Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dovolenka - New York

martin2075
29. dec 2018

Zdravím, chystám sa na dovolenku do New Yorku.Vždy chodievame cez cestovky, no vždy sme u nich preplatili peknú sumu.Na internete som sa dočítal že keď si dovolenku zariadi človek sám a nejde cez cestovku vraj sa dá ušetrit 500-1000€ .Tak by som potreboval vedieť čo všetko treba vybaviť, čo sa platí atď.Ako to je z hotelmi na noc, keď je za hotel cca 100€ tak to je pre 2 osoby?Ďakujem.

majkeel
29. dec 2018

Vybavit viza do USA cez ESTU, kupit lacnu letenku a zabukovat byvanie cez airbnb.com, booking.com,.... Pri bukovani v hoteli online zadat pocet osob (kvoli poctu osob pri ranajkach, ci poctu/typu posteli) a system ukaze konecnu sumu.

lula313
30. dec 2018

ESTA stala okolo 14dolarov 1,5 roka dozadu, letenky zvyknú byt okolo mája najlacnejšie okolo 400eur, takze by ich trebalo kúpiť hneď, ubytko, ako bolo vyššie spomenute.. jeden z vás musí ovladat anglictinu, aby Vám výlet neskončil hneď na letisku na Schwechate pri random checku, na ten si Vás môžu vybrat aj v USA, lebo bez jazyka je človek v cudzej krajine stratený, pripadne sa spojte ešte s nejakým párom, vo štvorici sa cestuje lepsie.. samozrejme nezabudnite na cestovné poistenie.. do príručnej batožiny si zbal všetky potrebné veci, keby Ti stratili kufor(nám z 10ludi stratili batožinu 6tim, keď sme z Mexico city prestupovali v Chicagu), ale nám aspoň cestou spat, kolegyni cestou tam🙈

juliet86
30. dec 2018

hotelova izba je ze pre dve osoby. ak si na fb vies sa pridat do skupin ako cestuj bez milionov na ucte a pod. striegnu na letenky. vseobecne najlacnejsie mesiace pre nwe york su februar az april. najlacnejsie byvaju z budapesti ale nie vzdy to je lahoda tam docestovat. sem tam ma akciu praha vieden je najdrahsie letisko. treba zvazit ake prestupy zvladnes... ubytko v hoteli jev new yorku extremne drahe. slusnejsie od 200dolarov hore.... skor radim airbnb ci orbitz. v airbnb si vies zabezpecit par bonusov financnych... celkovo ale treba ratat ak nie ste uplne casovo flexibilni letenka jedna od 450-600eur na hlavu. airbnb od 150 dolarov na hlavu. plus esta plus mhd plus strava. new york moze vyjst draho ;) je to jedno z najdrahsich miest ma svete podobne ako londyn.... a uprimne mne sa new york nijak extra nepacil... ale to je moja osobna preferencia. byt tebou kupim si cestuj bez milionov na ucte pripadne si precitaj jej blogy na denniku n. pridaj sa do skupin cestuj za babku a ine podobne a cihaj aka akcia sa zjavi a chod tam. pokial teda nemas new york ako sen snov ;) ak ste dobrodruzni usetrit vies napr ak vyuzijes couch surfing... alebo house swap alebo najdi komunitu slovakov v new yorku na fb a popytaj sa o rady. alebo byvaj v jersey

solange
30. dec 2018

Pri hladani leteniek treba vymazavat historiu aj s cookies inak ti to bude ponukat plus minus rovnake lety (myslim cenovo). Ak sa da, lietat utorok/stvrtok popripade nedela, kedy lety nie su tak vytazene, rozdiel v cene Vie-NY vie byt aj 200-300 eur. Rozhodne odporucam kupit New York pass, na vstupoch vies usetrit vela penazi, len si to treba dobre naplanovat. My sme usetrili pri 7dnovom passe cca 600USD/osoba. NY pass mava akcie -20%, treba kupovat vtedy, platnost je tusim rok a aktivuje sa vstupom na prvu atrakciu. Vyhodou su aj priority lines, cize mas prednostny vstup a necakas v radach hodiny. Aj na Manhattane vies najst cenovo dobre ubytovanie, len treba mysliet na to, ze vacsina hotelov je bez ranajok a ak ich ponukaju, su podstatne drahsie ako ked sa najes vonku.

