Dovolenka s 2 ročným veľmi živým dieťaťom

lenka311
4. mar 2012

Baby mám dilemu - mám možnosť ísť s dcérkou do Talianska na dovolenku. Žijem s ňou sama. Aj sami pôjdeme, ak pôjdeme... Čiže len ja a dcérka... Je to do strediska Bibione v Taliansku na 10dní. Ale doprava je autobusom, myslím, že okolo 10hodín... ubytovanie je v tých veľkých stanoch, bungalovy, či ako sa to volá... Financie nie sú problém, sestry ma na to nahovárajú aj presviedčajú že to zvládnem a aj nám to zaplatia, je to veľmi lasný zájazd s celodennou stravou.. O nič sa vlastne nemusím starať, rozhodnúť sa musím do konca tohoto týždňa..
Baby, bola Ste niektorá na dovolenke len vy a dieťa? Dá sa to vôbec zvládnuť ak je dieťa veľký šinter ako moja malá? Už len tú cestu v autobuse si neviem predstaviť... Ale na druhej strane ponuka je super, veľmi ma to láka, pri mori som nikdy nebola a zároveň pre Natáliu to bude obrovský zážitok.... Aký máte ne to názor? Ďakujem za odpovede...

slimstar
4. mar 2012

@lenka311
ved je to len 10 hodin, prva cesta ak bude v noci tak by mala spinkat, nie? 🙂 problem bude asi cesta na spat. 😉
my sme isli uz mnohokrat v buse, isli s nami aj deticky /sice nie nase/ a nikdy nebol problem. najposlusnejsie boli dievcatka. 😉 aj tak sa tam nikto nevyspi. slaby komfort. v tych novsich busoch su aj pasy. 🙂

eaka
4. mar 2012

@lenka311 druhá, ja by som šla a ja som šla s dieťaťom 2r a 9mes a lahoda balada, ani na chvíľu som neoľutovala a bolo to busom..ale v buse boli aj iné deti...nebola tam jediná... aj to skús zistiť, či budeš v buse jediná s dieťaťom...

eaka
4. mar 2012

@lenka311 a pred cestou naspäť ju ešte pekne unavíš a prespí aj polovicu cesty naspäť, nestresuj sa zbytočne ale buď pripravená na príp.komplikácie.. určite malá placačka slivovice ako dezinfekcia tráviaceho traktu a každé ráno preventívny panáčik, aby Ťa neskolila tá hnačka... 😉

lenka311
autor
4. mar 2012

@eaka Určite nie... Len tých ľudí nepoznám. Je tam 5 turnusov, mám si vybrať z nich... Ono sa všetko dozviem ešte bližšie osobne aj o tom čo sa tu riešilo - či v autobuse sú pásy a tak... Ale na sto percent tam sama s dieťaťom nebudem, bude tam mnoho detí i keď neviem či takýchto malých... Do konca týždňa mám zbehnúť za organizátorkou, dohodnúť sa čo a ako, zaplatiť zálohu a mohla by som jej prípadne povedať nech pozrie do papierov a dá ma zrovna na dátum kedy tam bude najviac detí - možno tam nakoniec aj niekoho známeho mám, len o tom neviem... chápeš, sú to všetko väčšinou ľudia z nášho mesta a okolia...

lenka311
autor
4. mar 2012

@eaka zaujímavá rada... 😉 Ja sa nadrbem a dcérka sa mi utopí 😀 😀 - odpoveď v rámci srandy samozrejme..

eaka
4. mar 2012

@lenka311 na tie deti sa pýtam hlavne kvôli ceste busom, ak tam bude rumázgať len Tvoja malá, tak budeš stresovať, že sa na Teba hnevajú a pod... ale ak tam bude takých malých uvreštancov viac, tak Ti to môže byť šumafuk...ono Ti to môže byť tak či tak...ale niektorým ľuďom je to nepríjemné, keď na nich niekto škaredo pozrie..

stardust
4. mar 2012

Busom som sice nesla s detmi taku dlhu cestu, ale bezne chodievaju rodicia z Anglicka, Holandska aj s malymi deckami a vobec mi nepripadali nejak otravne. Viac ako zive dieta mi vzdy vadia ozrati dospeli alebo adolescenti, co sa nevedia vpratat do koze.

