Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

shaula
3. jún 2009

My jsme byli s Exim Tours, pokud vím, tak jsou nějak spojení s Kartágem, protože jsme měli společnou průvodkyni. Byli jsme na tom poznávacím zájezdu s plavbou po Nilu a dvoudenní prohlídkou Káhiry. A 100 % spokojenost, vše perfektně zařízeno, o nic jsme se nestarali. Takže to asi bude taky o kvalitním delegátovi.

alias313
3. jún 2009

femmefatale
presne na buduci rok si takto prestavujem nasu dovolenku 😀 napis mi prosim cez aku cestovku si bola a ako sa tovolalo..aj do ip 😉 vdakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

alias313
3. jún 2009

jaj teraz som si vsimla ze si pisala..no s kartagom nemam ani ja velmi dobre skusenosti, uz som sa tam raz veeelmi vadila🙂)))))))))ale ako sa to volalo?kde ste boli?to ubytovanie?

harmi
3. jún 2009

lindula, ja si myslim ze take malinke babo to tam dokonca este lepsie znesie ako vacsie lebo este nic ine nepapa okrem tvojho mliecka a cely den si moze pospavat v kociku alebo na lehatku v tieni 😉

my sme boli tiez v oblasti makadi bay a myslim ze co sa tyka hurghady ani nic lepsie a krajsie nieje. a potom sme boli v Lillyland beach clube. to je menej znamy hotel ale tiez vyborny. ale urcite ak do hurghady tak hociktory hotel z makadi bay. teraz ideme do sharm al sheikhu do Iberotel Club Fanara & Residence a velmi sa tesime. dufam ze nas maly to prezije tak pohodovo ako femmefatale Nathan 😵

harmi
3. jún 2009

alias, vyber si hociktory hotel v Makadi Bay a budete urcite spokojni. ja napisem za femmefatale ,/ urcite jej to nebude vadit/, oni boli v Le Meridien Makadi Bay a my sme boli v Makadi Clube. ale je v tejto oblasti postavenych vela novych spickovych hotelov.

harmi
3. jún 2009

my sme boli cez Koalu, potom cez Hechter /ti ale uz nerobia egyt/ a nasi boli 2x cez Azur reizen cez ktory ideme aj teraz

berenika39
3. jún 2009

off topic, omluva. Nejezděte teď v létě do Turecka. Můj starší tam jede dělat delegáta. 😀 😀 😀 😀 (exim tours)

alias313
3. jún 2009

harmi vdakaaaaaaa
joj tak nabuduci rok hola hola egypt vola, vsak co maly bude mat v septembri ked planujeme ist rok a pol takze by to mala byt pohodka🙂)))

gucz
3. jún 2009

tak Vám napíšem aj ja skúsenosť s Egyptom, boli sme tento rok s Kartágom v hoteli Hilton Nuweiba coral resort. Šli sme bez dcérky len s manželom ako oneskorená svadobná cesta. Malú som sa bála brať kvôli hnačke, teplu a podobne, ale teraz aj banujem, že sme ju nezobrali so sebou na dovolenku, lebo tam bolo mnoho rodín aj s úplne malinkými bábenkami a v pohodičke. Mali tam detskú stravu ako bolo spomínané už vyššie, teda nesolenú, nekorenenú, rodiny čo mali dieťa mali omnoho väčšie izby ako bežne, postieľky, na izbách automaticky rýchlovarnú konvicu, viac balenej vody. Personál bol k detičkám moc milý, obetavý, bola tam aj škôlka, každý večer animačné programy už pre úplne malinké detičky. Na pláži bolo detské ihrisko celokryté pred slniečkom s hojdačkami, preliezkami. V hlavnej reštaurácii i v menšej boli detské stoličky, i detský kútik na papanie s malými stolmi a stoličkami, bola tam aj telka, kde šli stále rozprávky. Boli sme v polovici mája, bolo teplo, ale nie horúco, aspoň nie na pocit, v tieni bolo dobre, a na slnko by som s dieťaťom cez obed nešla tak či tak. Hnačku sme absolútne nemali, a to sme pili aj miešané nápoje, s ľadom, jedli zmrzlinu, i ovocie a zeleninu. Delegátka nám priniesla Antinal, krabička stále 1 €. Škoda že sme Lauriku nevzali so sebou. Treba však vyberať dobrý hotel, aby mal aspoň 4 hviezdičky a samozrejme AI. Hilton ako sieť hotelov si zaslúži dobrú povesť 🙂

femmefatale
3. jún 2009

shaula - ano, exim tours je vlastne ceske kartago 😉
skoda toho nasho delegata, bol to vlastne egyptan a rozpraval pekne po cesky.. vlastne staci, ak tam niekto kto s vami leti, vie po anglicky - v tomto pripade vlastne vsetci potom vyuzivali mna ako delegatku 😉 ale aspon sme nazbierali nove priatelstva a bolo nam tam veselsie 😉
aj s nami boli na hoteli prve 2 dni 4 starsie damy, ktore isli na tu plavbu po nile, potom sa uchvatene a nadsene vratili na hotel a leteli s nami domov.. vraj to bolo uzasne

