Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

harmi
6. sep 2010

@alexis13, supeeeer. tak potom napis ako ste sa mali. kam idete presne? stastnu cestu a uzite si to naplno 😵

bibione
6. sep 2010

@kozicka cudujem sa,ze ked ste boli prvy raz a mali ste faraona,ze ste si druhy krat na to nedali bacha 😕 hovorim o prevencii,ktora sa tu popisala dostatocne...
a ze sa da chytiti faraona zo vzduchu?? no tak su riadne demagogie 😠

ja osobne som v egypte bola,ako na svadobnej ceste,a tych 15dni bolo neskutocnych!!! 😵 a ze vylet do Kahiri v buse?? no problem...klima pustena cely cas ,takze ziadne horko v busea na mieste sme sa posuvali tiez busom...takze velmi ocenujem 🙂

manzel tiez spekuluje ajs nasim malym,ale netreba pokusat,vydrzi bez egypta aspon do 3 rokov...tak buduci rok to spanielsko isti

alexis13
20. sep 2010

@harmi ahojte..tak uz sme doma prisli sme v piatok bolo supisssss 😉 😉 pieklo nam riadne boli sme spokojni, ubytko,strava mohla byt aj lepsia ale to more bolo uzasne, boli sme v oblasti kde je viac koralov nakolko sme sa chodili snorchlovat a kraaasa
boli sme v hurghade v pyramisa lti sahl hasheesh ale tak druhi krat by som nesla do tohto hotela nakolko svagrina bola 5 km od nas o jednu hviezdicku menej a co mi rozpravala s nasim 5hviez.sa to nedalo porovnat tak na dalsi krat ideme urcite do makady bay resortou tam je svetovo

harmi
23. sep 2010

@alexis13 no super ze ste si to uzili 😵 my sme boli v Makadi Bay 2x. je tam super ale je to daleko od mesta pokial tam chcete chodit. ale inak je tam tolko obchodikov, ze do mesta staci ist raz pozriet. a koralov je poslabsie. vidiet ze je to oblast do ktorej chodi uz vela rokov kopec turistov. ale inak je tam krasne.

mmv
1. nov 2010

@harmi Ahoj, chceme s malou roční dcerkou vyrazit koncem tohoto měsíce do Egypta. Prosím, mohla by jsi mi poradit nějaký cenově přijatelný hotel s all inclusive v Sharmu (nejspíše), poblíž pláže (max. přes silnici), kde je hlavně pěkná písečná pláž, aby si tam malá vyhrála a celkově aby byl vhodný pro děti? Pokud víš o nějakém i poblíž centra, bylo by to fajn. Asi před 3 roky jsme byli v Sonesta Clubu, je blízko centra, pláž sice přes silnici, ale bylo to tam fajn. Já bych snad brala i tu Makadi Bay, ale manžel chce, aby tam poblíž byly nějaké krámky...

harmi
2. nov 2010

@mmv, ahoj v sharme som bola len vo Fanare. http://www.jaz.travel/destinations/egypt/sharm-...

bolo tam velmi dobre.aj pre deti fajn. minusom je ze ma plaz dost uzku. ale inak super bazeny, obchodiky peso 5-minutovou prechadzkou k hotelu Alf leila. ani netreba do mesta chodit kolko tam toho je. ale aj mesto je taxikom na skok. ten hotel mal pre nas same plusy len ta plaz uzka bola minusom. ale teraz tam asi nieje plno takze by to malo byt v pohode. a tie nakupy su strasne blizko. pre snorchlovanie krasne koraly. 😵 my sa tam chceme urcite vratit.

