Dovolenka s 2 ročným dieťaťom letecky do Chorvátska

stephanie14
23. máj 2012

Ahojte,chcela by som sa opytat co potrebujem na dovolenku s 2 rocnym synom 🙂 Ideme na Kretu letecky prvy krat tak sa mi zidu vsetky skusenosti a rady co si zobrat,na co sa pripravit,co zbalit do lietadla.Ideme all inclusive,maly uz papa skoro vsetko co my tak hadam mu tam nieco vyberem zo stravy 😒 ...No prosto prosim o kazdu radu ohladom ietadla,stravy ,plienok ci brat ci tam kupit,lekarnicky atd atd..Dakujem krasne 🙂

stephanie14
autor
23. máj 2012

Neviem preco som dala nadpis do chorvatska ale neva 😖 ideme do Grecka 🙂 na Krétu

beboo
23. máj 2012

@stephanie14 ahoj, a kam presne idete? my sa tiez chystame, chceli by sme koncom juna, po dlhsom zvazovani asi znova vyhra Kreta, teraz maju moji chalani 4,5 a 2 roky. prvy krat sme tam boli pred 3 rokmi so starsim mal vtedy 1,5 roka boli sme pri Chanii a kupit sa tam dalo absolutne vsetko pre deti - plienky, prikrmy, umele mlieko, nebol ziaden problem. vodu sme kupovali v takych velkych bandaskach a malemu som to liala do flase a to mal na pitie pocas dna.
strava je pestra a ak ti papa skoro vsetko tak nie je problem je z coho vyberat. do lietadla treba zobrat pitie - najma pri pristavani a vzlietani kvoli vyrovnaniu tlaku v uskach je treba aby pil, oblubenu hracku, knizku, vankusik... a nejake dobroty. nas prvy syn bol kludne dieta a obe cesty lietadlom prespal takze pohoda. druhy je cert a dost ukricany tak mam z toho letu trocha strach ale snad to zvladneme 🙂
nemusite brat ani veci na hranie do vody - take tie kyblikove sety do piesku tam su za par supov aj rozne kolesa do vody aj pre najmensie deticky (take s dierami na nohy). greci maju deti velmi radi okolo maleho stale skakali a chceli ho mojkat, az mu to nebolo prijemne 🙂 z liekov som brala sirup proti bolesti a horucke - panadol alebo nurofen, nieco proti hnacke (smectu), rehydratacny roztok kulisek, kvapky do usiek Burow, fenistil na pripadne stipance od komarov, leukoplast a zatial ma viac nenapada 🙂 ak mas nejake konkretne otazky kludne sa pytaj a dufam ze tu napisu aj ine maminy lebo aj ja som uz dost toho zabudla a chcem si pripomenut 🙂

stephanie14
autor
23. máj 2012

@beboo Ahoj tak to si ma potesila,ze si toho tolko napisala...Ideme na Kretu v júli,maly bude mat 1,8 r.takze uz papa skoro vsetko...skor som sa tej vody obavala aby ho tam neprehanalo ☹ no som rada,ze sa tam da vsetko dokupit kedze maly nema narok na batozinu tak dufam,ze sa zbalime 🙂 aj za tu lekarnicku dakujem tiez sme boli v chorvatsku minuly rok no tam sme boli autom a sami sme si varili vtedy este nepapal to co my tak som mu tam varila a aj s tej lekarnicky som pozabudala co sme tam mali ale urcite viem,ze si pribalim pantenol mala som ho pre maleho nakoniec to vyuzila svagrina ktorej sa maly spalil hned v prvy den 😖 A kocar si mala zo sebou???Vraj v nasom hoteli poziciavaju zadarmo no rozmyslam ze si vezmem svoj predsa len hygiena a tak 😝

beboo
23. máj 2012

@stephanie14 mala som take tie uplne najobycajnejsie golfky lebo starsi syn uz v tom case chodil pekne sam, neodbiehal a vydrzal vela tak sme ho vyuzivali iba na vecerne prechadzky ked uz bol unaveny a aj tam zaspal. teraz budem brat normalny golfac v ktorom sa vozi aj teraz lebo mladsi beha zasadne inam kam chcem a nevydrzi tolko. kocik si mozes zobrat az k lietadlu tam ti ho zoberu az pri schodoch a potom odovzdaju hned po prilete po vystupeni. pri takto malych detoch kocik treba urcite svoj, jednak hygiena a jednak na letisku ked sa caka a castokrat sa leti v noci maly sa potrebuje vyspat a mat svoje pohodlie. a do ktorej oblasti idete?

