Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

aida
7. jún 2009

zuzik dakujem a nevies nahodou ci sa tam daju kupit pampersky a plienky na kupanie alebo nejake hippky na papanie?

zuzik_p
7. jún 2009

Aida, plinky ano, ale na koupani fakt netusim, jasminka se koupe nahata 🙂
Detske vyzivy v presnidavkach tu jsou, ale znacku nevim, nekupuju je.

kalo
7. jún 2009

souhlasím s Luckahr....já bych s dítětem do Egypta taky nejela...Když už, tak někam v Evropě...Ale ta Afrika NEEEE!! 😅

molnarovak
7. jún 2009

Tiež si myslím, že ten Egypt dieťa zvládne lepšie, než dospelý. Slováci sú strašne ustráchaní. My sme boli v Taliansku so 7-týždňovým bábätkom a bola to jedna z najlepších dovoleniek. Každý cudzinec sa malej prihováral, ale to ste mali počuť slovákov: "a to ste sa nebáli, s takým malým dieťaťom???!!!" Aj doktorka mi potvrdila, že deti sa oveľa lepšie adaptujú na zmenu, než dospelí. Pokiaľ bude dieťa dostatočne hydratované a dodržia sa hygienické návyky, tak by som sa nebála. Keď sme boli so staršou dcérkou v Tunise (to je hneď vedľa Egypta) a dostala tam ovčie kiahne, tak jej dali nejakú špeciálnu francúzsku dezinfekčnú vodičku a lieky, vďaka ktorým jej už po 3 dňoch nič nebolo. Takže si myslím, že aj lekárska starostlivosť nemusí byť horšia, než na Slovensku.

shaula
7. jún 2009

Tunisko ale není vedle Egpyta 😀

xmata
7. jún 2009

Chtěla bych se zeptat, jestli se může Antinal - popř. jiný lék na "faraonovu pomstu" brát v těhotenství?

shaula
7. jún 2009

Ty chceš jet těhotná do Egypta? Já bych nejela. Nicméně zkus se mrknout do příbalového letáku. Nebo tady http://www.safefetus.com/Search.asp zadáš název léku a vyjede ti, jestli je bezpečný nebo ne (pokud jsou k tomu tyto údaje).

xmata
7. jún 2009

No spíš se ptám s křížkem po funuse - kamarádka si ténto lék společně s naším českým ercefurylem vzala a teď zjistila, že v tu dobu byla asi 4-5 týden těhotná.

zuzik_p
7. jún 2009

Antinal je vhodny v tehotenstvi.

molnarovak
9. jún 2009

Shaula, mas pravdu. Strasne sa ospravedlnujem, ani neviem, preco som to mala tak vsugerovane. Dakujem za upozornenie. 😅
Ale napriek tomu, ze neovladam zemepis si aj tak myslim, ze do Egypta sa s dietatom moze cestovat. Inak by tam neboli plne plaze malych deti.

shaula
9. jún 2009

Nemusíš se omlouvat, já jsem si pak říkala, že jsem to asi přepískla, aby ses neurazila🙂

juzinka
16. jún 2009

Ahojte no my sme boli pred dvoma rokmi v Eg. boli sme zač. augusta teploty sme mali cez 40 stuzpnov a verte mi nepociťovali sme to že to je 40 u nás by sme boli dávno uvarení, ale tam to bolo fakt v pohode vtedy sme mali so sebou 6 ročného syna, ktorý sa tam celučičký deň vyhral. Čo sa týka detičiek náš malý bude mať v auguste rok a aj v auguste sa s ním chystáme do Egypta zatiaľ sme to konzultovali len s alergologičkou či nám to odporúča a povedala, že áno, ešte sa na to opýtam v poradni našej Mudr., ale som presvedčená, že mi to dovolí. My sme tam videli skutočne niekoľko rodičou s kočiarikmi a malými deťmi, ktoré sa celé šťastné čvachtali v mori na tú radosť našich detí sa už teraz neviem dočkať a samozrejme, že človek musí byť ostražitejší a maximálne dávať pozor na hygienu, ale strašiť takto mamičky sa mi veeeľmi nepáči a pýtať sa či sú normálne, že chcú ísť s dieťaťom do Egypta. Nás faraón taktiež obišiel a dúfam, že nás obíde aj tohto roku, potom Vám určite napíšem ako sme to celé obišli, ešte by ma zaujímalo či sa kočiar počíta ako batožina, alebo nie. A ak si niekto mysli, že nie som normálna, tak šokujem ešte viac, pretože s nami ide aj sestra so švagorm, ktorá v tom čase bude v 5 mes. tehotenstva. Všetkým maminkám, ktoré sa chystajú toho roku k moru prajem krásné zážitky s detičkami. 🙂 🙂 🙂