Makadi Bay je pri Hurghade. je tam krasne, tiez je tam ulica s obchodikmi /dostacujuce na nakupy a celkom dobre ceny sa daju zjednat/, ale ak chcete do centra tak to je velmi daleko. ale inak pre deti fajn. boli sme v Makadi Clube /to je mensi, utulnejsi rezort/ a este v Makadi Oasis /to je rozsiahlejsi rezort a na plaz sme isli cez cestu ale absolutne nefrekventovanu a vobec to neprekazalo/. plaze su dost velke.

kludne sa pytaj ak mas este nejake otazky. inak zavidim v dobrom. hned by som mala zbalene kufre a letela tiez.

mmv
12. nov 2010

@harmi Díky za info, asi nakonec letíme do Makadi Bay. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda stačí mít do Egypta roční dítě zapsané v pase, nebo musí mít vlastní pas? PS: Třeba zase brzy poletíte... :o))

harmi
12. nov 2010

@mmv, no super. a do ktoreho hotela? a ano staci mat zapisane. nas maly mal vlastny pas ale staci mat zapisane dieta.

mmv
16. nov 2010

@harmi tak to je fajn. Letíme do Prima Life Makadi, prý by měl být super a ideální pro děti a hlavně prý s nejlepší pláží v Hurgádě, tak snad to bude OK. Pak dám vědět, jak bylo. 🙂

mmv
16. nov 2010

@harmi a zkoušíme to poprvé s německou CK, tak snad to bude OK.

mmv
16. nov 2010

@harmi Ještě se chci zeptat, kdy jste byli s malým v Egyptě? - Myslím v kterém období a jaké bylo počasí? Zhruba jaké teploty? Hlavně se mi jedná o to, abych byla případně vybavena na chladnější večery. My letíme za 14 dní - už naštěstí necelých, ale nevím, jaké hadříky mám všechny brát pro malou, aby jí tam třeba nebyla večer zima..

harmi
16. nov 2010

@mmv , my sme boli s rakusakmi. s Gulet. s tym oblecenim ti moc neporadim. my chodime vzdy v juni. skus pozriet na www.orbion.cz , tam najdes vsetky info. ale asi nieco s dlhym rukavom na vecer bude treba. a o Prima life Makadi som pocula ze je dobry 🙂 super si to uzite, a potom cakam recenziu 😉

mmv
7. dec 2010

@harmi Ahoj,tak se hlásím po příjezdu z Egypta :o) Bylo to fajn, hotel super pro děti, problémy žádný - až na to, že jsme Karolínku přecpali pomerančem (dostala ovocný talíř jako pozornost od číšníků na pláži - moc si ji tam oblíbili).....a na citrusy trpí i doma a pak měla dvakrát za sebou řídkého kadina - tak jsem plašila, že má průjem... :o(( Ale pak nám došlo, že to bylo z toho pomeranče, kterého nesnáší i doma.... Jinak jsme jedli vše - i malá jedla jejich stravu - vařenou rýži + zeleninu, smaženou rybu, jogurty, vajíčka, sýry, ovoce... a vše OK. Navíc jsem 3 dny před odletem zjistila, že jsem těhotná, takže jsme letěli už ve 4 :o))) Ze začátku jsem se omezovala v jídle - dle rady doktorky, ale ke konci už jsem to neřešila a jedla vše. Ale počasí docela už studené, moře ze začátku ještě teplé, ale poslední den foukalo a voda už na mě byla docela studená (já jsem ale tady v tom dost rozcapená - miluji vyhřáté teploučké moře a jak to nemá více než 27 st, tak je to na mě studené...) A malá navíc byla středem pozornosti, každý ji ohmatlával a blbnul s ní, lezla všude po pokoji i na pláži venku, občas něco samozřejmě strčila nestřeženě do pusy a vše OK. Potkala jsem se tam s fajn lidma, co tam byli s holčičkou na ozdravném pobytu a paní mi říkala, že poprvé byli s 4 měsíčním chlapečkem a vše OK. TAKŽE PRO VŠECHNY, KDO SE BOJÍ S DÍTĚTEM DO EGYPTA - NENÍ SE ČEHO BÁT, pokud vyberete slušný hotel a nebudete pít jejich vodu... :o))) Akorát teď čtu o útocích žraloka v Sharmu, tak mám z toho divný pocit. My ale byli v Makadi Bay, ani jsem o tom nevěděla, dozvěděla jsem se to až po příjezdu domů. Navíc já stejně chodím do moře jen tam, kde stačím a do hlubin šnochlovat nevyrážím....