lujza123
5. mar 2012

@lenka311 podla mna urcite chod....ja som bola s Luckou v lete v chorvatsku...to mala akurat 2 roky...a super bolo, dodnes to spomina ze bola pri mori ...isli sme pozriet znamych, cestovali sme sami dve autobusom ...to bolo docela o hubu...najskor zaspala a cele slovensko prespala zobudila sa okolo 4 ...do 9 tej vecera to bolo par krusnych hodin, mali sme knizky, hracky, notebook s rozpravkami...ale navecer to bolo o hubu mala behala po celom buse, spolucestujuci to brali v pohode..ako bus do chorvatska na konci leta same babky takze sa jej prihovarali, cukriky keksiky pchali (ktore som samozrejme zozrala ja 😀 ) vecer o 9 chvalabohu zaspala a rano sme boli v chorvatsku. Ako ta cesta bola fakt hrozna, naspet sme sli autom to cele prespala parada...ale vravim stalo to za to...ma krasne zazitky, fakt spomina to doteraz, stale jej musim pustat viedea odtial, fotky videla milionkrat kazdu jednu si pameta ..vytahuje take zazitky ze nechapem..ako jedla hrozno na plazi a podobne.....piesok more je pre deticky radost stalo to za to

sisaha
6. mar 2012

@lenka311 ja by som sla, ale aspon este s jednou kamoskou. Ak si este ani ty pri mori nikdy nebola urcite ti padne vhod, ked na dieta budu este jedny oci. Nielen vecer pri posedeni na promenade, ale tak celkovo. Urcite tam budu aj ine deti a rodiny, ale kde mas istotu, ze si zrovna sadnete a budu akceptovat tvoje šidlo? Cesta busom je unavna. Ja som prvykrat sla s mojou 2,9 rocnou dcerou 800 km busom a pre mna to bol horor. najprv vyrusovala, potom neobsedela, tak behala pomedzi sedadla (nebolo mozne ju udrzat na mieste), ked zaspala, bola cikpauza a zobudila sa. Nez znova zaspala tak to chvilu trvalo. Ja som bdela celu noc, aby nespadla zo sedadla, alebo ju v ulicke (vtedy sedacky neboli v mode) niekto neprislapol... Samotny pobyt je ok, ale veselsie je vo dvojici.. 😉

prasiatko30
6. mar 2012

ja som asi pohodlna ale ja by som 10h autobusom so zivym dietatom nesla - ja mam dost ked mam udrzat mladsiu ratolest nieco vyse 2h v lietadle a mozem ti garantizovat ze ked konecne pristaneme tak zo mna tecie pot cicerkom. v tomto veku sa uz len tak lahko nezahra - pokial to teda nie je kludne dieta co sa dokaze prehrat s hrackami alebo knizkami, u mojej mladsej to zaberalo asi tak 10min a potom uz len chodit - ja som mala problem ju udrzat na sedacke aj pocas tej chvilky co roznasali letusky obcerstvenie takze prakticky si neviem predstavit ako by som isla so zivym dietatom 10h v autobuse - nie len koli mne a tomu dietatu ale aj koli spolucestujucim 😖

bambola
6. mar 2012

moja mala bude mat v lete dva roky, chceme ist na dovolenku ale urcite lietadlom. je to dovolenka, nemam sa odtial vratit vystavena z toho ze som zabavala 10hodin dieta v autobuse. a to je nasa mala zvyknuta na 6h cesty autom.
a treba samozrejme mysliet aj na spolucestujucich v buse 😔

m.i.r.i
6. mar 2012

ono podla pripevkov sa mi zda, ze ty si rozhodnuta, len chces povzbudit..tak je to len na tebe...🙂
Ja ale pridam moj nazor, kedze si sa pytala a to, ze ja by som urcite nesla.
Ja osobne si myslim, ze take mensie dieta nepotrebuje k svojmu zivotu nepohodlie v autobuse a tiez ani more a to co mi pokladame za wow..Pre dieta minimalne do 2 rokov je dolezite vyrovnane domace prostredie, rezim, zname miesta...ja si neviem predstavit ist s nasim malym tak dlho autobusom...aj psychologovia odporucaju ako vhodnu dopravu pre deti pod 3 roky v prvom rade auto, potom vlak.....uz ked sa inak neda tak lietadlo ale ako najnevhodnejsi prostriedok autobus..a ako pise @prasiatko30 nie je to len kvoli mame ako mozno aj vystresovanej a nevyspatej osobke, ale nevhodne pre dieta, ktore si dobre neoddychne,musi sediet, a vo velkej miere aj voci cestujucim...uprimne - keby som sla na dovolenku a sedi tam 2 rocne dieta 10 hodin, co pravdepodobne bude mrncat, revat, zlostit, tak ma vystrie..pokladala by som to aj za nezodpovednost rodicov.
Ja mam 2 rocneho a aj tento rok budeme chodit len na predlzene vikendy tu na Slovensku, odkial sa mozem kedykolvek vratit, kde sa nemusim tak obavat o zdravotnu starostlivost, neznamu krajinu, velku dialku, hroznu cestu a stresy...mne osobne by ten komfort - ze ma budu obskakovat a nemusim varit a tak za to nestal, lebo by som mala stresy ineho druhu...my praktizujeme skor to, ze na prvych par rokov si taku dovolenku odpustime, este sa k moru nachodime s malym dost, kedy si to uz naozaj vychutna a my tiez..
To je len moj pohlad na vec, ale samozrejme neberiem nikomu ak sa na to da a pre neho to stresujuce nie je..pra nas ano a necitime to ani ako vhodne pre dieta 🙂

