Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

miska73
11. mar 2012

@janka_pn my byli v Titanic beach aqupark and spa... možná to je součást...je to velikej komplex...a pěknej...

janka_pn
12. mar 2012

@miska73 jej super. vies mi odporucit, ze kde si vybrat izbu? pripadne dake ine rady?? dakujem 😵

miska73
13. mar 2012

@janka_pn napsala jsem ti IP 😉

kozicka
13. mar 2012

ja by som s takym malym dietatom do Egypta urcite nesla. Ked sme nemali dieta, chodili sme do Egypta takmer kazdy rok a hnacky nas tam chytili takmer zakazdym, pritom sme poznali vsetky sposoby prevencie. Ale povedali sme si, ze napriek 1 az 3 dnom hnaciek ta dovolenka stoji za to. Ale mojmu dietatu by som to nepriala. Kamoska bola s 1 rocnou dcerkou v egypte, tiez bola o vsetkych zasadach hygieny poucena a poviem vam, mala chytila ku koncu taku crevnu virozu, ze sa z toho este 3 tyzdne doma spamatavala, chudatko. Preco si nevybrat s detmi inu destinaciu, napr. Turecko?

mirka285
13. mar 2012

@kozicka no moje dieta chytilo tie hnacky prave v Turecku,.takze tym sa riadit neda,my sme napr. nikto nemali hnacky ani v Egypte ani v Tunise...

miska73
13. mar 2012

@kozicka jo, v Turecku se nám taky líbilo, ale my neměli jedinej problém ani v Egyptě.... Cestujeme s dětmi už od mala, tak máme asi kliku 😉 a jinak ať každý jede kam se mu chce, pokud se na to necítí, ať je doma 😉

jaaty
16. mar 2012

@kozicka, my sme boli v Egypte, keď mala Hanka presne 2 roky a nemali sme jediný problém. Hankina lekárka nám nabalila všetky možné lieky a nepoužila som nič.
Tiež chodievame do Egypta dosť často (asi 5 krát) a hnačky som mala jediný raz.
Osobne si myslím, že ani tak nezáleží od krajiny, ako od človeka - jeho spôsobu stravovania, zdravia atď.
Hnačky bývajú väčšinou spôsobené tým, že ľudia pijú veľmi studené nápoje, ktoré doslova preletia tráviacou sústavou a spôsobia "rýchly posun"
😉

luucia
16. mar 2012

My byli v Egyptě loni, já těhotná ve 23.tt s 3.letou dcerkou. Byli jsme ještě se známými a ani jeden z nás neměl žádný střevní ani jiný problém 😉

kozicka
31. mar 2012

ahojte tak to ste mali ozaj stastie ked vas v Egypte ńechytila hnacka, lebo ja mam s tym ozaj zle skusenosti, dokonca aj moj muz ktory ma traviacu sustavu maximalńe odolnu a na Slovensku nikdy nechytil crevnu chripku, aj ked sme cela rodina hnackovali, za to v Egypte bol naposledy skoro az zeleny, ako ho to chytilo, musel ostat pol dna na izbe. Za to v Trurecku sme boli obaja v pohode, a to sme na all inclusive jedli a pili piate cez deviate🙂
Takze ja do Egypta s detmi urcite az ked budu mat okolo 10 rokov..

kreditka
11. apr 2012

chci se zeptat na cestování s ročním dítětem. Na konci května plánujeme egypt nebo djerbu na 7 nocí. Máte některá zkušenosti s tím co dítěti zabalit? Myslím i třeba skleničky pro jistotu, léky, jak se odbavuje kočárek, co do příručního zavazadla pro malou. Letěli jsme jen jednou a to sami dva, nemám vůbec zkušenosti ani s letištníma pravidla. Děkuji a prosím, neptám se na to, jestli máme brát malou nebo ne, ale opravdu na zkušenosti maminek, které už letěli. 😉

mirka285
11. apr 2012

@kreditka nejake hippky si urcite nabal,do lietadla mozes normalne zobrat pitie,akurat si z toho budes musiet odpit pred kontrolou,co sa tyka liekov,na hnacku zaberaju len tie ich a tie tam kupis vsade za par eur...ak pije mala este umele mlieko,vezmi si cestovnu rychlovarnu kanvicu a mozes jej ho robit aj v pohode na izbe..prajem peknu dovolenku...

miska73
12. apr 2012

@kreditka byli jsme s malým když mu bylo 10 měsíců, vzala jsem mu všechno co dostával doma a tam mu dávala jen jejich pečivo.. Kočárek nahlásíš při odbavení, daj ti na něj samolepku a pak ho odevzdáš letuškám při vstupu do letadla.. a na místě ti ho buď vrátí letušky, nebo ti ho vyloží s ostatními zavazadly... Krásnou dovču 🙂

sarunatko
12. apr 2012

@luucia Můžu se zeptat, kde konkrétně a v jakém hotelu jste byli? Děkuji.

luucia
12. apr 2012

@sarunatko byli jsme tady http://www.akassia.com/ 😉

kreditka
12. apr 2012

díky moc a ještě se zeptám (možná na kravinu) ale japak s nočníčkem? kojím na spinkání a ke snídani, takže musím být i já hodně opatrná, ale zase nemusím brát žádné um a konvici. A nějaké typy do letadla na klidnější let? jogurty, polívečky, rýži, těstoviny, kuřecí jste dětem dávali? ovoce jí dám jen co se dá loupat...

kreditka
12. apr 2012

a ještě jsem zapomněla jak je to se spinkáním? Kde Vám dětičky spinkali? ve velké posteli s vámi, v hotelové postýlce nebo jste si vezli cestovní postýlku?

miska73
13. apr 2012

@kreditka v letadle nám nejvíc pomohly knížky...a naše časopisy, co jsme si vezli sebou 🙂 , spal v hotelové postýlce dokonce i letos, už je to habán, tak jim to dalo, než našli větší, ale nakonec to klaplo.. 😉 , jen si sebou vezmi pro jistotu svoje povlečení do malé postýlky.

mirka285
15. apr 2012

@kreditka detsku postelku ti daju na vyziadanie...ale inak v Egypte su tak obrovske postele,ze aj keby spalo medzi vami,tak v pohode 🙂

mita9
26. dec 2013

@zuzpolka ahoj 🙂 .. prosim ta ako bolo v siva grand beach? rozmyslame ze tam pojdeme na buduci tyzden 🙂