Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

beruska2x
17. jún 2009

o zdravotnich rizicich ani nemluvim, nad nekteryma matkama zasnu, to vam nestaci co vsechno muzou deti dneska chytit tady natoz je vystavovat tomuhle, je to hazardovani se zdravim ditete...

mamutka
17. jún 2009

elly, ja som nepisala, ze radsej ist do chorvatska.... a viem ze let trva 4 hodiny, bola som tam raz v oktobri a bolo hrozne horuco, plus vtedy oni uz maju zimu, takze hrozny vietor, to babatko nepotrebuje.
no a pisala som o moznych prietahoch na letisku, ktore sa hocikedy vyskytnu, dakujem pekne, mat tam babatko.
dovolenka je naozaj vec, ktora nevyhnutna nie je, ked clovek chce niekam ist, co je normalne, tak si moze zvolit nieco menej extremne s ohladom na babatko, krasne to tu baby nadomnou popisali.

elly111
17. jún 2009

všetky názory beriem a akceptujem, zdravie bábätka je pre nás všetky prvoradé

cipsinka
17. jún 2009

ahojte zienky,

zajtra ideme objednat dovolenku do Egyptu,vedeli by ste mi doporucit nejaky hotelik v Sharm el Sheikhu???Baby asi sa opytam priblblu otazku ale da sa tam platit aj eurom,lebo som citala tuto diskusiu a bolo tu spominane,ze kupovali za euro 😕 😕 😕 😕 Este sme v Egypte neboli tak mam v tom zmatok 😉 😉 😉 😅 😅 😅 .A este by som sa chcela opytat,ze ako je to tam s cenami hocicoho od jedla po oblecko 😎 😎 😎 😎 😎 diiiiiiik 😎 😎 😎 😎

shaula
17. jún 2009

Cipsinka, když jsme byli v Egyptě (cca 4 roky, nebo už to letos bude pět?), tak se platilo egyptskými librami🙂 Dolary nebo eura případně jinou volně směnitelnou měnu ti vymění za libry, obvykle v každém hotelu.
Ceny jsou smluvní, tj. co si uhádáš, to máš. Nesmlouvání je v Egyptě považováno za neslušnost🙂 Možná budou výjimkou ty hotelové obchůdky, kde to mají přizpůsobené zvykům cizinců, to nevím. Ale řeknu ti, že jsem se po těch 12 dnech už těšila domů do Alberta, kde si vezmu košík, nikdo mi nebude nic vnucovat, přečtu si cenu, která platí, a podle toho koupím nebo nekoupím🙂

cipsinka
17. jún 2009

shaula dakujeeeeeeeeeeem,si zlatucka lebo zajtra ideme do cestovky nech nam nieco poradia a podebatime o tom a na buduci tyzden by sme to sli zajednat lebo muzik nema manazerku v praci a nemoze poziadat o dovolenku 😉 😉 😉 😉 tak sa snazim vsetko zistovat a za kazdu radu som moooooooooooooooc vdacna 😵 😵 😵 😵 😵 ,takze zjednavat hovoris no super v tom je moj drahy odbornik 😀 😀 😀 😀 😀

shaula
17. jún 2009

Nebojte se začít klidně i na třetině nebo polovině původně požadované ceny. Egypťané se budou chytat za hlavu, říkat, že jste blázni, že má 50 dětí a jak je má uživit🙂 Všechno je to pro ně hra a váží si lidí, kteří umí smlouvat. Jak říkám, pro mě tohle zase vůbec není🙂
Ovšem fakt nevím, jak to bude v těch hotelových buticích, tam jsme nic nekupovali, jen na egyptských tržištích.
Nezkoušela sis dopředu o Egyptě něco zjistit? Já jsem si půl roku dopředu hledala informace, sehnala jsem si základní konverzační fráze v arabštině, informace o zemi, jejích zvycích... atd. Vyplatilo se mi to, když umíš např. pozdravit nebo poděkovat v místní řeči, tak se všichni rozzáří a hned se k tobě jinak chovají. I když je fakt, že se Egypťani moc snaží, např. číšník, který nás obsluhoval u stolu, se dokonce naučil pár vět česky, aby nám udělal radost 🙂 Nebo jak už tu myslím někdo říkal, stalo se, že jeden cestující měl zrovna narozeniny, tak mu celé osazenstvo lodi zazpívalo egyptskou verzi "hodně štěstí, zdraví" a kapitán lodi mu osobně poblahopřál🙂

cipsinka
17. jún 2009

shaula ano so zbieranim info zacinam od dneska a chceli by sme letiet zaciatkom septembra tak sa nejake tie slovicka naucim teda 😉 😉 😉 😉 😉 😉 aby som im urobila radost 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 ,chcem aj ja vediet co najviac lebo ked niekde idem chcem byt informovana aspon v kocke 😉 😉 😉 😉 😉 a este mame jednu dilemu,ze kolko penazi budeme asi potrebovat na dva tyzdne 😅 😅 😅 😕 😕 😕 😕

