Dovolenka pri mori s ročným dieťaťom a nesúhlas rodiny

bobula46
18. jún 2019
Ahojte maminky, možno som jediná ktorú to trápi no tento rok sme sa s manželom rozhodli že pôjdeme na dovolenku aj s ročným synom. Manžel so synom pri mori ešte nikdy neboli, ja som bola kedysi dávno s rodičmi. Chceme ísť pravdepodobne last minute niekde na sever Talianska, prípadne možno Chorvátsko no tam to vôbec nepoznám len problém nastal taký, že keď som to spomenula pred mojou maminou tak tá oči plné strachu a sĺz že kde tam chcem s takým drobcom ísť, či sa nebojím že dostane hnačky, teploty, choroby a čo tam s ním budem robiť keby sa mu niečo stane a podobne. Chceme ísť autom keďže manžel by do lietadla nevstúpil a autobus nás neláka. Tam tiež nastal problém že čo keď nebude chcieť toľko sedieť v aute, čo keď bude veľmi teplo.... Syn v aute pohode vydrží, samozrejme ešte sme nešli takú diaľku ale však keď bude plakať zastavíme, keď bude chcieť pobehať to isté. Keď nebude chcieť spať tak zastavíme a uspime v kočíku, z toho zatiaľ strach nemám. Stravu chcem tiež vlastnú, doma by som si namrazila jeho papanie a nedávala by som mu nič odtiaľ. Ja neviem teraz ako reagovať. Svokre sme ani nespomínali lebo to je moja mamina krát tri 😁 takže tam jedine na hotovú vec že ideme.
Môj manžel je teraz na vážkach lebo samozrejme počúva aj moju maminu a teda už má obavy aj on.
Išli by ste s ročným dieťaťom takto alebo chodíte? Dá sa to zvládnuť aj s tým že si tam oddycnete?
katrin21
18. jún 2019
Ešte doplním že čo sa týka cestovania a tak ... my sme išli naschvál na noc ,ze aby spala... ale veru prerevala trištvrte cesty a bolo to otrasné niečo.
Jednoducho chcela spať po ležiačky a bolo jej to tam asi po sediačky tak dlhú dobu nepríjemné podľa mňa bola usadená Takže sme stále síce zastavovali ale v noci o jednej sme už nevydržali a museli sme opäť zastaviť pobehala si po benzínke a išli sme ďalej a nadránom sme niekde zastali a všetci si pospali A takto Takže ani to cez ten nebola vôbec nejaká prechádzka ružovou záhradou že by spala..
katrin21
18. jún 2019
@luccy89 za mňa môžem povedať, že so 6 až 8 mesačným dieťaťom ktoré ešte nebehá je určite lepšie a kludnejsia dovolenka ako s takým, ktoré už vie chodit...
Ja som chcela ísť na dovolenku , keď mala dcérka pol roka, ale muž nechce ísť s takou malou..ze veď pôjdeme o rok ... Lenže ja som mu už vtedy povedala, že o rok to nebude dovolenka... ale keď je este dieťa väčšinu času spokojne v kočíku, alebo veľa cez deň ešte spí a hocikde ho povoziť a nemusíš za ním lietať ,Tak to by práve bola pre nás výhra.. bohužiaľ- Nedal si povedať ,ale o rok zistil ,že som mala úplnú pravdu. 🙈😎
Samozrejme záleží aj od povahy rodičov a povahy dieťaťa.
My sme chceli mať na dovolenke aj naozaj dovolenku nie len zmenu prostredia a naháňačku v 40 stupňovej teplote vzduchu... možno niektoré ste stavane ináč a Nevadí vám to, ale teda pre nás to nebola dovolenka.
mmoni89
18. jún 2019
@katrin21 presne ako nasi chalani,nikdy mi nespali v sedacke,obidvaka v nej prerevali uz prvu cestu z porodnice.Preto ja by som.sa nevybrala ,na toto by som ja nervy nemala😀
marionete
18. jún 2019
My sme boli v Chorvátsku autom, dcéra mala rok aj 2 mesiace. Išli sme večer, takže sme cestovali cez noc, deti spali. Nebol žiadny problém, keď sme dorazili tak to bola príšerná únava ale prežili sme. A v Chorvátsku či Taliansku to nie je také strašné ako napr. keby ste išli ja neviem do Egypta. Určite choďte👍👌
ivkus
18. jún 2019
my sme isli do chorv. so 6 mesacnou na noc a bola to najlepsia dovolenka. Cez najvacsie slnko na ubytku medzi tym sme navarili ,odpocinuli a podvecer zas k moru. Vecer kocik a hajde do mesta. Urcite chodte
marianita3008
18. jún 2019
Podla mna to s prehladom s jednym dietatom date 🙂 my sme sli prvykrat jedna ani nie 3rocna a mladsia mala tusim 16 mesiacov.. a sme tu a o rok sme sli zas 😃 s jednym drobcom by som kludne sla na taku klasicku rodinnu dovolenecku.