koniarova
6. mar 2012

@m.i.r.i Úplne s tebou súhlasím. 2 ročnému je šuma fuk, kde je. 😉 Hlavne, že je s maminou. Píšeš, že malá ešte nespala ani jednu noc mimo domu. Aj toho by som sa obávala. Ale ja som zase stresák a až príliš bojazlivá. Ja keď si predstavím, že by mi tam nedajboh malý ochorel. No hrúza. 😀 😀

sisaha
6. mar 2012

@koniarova mne by nevadilo, ze mala este inde nespala...Primorska klíma by jej iba prospela a castokrat tie deti su uplne v pohode. Cez den sa pri vode a piesku tak unavia, ze su z nich ine deti. Ja by som sa skôr obavala tej cesty busom a toho, ze tam nikto nie je so mnou, keby sa cokolvek prihodilo..

koniarova
6. mar 2012

@sisaha No tej cesty by som sa teda aj ja bála. Ja by som sama s malými nikde nešla práve preto, že aj ja by som sa nenormálne bála, že mi tam nebude mať kto pomôcť. Ja mám v tomto strašne nevďačnú povahu. ☹ Som príliš ustráchaná, stále riešim čo keby.... . A pritom je to veľká škoda, možno by to bola úžasná dovolenka. 😉 😉 😉 To ale ja s mojou povahou, asi nikdy nebudem vedieť porovnať. Teda aspoň pokiaľ nebudú deti väčšie. To už by bolo iné. A u nás je zákon schválnosti, že práve keď máme nikam ísť, keď sú Vianoce a iné sviatky, prázdniny a pod., teda chvíľky na ktoré sa veľmi teším, ako zákon schválnosti, vždy ochorejú. Asi to privolávam. 🙄

sisaha
6. mar 2012

@koniarova tomu sa hovori, ze sme uzkostlive matky 😅. Ja sa skôr napr bojim, ze by sa nieco stalo mne a co tam to same dieta??

koniarova
6. mar 2012

@sisaha To teda sme. 😅 😅 😅 Som rada, že v tom nie som sama. Ja som ale ozaj zvláštny exemplár. 😀 😀 😀 Prvého syna som do dvoch rokov ani rodičom či svokrovcom nenechala povarovať. Na hlavu som. Pri druhom je to už trošku lepšie. 😉

koniarova
6. mar 2012

@sisaha Vidíš, to že by sa niečo mohlo stať mne, ma ani nenapadlo. 😲 😲 😲 😲 Jéžiši, ani nestraš.

sisaha
6. mar 2012

@koniarova nechcem malovat certa na stenu, len si to treba dobre premysliet a zobrat do uvahy vsetky varianty co by bolo keby...

kamilka22
6. mar 2012

No, ja by som nesla. Je to velke lakadlo, ale ako ty pises sama s zivym a len 2 rocnym detatom - nikdy... Samozrejme zavisi to od dietatka. S mojim synom bol kriz ist aj do Bojnic - co bola cca 2 hod. cesta autom aj to reval ako pavian. Plus, ak by sa mi tam nedajboze nieco stalo, kto by bol s detmi? A dalsia vec, pre mna by to asi s nim este nebola dovolenka, on je strasne zivy, neobsedi ani minutku, takze na nieco take ako oddych pri mori by som mohla uplne zabudnut. No ale ma to aj plus - malicka by bola pri mori a to je zo zdravotneho hladiska dobre 😀 skus si napisat ty za seba vsetky plusy a vsetky minusy. My Ti tu len tazko poradime a hlavne si to pis so zretelom, ze vsetko co pride budes riesit iba ty, nik iny.

lujza123
9. mar 2012

@lenka311 tak ma napadlo este par praktickych rad pokial sa teda rozhodnes ist. Hlavne si zisti ako to maju v buse zo sedadlami, niektory prepravcovia ponukaju pre deti do 3 r. cestu zdarma akurat ma to ten hacik ze nemaju narok na sedadlo...cize ak by bol bus plny mala by si mat akoze to dieta 12 hod na kolenach..no cista sialenost. Ja som musela za malu platit polovicny listok ale dobre som spravila lebo bus bol nakoniec plny. Ked mozes objednaj si sedadla vzadu...malu das spat hore na sedacky a ty si mozes lahnut pod nu na karimatku na zem. My sme vliekli autosedacku koli tomu ze spet sme mali odvoz autom...co bolo nakoniec fajn lebo spala v tej sedacke.
A velka haluz bolo tiez wc, kym bola hore sla so mnou ale ked zaspala musela som poprosit ludi okolo ci ju nepostrazia kym si odskocim.
Inac uprimne ked som rano vyliezla s toho busu som prisahala ze V ZIVOTE uz nepojdem sama nikam s malou...ale ma to rychlo preslo, 😀 a tento rok planujeme vacsie dobrodruzstvo

