Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

zuzpolka
7. júl 2009

juzinka,,,a kam to presne idete??? 🙂 potom daj určite vedieť všetky podrobnosti som zvedava 😅
aj to ako ste zvladli let 😵 😉

harmi
9. júl 2009

ahojte

tak my sme sa teraz 1.jula vratili z egypta a bolo uzasne. maly bol taky stastny a uneseny z bazenov, mora....absolutne nelutujeme ze sme tam isli aj s nim. let zvladol bez problemov a to teplo tam znasal najlepsie z nas. natierala som ho Biodermou faktor 50. nonstop sa cvachtal vo vode, vyliezal len ked isiel papat alebo si zdriemnut. jedol a pil s nami absolutne vsetko. ziadne hnacky sme nemali. len mal parkrat redsiu stolicu z toho co vsetko skombinoval. zmrzlinu, melon, hrozno, banan a zalial to dzusom 😅 😵 spavat sme chodili vsetci spolu okolo polnoci a drobec tiez. egypt vsetkym odporucam, boli sme tam 3x a urcite nie naposledy. hned by som sa pobalila a sla naspat. 😉

ozaj aby som nezabudla, teraz sme boli v sharm el sheikhu, hotel Iberotel fanara. naadhera 😵

juzinka
9. júl 2009

Jeeej harmi úžastne sa to číta. Ja sa už neviem dočkať, kedy pôjdeme my. Ak sa ťa smiem opýtať leteli ste so Seagle Air ? Ako je to s batožinou pre malého? A ako kočiar ak ste vôbec nejaký brali? 😉 🙂

zuzpolka
9. júl 2009

harmi ,,,, som rada že čitam dalšie dobre skusenosti s dieťatkom v Egypte 😵
tak ste si to teda užili,,,no parada 😅
akou leteckou spoločnosťou ste leteli? nemali ste meškanie???

zuzpolka
9. júl 2009

juzinka,,,,aj ja som zvedava či zo seagle air 😅

zelmirka1
9. júl 2009

harmi ma uz skoro dvojrocne dietko takze pohoda...

harmi
9. júl 2009

tam sme leteli s air slovakia a naspat so seagle air. let super aj jeden aj druhy. na batozinu nemal maly narok lebo letel ako infant. kocik je zvlast. ten sa nerata do batoziny. bud nahlasite ze ho chcete az k lietadlu mat so sebou a pri schodikoch ho odovzdate alebo ho date s batozinou na pas.

harmi
9. júl 2009

hodim potom aj par foto na konika

schatzilein
9. júl 2009

Ja by som si ten Egypt dobre rozmyslela. Nie kvoli vyssim teplotam v lete, ale kvoli nedostatocnej hygiene, ktorej sa casto ani pathviezdickove hotely nevyhnu, kvoli vyskytujucim sa postelnym plosticiam (!!!ja mam na ne alergiu, neprajem nikomu!!!) atd.

juzinka
10. júl 2009

Ďakujem ti harmi za info a teším sa na fotky. 😵 😵 😵

zuzpolka
10. júl 2009

aj ja sa tešim sa foto 😅 😵
a som rada že oba lety boli super 😀

juzinka ,,,, si mi nenapisala kam to presne idete 😨 som zvedava, ja viem 😀 😝

zuzpolka
10. júl 2009

sa foto---na foto 😝

juzinka
10. júl 2009

zuzpolka cakame na lastku ale samozrejme 5 * hotelik a len podla recenzii 😉

zuzpolka
10. júl 2009

AHA 🙂 ja že mate vybrany hotel už 😵
no nevadi daj potom vedieť čo ste vybrali a ako bolo 😅 my sme do teraz chodili tiež na last minit 🙂 vždy si je z čoho vyberať 😉 teraz sme si rezervovali už dopredu 🙂

juzinka
11. júl 2009

😀 😀 😀 no my zas vzdy dopredu sme kupovali a teraz na lastku, lebo ked som videla ake hotely kupili segri a za ake ceny, tak som povedala ze to vyskusam aj ja tak sa uvidi

shaula
11. júl 2009

Na last minute akorát není tak snadné sehnat dostatečný počet míst... Většinou je to třeba pro dva apod. Takže např. 4členná rodina moc velký výběr nemá...

zuzpolka
11. júl 2009

shaula,,,ano asi tak, preto sme si to tentokrat my objednali už skor, pretože ideme 3 rodiny s deťmi takže to by sme určite last minutku nenašli 😖 ale niekedy sa aj take najde, že maju viac volnych miest(izieb) 🙂

harmi
13. júl 2009

ahojte babulky

tak som hodila par foto do albumu aby ste videli ako to v nasom hoteli vyzeralo.

este k tomu letu. meskanie sme mali iba ked sme leteli domov. aj to len hodinove. 😉

my si vzdy kupujeme dovolenku na first minute lebo cestujeme velka familia a na last minute tolko miest nehrozi 😅

dufam ze vsetky prezijete super bezproblemove dovolenky 😵

ozaj a este k tej hygiene, my sme nikdy ziadny problem u nich nemali. vsetko krasne ciste. kazdy den prevlecene periny, aj plachty.... 🙂 😉

juzinka
14. júl 2009

Jeeeeej Harmi, tak to su krasne fotky. Krása, úžas 🙂 😵 😵

harmi
14. júl 2009

jzinka, dakujem. prajem stastny vyber a super dovolenku.

