Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

aida
18. júl 2009

harmi krasne fotky vidim ze ste si to super uzili uz sa neviem dockat kedy aj my pojdeme.

harmi
18. júl 2009

zuzpolka, maly mi spava doma cez den cca 3 hodiny. a vecer chodieva tak vselijak. aj o 22.00 a potom spime do rana do 9.

aida, dakujem. a vy kam idete? boooze. vsetkym co este len idu v dobrom zavidim. hned by som sla este raz.

zuzpolka
18. júl 2009

harmi,,,,tak tam sa mu lepšie spinkalo 😅 dobre sa unavil tak čo by nie 😀
a aida, ide s nami 😀 sme sestry 😵

harmi
18. júl 2009

jeeej , tak sestry. no super. a skoro v rovnakom veku deticky. tak este raz prajem co najskvelejsiu dovolenku. keby ste este nieco chceli vediet tak kludne aj do IP napiste. 😉

zuzpolka
19. júl 2009

harmi,,,,tak dakujeme 😅 😉
ok,,, keby niečo pišeme IP 😅

harmi
19. júl 2009

a potom samozrejme hned ako sa vratite napiste dojmy a nejake foto cakam 😉 😵

zuzpolka
20. júl 2009

jasneeeee ,,,,určite dame vedieť ako bolo 😵

harmi
20. júl 2009

zuzpolka, super. tesim sa. kedy vlastne idete?

zuzpolka
20. júl 2009

harmi,,,,až 5 oktobra,,,tak si ešte počkame 😀

harmi
20. júl 2009

aaaz? no nevadi, aspon sa mozte este dlho tesit ze to mate pred sebou. 😉

zuzpolka
20. júl 2009

ano až 😀 vtedy tam bude tak akurat okolo 35 stupnov 😀
a teraz si ešte užijeme leto na SK,,,,ked vobec nejake bude, ved stale len prši 🙄 😖

pralinka25
28. júl 2009

Ahojte.
Ja som chcela len ze sme tento rok boli poprvy krat v egypte. Deticky este nemame ale bolo s nami kopec rodin s malinkymi detmi ani nie rocnymi. Vsetky tam boli ako vymenene. Uplne spokojne a stastne. A ziadne nemalo zazivacie problemy. K dispozicii boli na izbach rychlovarne konvice takze aj balena voda sa dala prevarit. Pocas obeda mali aj tak vsetci s detmi siestu a ked sa zobudili uz slnko nebolo take silne. V bazene sa dalo kupat do 21 hodiny a aj v mori.

dzina
28. júl 2009

hapkes. ja by som malú určite ani v takom veku ako máš Ty nebrala nikam k moru , v Egypte som bola tiež takto v lete a ja sama som mala čo robiť znášať také horúčavy 😖 nieto sa ešte popritom starať o bábo,..ale rozhornutie je na tebe, toľko môj názor

sandra81
28. júl 2009

My byli v Egypte kdyz bylo male neco male pres 18 mesicu a bylo super

zuzpolka
28. júl 2009

najlepšie je isť v oktobri ako my 😀 😵
v lete by som tam asi nešla 😕 😝 😉

katarinagk
29. júl 2009

Hapkes, my sme sa vratili z egypta pred 2 týždnami a bolo super, maly to zvladol uplne fantasticky, aj co sa tyka letu aj pobytu tam.....Co sa tyka teplot, bolo tam mozno okolo 36 stupnov, ale citit to teda vobec nebolo, pri mori pofukoval vietor a ked maly zaspinkal v tieni, dokonca som ho prikryvala tenkou dekou....Ked sme sa vratili tu, do 30 stupnovych horucav, bolo tu neznesitelne.....Jedine negativum celej dovolenky bolo, ze som sa 10 dni babrala s vodou, aj maleho flasky, cumle som umyvalava vodou z flasky, aby sa nedostal vobec do kontaktu s ich vodou.....ale nebolo mu nic.....brali sme so sebou balene lucky, nutrilon, vyzivy, kasicky, plienky som mala v prirucnej batozine okolo 60 ks. Tam sme mu potom kupili vodu Nestle, vysla sice na 20 sk, ale aj Lucka tolko stoji....A nemal ziadny problem.....

dzina
29. júl 2009

katarinagk: a tú dovolenku ste si užili? mne to príde dovolenka o ničom s takým malým bábom,......teda, ak už vie aspoň chodiť tak potom ok,....a príprava UM, mám dosť keď ideme len niekam mimo domu a idem nabalená ako vianočný stromček , nie tak trepať so sebou toľko vecí na dovču a ešte do zahraničia,....toľko môj názor,.....

briketa
29. júl 2009

Chodime s malym od narodenia na dovolenky do tropickych klim (Egypt je len subtropicka) a este sme nikdy nemali problem. Ani zdravotny, ani teplotny.
Ked si najdes sto dovodov, preco nie a neda sa, tak sa naozaj neda. Ked si najdes dovod preco ano, tak sa vzdy da.

