Dovolenka s 2 ročným veľmi živým dieťaťom

lenka311
4. mar 2012

Baby mám dilemu - mám možnosť ísť s dcérkou do Talianska na dovolenku. Žijem s ňou sama. Aj sami pôjdeme, ak pôjdeme... Čiže len ja a dcérka... Je to do strediska Bibione v Taliansku na 10dní. Ale doprava je autobusom, myslím, že okolo 10hodín... ubytovanie je v tých veľkých stanoch, bungalovy, či ako sa to volá... Financie nie sú problém, sestry ma na to nahovárajú aj presviedčajú že to zvládnem a aj nám to zaplatia, je to veľmi lasný zájazd s celodennou stravou.. O nič sa vlastne nemusím starať, rozhodnúť sa musím do konca tohoto týždňa..
Baby, bola Ste niektorá na dovolenke len vy a dieťa? Dá sa to vôbec zvládnuť ak je dieťa veľký šinter ako moja malá? Už len tú cestu v autobuse si neviem predstaviť... Ale na druhej strane ponuka je super, veľmi ma to láka, pri mori som nikdy nebola a zároveň pre Natáliu to bude obrovský zážitok.... Aký máte ne to názor? Ďakujem za odpovede...

eaka
4. mar 2012

@lenka311 Na cestu autobusom budeš musieť vymyslieť kopec zábavy 🙂 a keď bude cik-pauza, tak ju poriadne popreháňať okolo autobusu, aby sa trochu vybehala 😉 A nejde ten autobus nejak skoro ráno prípadne na noc? To by väčšiu časť cesty mohla prespať.. Do Chorvátska sa tuším chodilo tak, že o 16tej odchod a ráno o 8-9 tam..

lenka311
autor
4. mar 2012

@eaka ideme na noc.. naspäť tuším ale na deň. prísť by sme mali tam okolo 10.00 ráno... Dúfam, že bude spať, už som aj vybrala že by som jej zobrala nejaké rozprávkové knižky, magnetickú tabuľku na kreslenie, ale stále mám z toho taký strach, predsa len je to iné ísť s mužom či priateľom ako úplne sama s dieťaťom.... Aj pri tom mori....

eaka
4. mar 2012

@lenka311 Ale Ty si na ňu sama stále, aj doma, nie? Tak to vlastne pre Teba nebude žiadna zmena.. A rozprávky pozerá? Prenosný DVD prehrávač so slúchatkami by ju nezabavil, viem, že je ece dosť maličká, ale výnimočne na tú cestu busom... aby neboli spolucestujúci nadšení, že máte samé "akustické" zábavky, ktoré musia počúvať aj oni.. A sestry prečo nejdú s Tebou, keď Ťa tak nahovárajú? Príp.kamoška? Nejaká ďalšia mamička s dieťatkom?

lenka311
autor
4. mar 2012

Ono sestrám sa ľahko hovorí, vživote bez muža neboli... Teraz tam boli 3roky po sebe, len predsa len - to ich už tak naháňali po diskotékach - jeden má 12, druhá 15 a najstarší 17... to sa už jazdí na dovolenky... Tento rok idú do Tatier. Mňa posielajú a povzbudzujú aby som išla tam...