lenka311
autor
9. mar 2012

@lujza123
@kamilka22
@sisaha
@sisaha
@sisaha
@m.i.r.i
@prasiatko30
@lujza123 Nebudem tu vypisovať všetkým poďakovanie, dlho to trvá, ale ďakujem Vám všetkým. Po tom čo som zažila tento týždeň nepôjdem už určite. V priebehu dvoch dní sme skončili v nemocnici s dehydratáciou... Zo začiatku mala hnačku, - asi týždeň, doktorka že zúbky... to sa ešte dalo zvládať, ale v pondelok začala okolo obeda aj zvracať, nakoniec sa povracala len čo sa napila... malo to veľmi rýchly priebeh - v utorok ráno nás už hospitalizovali v nemocnici....a napojili ju na infúzky. behom dvoch dní sa už úplne odvodnila.... Takže po terajšej skúsenosti by som toto fakt nechcela zažiť v Taliansku... ak tak pôjdeme niekam na Slovensku na predĺžený víkend... Moc vám všetkým, aj tých čo som neoslovila ďakujem za váš drahocenný čas... 😉 😉 😉

sisaha
9. mar 2012

@lenka311 tak prajem rychle uzdravenie.. 😉.

mamavera
11. mar 2012

@lenka311 je mi ľúto, že si sa rozhodla na základe takejto situácie, prajem malinkej skoré uzdravenie. Neboj, mora si ešte obidve užijete, my sme chodili a rodičmi k moru ešte ako dospelé decká aj s partnermi 😲

angellinka
11. mar 2012

@lenka311 ja som bola s mojimi detmi sama bez manzela,on nemohol mat dovolenku.Sice sme boli autom v Rakusku v takom KInderhoteli,isli sem cez den,za 3 hod sme tam boli.Ale bola som sama s detmi ,syn mal 3 roky a dcerka necely rok.Bolo nam super,deti mali zmenu 😉 a ja tiez ,nemusela som varit a upratovat.Mali sme super hotel s bazenom,detskym ihriskom,co voac si deti mozu priat 🙂 velmi ma to posilnilo,ze som si s detmi trufla a mali sme super zazitok.Netraba sa na to pozreta hned negativne,ale hlavne ze vas to obohati 😉

lenka311
autor
24. máj 2012

@angellinka
@mamavera
@lujza123
@sisaha
@lujza123
Tak nakoniec na tú dovolenku predsa len idem, už to mám aj zaplatené, odchádzam na konci júna... Zohnala som si nakoniec náhodne aj kamošku s dcérkou vo veku mojej dcérky, s mužom sú na tom neni dobre, takže ideme my 4- my dve a naše dve baby... Dámska jazda.. Budem sa držať vašich rád, čo sa týka cesty, tá pani cez ktorú ideme je veľmi ochotná, takže myslím že to zvládneme, dokonca nám navrhla že nám ich v noci aj postráži keby sme si chceli ísť zatrsať. Do autobudu môžme zobrať sedačky, plus nám navrhla že ak by boli nespokojné môžu spať v buse na ležato medzi chladničkou pri uličke.. Vychádza nám maximálne v ústrety, už sa teším... 😉 😉 😉 😉 Ďakujem za povbudenia a som fakt rada, že nakoniec predsa len nejdem úplne sama... 😎 😎 😎 😎

sisaha
24. máj 2012

@lenka311 uzite si to, verim tomu, ze po dovolenke si poviete, ze o rok idete znova 😉

mamavera
24. máj 2012

@lenka311 šťastnú cestu a pekný pobyt 😉

lenka311
autor
24. máj 2012

@mamavera Ďakujem!!! Mooc sa teším.. Už za 6týždňov!!!

alexis617
24. máj 2012

@lenka311 ja mám šintra tiež má 2,6 mes.,dnes som sním išla len 20 minút autobusom,mala som pripr.,desiatu,autá,pitie bola to katastrofa šofér bol rád ked sme konečne vystúpili, a ostatný cestujúci tiež 😒 je pravda že ideme častejšie autom ,ale tiež to nieje ideálne ,ked šoferujem spievam mu pesničky a tlieskanky na dlkšiu trasu máme prestávky máš môj obdiv ,ja by som to s Alexom vzdala po dnešnom fijasku držím ti palce 😉