zuzpolka
16. jún 2009

juzinka,,,, my tiež ideme v oktobri 😀 mala bude mať rok aj 3 mesiace 😝
bola som tam už 5 krat a tiež som nemala hnačky....a ako pišeš vela detičiek tam bolo 😅 skor sa bojim ako zvladneme let 🤐
a kočik sa nerata ako batožina.....ten ti vezmu až ked budete nasadať do lietadla 😉 🙂

juzinka
17. jún 2009

ahoj zuzpolka aj ja mám obavy ako mi vydrží hopkať 4 hodky, ale nejak to zvládneme veľmi sa tešíme.

elly111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikke
17. jún 2009

simimata • 11. máj 2009 o 10:07
Dobry den maminky. Prosim vas poradte mi......chceli by sme ist v septembri-oktobri na dovolenku do egypta s rocnym dietatkom,myslite si,ze je to mozne...co sa tyka lietania a stravy? Mate nejaku skusenost? Dakujem

pepies • 1d • 11. máj 2009 o 11:01
ahoj,
urcite je to mozne, ale ja by som do Afriky s rocnym dietatkom nesla. Dospeli chytaju brutalne brusne a hnackove problemy,ja by som veru neriskovala s takym malym dietatkom, ale je to vec nazoru.
My ked sme boli v Egypte este bezdetni, tak v lietadle bolo viacero deti, cele 3 hodiny plakali, je to podla mna zbytocne trapenie deticiek ............
Fakt by som sa bala, ci tam dietatko nieco nechyti - Afrika nie je Europa !!!!!!!!!!!!!

simimata • 11. máj 2009 o 15:25
ahoj,dakujem pekne za nazor...ja som si myslela presne to iste,len som chcela vediet nazor aj inych. My sme tam boli pred rokom a velmi sa nam tam pacilo,tak sme mysleli,ze tam zajdeme aj tento rok.....no lenze uz nie sme 2 dik este raz

jitie • 15tt • 11. máj 2009 o 15:27
ahoj, mám stejný názor jako pepies, do Egypta s takhle malým dítětem bych taky nejela. Já tam byla 2x a nikdy jsem nic teda nechytla,ale myslim, že na tak malé dítě je i ten let dlouhý. Raději někam do Evropy a do Egypta až bude starší

ricky • 1d • 11. máj 2009 o 23:41
aj my sa chystame do egypta, nasa lucka je sice starsia ... urcite by som ale nesla do menej ako 4* hotela, my sme si vybrali dokonca 5*---na last minute sa da najst celkom dobra cena...a v tych lepsich hoteloch uz aj ovocie umyvaju s balenou vodou, aj lad robia z balenej vody... a potom take rocne dieta lepsie ustriehnete co dava do ust...zobrala by som zo sebou vodu, detske vyzivy, nejake nase piskoty a tam sa stravovala len v hoteli a nie na ulici...dieta by som asi krmila dobre upecenym masom, ryzou zemiakmi a to je celkom mala sanca ze chyti dake srakoty....a tiez si treba dat pozor, aby ste sa nenajedli piate cez deviate a potom to zaliali dakou studenou vodou...to je tiez dobry recept ako utekat na wecko...a nemyslim ze let do egypta je dlhy...ak budete mat stastie tak vam na nejaku hodinku dve zaspi a ked ne, tak sa budete kukat z okienka abo chodit polietadle🙂))
ale vsetko si treba poriadne premyslet....nech sa vam dovolenka vydari !