karmelka77
4. mar 2012

@eaka no ja by som sa tej cesty asi dobre bala...jedna vec je udrzat dvojrocne dieta sediet vobec taku dlhu cestu a aj z pohladu bezpecnosti si to neviem predstavit...a dalsia vec neviem ale ci si to mala uzije, kazde dieta inak znasa more, niektore donho nechcu ist vobec a neviem si potom predstavit 10 dni byt niekde odkial ani odist nemozes...my sme boli v lete v Chorvatsku autom, bala som sa strasne tej cesty, lebo dovtedy nam plakal v aute aj ked sme isli pol hodku a nie este 7 hodin...ale kupodivu cesta super, lenze sedel pekne v sedacke som ho zabavala a mohli sme kedykolvek zastavit a vybehat sa...ale pobyt tam bol za trest, bol z toho taaak mimo kde je, ze nabral o 2 rychlosti viac ako doma a nevedeli sme cele dni co s nim aby sa unavil, do vody nechcel ist ani omylom...takze dovolenka na nic po 6 tich dnoch sme sa radsej vratili domov...a doteraz mam taky blby pocit ze aj chceme niekam vybehnut len tu na Slovensko ale mame strach akoby to zvladol...je tiez velmi akcny neobsedi chvilu...cize neustale mu treba nieco vymyslat...uz si snou vobec bola niekde mimo domu?? Ze ci vies ako sa ti chova ked nie ste doma...viem ze je to prilezitost dostat sa k moru, kludne chod sama malu poznas na cestu jej mozes dat aj nieco na utlmenie aby vydrzala, budes mat skusenost budes vediet...ale neviem, ja by som autobusom organizovanym zajazdom nesla...iba autom a niekde odkial sa mozem vratit ked nieco...

eaka
4. mar 2012

@lenka311 A nemôžu Ti toho 17ročného požičiať ako aupaira? 🙂

lenka311
autor
4. mar 2012

@eaka aj nad tým uvažujem. Ale čo mám kamarátky majú všetky manželov... prenosný DVD prehrávač by som musela kúpiť, také niečo nemám.. alebo požičať, ale nápad to nie je zlý, díky... a sestry idú tento rok do Tatier, oni by ani s mojou malou na dovolenku nešli, nech to znie akokoľvek kruto... 😉

lenka311
autor
4. mar 2012

@eaka To by zas až toľko peňazí nemali, to by som mu musela zaplatiť ja....

mirka907
4. mar 2012

@lenka311 ja ma tiez velmi zive dieta a poviem ti ja som s nou v takom veku mala co robit aj dve hodky...ci v lietadle alebo buse....hlavne si pri rozhodovani over ako je to so sedackou....mne ked mala sedi v sedacke je ovela kludnejsia ...a uprimne by som asi ani bez sedacky nesla uz len kvoli bezpecnosti

eaka
4. mar 2012

@lenka311 Ono také dieťatko môže byť únavné, hlavne pre niekoho, kto si už svoje odchoval a teší sa, že si večer otvorí vínko a v apartmáne bude ticho, lebo decká sú na didžine 😀

lenka311
autor
4. mar 2012

@karmelka77 nie, ešte som s ňou mimo domu nebola... ani na 1noc..

eaka
4. mar 2012

@mirka907 Diaľkové autobusy väčšinou nemajú pásy, pokiaľ som si všimla, ale ak by bol nejaký novší, mohol by aj mať, no keď som bola ja, malá mala 2 a 3/4r, tak jeden rad sedadiel za druhými dverami mal pásy, tak tam som jej pripútala sedačku a tam sedela... ostatné maminy nechali deti celú cestu lietať po autobuse a na mňa kukali ako na exota.. :-/ Dokonca som schytala hlášku od jedného chlapíka, že "Ja si myslím, že dnes nehavarujeme", hm... zaujímavé...to všetci tí, čo havarovali, to asi tušili dopredu.. 😉

karmelka77
4. mar 2012

@lenka311 tak potom to co som pisala sa moze stat aj tebe, a my sme boli na maleho dvaja a aj tak sme to nezvladli:(((

lenka311
autor
4. mar 2012

@eaka Do konca budúceho týždňa si mám nahlásiť či idem alebo nie, počet osôb a tak... idem priamo za organizátorkov, opýtam sa jej na ten bus. Čo mi sestry hovorili, je tam záchod, klimatizácia... ale na pásy ma nenapadlo sa opýtať..