harmi
7. dec 2010

@mmv, no to je super ze ste sa mali tak dobre. a gartulujem k tehu 😵 a ktory to bol hotel v ktorom ste boli? tie zraloky ma dost vydesili lebo som myslela ze buduci rok pojdeme mozno do sharmu zase ☹

pebi
23. dec 2010

ahoj, my jsme byli v hotelu Prima life Macadi a nemám jedinou věc, co bych vytkla, čisto, výborné jídlo, balená voda k dispozici na chodbě... v té době měla dcerka 7,5 měsíce a nebyl problém vůbec s ničím, akorát jí trošku začalo slzet očičko, tak příště ještě přibalíme oční kapky...
byli jsme v březnu, teplota moc příjemná, akorát moře bylo studené, asi je lepší jet spíš na podzim než na jaře 😉

kvietok23
2. jún 2011

ahojte, chysta sa aj tento rok niekto do egypta? my rozmyslame medzi tureckom a egyptom, ale ked mne sa more v turecku nepaci - na egypt ma proste to more daleko :(

cukor
2. jún 2011

@kvietok23 ....ty chceš íst do egypta s takým malým dietatom a ešte si tehotná?podla mna je to hazardovanie so zdravím.to dieta z tej dovolenky nemá nič,len stres...jemu stačí úplne bazénik na balkone....a ty tehotná....bola si niekedy v egypte_:?a faraonovu pomstu si zazila?no rozmysli si to velmi dobre.ja mam uz niečo zcestované a najbližšie 4 roky sa urcite k moru nechystáme.ak maximálne na termálne kupaliska do madarska.keby niečo sa stalo s malou sadáme do auta a sme hned doma.........no prajem ti štastný vyber.

mkr
2. jún 2011

@kvietok23 s názorem cukor nesouhlasím,že z toho to dítě nic nemá, my byli vloni a malé bylo stejně a jak si to užila, zážitky vypráví doteď a vše si pamatuje, my jsme teda byli na Djerbě, ale to je skoro to samé, tou faraonovou pomstou asi myslí zažívací problémy, nikdo z nás jimi netrpěl ani malá a ta i vodu ochutnala tomu se zabránit nedá, byla jsem tam s půl roční a taky bez problému, co se týče tebe, záleží, jak si odolná, jestli ti změna prostředí dělá nějaký problémy, pokud ne, tak bych jela, ale max. do 25 tt

kvietok23
2. jún 2011

@cukor
@mkr

v egypte som bola 2x a teda faraonovu pomstu som nemala - ludia ju maju z toho, ze tam "zeru" vsetko, co vidia a nevedia sa ovladat 🙂 podla mna kvalitny hotel nemoze v egypte byt riziko a to, ze som tehotna by som brala ako ten najmensi problem.
isli by sme max. do mesiaca,neskor nie, to uz nebudem riskovat, ale myslim si, ze mi nic nehrozi 🙂
skor v tych termaloch by som sa bala, ako v mori 🙂

maca_p
2. jún 2011

@kvietok23 ty zeries?
ja som tam veru nejedla vsetko, a faraonovu pomstu som dostala a to v 5* movenpicku 😲 . pre mna egypt nikdy viac. a to tebou spominane ovladanie sa nie je o mnozstve zozrateho jedla, ale ide o to, ze my nie sme zvyknuti na ich bakterie. nase bezne imodium vobec nezabera a crevne problemy egy. charakteru.

reisi
3. jún 2011

V prvom tehu som bola v Egypte. Bola som tusim v 12tt uz si nepamatam presne... tam som zacala neuveritelne zvracat, vsetko mi zapachalo, potom som dostala faraonovu pomstu a z tej dehydratacie som zacala krvacat dva dni pred odletom... Hotelovy Dr. mi dal infuzie, vyjadril sa, ze som potratila, jedine stastie, ze sme uz odlietali a vyhla som sa ich nemocnici, Dr. sa este vyjadril, ze v lietadle mozem vykrvacat. Nakoniec vsetko dobre skoncilo, bublinka zostala kde mala byt ale fakt za za tie stresy a problemy to vobec nestalo!!!Bola to moja nahorsia dovolenka ,doslova nocna mora...