pepies • 1d • 12. máj 2009 o 08:11
ani my sme nic nechytili v Egypte /teda okrem toho, ze som otehotnela /, ale velmi som sa bala tych crevnych problemov ......
My sme mali so sebou citronovy olej, ktory je ako prevencia proti hnacke a denne sme si ho kvapkali do vody, do caju, muz sa mi smial, ze co sa bojim, ale ked sa mu jeden den zacal krutit zaludok, hned aj on si ho zacal davat a v pohode. Len ked sme prisli domov, chytila ma riadna srajda, ale to len jeden den..... Asi ta zmena .....
Ja by som pockala a do Afriky by som isla mozno tak najskor s 4-5 rocnym ............
A co sa hotelov tyka, treba si to riadne overit, min. 5 hviezdovy treba ...... Nas dali jednu noc do ineho, tiez 5 hviezdovy hotel a bol to otras ............... Zvysok pobytu sme stravili chvalabohu v tom "nasom" zabookovanom, bol to Hotel Hilton ***** Resort. To sa nedalo ani porovnat s tym prvym, hoci bol tiez pathviezdovy ...... S Hiltonom sme boli max. spokojni, sla by som znova, ale az kym nase bejby podrastie .........
Pri vybere hotela sa netreba spoliehat na cestovku, treba si na nete prestudovat vsetky recenzie .......
Tento rok stravime dovolenku v Taliansku, na Benatskej riviere, ideme autom .... S desatmesacnym ....

zuzpolka • 1d • 16. máj 2009 o 22:27
ahojte
simimata,,, my ideme v oktobri do Egypta, to bude mať mala 1 rok aj 3 mes. tešim sa ale aj bojim ako to zvladneme, dufam, že všetko bez problemov ja som tam hnačky nemala ani raz, tak dufam, že sa tomu vyhneme a hlavne mala

l.s • 17. máj 2009 o 22:15
Uplne vo vsetkom suhlasim s pepies my sme boli a problemi sme mali skoro vsetci a to sme mali 4*hotel a susedia s 5*tiez to iste a mne trvalo mesiac lez som sa dala doporiatku krce atd...To sme este nemali maleho teras bude mat 3roky a nesla by som snim do Egypta ani zanic mozno najskor za 3 roky.Iinak dovolenka to bola super ale aj tak sme minuli rok boli v Chorvacku a teras zasa alebo Grecko.

luckahr • 2d • 18. máj 2009 o 13:20
souhlas s pepies a I.s. Myslim si, ze nejsem v cestovani zadnej posera, minulej rok jsme byli s malym v Recku a to mu bylo 5,5 mesicu, takze jsem pro cestovani s malymi detmi vsema deseti. Ale do Egypta bych teda s malynkym ditetem nejela. My jsme meli 5 hvezdickovej hotel de luxe a mela jsem prujem jeste 14 dni po navratu...........a Ana, ktery bylo v ty dobe 6 let, taky. Takze ani ten nejlepsi hotel nezaruci, ze nebudou problemy. A kor teda deti okolo roka, ktery strkaj vsechno do pusy...........prijde mi proste zbytecny riskovat, kdyz je tolik jinejch mist, kam se da s malinkejma detma jet To je muj nazor, ale samozrejme preju tem odvaznym krasnou dovcu bez problemu

pepies • 1d • 18. máj 2009 o 13:39
som rada, ze konecne niekto so mnou suhlasi ....
co sa tyka zdravia mojho dietata, urcite by som neriskovala...........
V lietadle s nami sedeli deticky vsetkych vekovych kategorii, dokonca vedla mna male asi 3 mesacne - smer Egypt ..... neriskovala by som. Dalsie deticky asi rocne naokolo cely let prerevali. Nic prijemne ani pre rodicov, ani pre posadku, ani pre spolucestujucich........
Stoji to za to tym rodicom, tahat deti do Afriky?
Hoci pracujem v CR, ani by som to nikomu s takym malym dietatkom neodporucala.
Tjs moj nazor.....