a ano, ako hovori gucz, vsade detska skolka, aj na plazi, rozne animacie, velmi vela roznych sluzieb, stolicky detske pre babatka vam casnici prisuvaju hned ako vojdete do restauracie, su tam aj malicke stolicky so stolikmi, ak by drobci chceli stolovat sami 😀

okrem ineho, personal su len muzi - stovky muzov 😕
videla som snad len dve zeny za cely pobyt schulene v restauracnej terase na zemi, zahalene a piekli tie ich placky pre hosti..

ked sme sa spriatelili s ostatnymi, stacilo zdvihnut telefon na izbe, vypytat vedlajsie bungalovy, uz tam hned bol personal a stahovali ich vedla nas, nosili pristelky.. ked sme im dali 1dolar, ruky bozkavali..
ked som sa povozila s malinkym na plazi na tave, drahy im dal 5 euro, bozkavali tu bankovku a este pol hodinu s krikom sa nam uklanali 😀
no proste raj! nechcela som ist domov ☹

femmefatale
3. jún 2009

ja odporucam na egypt 5*

gucz
3. jún 2009

femmefatale my sme tam mali dve ženy čo tam pracovali 🙂 , jedna uvádzala hostí do reštaurácie a jedna sa starala o detičky v tej škôlke. ostatný boli všetko muži, všetko mladí a moc milí, normálne som mala pocit, že oni majú také to staranie sa o detičky v krvi... 😉

femmefatale
3. jún 2009

mozno v kazdom hotelovom komplexe mozu pracovat len 2 zeny 😀 😖
uz to, ako chodili egyptanky aj male ich dievcatka do mora - leginy cierne pod kolena, na tom cele cierne plavky, satky omotane okolo hlavy samozrejme 😝

femmefatale
3. jún 2009

a ked som si pri bazene dala dole vrch z plavok, 2 postarsie egyptanky, co si za mnou cele zahalene v satach citali knihy, skoro padli z lehatok 😕 😅
na plazi sa ku mne pridali niektore europanky, mozno len cakali, kto zacne 😉

gucz
3. jún 2009

😀 😀 😀
tam kde sme boli my sa ženy bežne opaľovali hore bez a to i také, čo si to kľudne mohli odpustiť 😀 , ale to sme už trošku od témy 😉

harmi
3. jún 2009

my sme zeny vobec nevideli. iba v meste samozrejme a ked robili v hoteli nejake animacne programy.

som rada ze uz sa tu nasli aj baby ktore sa neboja ist s dietatom do egypta.

hapkes
autor
3. jún 2009

KOCKY,
dakujem vam moc moc moc za prispevky aj recenizie🙂)))) ktore pomohli ..Nakoniec sme sa s manzelom rozhodli ist na Kanarske a mozno este v oktobri skocime do Egyptu.. Mam z toho trosku obavu ani nie z letu alebo z klimi ale z hnaciek a horuciek ...Dakujem ..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ellit
3. jún 2009

V Egypte som bola niekolko krat a urcite by som tam nebrala tak male dieta. Nedoporucuje sa ist s detmi do tychto destinacii koli hygiene aj ked je to 5 hviezdickovy hotel...je to proste Egypt.

harmi
3. jún 2009

hygiena je v egypte v luxusnych hoteloch az moc dobra. tam je vsetko tak vybliskane a vyumyvane ze sa da aj zo zeme jest. len ta voda nieje pre nas vhodna a treba sa jej vyvarovat.

ja som bola za maleho pediatrickou a povedala som jej ze kam ideme s malym a cakala som od nej kritiku lebo ona je taka velmi prisna na vsetko...a bola som z jej reakcie velmi prekvapena ked mi povedala ze v pohode s malym, ze uz je na to dost velky.

tak dufam ze to nezakriknem a budeme vsetci v poriadku.

prajem vsetkym super a bezproblemove dovolenky kdekolvek sa rohodnete ist.

lindula3
3. jún 2009

teda baby ale ste sa rozpisali...

tak ahoj menovkyna🙂))) no normalne ste mi urobili chutky na ten egypt ale ja asi este fakt pockam, ved malinka ma len dva mesiace🙂))))

ja som bola s viacerymi cestovkami a najlepsi bol hydrotour... najhorsi azur raizen

harmi
3. jún 2009

lindula no to si ma "potesila" ze azurreizen bol najhorsi 😅 ale nasi s nimi boli uz 2x a celkom spokojni tak dufam ze do tretice nebudu problemy. aj ked jeden problem uz mame za sebou. mali sme letiet 18.6 a volali nam pred cca 3 tyzdnami ze sa nam odlet posuva o dva dni. cize o 2 dni neskor ideme a aj prideme. zevraj z tech. pricin 😝

harmi
3. jún 2009

my sme tiez mohli ist uz minuly rok , maly mal vtedy rok ale sme si povedali ze este pockame a ideme teda teraz, tak dufam ze bude vsetko v poriadku

lindula3
3. jún 2009

harmi neboj jedine co ma nasralo ze sme prisli do hotela a delegat jasne ze v cudu a povedali ze nemaju pre nas izbu ze musime ist na jednu noc do ineho hotela... tak som tam urobila bordel, no ani to mi nepomohlo, nakoniec sme isli do susedneho vydzrali sme jednu noc a ako odskodne nam dali naramky a mohli sme cely pobyt vyuzivat aj sluzby toho hotela, takze nakoniec celkom fajn... toto som pocula ze to bezne robia, tak som sa uz bala doma aby sa nam to nestalo a stalo🙂 a kam idete? my sme minuly rok chceli ist do taby ale uz sa nam nepodarilo🙂 bala som sa uz ist, lebo som bola tehos a este mam aj zlcnikove kamene, do toho tie sracky, no ktovie ako by to dopadlo🙂)))

harmi
3. jún 2009

ideme do sharmu do hotela Iberotel Club Fanara & Residence . a mali by tam byt delegati ti isty co ich mali nasi aj minuly rok v inom hoteli a boli vraj super tak dufam ze to bude ok. ja by som bola tiez riadne nasrana keby nas chceli supnut do ineho hotela. lebo my sme taki maniaci ze aj 3 mesiace vyberame hotel kam pojdeme. citame recenzie, pozerame fotky....to by moj otec nerozdychal keby nas chceli dat inde. no dufam ze sa nam to nestane , ide nas 11ks tak by sme im to dali vyzrat..

a ja sa tiez bojim zlcnika lebo ked som bola tehu tak mi sarapatil ale nic mi nenasli. len som zistila ze nemozem vajcia, tak neviem ci sa mi to uz upravilo alebo si naozaj nebudem moct dat tie ich uzasne omelety

lindula3
3. jún 2009

v sharme som este nebola... no dva roky dozadu ma uchvatili korale, ale uz som si ich moc neuzila🙂 ale nevadi nelutujem babatko bolo vytuzene ved si este uzijeme...

no to pochybujem ze by vas tolkatich premiestnili inde🙂 tak si to poriadne uziteeeeee...

zlcnik je svina uz s nim bojujem roky ale raz som sa odhodlala ist na operaciu a ked som nastupila na prijem tak ma poslai domov ze som nad limit co im poistovna preplaca, tak som to potom vzdala... no pocas tehotenstva som nemala ziadny problem, mala ma nejako chranila od zachvatov🙂

harmi
3. jún 2009

aj ja som bola zatial iba 2x v hurghade, idem prvy krat do sharmu tak sa tesim 😵 dakujem, uzijeme si dufam bez problemov.

zlcnik je velka svina ☹

lindula3
3. jún 2009

daj si za mna tie ich pistaciove kolaciky 😀

harmi
3. jún 2009

ja som tam kolace tusim ani nejedla. ja nie som moc na sladke. ja milujem tie ich omelety a zapecene rajciny so syrom, kuracie, pizzu..... 😵 ale tentokrat vyskusam aj kolace. no uz sme asi mimo temy 😉

femmefatale
4. jún 2009

hapkes - aj na kanarskych je naaadherne! tam je to uz take "europskejsie", nie je to taka exotika, ako egypt..no tiez je to len vlastne pust a obrovske skaly
my sme boli na grand canaria, las palmas - uchvatne 😵 😵 z hotela sme nos nevystrcili, ani v mori pod hotelom sme neboli, len sme vylihovali pri bazene a popijali drinky 😵
dobre rozhodnutia - aj kanare, aj egypt - uzite si to 🙂

pepies
4. jún 2009

Hapkes do Egypta so 7 mesacnym koncom augusta?
ani zadarmo by som nesla cez hlavnu sezonu do Afriky !!!!! My sme boli v novembri v Hurghade - Hotel Hilton Resort ***** a bolo 34 stupnov a bolo to tak akurat !!!!! V auguste je tam v tieni okolo 40stupnov, mam 9 mesacneho syna a neviem si predstavit, ako by sme to s nim vydrzali v takom teple, je to zabijak aj pre dospelych.........
Ak Egypt, tak rozhodne v aprili, v maji alebo potom na jesen.

Lindula my sme boli zatial len raz v Egypte, ale kedze sme sa odtial vratili tehotni 😀 😀 , mali sme s dovolenkami pauzu, ale rozhodne sa tam chceme vratit, ked nam nase chlapca podrastie !!!!!!

Femmefatale- teda VY ste riadni cestovatelia 😉
Ja by som s takym malym este neriskovala do Egypta......