cipsinka
17. jún 2009

shaula a este ma napadlo,ze ja tomu obchodnikovi poviem,ze doma mam 60 deti,ze im nemam co dat jest tak takto setrim 😀 😀 😀 😀 😀 SI ma navnadila s tymi slovickami idem nieco pozriet 😉 😉 😉 😉

cipsinka
17. jún 2009

uz som sa naucila 😀 😀 😀 😀 ASLEMA -dobry den
SUKRAN - dakujem 😉 😉 😉 😉

zuzpolka
17. jún 2009

elly, hej je to v tej peknej novej časti Hurghady ten hotel 😅 😉
potom daj vedieť či ste niečo vybrali a či idete 😅 😵

shaula
17. jún 2009

Cipsinka, k těm penězům: to je vždycky to nejtěžší🙂 Mám dojem, že jsme měli 500 nebo 600 dolarů a utratili jsme všechno 😀 Ovšem platili jsme si z toho ještě nějaké fakultativní výlety, cca za 250 dolarů. A měli jsme "jen" plnou penzi, takže nápoje jsme taky kupovali. Dost záleží na tom, co všechno máte v ceně a co máte v úmyslu nakupovat.

cipsinka
17. jún 2009

shaula super dik za pribliznu sumicku my si vezmeme trosku viac lebo mame v uuuuumyslu nakupovat 😀 😀 😀 😀 😀 ,ale nie tak urcite nejake tie suveniry padnu za obet 😉 😉 😉 😉 😉

zuzik_p
17. jún 2009

cipsinka, muzes platit jak eurama tak dolarama, ovsem nejvyhodnejsi je mistni smenou, egyptskou librou. Cena jidla je v supermarektu s fixnimi cenami je zhruba stejna jako u nas, neco min, neco vice. Vyplati se nakoupit bavlnena tricka, rucniky, osusky, eg.bavlna je opravdu kvalitni.
Jinak ten vyraz pro dobry den neni spravny - rekne se salam alejkum.

jajiik
17. jún 2009

Ahoj!
Cipsinka, jestli ti můžu poradit, tak krásný hotel na nejkrásnější pláži v Sharm el Sheiku je Iberotel club fanara! Byla to moje nejkrásnější dovolená, jezdí tam cestovka Sunny days. My odlítáme za 3 dny do Hurgady i s dcerkou a strašně se těším jak si to užijeme 😵 . Myslím, že není třeba se tolik bát, děti teplo milují, můžou být celý den ve vodě...Hygienu je určitě potřeba dodržovat, ale od vícero lidí jsem slyšela, že děti mají tzv. faraona jen velmi vzácně...budu doufat! Kdyžtak je třeba vybírat hotel ve kterém je k dispozici doktor samozřejmě 😉 A taky je důležité umět se domluvit, aby se člověk nemusel spoléhat na delegáta!
Všem přeji krásně prožitou dovolenou... 🙂 🙂 🙂

zuzpolka
17. jún 2009

jajiiik, wooow už za 3 dni 😅 a do akeho hotela idete??? 🙂 napiš potom ako to všetko malička zvladla, som zvedava, moja bude tak isto stara ked pojdeme my 🙂
a tiež si myslim že sa netreba toho bať, chodi tam vela detičiek 😵
a to že si to neužiju tiež nie je pravda, praveže si užiju, ved už chodiť vedia nebudu tam len tak ležať ako male miminka, no nie? 😀 😝

elly111
18. jún 2009

zuzpolka jasné ja sa ešte ozvem 🙂

cipsinka
18. jún 2009

jajik dakujeeeem moc pekne za podradenie,dnes sa v cestovke spytame na ten hotel 😉 😉 😉 😉 😉 .Vazne sa dobry den povie tak ako si mi napisala??Tak potom ten slovnik co som pozerala je najky divny 😕 😕 😕 😕 😕 ,lebo tam to bolo pisane tak ako som to pisala ja 😕 😕 😕 😕 .Inak dohovorit sa budeme uuuurcite vediet moj drahy vie perfektne po anglicky a ja tiez nie som na tom az tak zle,ze by som sa nedohovrila 😉 😉 😉 😉 😉

Inak kraaaaasnu dovolenku Ti prajem a potom napis zazitky 😵 😵 😵 😵 😵

shaula
18. jún 2009

Zuzik, pro pozdrav jsou různé výrazy. "Aslema" sice fakt neznám, ale kromě "salam aleikum" existuje i "Dobrý den .... ahlan wa sahlan, Dobrý den (odpověď) ...ahlan bík (muži) ahlan bíkí (ženě) ahlan bíkum (více lidem)".