@bobula46
tatiana1980
18. jún 2019
Ja som bola s 3 rocnym synom a 9 mesacnou dcerkou a bola to super dovolenka. Urcite chodte. Doobeda pri mori cez obed sme sli na izbu a potom okolo 15:30 sme isli zase k moru. Stravu sme tiez zvladli nemas sa coho bat.
katrinka8
18. jún 2019
@bobula46 - nečítala som ešte celú diskusiu. My sme boli s mladším, keď mal 8 mesiacov v Chorvátsku, najmä kvôli staršej 3,5-ročnej teda. Staršia dcéra bola 1x pri mori ako dvojročná. Už 4x ideme do Talianska (sever), pre deti je to raj, malá voda pri brehu, preto aj mega vyhriata (keĎ chcú deti do veľkej, tak nie je problém) a tisíc iných dôvodov prečo radšej Taliansko ako Chorvátsko.
Ale k veci - raz som mala na tému dovolenka a lieky debatu s našou pediatričkou. Iba sa ma opýtala, či ideme niekde na miesto, kde nie sú nemocnice, lekári, alebo úplne mimo EÚ, exotika, domorodci a pod. Lebo že inak nemám dôvod sa zásobovať liekmi na predpis "pre prípad", najmä nie v Európe. Všade je dostupná lekárska starostlivosť na úrovni podobnej našej. Ročné dieťa (najmä ak poznáš jeho povahu pri cestovaní, správanie a pod. )je už podľa mňa v pohode pri cestách na dovolenku.
More a morský vzduch je mega benefit pre zdravie. Po všetkých stránkach. Hlavné je byť hlavou nastavený na to, že to zvládnete a nekresliť si mega obrazy toho, ako idete "vylihovať na pláži", povzniesť sa nad to, keď zistíš, že si niečo doma zabudla a že nemáš taký"komfort" ako doma, pokiaľ nejdeš do 5* hotela s AI. S takým malým šidlom je to dosť aktívna dovolenka, ale nám zmena prostredia a ostatné benefity prevážili a stoja za to aj teraz, hoci máme už väčšie deti. A pravda je, že detičkám práve takéto cesty a pobyty veľmi prospievajú (pokiaľ teda nemáte doma bábo, čo vreští ako o dušu hneď po vložení do autosedačky). Väčšina je spokojná, lepšie papá a aj oveľa lepšie spáva.
asia83
18. jún 2019
@bobula46 No nešla by som s tak malým dieťaťom. Naša má tri a ešte sme nikde neboli na tak dlho. Ako ročná mi spala dvakrát za deň, aj zo tri-štyri hodiny, zaspávala na prsníku, no čo by som z tej dovolenky mala? Pri hluku pláže by sa mi budila. Najskôr pôjdeme, keď bude mať mladšie 3 roky, malá šesť (ak bude všetko v poriadku). O nič neprídeme.
katrinka8
18. jún 2019
Inak baby, prečo zakladateľke nakladáte za to, že "počúva" mamu. Tak sa rozprávala s mamou, spomenula jej túto tému na čo jej mama zareagovala tak, ako zareagovala. A dostavili sa pochybnosti, tak chce počuť názor a skúsensoti iných, keďže v úvodnom príspevku je, že pri mori nebol ani partner, a ona sama len raz. To vôbec nemusí znamenať, že ide urobiť rozhodnutie na základe maminho vyjadrenia, preboha. Proste chce počuť skúsenosti iných, čo to už riešili, čo je na tom divné? Vždy pred letom je tu podobná téma...
katrinka8
18. jún 2019
@eliska13 - viem, že je to mimo témy, ale Chorvátsku nie je čistejšie more. Je priezračnejšie kvôli kamienkovému dnu. V severnom Taliansku je piesok zlatej farby, ten farbí vodu pri brehu do hneda. Ale absolútne všetky tie strediská, čo si vymenovala, majú Modrú vlajku udeľovanú za čistotu mora a pláži nezávislou medzinárodnou komisiou 😉
007marianna007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andand777
18. jún 2019
@bobula46
Nasa mala ma 14 mesiacov a bola uz v Dubaji a na Cypre. Vsetko bolo bezproblemove, ci let ci cela dovolenka.