juliet86
30. dec 2018

@solange super rady. pripadne vsetky searches robit v incognito windows

majush
30. dec 2018

@martin2075 ja som kupila letenky na leto do ny za 306€ aj s batozinou, pri bookovani hotela treba dat pozor, lebo cenu neudavaju aj s taxami a poplatkami, mam skusenost v ny s airbnb, odporucam, tento krat nas ide viac, berieme izby v hotely

lady083
30. dec 2018

Ubytko na Manhattane je dost drahe, 2x sme byvali pri WTT byvalom a posledny krat som nasla super ubytko v New Jersey, 1 stop vlakom od WTT, odporucam pozriet, je to lacnejsie. NY pass urcite ano. A isla by som az april maj, teraz sme boli koniec marca a strasne kosa bola, tusim 5 stupnov.

sisaka
30. dec 2018

@solange neviem, ako sa hotely a ceny zobrazujú na európskych stránkach ale u nás hotely strednej a nižšej kategórie HolidayInn, BestWestern a nižšie majú v cene ubytovania aj “free breakfast” a platilo to aj pre hotely na Manhattane, nejde o žiadne delikatesy ale da sa najesť

Osobne som za nájdenie ubytovania priamo na Manhattane ušetrí to kopec času, my sme bývali blízko Times Square a peso sa dalo dosť pochodit

solange
30. dec 2018

@sisaka tu sa vacsinou zobrazuju obidve moznosti-bez aj s ranajkami. Ranajky su vacsinou +/- 25 USD/osoba a to si myslim, ze je zbytocne platit.
Ja som vacsinou v hoteloch okolo Penn Station alebo Port Authority, odtial je to vsade blizko. Jednoznacne ubytovanie treba hladat na Manhattane, z inych casti je to strata casu chodit hore dole. A "cabs" vacsinou do inych casti typu Brooklyn alebo Queens v noci, ak sa clovek zdrzi dlhsie napriklad kvoli muzikalu a metro je zatvorene, nechcu ist.

Este co je dobre mat na pamati-vacsinou to Europanov zaskoci kedze na to nie sme zvyknuti je, ze vsetky ceny su bez dane, cize clovek vzdy plati viac ako uvedene na cenovke. NY ma viac dani, zalezi od typu tovaru alebo sluzby, cize pausalne sa ti neda dopredu vypocitat. Ale cca 10% viac to je skoro vzdy.

martin2075
autor
30. dec 2018

Vedel by mi niekto popísať poplatky ktoré je treba platiť a kde konkrétne?Napr. čo je pobytová taxa kde a kolko sa platí atď?A ďalej je pravda že keď si to vybavujem sám bude to lacnejšie ako cez CK?Ďakujem.

solange
31. dec 2018

@martin2075 poplatky, ktore treba platit mas vacsinou vopred napisane pri ubytovani-skus pozriet nejaky hotel na booking.com, tam budes mat napisane pri cene ze nezahrna dan vo vyske xy% plus pobytova taxa xy USD. Takze si vies lahko vypocitat konecnu cenu.
Co sa tyka napriklad taxikov a restauracii-minimalne sprepitne (tip) je vo vyske 15%. Treba davat pozor, ked ti prinesu ucet, niektore restauracie to uz maju ako samostatnu polozku v cene, ine nie a treba to zadat pri plateni. Aj ked platis kartou, terminal ti da najprv na vyber tip bud 15, 18 alebo 20%.
Ci ta cesta vyjde lacnejsie ako cez cestovku zalezi len na tvojej sikovnosti🙂vies vela usetrit spravnou kupou leteniek, ubytovania, NY pass pokial si dobre naplanujes kam pojdes.Ak chces ist aj mimo NY odporucam busy spolocnosti Grayhound-cesta NY-Washington ma vysla na 20 usd, ale listok bol kupovany dopredu, nocny spoj s odchodom o jednej rano a prichodom do DC o piatej rano.
Drzim palce🙂

majush
31. dec 2018

@lady083 aj ja som onjednala v ny, jednu stanicu od wtt, nie je to nahodou hyatt hotel? 😉

lady083
31. dec 2018

@majush Dharma Home Suites, vedlajsie molo 😊 ten vyhlad na Manhattan bol uzasny

lady083
31. dec 2018

@majush a pozeram, ze este len idete, bude sa vam urcite to miesto pacit, krasne nabrezie a cisto a fakt 5 minut od Oculusu vlakom

martina642
20. jún 2019

https://www.facebook.com/navstivaspoznajsomnoun...

možno niekoho osloví táto stránka 🙂 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli