Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

renka100
8. júl 2010

@watergeenie ahoj, moja mama bola v maji v sunrise le jardin a kamarat v makadi uz 2 krat. Sunrise je velmi pekny hotel, maly a utulny s krasnou zahradou ale tie 4 hviezdy citit ako aj na strave (co som videla foto) tak aj uteraky na plazi su polovicne ako v 5 hv. hoteloch. Tia heights je uz asi 8 rokov stary hotel a veru vidiet to na nom. Prave do tohto hotela chodi velmi vela rusov, hotel ma velku kapacitu (tusim 2000 ludi) a v plnej sezone udajne vobec nestihaju. Keby som isla tak by som si vybrala Caribbean World v soma bay ale mimo sezony, urcite nie jul ani august. My sme tam boli v januari a bolo super.

cipsinka
8. júl 2010

@watergeenie drdzim palce aby sti zohnali ten NUBIAN WILLAGE hned je plaz a nezabudnutelne koraly 😵 😵 😵 😵 😵 ,nieco neskutocne,mozno aj my tento rok pojdeme znova do Egypta zvazujeme medzi Kanaramy a Egyptom ale MM len Egypt a Egypt 😵 😵 😵 😵 😕 😕 😕 😕

watergeenie
8. júl 2010

@cipsinka To sa mu ani nedivim, aj my uz len Egypt a Egypt 🙂 To vies, za tu cenu, co si napriklad v Taliansku v chatke alebo karavane a cely tyzden si varis sama, v Egypte si zijes ako kral 😉 🙂 A to nic proti Taliansku, chodila som tam viac ako 10 rokov. 😀

bershka
8. júl 2010

ahojte kocky.
viete mi poradit ako to je v hoteloch s prevarenou vodou a krmenim z flase? krmime vecer a rano, tak sa bojim ako to spravime
ideme na Ibizu a v hotelovych infoskach sme sa nedozvedeli nic. Inak a postielky maju hotely v dispozicii? alebo deti chrnia medzi rodicmi?

watergeenie
8. júl 2010

@renka100 Dakujem velmi pekne, take informacie z prvej ruky su neocenitelne. Ja viem, ze nie je najlepsi cas, predtym sme chodili v septembri, ale teraz sme nejako zavahali a v septembri by uz bolo neskoro, lebo sa chceme pokusat o druhe babo a chceme to stihnut do troch rokov, kvoli uradom a tak 🙂 A tehotna by som uz lietadlo neris kovala.

watergeenie
8. júl 2010

No a co sa tyka uplne naj hotela, tak absolutna spica je pre mna Steigenberger Al Dau Beach, len aj ta cena je vyssia. Ale mozem doporucit vsemi deseti nadherny velikansky bazen, ubytovanie, strava, obsluha... vsetko 😉 🙂

harmi
8. júl 2010

@watergeenie, my sme boli minuly rok s malym v sharme, o tom som tu uz pisala a teraz sme sa vratili v Makadi Oasis. boli sme mrknut aj Tia Heights( tie hotely su vedla seba) a nemaju tam dobru plaz. je to naozaj velmi velky rezort a vraj zmenil ten hotel aj majitela takze asi nic moc.

nam bolo v oasise celkom fajn, pre rodiny s detmi tam maju aj taky zvlast rezort s detskym krytym ihriskom, pieskoviskom a detskym klubom. je to hned vedla bazena. ale sa nam nepacilo ze vecer sa tvorili rady v jedalni, co sme nikdy nezazili. a ked chcete ist do centra hurghady tak ziadny z makadi hotelov neodporucam. je to daleko.

najviac sme boli zatial spokojni v sharme v Iberotel Fanara. alebo ak nevadi ze je makadi dalej od centra tak Makadi Club.

a vzdy chodievame v polke juna.