Cipsinka - můžeš mrknout sem: http://slovnik.cestovani.cz/arabsky/ Zbytek už nevím, odkud jsem čerpala, mám ty stránky uložené na disku, ale internetovou adresu už nevím☹

zuzik_p
18. jún 2009

Shaula, ja v egypte ziji a arabsky uz neco malo umim 🙂 Ahlan we sahlan znamena "Vitame Vas", ahlan bik atd je vitani konkretni jedne osoby. Pozdrav jako takovy se uziva jen salam alejkum, odpoved je we alejkum salama.

zuzik_p
18. jún 2009

Koukala jsem na ten tvuj odkaz, netroufam si hodnotit jaka je to arabstina, ale egyptska urcite ne.

shaula
18. jún 2009

Aha, tak to jo... V tom případě budu věřit radši tobě 🙂 Já to jen vyčetla z netu, takže to může být fakt nepřesné, díky za objasnění 😉

zuzik_p
18. jún 2009

Shaula, ono tech arabskych dialektu je vice, treba to fakt nekde znamena dobry den 🙂 ale v egypte urcite ne 🙂

jajiik
28. jún 2009

Ahojky 🙂
Tak už jsme bohužel z dovolené zpět, ale byla perfektní 😵 😵 😵 Ještě před odjezdem jsme plánovali kdy pojedeme znovu 😀
Měla jsem trochu obavy jak malá zvládne 4 hodiny v letadle, ale bylo to v pohodě, skoro celou dobu spala. Na to, že byly teploty kolem 40 stupňů, byla jsem překvapená, že jsme je všichni dobře snášeli a děcka byly spokojený, že můžou být pořád ve vodě. Jídlo super, měli jsme all incllusive a obavy, že dcerce nebude chutnat bylly úplně zbytečný...ládovala se vším 😅 😅 . Vodu jsme pili balenou, ale dávali jsme si i jejich rozdělané džusy, jedli ovoce i zeleninu a žádné potíže s průjmem jsme neměli. Rodina co byla s námi si průjmem prošla, koupili si antinal a za 4 hodky byl klid. S jejich 2 letým synem byli u hotelového doktora, dostal antinal sirup, důkladně ho vyšetřil a za chvíli byl klid.
Prostě báječná dovolená, všem přeju ať se Vám taky vydaří, strach nechte doma a užijte si to 😉
Jo zapomněla jsem byli jsme u Hurgady hotel LTI Pyramisa beach.
Papa

zuzpolka
28. jún 2009

jajiiik ahoj 🙂
tak som rada že si dala vedieť 😵
no tak bolo super? 😅 to si ma potešila ,,,,už sa aj tešiť začinam 😀 😀 tiež sa bojim toho letu, ale letime asi v noci tak hadam tiež prespi mala 🙂
akou ste leteli let.spoločnosťou??? nemali ste maškanie?

zuzpolka
29. jún 2009

jajiiik a kam si zmizla??? 😀 😕 😀

juzinka
7. júl 2009

Jeeej jajiiik, tak som strašne rada, že si napísala ako ste dopadli, lebo mi ideme s malým do Egypta v polke augusta. Teraz sme s ním boli na kúpalisku a bol šťastný a taký spokojný ako nikde celý čas sa čvachtal vo vode, takže Egypt, bude pre neho rozprávka. 🙂 😵

zelmirka1
7. júl 2009

ja neviem kocky ale preco s takymi malymi chodite k moru ? ved oni to este moc nevnimaju, do roka by babetko vobec nemalo byt na slnku lebo pokozka nema vytvorenu ochranu a aj ked puzijete hocijaky faktor tak to zanecha nasledky na pokozke ktore sa mozu prejavit vo vyssom veku. A este egypt je predsa len trochu rizikovy co sa tyka infekcii. Ved aj na Slovensku je spustu krasnych miest kde sa da super kupat. A o lietadle ani nehovorim aka je to zataz.

shaula
7. júl 2009

Zelmirka, mluvíš mi z duše...

A už vůbec nechápu, proč EGYPT V SRPNU 😕 😕 😕 Když už, tak existuje spousta bližších a bezpečnějších destinací s příznivějším klimatem... Egypt v srpnu je náročný i pro dospělého...

juzinka
7. júl 2009

Tak žienky my sme tam už boli v auguste a bolo báječne, tak my ideme preto zasa v auguste. Dnes som bola u našej doktorky opýtať sa na to či môžem drobca so sebou brať do Egypta a povedala mi že nevidí problém a znova som podotkla može ísť aj do Egypta a ona, že áno, len faktor 50+ no a dostatok tekutín, tak som spokojná samozrejme, že sa ozvem po prílete a dodám aj foto 😀 . Kto nechce nech nikam nejde, ale nech neodsudzuje mamičky, ktoré chcú ísť na dovolenku s dieťaťom. Prajem krásne leto a ešte krajšie dovolenky. 😵 😵 😵