katarinagk
29. júl 2009

briketa-moj nazor.... myslim, ze ked ma clovek babo, uz nikdy ta dovolenka nebude tou dovolenkou, co byvala predtym, ci je to babo malicke alebo je dieta vacsie....keby som premyslala nad tym, o co ma ubera to, ze mu mam pobalit kopu veci, to by som asi cakala do jeho 18-tin, aby som vystrcil apaty z domu.... o co viac veci treba pre babo, o to menej si beru rodicia....takze ma to v podstate vyslo na rovnako s tym, ze spat sme sa vracali s poloprazdnymi taskami..... dovolenka sa da uzit ci s babom, ci bez neho....pokial ma clovek chut....a pokazit dovolenku moze hocico....

zuzpolka
29. júl 2009

katarinagk,,,,suhlasim s tebou 😉 🙂 dobre si to napisala.....a kde ste presne boli??? 😅

jaaty
4. júl 2010

Ahojte, oživujem túto tému a privítala by som Vaše skúsenosti s dovolenkou v Egypte, ale v auguste. Naša Hanka bude má tri roky, ale ľudia ma Egypta v auguste odhovárajú kvôli teplotám. Vraj na slnku sa môže vyšplhať aj cez 45 st.
Podotýkam, že sme tam už minulý rok s ňu boli (mala 2 roky aj necelý mesiac), ale boli sme v prvej polovici júna.
ďakujem za Váš názor

bibione
5. júl 2010

@jaaty tak naco sa pytas,ked si tam uz bola 😉 my sme este krpca nemali,ked sme boli v egypte v juni a bolo riadne horuco,cez 50st v tieni...ale boli tam ja deticky cca 3 rocne a v pohode 😉 ale v auguste to bude huste 😅 to bude fakt hic jak prase,,,co ti poradit...snad len natierat,natierat,chranit klobucikmi hlavku a vyhybat sa ostremu slnku 😵

bibione
5. júl 2010

@jaaty ktym teplotam snad len tolko,ze ja som mala dost,aj ked to bolo zaciatkom juna,ked som vysla z klimatizovanej izby na to slnko,vyfackalo ma to teda riadne 😠 a kolko krat sme sa tackali aj s muzom od tepla...a to sme neboli ani v udoli kralov,kde bolo cez 70st a ludia tam odpadavali z toho tepla...no ani za svet!!

cipsinka
5. júl 2010

@jaaty my sme boli minuly rok v auguste v Egypte (tiez drobca nemame 😉 😉 😉 )ale nemozem sa stazovat okolo pol siestej siestej zapadalo slnko a veru som sla z bazena von co mi nebolo nejako horuco 😅 😅 😅 😅 😉 😉 😉 😉 Takze sto ludi sto chudi 😉 😉 😉 Ked pojdeme druhy raz pojdeme asi v juni lebo vtedy je dlhsie slniecko ale aj august bol perfektny a radi na to spominame 😵 😵 😵 😎 😎 😎 😎

watergeenie
7. júl 2010

Baby v akych hoteloch ste boli? Rozmyslame, ze by sme isli s malickym do Egypta, uz sme tam boli niekolkokrat, ale chceme skusit nejaky novy hotel, taky kde by si co najviac uzil aj drobec. 🙂 😎
Btw, neboli ste nahodou niekto v Sunrise le Jardin alebo Tia Heights Makadi ?

cipsinka
7. júl 2010

@watergeenie my sme boli v NUBIAN WILLAGE a bolo tam perfektne aj pre deticky,tobogany,malinky bazen 😵 😵 😵 😵 😵 ,my sme tam sli z Dublinu a co sme tam stretli slovakov tak jedna bola zamestnana v cestovnej agenture a boli v tomto hotely uz 3krat aj s malou 😉 😉 😉 😉

cipsinka
7. júl 2010

ale vraj velmi malo ponukaju tento hotel cestovne kancelarie na slovensku 😅 😅 😅 ,vraj uprednostnuju talianov kedze to je hotel ktory vlastny talian (vraj) 😉 😉 😉

cipsinka
7. júl 2010

vlastniii 😒 😒 😒

biba12
7. júl 2010

@jaaty Ja som tam bola v maji -juni, nemala som este dieta a teplota vo vnutrozemi bola cca 45 -50 stupnov/boli sme na vylete/. Mala som dost. ALe pri mori sa to da zvladnut, ja si myslim, ze 3 rocna to zvladne. S mensim dietatom by som do Egypta nesla. S muzom mame dohodu, ze arabske krajiny od 3 rokov. Kvoli vode a naslednym hnackam.....

watergeenie
8. júl 2010

@cipsinka Dakujeeeeem za tip, vyzera to nadherne, super bazen aj s malymi smykalkami pre deticky, tak nejako som si to predstavovala. Hned idem mrknut cestovky. 😎 😀 😀 My sme pozerali len Hurghadu, lebo zatial sme boli len tam a pacilo sa nam. 🙂