l.s • 18. máj 2009 o 15:11
A tie krce no hruza a to sme pili iba balenu vodu nejedli melon ani zmrzku na to nas upozornovali uz v ck a dokonca aj zuby som si umyvala s balenov vodou uzivali probiotika a aj tak...

zuzpolka • 1d • 18. máj 2009 o 20:55
ahojte
asi je to tak že aj v 5 hviezdičkovom hotely sa to lahko stane
ja neviem čim to je, že my sme ani raz nechytili hnačky a to sme tam boli 5 krat jedli sme všetko možne, dokonca aj zuby umyvali s vodou z vodovodu

pepies • 1d • 18. máj 2009 o 21:23
urcite to zalezi aj na cloveku, nie kazdy je nachylny na tieto crevne problemy........
ja som sa strasne bala, ale ako som uz pisala, sestra ma vyzbrojila citronovym olejom, ktory sme si preventivne kvapkali do vody a do caju a nic nam nebolo ..........
citronovy olej je protihnackova prevencia.....

zuzpolka • 1d • 18. máj 2009 o 22:02
pepies,,, ja som ani nevedela že take niečo existuje tak vdaka za tip
ale asi je to tak že zaleži na človeku, inak si to neviem vysvetliť,,, ešte som tam aj hrozno jedla čo bolo citiť že umyvali asi obyč. vodou lebo malo divnu chuť....ale nič mi aj tak nebolo

konja • 2d • Včera o 12:31
Tak já byla s manželem v Egyptě ve *** hotelu a naprostá pohoda. Jedli jsme všechno, já i vajíčkovou omeletu a salát s majonézou a nic. Vodu jsme teda pili balenou, ale zuby jsme si čistili z kohoutku. Ani jeden z nás neměl problémy, ale mi jsme byly vyzbrojeni domácí slivovicí (extra silná ) a vždy ráno, večer a po každém jídle jsme si dali pořádného frťana To sice není použitelné pro děti, ale rodiče se takto léčit mohou Navíc nám naše delegátka doporučila zahodit veškeré "evropské" léky proti průjmu, že ty na "faraonovu pomstu" jak se egyptský průjem nazývá, nepomáhají, ale dojít si hnedka po příletu do jakékoliv místní lékarny pro lék ANTINAL. Je to prý jediné co rychle a účinně pomůže. A věděla o čem mluví. Jen jsme vlezli do lékárny a lékárník zmerčil cizince už sám halekal - antinal,antinal? Byla to sranda Já jsem si ho vzala jednou, když mě ráno trochu bolelo břicho a musela jsem rychlejc vystřelit z postele, ale po prášku se nic nerozjelo, bylo to OK

zuzik_p
17. jún 2009

elly, preventivne se zadne leky na tyto problemy brat nemaji, akorat si nicis "vnitrnosti."

elly111
17. jún 2009

zuzik ničíme si ich všeličím a stále, raz do roka to snáď zvládnu 😅 🤐 😉
robím vo farmaceut. biznise, som zorientovaná, nevravím že je to správne ale vždy lepšie ako skončiť na infúzkach, keď viem že sa dá niečomu predísť, tak to urobím... môj názor

elly111
17. jún 2009

píšem o dospelých, samozrejme nie o deťoch

konja
17. jún 2009

elly111: měla bych na tebe dotaz. Antinal je určen jen pro dospělé nebo ho můžou i děti? Nevíš? Mám sice příbalový leták,ale z něho si vážně nic nepřeložím 😅

elly111
17. jún 2009

konja žiade zo skupiny podobných liekov výrobca neriskne odporučiť deťom do 3r, takže nie, tento konkrétne, tj. látka nifuroxazidum až od 6r

zuzik_p
17. jún 2009

do farmaceutickeho prumyslu nevidim, nicmene v egypte se prodava na strevni problemy antinal ve forme sirupu pro male deti, vekove rozmezi si nepamatuji, ale je to urcite pod 3 roky.

