Dovolenka na Zanzibare

kengurica
21. apr 2016

Tie, ktore ste tam boli, tak cez aku cestovku? Neviem, ci je vyhodnejsie ist cez Bubo, alebo ina cestovka... Ci si zobrat cely zajazd vratane fakultativnych vyletov, alebo iba let a ubytko(all inc.) a vylety si kupit az na mieste, co je vraj vyhodnejsie. Skuste napisat, ako bolo a co by ste pripadne urobili inac....Dakujem.

kengurica
autor
14. dec 2016

@tenerifka Pocasie bolo super, slnecno, teplucko akurat, kazdy den okolo 30 stupnov, akurat posledny den bolo trochu pod mrakom. Slnko prazilo inac ako tu, lebo bolo takmer kolmo nad nami. Napoludnie som nevrhala ziaden tien :D. Ale vecer (okolo 19.00), ked uz zapadlo slnko, tak sa ochladilo, a ked sme isli na veceru, tak som si davala dlhe gate a aj dlhe rukavy. Na spanie to bolo velmi prijemne. A aj v bazene bolo vtedy super teplucko.

nikolette75
9. jan 2017

Baby ak sledujete Travelhacker na FB alebo stranku www.travelhackme.sk, tak momentalna ta baba je na Zanzibare a uz sa neviem dockat jej clanku, nech viem na co sa mam pripravit. A potvrdzuje to aj ona o tych plazach. Mne ponukali ubytko aj SK cestovky za celkom prijatelne ceny, ale vsetko vychod pobrezia a ten priliv a odliv tam je fakt dost vyrazny. ALe uz sa neviem dockat. AKurat planujem ci pripravujem privy itinerary aj s podrobnymi poznamkami na co si davit bacha, co ma aku cenu a podobne. Manzel sa to dozvedel na Vianoce, no poviem Vam jedno, uz sa tesi, ale on sa len boji o tie deti co je prirodzene pre kazdu cestu.

nikolette75
17. mar 2017

Ahojte vsetky, sme stastne doma zo Zanzibaru a vsetko dopadlo na jednicku. AJ cesta s nasimi detmi a aj tam sme si to uzili. Bola to nasa prva takato vzdialenejsia destinacia na vlastnu past a asi nie posledna 🙂 Teda sami bez deti sme uz boli takto dalej, ale s nimi nie. Manzel bol spokojny, deti tiez, cize ak vyskocia nejake lacne letenky tak budeme zvazovat. Inak dostali sme odporucanie na krajinu Gudaloupe - Karibik, ze to patri francuzom, cize EU uroven, bez viz, bez pasu, ze staci na obcianku 🙂

alexandrac
20. mar 2017

@tenerifka ahoj, prosim ta, vedela by si mi dat tip na ubytovanie na Zanzibare? tiez hladam zlatu strednu cestu a samozrejme All inclusive a hotel aspon 4*. citala som, ze vas to stalo ,,11 noci 650 eur na osobu dokopy, k tomu este 50 eur vizum...spolu 1300 eur/osoba". cez ktore nemecke stranky si to prosim ta zajednavala? dakujem ti za kazdy jeden tip 🙂

tenerifka
20. mar 2017

@alexandrac a k tomu este letenka....my sme boli v 5* Dream of Zanzibar na vychode ( vela ludi, priliv-odliv....vcelku priemer), a v 4* Royal Zanzibar na severe ( obrovsky areal a malo izieb, nadherne more po cely deñ)....my sme to.nalk tusim cez Neckermann, Tui alebo FTI ( vsetko nemecke CK-pozeram to na Settour), ale letenky si kupujeme zvlast, lietame z Madridu.

tenerifka
20. mar 2017

@alexandrac inak....sever ostrova ma najkrajsie more, ale ak chcete vylety, je fajn zostat najprv par dni juznejsie ( ludia si pochvaluju oblast Paje), na sever je to z letiska az 90 minut autom.

sisisi1236
23. apr 2017

@nikolette75 ahoj, mala by som na teba zopar otazok ohladne Zanzibaru s malymi detmi.. mozem ti napisat ip? 🙂

nikolette75
23. apr 2017

@sisisi1236 ano kludne

mirulka167
26. apr 2017

Ahojte🙂 My ideme na Zanzibar teraz koncom mája 29.5 do 6.6. a strasne sa bojim, ze tam bude zle pocasie. Vsade som citala, ze tam je v podstate stale dobre a teple pocasie, len maj je uprsanejsi... a teraz som pozerala zo zvedavosti predpoved a ukazuje na nas pobyt okolo 23C a nocne teploty dokonca iba okolo 9C😢 🤒 Som z toho hotova😩 Boli ste niektorá v tomto období? Myslite si ze je mozne aby tam bola v noci az takato zima?? Ďakujem a pozdravujem. Hakunamatata😉