michaelach
18. jún 2019
@bobula46 Pridam svoje vlastne skusenosti. Mam doma 6 a 3 rocne deticky a v auguste cakame dalsie. Do Talianska cestujeme s detmi aj 20x rocne, nakolko rodicia tam maju vilu v Toskansku a doteraz sme nikdy nemali ziadny problem. Obe dievcata boli uz aj ako 2 mesacne. Chodievame aj 2x rocne do Chorvatska na Istriu a tiez nikdy nebol problem. Uz sme boli aj v Talianskej nemocnici, ked mala dcerka uraz a zatial sme nenavstivili kvalitnejsiu nemocnicu. Lepsie by ju neosetrili ani na SK. Strava je tam ovela kvalitnejsia ako u nas, sluzby skvele, zdravotnictvo na urovni. Takze naozaj nerozumiem coho by ste sa mali obavat. Mozno si treba naplanovat cestu,nejake odpocivadla s detskym ihriskom,cestovat cez tyzden a nie vikend a mat dobre zdravotne poistenie. A potom si to uz len uzivat a dovolenka s detmi je ovela ovela krajsia ako bez nich.
keralas
18. jún 2019
Obycajne neprispievam do diskusii ale nemam rada ked niekto niekoho strasi a citovo vydiera. So synom ked mal rok sme boli v USA, bolo fantasticky, let zvladol v pohode, zije a je zdravy, a potom kazde leto na jachte. Mala ma teraz 10 mesiacov a ideme do Chorvatska. Autom. Su tam dobre nemocnice a tiez slusni doktori. Pri mori je vzdy koooopa mamiciek s babatkami, malymi detmi ba aj velkymi, ktore to prezili. Staci ist kludne aj na Istriu, aj ta je pekna a najblizsie. A objavujte svet. Nesedte na jednom mieste ako za socializmu. Myslim, ze je vela krasnych miest a je skoda neustale cakat na spravny cas.
mimcak
18. jún 2019
Tak my chodíme k moru každý rok a obe deti už boli ako 11mes. Chodíme najčastejšie do Talianska. Najmladší mi tam ako 11mesacny začal chodiť, lebo stále chcel do vedierka vodu a v piesku sme mu urobili dieru ako bazén tak tam chcel vodu a my sme už odmietali chodiť tak z ničoho nič zachytil vedierka do jednej a druhej ruky ako rovnováhu a išiel si pre vodu sám. 😁😂. Chodíme autom my si varíme sami, ale boli sme SJ v hoteli kde sme mali stravu no bodu na pitie si nosíme svoju z domu.
mimcak
18. jún 2019
Pridávam foto ☺️
katren
18. jún 2019
@bobula46 za nna kludne chodte 😉 nabal poriadne lekarnicku /a ani podla mna nemusis/ a chodte 🙂 my sme pred 2 rokmi boli v Omisi a mala sa mi po nocnej ceste tam nevedela rano vycikat...ked isla na wc, len plakala a plakala...ja som bola rozhodnuta ist hned domov, ale zavolala som este pediatricke na mobil, ze co jej mozem zatial kupit tam v lekarni...dr mi hned povedala, aby som nepanikarila, nech nejdeme naspat, ze mam malej kupit brusnice, sirup na mocove cesty a vit.C....a ist hned do sprchy alebo mora ak sa da, ze voda jej pomoze s cikanim...v lekarni sa dohovoria anj bez problemov, vsetko sme kupili a malu som brala hned do vody....zakazala nam akurat bazeny a jazera kvoli bakteriam, ale more v tomto pripade odporucala hned...mala sa vo vode vycikala, potom este 1x a uz to bolo ok 😉 ale veci z lekarne brala este aj doma a ked sme sa vratili, dali sme moc na kontrolu...
Uplne bez problemov sa tam da vsetko riesit 🙂 tohito sa vobec neboj...
Skor sa riad podla dietatka...ako vydrzi v aute...my chodime na noc...cestu vsetci traja prespia a rano sa budia pri mori 😉
zuzumajko
18. jún 2019
@bobula46 velmi zavisi ako babo znasa cestu autom 🙂 ak to mate odskusane po slovensku a je v pohode, vobec neries 🙂 chodte na noc, predtym dieta unavte, prichystaj si rozne snacky do auta a aj nejaku tasku plnu novych alebo neokukanych hraciek a ficite 🙂 odporucam asi skor bibione - je to raj pre deti 🙂 a syn ma rok. To v pohode prezijete na talianskom jedle. Vsetko varia cerstve - rsjcinova polievka, maju skvely chlebik, cestoviny.. vobec by som sa na tvojom mieste nebala 🙂 a ak ste rozhodnuti, nikto nema pravo vam do toho kecat. Starsia generacia je velmi uzkostliva a bola vychovana v tom, ze si ich musis vypocut a podriadit sa. No nemusis 🙂 mas rocneho synceka a ty najlepsie vies, ci to zvladnete 🙂 kupte mu bazenik so strieskou ak by nechcel ist do mora.. a smitec. Drzim palce 🙂
anesim
18. jún 2019
@bobula46 sestra boli s 11 mesacnym, 3 a pol rocnym a mojou v rom case 12 rocnou na 3 tyzdne v norsku - autom, brali velky prives, isli najprv do hamburgu - na jeden zatah cez den, odtial lod, a potom po norsku az po polarny kruh, naspat isli cez dansko do legolandu. Prives mali pozicany, ten pozicali den pred odchodom.
