Dovolenka pri mori s ročným dieťaťom a nesúhlas rodiny

bobula46
18. jún 2019

Ahojte maminky, možno som jediná ktorú to trápi no tento rok sme sa s manželom rozhodli že pôjdeme na dovolenku aj s ročným synom. Manžel so synom pri mori ešte nikdy neboli, ja som bola kedysi dávno s rodičmi. Chceme ísť pravdepodobne last minute niekde na sever Talianska, prípadne možno Chorvátsko no tam to vôbec nepoznám len problém nastal taký, že keď som to spomenula pred mojou maminou tak tá oči plné strachu a sĺz že kde tam chcem s takým drobcom ísť, či sa nebojím že dostane hnačky, teploty, choroby a čo tam s ním budem robiť keby sa mu niečo stane a podobne. Chceme ísť autom keďže manžel by do lietadla nevstúpil a autobus nás neláka. Tam tiež nastal problém že čo keď nebude chcieť toľko sedieť v aute, čo keď bude veľmi teplo.... Syn v aute pohode vydrží, samozrejme ešte sme nešli takú diaľku ale však keď bude plakať zastavíme, keď bude chcieť pobehať to isté. Keď nebude chcieť spať tak zastavíme a uspime v kočíku, z toho zatiaľ strach nemám. Stravu chcem tiež vlastnú, doma by som si namrazila jeho papanie a nedávala by som mu nič odtiaľ. Ja neviem teraz ako reagovať. Svokre sme ani nespomínali lebo to je moja mamina krát tri 😁 takže tam jedine na hotovú vec že ideme.
Môj manžel je teraz na vážkach lebo samozrejme počúva aj moju maminu a teda už má obavy aj on.
Išli by ste s ročným dieťaťom takto alebo chodíte? Dá sa to zvládnuť aj s tým že si tam oddycnete?

katrinka8
20. jún 2019

@0silvia0 😂😂😂 Asi. Vôbec mi to nenapadlo, nechcelo sa mi opisovať 😂😂😂 Myslela som autá, ako idú hore na tých hydraulických "zdvihákoch", či ako sa to volá a ako vyzerá auto zo spodu. Napodiv ich to zaujalo.

margarita
20. jún 2019

my sme boli s detmi pri mori, raz ked malo (vtedy) najmladsie cca rok a pol, a druhy raz ked najmladsi mal daco cez rok. sli sme autom, co je najlepsie, lebo si flexibilna, vacsinou spali pocas jazdy a robili sme prestavky aj kazde 2 az 3 hodky.
da sa to zvladnut, my sme to robili najma kvoli starsim surodencom, ale ten najmladsi sa prisposobil, viac sa placal v piesku, nechcelo sa nam prve dni ani kupat, asi boli vlny privelke 🙂 ale myslim ze ked vy to chcete a zvladnete, bude to ok.
ale zase ze by som si ja nejako na dovolenke s detmi oddychla, nemozem povedat...vkuse som sledovala kde kto je, ci nie je hladne smadne, na slnku prilis apod.
deti si to ale rozhodne uzili...

laura_222
21. jún 2019

@minutka nie su to dovolenky ale pracovne cesty. Samozrejme je to na rozhodnuti kazdeho rodica. Nie som ziadny expert ale pokial viem neexistuje priamy dokaz ktory potvrdzuje ze u ludi ktori casto lietaju ( dokonca letecky personal) ma staticky vyssi vyskyt rakoviny sposobeny ziarenim. Ale ako pisem kazdy rodic nech da rozhodne sam. Svojim prispevkom som len chcela dodat odvahu autorke otazky.

katrinka8
21. jún 2019

@dai 👍👍👍

lareina
21. jún 2019

my sme prvýkrát leteli na dovolenku keď malý nemal ani 5 m a prvýkráť letel lietadlom keď mal 2m.
za mňa jednoduchšie s malym cestovať lietadlom ako autom, ale to je možno osobná preferencia, náš vydrží v aute tie 2-3 hoďky max raz za deň a potom uz nie je spokojny, v lietadle si v pohode pobehá po palube, pohrá sa s inými deťmi, najdlhší let zatiaľ mal 9 hod vkuse, mal nejakych 18m a uplne v pohode...
čo sa týka dovolenky, ja absolútne nechápem zmýšľanie ľudí, že rodina s malými deťmi (rozumej tak do 15r) má sedieť doma a nikam nechodiť. my cestujeme min na dve dovolenky k moru ročne a často ešte na kadejaké iné výlety, lyžovačky a pod, nikdy s ničím problém nebol...práve dieťa sa drží najlepšie, chorí sme skôr my 🙂

evabb35
23. jún 2019

@bobula46 Malé detičky veľmi zle znášajú let lietadlom. Bolia ich v tých výškach ušká a mnohé celý let od bolesti preplačú. Je to trápenie pre nich, pre rodičov a aj pre ostatných pasažierov.