tenerifka
26. apr 2017

@mirulka167 Mas zle informacie, neexistuje taketo pocasie na Zanzibare, mozno pozeras Tanzaniu-oblast pevniny v horach.
Teraz je na Zanzibare od 29 do 31ºC cez deñ a nadranom uplne najchladnejsia teplota je 24-25ºC. Obcas zaprsi a obcas je slnecno,ver mi, budete sa parit ako na grile

tenerifka
26. apr 2017

@mirulka167 Ja som bola minuly rok koncom juna, cez deñ pri teplote 27ºC bolo tak horuco, ze som musela byt kazdu chvilu vo vode (more teple ako polievka),pri 30ºC by som asi an z mora nevyliezla. V noci pri teplote 24ºC-ak zafukal vietor-som mala prehodeny tenky svetrik, ale len ja jedina, vsetkym naokolo bolo teplo

tenerifka
26. apr 2017

@mirulka167 Zanzibar je ostrov na rovniku, rozdiel medzi decembrom a junom je minimalny, celorocne je tam stale prakticky rovnako horuco. Pocitovo je 27ºC na Zanzibare ako 35ºC na Slovensku

nikolette75
26. apr 2017

Co su tam teraz ludia tak dazdove obdobie zacalo presne 20. marca - my sme odchadzali odtial 12. marca a potom dalsi podavali spravy. A aj teraz tam prsi este stale niektorym na Nungwi aj cele dni prsalo. Domaci mi hovorili ze od 20 marca a 2 mesiace. Ale teplo urcite tam je. Cize v podstate uz by ste mali byt v pohode, fakt mozno len prehanka. My sme nemali ani jednu nastastie. Ja by som dazd na dovolenke nezniesla 🙂 ani taky teply

tenerifka
26. apr 2017

Miestnym je tam zima aj pri 27°, nas zanzibarsky sprievodca nam tam hovoril, ze jeho manzelka si deñ predtym vodu na umyvanie zohriala( a pritom bol hic), ze jej bola zima😀

mirulka167
27. apr 2017

@tenerifka Ďakujem za odpoveď. Ja teda duuuufam, ze prsat nebude, strasne by ma to mrzelo veru... To je super, ze mas taketo ,,hlasenia o pocasi"😃 Napisem ti pred nasou dovolenkou , ci mam brat teda pršiplášť a aby som sa mohla pripravit psychicky poprípade 😃😃😃😃 A bola si spokojna na zanzibare? Z mojho okolia tam nikto nebol a nemam sa ani skym poradit co a ako, co cakat.. atď🙂 Da sa tam dohovorit anglicky?

mirulka167
27. apr 2017

@nikolette75 @tenerifka teraz vlastne zistujem baby, ze som si tie vase spravy cele zle precitala, narychlo... ospravedlnujem sa za ,,blbú" odpoveď o pršiplášti..🙂 Citim sa teraz ako mongol😃 Ale kazdu radu, tip velmi rada uvítam😍 Da sa tam dohovorit anglicky v pohode? Je moznost si požičať napr.skuter a pobehat ine plaze/casti zanzibaru? A este som sa chcela spytat. Je potrebne si davat pozor pri pití miesanych drinkov v resorte?🤔 Niekto vravi, ze v pohode, iný zas ze nie aby potom nebolo zle, lebo tam daju nebalenu vodu, alebo lad z tejto vody... dakujem vam za kazdu odpoved, ste zlate. Pozdravujem🙂

tenerifka
27. apr 2017

@mirulka167 prsat pravdepodobne obcas bude, ale bude teplo a nebude ti to vadit.
Ja by som na skutri na tych cestach a pri ich soferovani neisla, najlepsie je najst si sprievodcu s autom a nechat sa vozit. Je tam strasna korupcia a ak by vas zastavili policajti, kedze ste turisti by sa z vas snazili vytrieskat prachy....nejaky priestupok by si uz vymysleli
Dohovorite sa vacsinou len po anglicky-vsetci vedia aspoñ zaklady
My sme pili an napoje s ladom a nic nam nebolo, a zuby sme si umyvali
vodou z vodovodu, aj nase deti.
Pozor na komare, v obdobi dazdov ich byva vela.Vraj je na ZNZ vymiznuta malaria, nas sprievodca nam povedal, ze to nie jd az tak pravda, treba sa chranit a pouzivat vecer repelent
Mne sa pacilo, bolo to zasa nieco ine, ale ked mam porovnat, tak preferujem juhovychodnu Aziu

pemasinika
27. apr 2017

Pozri tu: https://www.facebook.com/cestujsdetmi.sk/?pnref... . Dvaja mladí ľudia s dvoma malými synmi cestujú na tieto destinácie a svoje poznatky a zážitky zachytávajú na svojom blogu http://cestujsdetmi.sk/ .

