Dovolenka pre deti s celiakiou. Poraďte

hrasula1
24. okt 2008

Nevie mi niekto poradit kam by sme mohli ist na dovolenku kde varia bezlepkovu stravu? Prosim typy na Slovensku aj v zahranici.

hrasula1
autor
25. okt 2008

to sa fakt nenajde nik jto ma dieta celiatika a ma skusenost?

hrasula1
autor
25. okt 2008

🙂

luci
26. okt 2008

na slovensku viem penzion galanto

v liptovskom jane 🙂

hrasula1
autor
26. okt 2008

luci, dakujem

mimom
5. nov 2008

pozri www.avena.sk,tiez v lipt.jane,vela celiakov a rodicov si to chvali,hlavne ze personal ma prehlad o diete.my tam tiez planujeme ist.

hrasula1
autor
11. nov 2008

Ahoj mimon u Vas ma celiakiu kto? Starsia dcerka? Dik za tip, pojdem pozriet na tu stranku. A to vedia o celiakii len v Liptovskom Jane?

mimom
11. nov 2008

my nemame celiakiu,ale tazku potravinovu alergiu pomaly na vsetko,ma ju mladsia dcerka,takze dodrzujeme prisnu bezlepkovu a bezmliecnu dietu bez vajec,soje,orechov atd.tip na tu dovolenku som nasla na www.celiakia.sk,aj avena a galanto su velmi vychvalene,len galanto je trochu drahsie,nam tohto roku dovolenka nevysla,ale urcite pojdeme vyskusat aspon ist na vikend.

hrasula1
autor
24. nov 2008

tak to mate tiez komplikovane niekam ist. nasej malej potvrdili celiakiu len teraz v septembri. pozerala som to na nete vyzera to tam naozaj dobre. a nemame to ani daleko.

mimom
25. nov 2008

aj mne sa to hned zapacilo,aj bazen,aj detsky kutik,ak by bolo skaredo a hlavne kuchar,ze ma prehlad,lebo my sme citlivi aj na stopy alergenov.a v mikulasi je billa,kde kupis sunku alebo parky a das to cerstve kucharovi a mas ranajky.ani my to nemame daleko a inac my chodime na gastro ku vam do martina,my sme na diete od 8.mes.

hrasula1
autor
28. nov 2008

Mimon, ahoj to preco chodite na gastro do MT? A si spokojna z lekarskou starostlivostou? Inak skoda ze to v restikach nie je take rozsirene a ze niekde na Teba pozeraju ako keby si chcel neviem co, ked povies aby Ti doniesli nieco bez lepku.

mimom
29. nov 2008

to je na dlho,u nas je podla mna slabe gastro,s malou bolo velmi dlho zle,az sa to sustavne komplikovalo,lezali sme akurat v dolnom smokovci,ked sa jej stav zhorsil,previezli nas do mart.nemocnice,lebo patria pod nu.so starostlivostou som spokojna,lebo ked to porovnam u nas,tak to je nieco ako cierne a biele,lezali sme u vas uz 2krat a na p.doktorku si asi treba zvyknut,ale ako odbornik je skvela,len musis vediet,co sa treba pytat,ja sa pytam fakt kazdu blbost,lebo inac sa nic nedozvies.prave v pondelok ideme k vam na kontrolu.do restik preventivne nechodime,do cukrarne len na dzusik a tic-tac cukriky a poviem,ze dieta ma zdrav.problemy,tak mam pre nu jej keksy,vacsinou sa im to nepaci,ale nepovedia nic,este je to predsa male dieta.