@bershka, my sme minuly rok kupili malu rychlovarnu konvicku a na izbe som prevarila balenu vodu co sme dostavali v ramci all inclusive, supla som sunar a bolo. rano a vecer. ale ako je to na Ibize netusim. treba sa opytat v cestovke. oni to prezistia. aj s postielkami.

watergeenie
9. júl 2010

@harmi diiiik a v com bola ta plaz v tia heights zla? Zly vstup do vody, alebo vela ludi?
Nam nevadi, ze makadi je daleko od hurgady, do centra asi tentoraz nebudeme chodit, suveniry uz mame, nocny zivot nam nechyba, teraz to bude cele o nasom malom, aby sa vysalil 🙂 😎

Pozerala som ten makadi oasis, vyzera velmi pekne, ale nie je to daleko od plaze? Podla tej mapky na ich stranke vyzera, ze je to cez cestu a podla google maps je to pri plazi, tak neviem....

jaaty
9. júl 2010

biba12 ďakujem. Tiež si myslím, že by to mala zvládnuť, keď ti zvládla 2 ročná v júni 😉 .
... a vody a hnačiek sa neboj. My sme nemali žiadne problémy

harmi
9. júl 2010

@watergeenie, ta plaz je tam taka ze ides strasne daleko a stale mas vodu len po kolena. ale inak teraz sa tam vratili tetina kolegyna s mazelom, prvy krat boli v egpyte a boli velmi nadseni.

makadi oasis nieje hned na plazi ale sa ide cez malinku cestu a cez zahradu myslim ze makadi marine. ale naozaj to absolutne nieje problem. my by sme nikdy nesli do hotela ktory nema plaz. toto je vazne len kusok. ked si precitas recenzie tak som nenasla jedneho co by mu to vadilo.

kedze vam nevadi ze budete dalej od centra tak makadi je dobra volba. makadi oasis je dost rozsiahly rezort. su dost baby friendly. poziciavaju dokonca buginy free, baby vysielacky, vymena izby je zadarmo, jedna cast je tam vyslovene family resort. pre rodiny s malymi deti. kryte pekne pieskovsko so smylavkami, domcekmi. a je tam velmi mily personal. su velmi mili najma k detom.

ak chcete byt hned pri plazi tak by som volila mkadi club, je krasny, taky utulnejsi, vsetko je tak pokope a bazen s plazou su velmi blizko pri sebe. vidno na plaz z bazena.

harmi
9. júl 2010

v makadi je super aj to ze je to take male mestecko s obchodikmi a po celom makadi premava vlacik Taf Taf zadarmo.

watergeenie
10. júl 2010

Joooj diky, idem si to este raz pozriet. No uvidime, co bude este volne, ked mi dojde pas, zatial na neho cakam 🙂 😉 😀 To je normalne adrenalinovy sport 🙂 🙂

krpcek
14. júl 2010

ahojte, bola niektora s malym 16-mesacnym dietatom v Egypte v auguste? chceme ist zaciatkom augusta na dovolnku k moru, doteraz som bola pevne rozhodnuta pre Grecko, ale teraz uz nie som. Za tie peniaze co dam za Grecko mozem mat v Egypte este ovela viac. stale sa rozhodujem - za je cena v porovnani cena,kvalita,a proti moj strach z nejakych hnaciek a podobne. tak som stale na vazkach. 😒

watergeenie
15. júl 2010

@krpcek My sme v auguste este neboli, ideme teraz 21.7, takze tiez uprostred sezony s nasim dvojrocnym chlapcekom. Ale boli sme dvakrat zaciatkom septembra a bolo to uplne v pohode, je tam sice vela stupnov, ale stale fuka vetrik, takze vobec nemas pocit, ze by bolo nejak horuco. Podvecer ked sme vyliezali z bazena tak nam bolo az skoro zima. Takze is myslim, ze aj v auguste sa to da, to je uplne ine teplo ako tu, lebo tam nie je tak vlhko. 🙂

No a co sa tyka faraona, tak to je individualne, niekto hnackuje, niekoho to len tak lizne a niekomu nie je vobec nic. 😝 o 😉 Co som tu citala, tak deti to znasaju este lepsie ako dospeli. Ak by bol problem, Antinal tam vraj dostat aj ako sirup pre deticky.
Drzim palce, aby vam to vyslo a aby ste si to uzili
🙂 😉

saaskia
18. júl 2010

Ahojte,
my sme boli s našim 1,5 ročným synčekom teraz v juli v Egypte a bolo super. Kľudne by som si tam zobrala malé dieťa aj po druhý krát.
Antinal sme brali od začiatku - odporučaju ho brať už 3 dni pred odletom ako prevenciu, my sme ho brali každý deň jednu tab a nič nám nebolo, jedli sme všetko čo nás nezjedlo a faraón nebol.
Ak by ste niekto chceli Antinal, ešte máme pár krabičiek nakupili sme viac lebo ževraj sa dá dostať faraonová pomsta aj týžden po prichode. My sme mali to šťastie, že neprišla. Takže kto by potreboval Antinal, kľudne ma kontaktujte.

