze nabuduce si dam vacsi pozor pri planovani 🙂 dalej nemam ziadnu kredit kartu dinners a podobne cize vstup do VIP Salonika cize Lounge v Istanbule nas bude stat 50 eur - 25 eur na osobu. Deti zadara. Nie som nejaka panicka ze potrebujem byt na letisku vo VIP saloniku, ale od viacerych mam odporucenie, ze cakat niekde v hale 5 hod ..... to je cesta tam s dvoma malymi detmi ze masaker. Letisko ze nie velmi ciste, hlucne a kopec ludi. A len kvoli detom si zaplatim tu lounge. V cene je jedlo, pitie vsetko proste akoby All Inclusive. A aj playground pre deti cize to je pre mna velke plus.Chcem aby sa deti citili dobre aby sa pekne vyhrali, unavili a na nocny let mi zaspali 🙂
Inak ak nepoznate odporucam precitat www.travelhack.me kopec tipov som u nej nasla.

nikolette75
8. nov 2016

@tenerifka to by urcite niekde pisali alebo neviem o niecom 🙂 ??? o co mam narok ziadat a neziadam?

tenerifka
8. nov 2016

@nikolette75 Niektore spolocnosti to poskytuju. Napis im email-book.n., meno, termin, casy-a napis, ze cestujete s detmi a ci mate narok na hotel zdarma. Za 1 email nic nedas

tenerifka
8. nov 2016

@si_sa_6 Za letenku z Madridu sme platili 600 eur s Qatar airways, je to trochu dalej ako z Viedne a preto aj drahsie.
Hotely-mali sme 2 hotely(5* na vychode a 4* na severozapade-ten bol lepsi, lepsia plaz), strava AI, na 11 noci 650 eur na osobu dokopy, k tomu este 50 eur vizum...spolu 1300 eur/osoba. Trnasfer z letiska + vylety sme platili zvlat, nasli sme si spanielsky hovoriaceho sprievodcu, urobil nam rozpocet.
Ono da sa najst dovolenka za lacnejsie, ale to uz zalezi na kazdom, aky ma rozpocet a naroky, ja sa priznam, ze sme narocni a fajnovi a do batozkarskych bungalovov by sme nesli, ale niekomu to nevadi a nie vsetci maju vyssi rozpocet. My hladame taku zlatu strednu cestu, dovolenkujeme aj 4-krat do roka a kedze su deti velke, platime ako za 4-och dospelych, preto rezervujem s rozumom, ale zaroveñ nas nijako nepripravim o pohodlie

kengurica
autor
10. nov 2016

My sme boli zaciatkom oktobra. Leteli sme (s FlyDubai) za BA cez Dubaj. Tam sme cakali 5h, ale kedze sme boli bez deti, dalo sa to vydrzat. Letenka stala 600eur/os. Toto bola nasa najdlhsia cesta, tak to cestovanie bolo dost o drzku, ale boli sme na vsetko pripraveni....My sme chceli ist na vychod, a vychutnat si priliv a odliv, ma to svoje caro, ked je voda po lytka a mozes sa vybrat daleko od brehu, na male pieskove ostrovceky.....
Hotel sme hladali "v africkom style" (Mwezi), s dobrymi referenciami a s bazenom. Ludi tam bolo celkovo malo, ziadne preplnene plaze, hlucne bary..(.toto my zrovna nehladame).Vylety sme si zabezpecili sami, cez miestneho "beach-boya", nie su zrovna lacni, ale da sa zjednavat. Ceny celkovo netreba cakat nizke, ale ked clovek vidi, aki su chuodbni, tak to berie inac, a "da im zarobit" 🙂 Vsade samozrejme pytaju "tips", boli sme aj v skole a v nemocnici, kde sa potesia financnym aj vecnym darom... Chceli sme vidiet z ostrova viac, ako len hotel, a "to pekne"....a videli sme toho fakt dost, aj mi smutno bolo.... Uzasna dovolenka....

tenerifka
11. nov 2016

@kengurica Super, ze ste si to uzili. Povedz mi, ake ste mali pocasie?My koncom juna/zaciatkom jula vsehochut-aj poprsalo, aj palilo slnko a bolo horuco, ale po zotmeni mi byvalo vzdy chladno, musela som mat svetrik (hlavne na tej vychodnej casti ostrova)

derek19
15. nov 2016

@nikolette75 ano, ale tam nalavo pod tou vyhladavacou maskou si mozes vybrat konkrítne mesto, len musis vediet kde lezí, sú tam mestá aj na severe kde nieje taký odliv.

si_sa_6
13. dec 2016

@nikolette75 Tak tie ceny sú trošku vyššie ale pozerala som fotky, rôzne videá a láka ma to strašne. Tak ja teraz by som rada išla, keď sme samy a môžeme si ešte pocestovať užiť 🙂
@tenerifka veď akože ja nechcem tiež bývať kade tade.. a zase takúto dovolenku človek nezažije každý deň. Tak keď už tak by som bola ochotná aj viac do toho teda vraziť, len nech je to pre nás nezabudnuteľný výlet 🙂