mirka907
4. mar 2012

@eaka mohli by kukat kolko chcu......mam za sebou dost jazd busom na dovolenky......s mm sme vzdy chodili takto (ved radsej dvakrat busom ako raz letecky🙂...a doteraz mam pred ocami ako sa soferi menili za volantom pocas jazdy...v jednom momente za volantom nesedel nikto....ze safety first....... 😠 a hlavne v pripade lenky...ide sama...bude musiet byt celu noc hore a drzat malu aj ked by ta spala...v sedacke sa aspon tomu vyhne....

lenka311
autor
4. mar 2012

@karmelka77 Te Tvoj zážitok s dovolenkou je úplne odstrašujúci.... už nad tým rozmýšľam 2noci... Vždy keď sa u nás zastaví jedna zo sestier - vravím si idem do toho, ale potom tie obavy aj to ako tam vydrží... i keď vodu miluje, ale vaňa doma a bazénik na záhrade nie je more, to si uvedomujem...

anjelicek26
4. mar 2012

@lenka311 - do busu musis zobrat malej sedacku. Uplne vazne. aj ked su tam pasy, su to len tie cez pas a tie male dieta v zivote neochrania. Nedaju sa ani tak utiahnut a pri naraze aj tak vyklzne. Nenarves ju este nejako do vajicka? Ja som minule napchala maxa do vajicka do 13kg, hlavinka len chlp pretrcala... vzdy lepsie, ako nic 😖

A k otazke - ja by som isla, sestry ti co - to pomozu, isteze si ju budes dozorovat hlavne ty, ale predsalen viac ruk, viac "zabavacov" pre malu, pri mori sa utaha, co-to posi, aj ty zrelaxujes. Predsalen je to uz 2 rocne komunikativne dieta a nie mimino, s ktorym by si sla..

jankapo
4. mar 2012

@lenka311 ja by som sa bala toho ze sa mi nieco stane a co potom 😒 dostanes hnacku a? koho poprosis o pomoc? 😨jak pisu baby, to nie je ze sa rozhodnes po par dnoch zbalit a ides domov... 😖 velmi by som ti priala zmenu, urcite by ti dobre padlo zmenit prostredie, nabazit sa slniecka, ale podla mna riziko je vacsie ako "pohoda", my sme boli s muzom v chorvatsku ked mali chlapci 9 mes, a 27mes. a tiez sme sa vratili skor...bolo to pre nas oboch strasne unavne, davat vkuse pozor, pri vode nemozes ani na minutku "vypnut"....to sme boli 2 na dve deti....isli sme potom sami o rok (kvoli starsiemu, alergik) a bolo to nebe a dudy...starsi mal uz 3 rocky, mladsi necele 2, obrovsky rozdiel ten rok urobil....to uz bola balada...ale zas to nemozem porovnat, bola som so svojim muzom...verim, ze ponuka je to lakava, ja by som rok pockala, nasetrila tak aby mohol ist niekto s tebou,postrazil chvilku malu, aby si si aj zaplavat mohla a oddychla si trosku...zasluzis si aj ty 😉

lenka311
autor
4. mar 2012

@mirka907 Inak deti do troch rokov sú zadarmo, vrátane stravy, ubytovania i cestovania... takže možnože ju fakt budem mať na kolenách... na toto sa popýtam..

karmelka77
4. mar 2012

@anjelicek26 sestry s nou nejdu...

anjelicek26
4. mar 2012

@karmelka77 - len ona a mala hm, tak to je ine kafe 😖 To by som si asi aj ja rozmyslela 😖 Predsalen ked sa nieco pokope, je fajn mat este niekoho po ruke 🤐

lenka311
autor
4. mar 2012

@anjelicek26 Tak ono sa tam hádam aj s niekým zoznámym... teraz nemyslím mužov... 😉 😉 😉 😉

karmelka77
4. mar 2012

@lenka311 mozno odstrasujuci ale bohuzial to tak bolo...a to som si tiez myslela ze to zvladneme ved sme dvaja nanho, ale taaak unavena som nebola tusim nikdy ako po tych 6 tich dnoch...ja ta plne chapem, mna to tiez stale niekam taha, ale ked tak na par dni niekam odkial sa mozem vratit...ved chod niekde do tatier blizko nejakeho aquaparku v lete a mozes si to vyskusat a budes mat moznost odist keby nieco...nevies vobec ako sa ti mala zachova tam, je to velke riziko...🙂))