Pekný večer

harmi
19. júl 2010

v auguste sme neboli, chodime vzdy v juni ale podla mna to nebude take hrozne lebo tu u nas je horsie ked boli teraz tie horucavy ako tam. ten vlhy morsky vzduch a hlavne tam stale pofukuje.

antinal by som urcite preventivne nebrala. je to vraj antibiotikum. nesmie sa brat len tak. treba si ho kupit hned po prichode do hotela a zacat brat pri prvych priznakoch. najlepsie hned na zaciatok 2tbl. a malym detom kupit antinal v sirupe.

watergeenie
3. aug 2010

Ahojte, tak uz sme domaaaaaa 🙂 😎 😀 😀 Bolo fantasticky 🙂 , hotel ma sice sklamal, lebo bol dost osumely a aj bazen by som si vedela predstavit vacsi, ale to bola chyba vyberu podla recenzii na roznych strankach cestovnych kancelarii, ktorych autori asi vela fajcili sisu alebo boli na drogach 😝
Ale inak bolo fakt super, maly nemal ziadne problemy, aj letiska a let prezil uplne v pohodicke, ziaden faraon ani nic podobne, vysalil sa v bazeniku, na plazi, more tam bolo fakt nadherne. Bolo tam vela deticiek a mensich ako je nas. Takze mozem len potvrdit, ze deticky takuto dovolenku znasaju lepsie ako dospeli. A teplo vobec nebolo, napriek 35 stupnom bolo ovela prijemnejsie ako je teraz tu. 🙂 😉 Brali sme pre istotu cestovnu rychlovarnu konvicu, takze mliecka a cajiky sme mali ako doma a pil strasne vela krabicovych dzusov, to mu strasne chutilo, ale kupodivu sa z nich vobec nepototo, kako mal cely cas normalne. Len som sa divila, ze sme boli jedini, kto mal pri lehatkach nocnik, neviem kde davali ostatne deticky, mozno len do travy..........alebo zeby do bazena? 😀
Prajem vam este krasne leto 🙂 🙂 🙂

harmi
3. aug 2010

@watergeenie , to je super ze ste sa mali bajecne. 😵 a v ktorom to hoteli ste nakoniec boli?

watergeenie
3. aug 2010

😉 dakujem.
Boli sme v Palm Beach, isli sme fakt na poslednu chvilu, tak nebolo velmi z coho vyberat, ale lutovala som, ze sme nesli radsej do Makadi. Ale nevadi, nakoniec bolo fajn, sice izby,strava a bazeny podpriemerne, ale more bolo fakt krajsie ako inde a ostatne veci boli v pohode,asi sme boli uz velmi rozmaznani 😉 Zahrada je tam krasna a dokonca tam su aj take mensie tobogany. Je to mensi hotel, takze tam bola taka rodinnejsia atmosfera a vela vela deticiek.

harmi
3. aug 2010

moja kamoska chodila do Palm Beach a velmi tam bola spokojna, ale to uz bolo par rokov dozadu takze asi je uz vidiet na hoteli ze je starsi. uz by sa asi zisla celkova rekonstrukcia.