stephanie14
autor
23. máj 2012

@beboo Aj ja mu berem golfac iba taky maly aby mohol vecer spinkat ak niekde budeme 🙂 Takze urcite si ho nechat pri sebe na letisku.Ideme do Maleme hotel Louis Creta Princess nemas snim nahodou skusenosti ??? Akurat sme si citali recenzie su v celku dobre az na plaz su na nej neake kamene tak sa obavame aby ich tam nebolo neako mooc 😒

beboo
23. máj 2012

@stephanie14 tento hotel nepoznam, my sme boli v Santa Marina Beach a boli sme velmi spokojni. Louis Creta Princess som tiez zahrnula do uzsieho vyberu lebo je vhodny pre deti a aj ja som citala same dobre recenzie. ale neviem pre ktory sa nakoniec rozhodneme, cakame na nejaky last minute na koniec juna 🙂

stephanie14
autor
23. máj 2012

@beboo no my ideme 11 jula tak mozno sa tam este aj uvidime ak si vyberiete tento hotel 🙂

beboo
23. máj 2012

@stephanie14 to by bolo super 🙂 a ak pojdeme inde mozeme si potom vymenit dojmy 🙂

estterka
23. máj 2012

@stephanie14 o lietani s malymi detmi
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...

tema o lietani s malymi detmi
https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/cestovanie-lietadlom-s-malymi-detmi-ake-to-je/

plienky kupis na mieste,zbytocne nosit,aj detsku stravu ak bude treba.

stephanie14
autor
23. máj 2012

@beboo no to ano to nam bude treba aby sme najblizsie takto neskumali ci ist ci nie lebo je to hruza si vybrat 🙂

stephanie14
autor
23. máj 2012

@estterka dakujeme krasne toto iste pomoze viacerim mamickam 🙂

beboo
23. máj 2012

@stephanie14 veru je to hruza. ked sa mi aj nieco zapaci tak pozriem recenzie a kopec staznosti a nespokojnosti. uz sme aj hovorili ze mozno pojdeme do toho isteho co sme uz boli tam je najmensia pravdepodobnost neprijemneho prekvapenia 🙂 lebo s 2 malymi detmi chceme istotu. no ale uvidime 😉

stephanie14
autor
24. máj 2012

No ved prave ked si uz za nieco zaplatis tak to chces mat tip top a este s detickami chceme mat uplnu istotu ... No ale zase ludia sme vseliaky tak tazko si vybrat....my sme napr.pred 3 rokmy ,ale to sme este nemali maleho, boli v Tunisku - Souss v Marhaba club a bolo perfektne,izby sice troska skromnejsie ale tam sme aj tak len spali...no to more a ta plaz a aj hotel boli paradne a na nete sme nasli same zle recenzie tak tazko takto usudit ci ist alebo nie 😖 A ozaj este ma napadlo co vsetko sa moze zbalit myslim tym lieky alebo praci prach sa mi zda ze sa nemoze brat do lietadla ci ? ja uz ani neviem 😝

beboo
24. máj 2012

@stephanie14 ked to nedas do prirucnej batoziny tak kludne mozes zobrat. na palubu si zober len tie najnevyhnutnejsie veci, detske jedlo pokial bude original zabalene - keksiky a vyzivy - tak nerobia problem a napoj zvyknu otestovat ze sa z neho musis napit pred nimi aspon my sme to tak mali.

stephanie14
autor
24. máj 2012

heh to budeme ako opicky 😀 no uz sa tesim treba aj zmenu 😅 a nemala si problem sa zbalit ked maly nema narok na batozinu ??

beboo
24. máj 2012

@stephanie14 mala som velky problem sa zbalit 😀 a mali sme aj riadnu nadvahu, tu u nas na letisku sa zatvarili prisne a povedali ze teda okej ale nabuduce uz nech sa to neopakuje 🙂 a cestou spat v grecku sme mali tiez nadvahu ale greci si to ani nevsimli 🙂

stephanie14
autor
25. máj 2012

no ved to je katastrofa uplne sa idem zblaznit s tej predstavy ako nas zbalim heh a brala si babatku aj dlhe veci asi ano ze.Aspon ze sa tam da co to dokupit,neviem si predstavit,ze by som mala este trepat aj plienky alebo vodu pre maleho alebo co 😝 uz mam aj cestovnu horucku 😀 pomalicky zhanam veci ved sest tyzdnou prejde ako nic ...a vy ste si uz vybrali kam teda tento rok ??