anik2
3. jún 2011

ahojte, mometalne ziju egypte, ve vnitrozemi,ale v hurghade jsem zila 2roky. osobne mohu rict, ze jsem mela problemy spis po priletu zpet do CR, kdo ma slabsi zaludek, nepijte napoje s ledem, vodu si kupte v lahvi a nemichejte potravu na kterou nejste zvykli. je tu horko a tak se nase telo musi s tim sokem vyrovnat...dejte si cas s ochutnavkou zmrzlin a vezmete si s sebou ercefuryl, je dobre vzit ho par dnu pred odletem, myslim, ze je jen na predpis, ale pomaha. kdybyste se chteli neco zeptat, piste, rada odpovim..uzijte si egypt, je krasny, hlavne se nebojte faraona, to je pul cesty k uspechu a klidne dovolene

anik2
3. jún 2011

jeste dodatek, mam syna 9mesicu, v eg jsme ted 3mesic, jime vse a dokonce varime z mistni vody, malemu samozejme jen z balene a kojim , ale diky bohu zadne problemy nemame

lucik106
3. okt 2011

ahojte! predvčerom sme prišli z egypta a manželovi ku koncu dovolenky začalo byť zle a je mu doteraz. nemáte niekto doma Antinal? je to liek, ktorý sa dá kúpiť len tam. Prosím ozvite sa niekto. Vďaka!

miska73
10. nov 2011

poslední říjnový týden jsme strávili v krásném hotelu kousek od Hurghády. Moc jsme si to užili, žádné zažívací problémy jsme neměli... 😵 😵 😵
@anik2 dala jsem na tebe, pořídila pro jistotu Ercefuryl a přestala se obávat problémů 😉 . Nakonec jsme ho nepoužili a dovolená byla super!!!!! 🙂

janusa01
22. jan 2012

@femmefatale krasne rozpisane aj my ideme do Egypta maly bude mat dva rocky.ked mozes napis alebo opis ako maly zvladol let moj je superhyperaktyvny tak trosku sa bojim ze neposedi.a kde presne ste boli ako sa volali tie bungalovy?

jancip
22. jan 2012

V žádném případě cestu s dítětem do 3 let do Egypta ani jiné podoné země nedoporučuji, Nejen kvůli hrozbě faraona, kdy mnoho dětí končí na kapačkách (mnoho maminkek to ale nenapíše, protože nechtějí přiznat chybu), ale zejména i kvůli jiné mikroflóře, která může narušit vývoj iminuty, která ještš u miminka není úplně vyvinutá. Rady tipu, že je potřeba kvalitní hotel, nejsou na místě. Sama mám něco nacestováno (Indie, Sýrie, Egypt, Maroko, apod.) po vlastní ose. Vždy jsme se stravovali na ulici, spali v mizerných hotelech, cestovali s místními a nikdy jsem žádné potíže neměla. Spousta lidí, co ale jede do luxusních hotelů, ty potíže má, takže o hotelích to určitě není. Cestování a exotické země miluji, ale nejela jsem ani jako těhotná a nepojedu ani s mrňousem. Je to velký hazard. Ono se 5x nic nesane, ale 1x ano a ty výčitky za to určitě nestojí.

jancip
22. jan 2012

@anik2 Brát Ercefuryl preventivně je pěkná blbost. Preventivně se má brát např. Biopron, ale rozhodně ne tak silný driák jako je Ercefuryl či Antinal. Jakmile pak přijdou potíže, už pak nic nezabere.

coxa
23. feb 2012

Já bych si netroufla do Egypta s dítětem pod 5 let.... 😅

janka_pn
10. mar 2012

ideme v maji do Titanic Beach resort 😵 kto tam uz bol??? alebo sa chysta? 🙂