a kam vlastne idete? do hurghady ci do sharmu?

zuzpolka
14. júl 2009

harmi...krasne fotky 😵 a nikde nikoho akoby ste tam boli sami 😕 😀 a chcem sa ešte spytať,,,plienky do vody tam predavali niekde? nevšimla si si? bojim sa že zoberieme malo, tak pre istotu 🙂

harmi
14. júl 2009

zuzpolka, plienky tam mali v lekarni. nevsimla som ci aj plavacie, ale myslim ze snad ano. my sme mali jeden balik a bohate stacil. ked sa rano drobec vykakal tak dostal iba plavocky. ked nie, tak dostal plavaciu plienku. ked do plavacej nic neurobil tak som ju vyzmykala , dala ususit a mozes ju znova pouzit. tak ked si jeden ten maly balik plavacich hodis do kufra tak by ti to malo stacit.

a tento hotel bol super kvoli tomu ze mal 2 bazenove casti. jedna bazenova cast bola velka, pospajanych bolo viacero bazenov tam bola hudba, animacie, vodne polo........a druha cast bazenova bola na uplne opacnom konci rezortu a tam bol velky bazen a detsky bazen. tam skoro nikto nechodil lebo tam neboli tieto aktivity. bol tam iba bar a podavali sa tam vecere. nam to vyhovovalo lebo sme tam boli ako v raji. klud, ticho, sami v bazene....ale striedali sme to aj s morom a tou aktivnou castou. 🙂 😉

zuzpolka
14. júl 2009

harmi, tak vdaka za radu 😅 dobry napad s tym že dam vysušiť 😵 ale ked sa tam vycika tak to asi nezistim 😀 😝

tak super , ešte ste si aj vybrať mohli, či chcete klud alebo nie 😅 parada 😵
a chodili ste von už hned od rana? alebo ako ste to robili? 😒

harmi
14. júl 2009

no to ani nezistis lebo sa to vlastne preplachne. 😅 urcite ich nevyhadzuj ale daj pekne vysusit. 😉

rano sme vstali okolo 8.30 a isli sme na ranajky. potom sme uz rovno isli k bazenom. od bazenov na obed a potom zaspal bud v kociku a my sme isli na kavicku v klude...alebo si s nim isiel muz zdriemnut na izbu. ked spal v kociku tak kratsie a ked sa zobudil tak sup rovno do vody. to sme poobede boli vacsinou pri mori. doobeda pri bazenoch a poobede more. a ked spal cez den na izbe tak potiahol trochu dlhsie a spal pomaly az do vecere.

zuzpolka
15. júl 2009

harmi,,,no presne tak to aj budem robiť 😅 pokial sa teda nevykaka 😵 super napad, fakt 😀

No tak si to aj ja nejako predstavujem, že si s nou muž pojde zdriemnuť na izbu 😀 alebo si pospinka aj niekde vonku v tieni, uvidime ako jej bude lepšie 😅

harmi
15. júl 2009

zuzpolka, to bolo fajn ze sa muz "obetoval" a isiel si cez den zdriemnut s malym. ale potom vecer ked bolo treba ist spat s malym tak mal argument ze on bol cez den a ja teda budem chodit vecer 😀 ale nevadilo lebo ten spanok tam mal drobec tak posunuty ze spavat chodil tesne pred polnocou 😉

harmi
15. júl 2009

zuzpolka a kam vy to vlastne presne idete? nejak som to asi prehliadla.

zuzpolka
16. júl 2009

harmi,,,no wooow, že pred polnocou 😅 tak to ste mali ozaj super, mohli ste ešte aj na animacie chodiť večer 😵 no mne nebude vadiť ked večer budem musieť zalahnuť s malou aj tak budem unavena ako sa poznam 😝
ked sme boli naposledy tak animacie začinali až o 22:00 hodine a boli sme tam len par krat lebo sme zaspali do vtedy 😀 No hlavne nech sa aj moj muž obetuje cez den, nech sa možem vyvalovať troška na lehatku 😀 😀 😝

a ideme do Hurghady,,,,hotel Siva Grand Beach 😉

harmi
17. júl 2009

zuzpolka, moj maly tam chodil spavat vselijak cez den. niekedy ked zalahol po tom co sa naobedoval o 14.00 tak sa zobudil az cca o 17.30 takze tazko by mi isiel skoro vecer spat. tento rezim nam absolutne vyhovoval lebo my sme nocne sovy. vecerne animacie sme pozerali vzdy, pokial sme nesli do mesta. a este potom sme isli na drink na terasu a drobec tam lietal akoby si dobil baterky. 😀

Siva Grand Beach poznam podla nazvu a fotiek ale tam sme neboli a ani neviem o nikom znamom kto by tam bol. tak prajem super dovolenku.

zuzpolka
17. júl 2009

harmi, maly ti tak dlho haja aj doma či len tam? 😕 😅
No ja tiež nepoznam nikoho kto bol v Siva grand beach ale recenzie su dosť poitivne tak snad bude super 😀
už som vela krat okolo toho hotela išla ked sme boli v Hurghade a z vonku sa mi pačil 😀 😀 no uvidime,,,a dakujem 😵