nikolette75
28. apr 2017

@mirulka167 v pohode 🙂 tak ako tenerifka napisala, anglicky uplne vsade a tiez sme mali svojho taxikara cize sprievodcu a boli sme pozriet aj ine plaze a taktiez tie zakladne pamiatky. Komara sme mali za cele 2 tyzdne 1, ale to nebolo obdobie dazdov. Nam ani raz neprsalo. A co sa tyka stravy a napojov, ja by som som povedala, ze uplne v pohode. Ja som nebrala nic, lebo vacsinou na cestach uzivame Hylak, no detom som probiotika davala preventivne kazdy den. Proste v inych krajinach to detom davam stale.
Co spomina pemasinika - tu rodinku sme stretli na Zanzibare, boli par dni ubytovani tam kde my, cize sme spolu kecali atd. Mila rodinka 🙂 a Marika pekne a zaujimavo pise.

fossen
13. júl 2017

Ahojte. Chystáme sa na Zanzibar na dovču do Dream of Zanzibar. Ako je tam s bezpečnosťou mimo rezortu? Kde sa dá zohnať nejaky sprievodca či je to v pohode aj s taxikárom? Keďže máme synčeka ,5ročného tak musíme myslieť aj na bezpečnosť. Vďaka

tenerifka
13. júl 2017

@fossen Urcite si zajednaj dopredu sprievodcu cez agenturu. Mavaju ako tak dobre auta, a urcite je to bezpecnejsie ako nejaky taxikar na ulici. Soferuju strasne, ale agentury mavaju overenych ludi. Treba zjednat cenu, ZZB je celkovo pre turistov strasne drahy, sme pre nich dojne kravy,snazia sa z teba vyzmykat maximum,a je na kazdom jednom z nas, kde ma ten svoj prah.
V Dream na plazi ti predavaci vsetkeho mozneho nedaju pokoj, nas to uz posledne dni tak otravovalo, ze sme boli len pri bazene. Ale boli sme tam len 6 dni a potom sme isli do Royal na severe v Nungwi-to bol raj
Do Dream by som sa uz nevratila

tenerifka
13. júl 2017

@fossen inak ak sa da, skus este prehodnotit vyber hotela, prip.si pobyt rozdelit do 2 hotelov a aspoñ jeden na severe v Nungwi. Dream je blizsie k Jozani forrest, a napr.Spicy farm sa da absolvovat pri presune z jednej oblasti do druhej
Dream ma sice v katalogoch krasne fotky, ale je to masovka.Pri odlive uplne zmizne more a zostane len moznost kupania v dvoch bazenoch ( jeden z nich uplne mini)

fossen
14. júl 2017

Ok. Ďakujem pekne.😁

fossen
17. júl 2017

Ešte taká otázka, aké valuty sa používajú? Vziať si Doláre alebo Eurače? Oplatí sa zameniť na ich menu? Ďakujem

tenerifka
17. júl 2017

@fossen urcite si zober dolare. Ak zoberies eura, nerespektuju kurz a pocitaju 1USD-1EUR

yanni
17. júl 2017

@tenerifka pocuvaj, da sa vypozicat auto a pokukat si co to aj na vlastnu päst? My to riesime väcsinou takto, aj teraz na Seychelles to bolo bez problemov.

fossen
17. júl 2017

Jasné, robili sme to aj my,aj naposledy na Mauríciu, lenže teraz už máme krpčeka, tak aby to bolo najbezpečnejšie hlavne pre neho. 😀

yanni
17. júl 2017

@fossen no my tiez. mala ma dnes akurat 2roky. Ale je scestovana a navyse zijeme tak ci tak v dost divokej krajine, takze pre nas nie je nic nebezpecne. Ja prave pozeram, kam by sme istli buduci rok (my to do tych koncin odtialto totiz nemame aaaaz tak daleko). A prenajate auto na par dni mi je "milsie".

tenerifka
17. júl 2017

@fossen
@yanni
Na vlastne riziko🙂
To nie je Mauricius ani Seychelly....to je ozajstna cierna Afrika.Soferuju tam strasne nebezpecne, to by som s detmi neriskovala. My sme mali skuseneho sprievodcu cez Malaki tour, viezol nas z letiska do hotela, a boli sme s nim na viacerych vyletoch. Vela nam toho porozpraval, vela sme sa dozvedeli.
Ale najhorsie je to, ze ak budete ako bieli turisti soferovat, vsetci policajti, ktorych po ceste stretnete, sa z vas budu snazit vytrieskat pokutu, aj ked ste nic nespravili, oni si uz nejaky priestupok vymyslia. Nas sprievodca musel cvakat takisto...a nic nespravil(len to, ze viezol turistov). Je tam strasna korupcia.
No mozno budete mat stastie a nic take vas nepostretne

tenerifka
17. júl 2017

Inak je tam strasna chudoba,predavaci v turist.centrach su strasne vtieravi, niekedy az nahañaju strach(neporovnatelne s Bali ci Thajskom)