evabb35
23. jún 2019

@bobula46 Keby si išla do chorvátskeho prímorského letoviska na Deň detí, tak by si možno bola prekvapená, koľko je tam rodín s bábätkami - od pár mesiacov až po batoľatá okolo dvoch rokov. Na plážovej promenáde, v hotelovej jedálni samé kočíky - od vaničiek po športové. Akonáhle sa pri mori oteplí na vyššie teploty a to je už koncom júna, už nastupujú do letoviska rodiny so staršími deťmi a kočík s bábätkom len kde-tu, aj to len zaparkovaný v tieni.

evabb35
23. jún 2019

@bobula46 zase v prímorských letoviskách môžeš nakúpiť množstvo čerstvej zeleniny a čerstvého sladučkého ovocia ... kúpiš na trhu čerstvé zemiaky, mrkvu ... a máš zdravý obed pre dieťatko uvarený kým spinká. Toho varenia by som sa ozaj obávala úplne najmenej...

candii
23. jún 2019

Ja by som s takým malým dieťaťom autom nešla, keď tak letecky 🙂 je to rýchlejšie.

bobula46
autor
23. jún 2019

Tak dovolenka už vybavená, ideme autom, lietadlom manžel odmietol :D verím že synček zvládne, že my si tiež oddýchneme minimálne pohľadom na more 🙂 synček dúfam že v sedačke vydrží sedieť.
S tým jedlom máte pravdu, zelenina sa dá kúpiť aj tam a tú polhodinku denne pri sporáku zvládnem kým bude maličký spinkať 🙂
Síce mám mierne obavy aby sme všetko zvládli a nič nezabudli no budeme sa prispôsobovať situáciám ktoré sa vyskytnú a nad ničím zlým nerozmýšľať 🙂 dokonca sa už aj mamina teší že ideme výletovať 🙂

sisi077
23. jún 2019

Maminky a ešte k tomu, keď sú zároveň aj staré mamy, sú proste už raz také - plné strachu a obáv ani nevedia z čoho. Druhá dcéra mala tuším rok, keď sme išli prvýkrát na dovolenku, minulý rok som bola v 7. mesiaci a toho roku ideme s 10-mesačnou bábikou, aj keď je živšia ako obidve pred ňou... Cestujeme stále zásadne len autom v noci a detičky mi zakaždým cestu prespia. My si stále berieme apartmán s kuchynkou, keďže zákon schválnosti je, že deti chcú jesť presne vtedy, keď nie je čo, čiže pre nás dovolenka so stravou neprichádza do úvahy. Napr. v Chorvátsku si kúpite všetko to, čo u nás a za porovnateľné ceny, takže si môžete pripraviť čerstvé jedlo a bez obáv z toho, že dostanete nejaké črevné ťažkosti... Samozrejme si pre istotu pribaľte aj lieky proti bolesti, na horúčku, na kašeľ, na žalúdočné ťažkosti, na alergiu, opaľovacie krémy a pre váš pokoj si uzatvorte cestovné poistenie (aj online sa dá). Prajem krásnu dovolenku plnú neopakovateľných zážitkov...

lareina
23. jún 2019

@evabb35 nie všetky, náš nikdy neplakal. Je dobre keď mu dávaš pri pristávaní a vzlietani mliecko a bude ok ;)
Malé deti čo som si všimla najčastejšie placu keď sú rodičia nervózni.
Najlepšie mať nosič po ruke a keď tak drobca do neho a poprechádzať sa po lietadle, to ani nepípne ;)

evabb35
23. jún 2019

@lareina My sme s tak malým dieťaťom neleteli, ale to vlastne dieťatko nemôže potom ani spať pred pristávaním a vzlietaním...a samozrejme keď sa rodičia boja lietania, tak sa to prenesie aj na deti...ale o týchto ušiach viem od pediatra...

lareina
23. jún 2019

@evabb35 my sme lietali s našim od 2m a pohoda, ja celé tehu prelietala tiež ;) kvôli práci lietam min raz za mesiac po celej Európe a dosť si všímam deti, keď hltaju niečo tlak v ušiach sa uvoľní plus rôzne deti to rôzne znášajú ...

veronicka182
30. jún 2019

My sme boli minuly rok so stvormesacnym, tento rok ideme s 5 mesacnou. Cim mensie dieta tym menej starosti okolo toho 🙂