karmelka77
4. mar 2012

@anjelicek26 ved prave...🙂)

akira13
4. mar 2012

ja osobne by som nešla, viem, že by ma to stálo nervy (a možno aj vlasy 😀 ). Najväčší problém mám s tým cestovaním- ľudia udrncaní, zbavení pohodlia, spoľahnúť sa na to, že dieťa bude v pohode podľa mňa nestačí. A ja dosť ťažko znášam vyčítavé, zamračené tváre, nebolo by to vôbec dobréééé 😝
PS: keď mala dcéra 2, boli sme v Chorvátsku, až na samom vrchu, takže sme tiež cestovali cca 10 hodín, ale autom, so známymi na 7 miestnom aute, ich malá nemala ešte ani 2). Ale scénar pri nich bol totožný- nič ich nezaujímalo, nevedeli sa uložiť, fňukali, keď už chceli zaspať tak ich rušilo všetko okolo... Cestu sme "predýchavali" celú dovolenku 😝 , viac by som nešla- teda možno úplne sami autom, letecky alebo vlakom (spací vozeň musí byť parááááda 🙂 ), ale autobus alebo spoločná doprava v aute NIKDY 😀 😀 😀

mirka907
4. mar 2012

@lenka311 nie je niekto, kto by siel s tebou?kamoska? babka ? dedko?

zeleny_cajik
4. mar 2012

@lenka311 ahoj, ja by som sla. Viem, ze sa mi lahko hovori, mam muza, ale teraz sme sa akurat vratili z dovolenky, kde sme boli cela rodina, takze sme tiez mali pomer jeden rodic na jedno male dieta. Cesta bude narocna, priprav si knizky, nejaky video prehravac, dovtedy iste zozenies niekoho, kto ti ho pozicia. A rpzhodne by som zohnala tu autosedacku, kvoli bezpecnosti, aj tvojmu pohodliu.
Pobyt pri mori dcerke prospeje po vsetkych strankach, mozte byt cele dni vonku, pokial mas zaplatenu aj stravu, tak si oddychnes, mozes sa venovat len malej, nemusis varit a upratovat, uzijete si to. Moj syn je doma na nevydrzanie, velmi zivy, nespi cez den, stale v pohybe a ked sme pri mori, ani o nom neviem, vyblazni sa na plazi a v detskom bazene, velmi sme si vsetci oddychli.
Cestovanie s detmi je z velkej casti o tom, ako sa nastavis, ci sa sustredis na komplikacie a nepohodlie, alebo na radost zo zmeny a zazitkov 😉

lenka311
autor
4. mar 2012

@mirka907 Otca už nemám, matka ísť nechce - ona všade vidí pády lietadiel, havárie autobusov a teroristov... Kamošky mám, ale vydaté, alebo zadané, tie ak pôjdú tak so svojími partnermi... a sami, ja by som bola také tretie kolo u voza...

mamavera
4. mar 2012

v žiadnom prípade by som nešla, aby sa z dovolenky nestala nočná mora, zažila som v Bulharsku, nás sa to síce netýkalo, ale bolo mi tej rodiny ľúto a to boli na dve deti dvaja dospelý..Chápem, že je to pre teba lákavé a sestry ťa nabádajú, ale ja osobne by som nešla, ani keby išli so mnou. Cestou autobusom sa môže prihodiť hocičo a cesta sa môže natiahnuť o kopu hodín, ako ti tu už písali, stačí hnačka, teplota, si odkázaná sama na seba....Veď to more nevyschne a o nejaký čas si ho vychutnáte obe 😉

lenka311
autor
4. mar 2012

@zeleny_cajik Prvá pozitívna odpoveď 😀 😀 😀