beboo
25. máj 2012

@stephanie14 brala som aj dlhy rukav aj gate lebo sme isli uz 5. juna ale bolo tak teplo ze vobec nebolo treba, nosil cely cas iba kratasky a tielka, aj na spanie kratke pyzamko. plienky aj vodu zober iba na jeden den to staci potom uz sa dostanes do obchodu a dokupis. plienky vysli o nieco drahsie ako u nas. inak verim ti ze mas cestovnu horucku, aj ja mam a to ani neviem este ze kam pojdeme 🙂 chceme ist na prelome juna a jula a kupovat chceme last minute chvilu pred tym takze stale nevieme ze kam presne 🙂

stephanie14
autor
28. máj 2012

Pre pripad istoty zbalim aspon nieco dhle 🙂 Jasne to je zbytocne trepať tolko toho tam a obchod budeme mať hned pri hoteli takze pohoda ved aj tak vzdy ked bude moct bude holou ritkou 😀 A ozaj ako je to na izbe bude mat maly postielku alebo poste..dufam,ze postielku lebo mne maly zaspava sam a keby som snim musela ostat tak by sme doma maly problem potom,raz sme tak boli u nasich nemala som cestovnu postielku zo sebou tak som snim musela ostat v izbe kym zaspi aby nelietal po posteli a nespadol a tak si na to zvykol,ze som mala potom tyzden doma snim problem kym sa naucil znovu zaspavat sam 😝 My uz mame termin 11jula odlietame len este neviem skym

beboo
28. máj 2012

@stephanie14 vacsina hotelov poskytuje cestovnu postielku na vyziadanie zadarmo, aj my sme tak mali. najlepsie je nahlasit to este tu v CK nech ju rezervuju a potom este po prichode do hotela im to pripomenut na recepcii. super ze uz mate termin, mozes sa pomaly zacat chystat 🙂

stephanie14
autor
30. máj 2012

To teda mozem pomalicky aspon nieco zhanat 😉 ve ten mesiac aj nieco prejde rychlo a ani sa nenazdam a budeme tam 🙂

zuzkako
8. jún 2012

Ahojte, vedel by mi prosim niekto poradit? Chceme ísť s 15 mesačnou dcérkou v júli autom do Chorvátska. Nie veľmi ďaleko skôr sever max.po Zadar a hľadám pláže s drobnými kamienkami (nie piesok). Vedel by mi prosím niekto poradiť dobré miesto, nie veľmi preľudnené?

stephanie14
autor
14. jún 2012

@zuzkako ahoj my sme boli minuly rok ,maly mal vtedy myslim neakyh 7 mesiackou takze sme boli malicky este .My sme boli na Gradaci a bolo tam perfektne ,byvali sme hned pri plazi a terasu sme mali zastresenu takze cez velke slniecko sme boli schovany a potom sup do mora 🙂

imita
14. jún 2012

@stephanie14, @beboo Ahojte maminy, my odchádzame o necelé 2 týždne na Krétu a tiež mám troška stresy ako to celé dopadne. Synček má skoro 4 roky a malá má 1,5 roka. Rozmýšľam nad tým, že vezmem aj cestovnú postieľku. Síce v cestovke mi povedali, že v hoteli majú za poplatok 5 Eur na deň, ale čítala som recenzie, ževraj niekto dostal postieľku celú dotrhanú, špinavú a miesto matraca bola deka Larysa, tak mám teraz z toho obavy. Keďže malá nemá nárok na batožinu, tak sa musíme zbaliť do 2 kufrov + ak by som brala postieľku, tak tá by bola akože za tretí kufor. Hm, tak neviem, či sa mi podarí zbaliť nás do 2 kufrov. Nuž mám poriadnu dilemu 🙂 😀, či zobrať alebo nezobrať tú postieľku.

stephanie14
autor
14. jún 2012

no tak to bude dilema aj pre man ☹ nam tiez povedali ,ze postielku budeme mat ale o priplatku a o tom ze bude zla nam nikto nepovedal 🙄

beboo
14. jún 2012

@imita to je zvlastne a do akeho ides hotela? lebo velka vacsina poskytuje postielku zdarma. my ked sme boli tak postielka bola uplne v poriadku a cista. bolo by to ozaj dost narocne tahat to lietadlom, skus ked tak zobrat iba nejake obliecky a deku nech mas svoje v pripade ze by to naozaj bolo spinave... ale zas ked pytaju poplatok tak snad vam tam nedaju nejaku v slusnom stave.. 🙄

beboo
14. jún 2012

teda chcela som napisat ze snad vam nedaju nejaku hnusnu ale ze bude v slusnom stave 🙂

imita
14. jún 2012

@beboo stále nad tým rozmýšľam, či brať alebo nie. Veruže ten poplatok je, aspoň tak mi tvrdili v cestovke. Ideme s deťmi prvýkrát letecky, tak som zvedavá, ako to celé dopadne. 🙂 Synček predpokladám, že bude v pohode, teda myslím hlavne lietadlo, s malou to bude asi ťažšie, keďže je strašne neposedná 😀, asi jej dám niečo, aby cestu prespala 😀

imita
14. jún 2012

@stephanie14 nám to hneď povedali v cestovke, že je tam príplatok, tak dúfam, že nebude v nejakom hrôzostrašnom stave 😀

zuzkako
14. jún 2012

@stephanie14 Joj, pozerala som to, vyzera tam byt velmi pekne, len je to dost na juhu. Skoda,ale asi na severe nenajdem nic taketo.