zuzpolka
17. jún 2009

elly, ahoj 🙂
tu je ten hotel: http://www.medina.sk/katalogMedinaSk.aspx?akce=...

a ako piše zuzik, sirupy maju pre detičky 😉

zuzpolka
17. jún 2009

juzinka, no snad to zvladu, my budeme letieť v noci tak hadam ten let prespinka 😅 😝

elly, vy ste boli v oktobri v egypte??? my vždy len v oktobri ale nebolo 28 ale takych 36 stupnov 🙂 no ale určite lepšie 36 pri mori, kde je vlhky vzduch a kde stale fuka vetrik ( čo v egypte fuka dosť) ako tu na SK 😀

elly111
17. jún 2009

ahoj zuzpolka 🙂 , ďakujem, to je na tej novej ulici kde Sindbad?
myslím že aj na tých sirupoch bude doporučenie až od 3r, ale to je u mnohých liečiv a samozrejme používajú sa aj skôr, ale výrobca nenesie zodpovednosť alebo má inú účinnú látku?
hľadala som aj iinfo o sirupe, zatiaľ som nenašla nič konkrétne, iba že má banánovú príchuť
aj napr. tu sú nejaké info na čo myslieť
http://koktail.pravda.sk/tlac.asp?r=sk_kzdravie...

mamutka
17. jún 2009

absolutne nesuhlasim s tahanim babatka do egypta, nejde len o tie tepla, aj o ten dlhy let....kazdy rok ukazuju v spravach ludi co uviazli na letisku, lebo meskalo lietadlo, tvrdnu tam x hodin navyse a robia z toho cirkus do sprav a este sa ukazu, ze sme tu s malym babatko a takto tu musime cakat, to si len poviem, to uz co nie ste normalni ludia? niekolko mesacne deti trepat po letiskach v tej horucave, do tak vzdialenej krajiny, ved hadam sa nic nestane, ludia maju aj dobre skusenosti, ale co ak budete zrovna ti, ktorym daco rupne s cestovkou, alebo bude meskat lietadlo a budete nejakych 12 hodin na letisku...to nevie tak dovolenka byt niekde inde, to ten egypt nemoze rok pockat?

elly111
17. jún 2009

mamutka let trvá 4 hodiny, teda nepovažujem za príjemnejšie pre dieťa ísť 12h autom do Chorvátska

elly111
17. jún 2009

všetko môže počkať aj niekoľko rokov...
zuzpolka áno boli sme v októbri 🙂

zuzik_p
17. jún 2009

Uz jsem to tu psala, problem kojence v eg je hlavne exoticke prostredi. Do alespon 1 roka zivota bych do eg detatko nebrala! Co budete delat az vas, matku, postihnou tezke strevni problemy, jak se budete o detatko starat a pripadne kojit ho. Nebo nedej boze kdyz potize postihnou vase detatko? EGypt je velmi bohaty na rotaviry, doktori doporucuji ockovani i detem cizinek, u kterych se nepredpoklada, ze by hygienicky stradaly.

beruska2x
17. jún 2009

no ja mam stejny nazor jako mamutka.. je to o nicem, dite z toho stejne nic nema, opravdu nechapu smysl... nakonec ani rodice ne a tahat sebou na dovolenou baliky plin, UM, kasi.. to muzu zustat doma co je to za dovolenou?
dokonce jsem ted cetla v detskem casaku dotaz zda matka muze byt ockovana proti zlute zimnici kdyz koji 4m ditko, ze chteji stravit s prateli dovolenou v Keni.. odpovidal tam Dr ze zdravotnocke organizace a tukal si na hlavu 🙄