hlavne je ze celkovo bolo super 😵

watergeenie
5. aug 2010

No bolo vidno, ze je novo vymalovane a tak, takze snazili sa, ale bazen sa rozpadal a nefungovala mu filtracia, takze v noci to filtrovali takym dacim prenosnym a k veceru uz bola voda mutna, hlavne v tom mensom bazene.
Ale fakt sme si to uzili, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

olajcova
5. aug 2010

Ahoj, aj my sme sa vrátili Z Egypta.Najprv nás každý ukameňoval 😖 či sme normálny ísť v Júli do Egypta s detmi. A musím vyvrátit všetky blbé pripomienky o teple. Teplo bolo 40 stupňov ale vôbec to nebolo cítit ako tu u nás.Samozrejme ak bol niekto pri pyramídach tak určite pocítil teplo-8 hodín autobusom. Nám tam celých 11 dní pofukoval príjemný vetrík, až taký že mi bola zima keď som vyšla z mora či bazéna. Boli sme 25 km od Hurghady-hotel LTI PYRAMISA BEACHT- bolo to niečo krásne. Obrovský hotel v tvare E, 2 bazény, tobogán a divoká rieka s malým vodopádom.Niečo krásne. A najlepšie na celej dovolenke bol animačný program - Mini disco show.Decká nevynechali ani raz. Pre Mňa najlepšia dovolenka zo všetkých.Ten Egypt sa fakt nedá porovnať ani k Španielsku či Mallorce.

erikasadek
5. aug 2010

skuste tento hotel neolutujete// 🙂
Maritim Jolie Ville Golf & Resort Sharm El Sheikh

kozicka
11. aug 2010

ahoj ja som bola v Egypte 3x, este sme boli bezdetni, a zakazdym sme vsetci chytili hnacky, no mala som co robit sama so sebou, ked si na to spomeniem urcite by som to svojej dcere nedopriala. Ale ked uz to mate zaplatene, tak mozem dat len jednu radu, a to aby vase babo neprislo do styku s vodou z vodovodu, teda umyvat sa, to ano, ale urcite sa voda nesmie dostat do ust, zubky mu este asi neumyvate, ale pri sprchovani alebo kupani davat pozor aby sa nenapil.
Snad sa teh hnacke vyhne.

weri1
14. aug 2010

já bych do Egypta s mimi nejela. Když vím, jak tam jednu noc bylo mě a manželovi-průjem, zvracení, tak bych to neriskovala s dítětem. Nemusí to chytit jen z vody nebo jídla, ale i ze vzduchu

lea79
15. aug 2010

tak ja by som s bábom do Egypta tiež nešla, keď si spomeniem na faraónovu pomstu, ako mi bolo strašne zle, tak by som to neriskovala.....

zuzu205
17. aug 2010

Ahojte ja chcem ísť do Turecka s 8 mesačným a išla by som hneď ja do Egypta...problém je jedine v tom že muž nechce ísť lebo chodí do práce a sama s bábom o ničom.....tak sme sa dohodli že to nechame na rok a pôjdeme aj 4 rodiny s autami do Talianska alebo s našimi pôjdeme do Turecka.....môj názor je, že s malým bábom je to lepšie ako s1,5 ročným, deti sa rýchlo adaptujú a u nás boli tento rok tiež skoro 40 stup.teploty...a čo sa týka letu? Doma tiež sme stále na rukách, pištíme, vymýšlame rôzne aktivity...tak aj v lietadle môže chodiť hore dole ako u nás po chodbe a vybavené...let vidím tiež ako žiadny problém.......a súhlasím s názorom že radšej 4 hodiny letieť ako 12 hodím ísť autom......neviem možno ešte presvedčím manžela a odletíme v októbri tiež do Egypta.......

alexis13
5. sep 2010

baby chystame teda este to nemame zaplatene ale chceme ist tento tyzden na 8dni do egypta......len sa bojim nakolko som tehu konci mi 5 mesiac...je to velke riziko? lietadlo? tie hnacky? zvladnem to? dakujem

harmi
6. sep 2010

@alexis13, v lietadle neviem ale myslim ze v tomto mesiaci sa moze lietat ale nechcem kecat. to by ti mala odporucit tvoja doktorka. a hnacky niekto ma niekto nema. my chodime len do egypta takze ja by som sa osobne nebala lebo viem ako to tam namna vplyva. ale ten kto tam zazil nejaku hnusnu hnacku ti to urcite neodporuci. ja za seba vravim ano.

alexis13
6. sep 2010

@harmi dakujem..doki povedal ze je vsetko v poriadku a mesiac medzi 5 a 6 je najideal.na cestovanie lietadlom tak dufam ze vsetko bude ok a bude supis..dnes v noci odlietame 😉 🙂