Rok na to isli tiez s privesom po francuzsku, -najprv pisa, nice, st tropez a pariz.
Chalani to dali uplne bez problemov, v aute ixh zabavili, pozerali dvd, spali...
kulumulu123
18. jún 2019
@bobula46 neciatala som ine prispevky ale aj pri mori ziju deti akurat by som to neriskovala s tym namrazenym a cestou uz rozmrazenym jedlom zeleninu kupis vsade a v taliansku urcite kvalitnejsiu ako u nas ovocie tiez.... Kvalitny opalovaci krem, dobre zdravot poistenie a ide sa na to ☺
kulumulu123
18. jún 2019
@bobula46 ja som Bola s dcerou ked mala 2 roky 3mes Sama mesiac v spanielsku a bolo to to najlepsie co sme spolu zazili uzila si to aj ona aj ja
chiarkaaa
18. jún 2019
Moja sestra bola v septembri v Chorvátsku s 5 mesačnou a úplne super, teraz ideme znova do Chorvátska o týždeň v piatok odchádzame a mala ma 14 mesiacov. Chorvátska ani Talianka by som som sa nebála... Do Egypta a takýchto by som sa bála.. My sme boli v Egypte s 5 ročnou prvý krát a super... Ale boli aj tam úplne malinke deti.. Ale rozhodnutie je na vás rodičoch...
eliska13
18. jún 2019
@katrinka8 máš pravdu zle som sa vyjadrila, ale zase v Lignane sme mali veľa krabov a riasy mne to trocha vadilo.Niekto má rád vodu kde vidí dno , ale vždy dám prednosť IT ako Hr
eliska13
18. jún 2019
@007marianna007 kde ste boli dáš typ aj na ubytovanie?
@kulumulu123 asi tam nechce variť a chce nech dieťa je to čo pozná.ved dá to do prenosky s ladom
bodkolienka81
18. jún 2019
@0silvia0 no ja nie som teda najmladsia, a veru ako rocna som bola s rodicmi v Rumunsku. Na rozhrkanej skodovke, bez klimy, sedacky, poistenia, hippiek..
Chodime autom s detmi od malicka, more je super, nikdy sme nemali problem. Treba sa dobre naladit a zorganizovat
siska53
18. jún 2019
@bobula46 my sme boli autom, ked mal maly rok a pol. A to sme stravy nemali vlastnu, jemu som brala nejake mlieka, pohariky z obchodu a jedol aj odtial nieco take, co mohol, co nebolo moc ochutene. Slo o par dni, nemyslim si, ze z par zemiakov ci cestovin sa mu nieco stalo.. a to s.bola v rom case tehotna s druhym dietatom

A. S nou sme opat cestovali, ked mala rok a pol ona.. opat tak isto ako so synom sme to riesili..
Viem, ze rok a rok a pol uz je nejaky rozdiel, ale zas nie az tak velky, nam dovolenka vysla na tento ich vek..

P. S. Ci idete a kam na dovolenku, je vasa vec! Aj keby ste sa rozhodli letiet s nim do Ciny..
majloo
18. jún 2019
@bobula46 určite choďte, my do Chorvátska sme šli, keď mal malý ledva 5 mesiacov a bola to super dovca a potom každý rok. Autom ste mobilní, obchody sú aj tam, aj testujú, aj mäsiar či trhy. Aj lekárne. Treba dobre poistenie, premyslieť si stravu, nejaký slnečník, opakovak a čaute rodina. Užijete si to a malý sa bude tešiť, uvidíš. Aj naša rodina sa bála. Ale uvedom si, že aj vy ako rodičia potrebujete oddych a more a ten vzduch tam vám urobí dobre. Krásnu dovolenku! 🙂
tesari
18. jún 2019
V pohode. Poznam takych co boli so 4 mesacnym. Chorvatsko je v pohode. Do Egypta by som nesla. Ale v Europe sa to da. Este take rizikovejsie je Bulharsko.
megyi1711
18. jún 2019
@bobula46
Urcite by som robila podla seba nie podla rodiny,kludne chodte,my sa tiez chystame s pol rocnym teraz do chorvatska velmi sa tesim,vsetci nasi znamy chodili aj s malinkymi detmi dokonca aj letecky a super,samozrejme by som cestovala s takym malym v noci neviem ako ti v noci spinka ale aj koli teplu a aby cestu prespinkal urcite v noci ideme aj my...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli