Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

lindula3
4. jún 2009

to bol pekny darcek pepies ked ste sa vratili ze? my sme tiez tak planovali, no malinku sa nam tam zamiesat nepodarilo🙂)))
my tiez pojdeme az ked bude vacsia, tento rok doma, buduci max. niekde na slovensko a ten dalsi niekde k "europskemu moru"🙂 ved ten egypt nam neodide🙂))) a najlepsie je tam na jesen..

pepies
4. jún 2009

presne tak, Egypt na nas pocka, urcite sa chceme vratit, ale az tak o 3 roky najskor....... tento rok o 3 tyzdne vyrazame do Talianska autom na Benatsku rivieru aj s malym, tak uvidime, ako to zvladneme..........

casy30
4. jún 2009

Dievčatá, dovolenka s babatkom v Egypte? NIKDY!!!!Nebláznite. Nepoznám človeka, alebo tak možno dvoch, ktrorí tam nechytili faraonovu pomstu. my sme boli 3x a 3xsme ju schytali všetci, čo sme tam boli...tretíkrát to malo ale strašne dlhý priebeh s vysokými teplotami...Rozprávala som sa egyptským doktorom a ten mi vysvetlil, že si vobec nemusíme dávať pozor na ľad, umyté ovocie, mlieko....to čo tam všetci dostávame je infekcia , ktorá sa šíri vzduchom...takže horúčav by som sa nebála...vačšina babatiek ich neznáša zle. bála by som sa tohoto ochorenia..veď dospelý ludia, to znášajú strašne zle...ako by to potom znášalo to malinké detské telíčko? hmmm?my sme sa dohodli, že ideme na cyprus. levanské more má celý rok 28 stupnov, vždy ked sme tam boli sami, hovorili sme, že sa tam určite vrátime s našim drobcom, ked ho urobime 😉 a je to tu. tak sa velmi tešííím 🙂 🙂 🙂 majte pekný dník.

pepies
4. jún 2009

casy30 suhlasim s Tebou..........

avsak ja by som inac nesla s takym malym ani letecky nikam, kvoli tym klimatizaciam vsade....................
z toho byvaju chori aj dospeli, nieto este drobci ........

shaula
4. jún 2009

Casy, Pepies, souhlasím (jak už jsem psala výše). My plánujeme pár prvních let poznávat kraje české (příp. slovenské) - tady není problém se stravou, s domluvou, kdyby se něco stalo, tak se prostě vrátíme domů dřív... Asi těžko budu shánět z Egypta letadlo, když mi dítě onemocní. A sedět s ním na pokoji je zbytečné.

Femmefatale - "z hotela sme nos nevystrcili, ani v mori pod hotelom sme neboli, len sme vylihovali pri bazene a popijali drinky " - to se na mě nezlob, ale to bych mohla zůstat doma... Jet na Kanáry a nejít ani do moře?! 😕

harmi
4. jún 2009

casy, tak my chodime velka partia do egypta a ako som uz pisala skoro nikto sme nemali hnacku. z minulorocnej dovolenky kedy boli nasi s celou rodinou /ale bez nas/, chytila faraona iba jedna moja teta a ta si umyvala zuby s tecucou vodou, tak mozno z toho to mala.

dufam ze ked sa vratime tak sem budem moct napisat znova len pozitivne skusenosti a dojmy 😉

stvura
4. jún 2009

No mi sme boli s manzelom 2x v Egypte a nemali sme ani raz zdravotne problemy {oba boli 15 dnove turnusy} - i ked ja nejem vsetko, manzel ano.
Ist na dovolenku s malym dietatom zalezi aj na zivotnom style rodicov, nemozeme sudit...kto zije tak rychlo a intenzivne ako na prvych strankach pisali dve kocky, nie je problem - vyborne tiez ked idu viaceri na dovolenku s rodicmi dietatka kvoli pomoci. Dieta si inac zvykne a prisposobi sa mnohym veciam i ked mi dospeli si myslime ze nie. Ist vsak sami dvaja s dietatkom, to nie je podla mna dovolenka ale utrpenie.
Tiez sme zvazovali toto leto ze pojdeme s nasim krpcom dakde, no nema s nami kto ist a tak to nie je realne. Okrem toho sme vsetci traja dost bledi a tak krajiny ako Egypt a Tunis nehrozia ani najmenej {ako dospelaci sme boi koncom septembra a zac. oktobra na dovolenke}. Uz sa tesim na buduci rok, to sa urcite dakde vyberieme {ak medzitym nebude druhe na ceste....} 🙂

harmi
4. jún 2009

stvura, suhasim s tebou. vystizne si to napisala. my chodime velka rodina spolu. minuly rok boli nasi 13ti a teraz ideme 11ti. ide s nami aj bratranec so 6rocnou dcerkou ktora nasho maleho velmi lubi a krasne sa vedia santit. tak to je velikansky rozdiel akoby sme isli sami s manzelom. to by sme urcite nesli.

shaula
4. jún 2009

stvura, hezky napsáno. Dítě z té dovolené stejně nic nemá, je mu úplně jedno, jestli se cachtá v egyptském moři nebo českém rybníku (s nadsázkou, samozřejmě🙂 A pro rodiče je to opravdu (aspoň z mého pohledu) zbytečně stresující - jestli jsme něco nezapomněli, jestli neonemocní, jestli tam koupíme vše, co budeme potřebovat, atd. A určitě je super, když má s Vámi kdo jet a pomoct, např. na chvíli pohlídat, pak si to třeba můžete trochu užít. U nás to nepřipadá v úvahu, nikoho nemáme. Jsem zvyklá si sama všechno dělat sama, s dětmi jsem 24 hodin denně, nemáme žádné prarodiče ani nikoho jiného, kdo by pohlídal, takže pro mě by to ani na dovolené nebyla žádná změna a víc si to určitě užiju v klidu v ČR než někde daleko... No asi jsem se do toho trochu zamotala, ale snad z toho pochopíte, co mám na mysli🙂

lucik_lucik
4. jún 2009

ahojte,

my sme sice este v Egypte neboli, ale urcite raz skusime...vlastne aj tento rok zvazujem, ci tam nezoberiem moju mamu..isli by sme my dve a moja dcerka 😉

inak o tyzden odlietame na Rhodos, minuleho roku sme boli s dcerkou (mala 11 mesiacov) v juni na Korfu, sami dvaja s manzelou a s nou a veru sme si to poriadne uzili...mala este spavala 2x do dna, v kociku v tieni pri plazi na travicke a my sme mohli oddychovat, zaplavat si a tak...takze ja nesuhlasim, ze sa s malym dietatom neda uzit dovolenka a aj jej sa velmi pacilo
potom sme boli v auguste v Taliansku - Bibione s mojou mamou, ale tam dostala dcerka 3 dnove teploty (nejaky virus,inak jej nic nebolo), takze sme sa s mamou striedali pri nej cez den na izbe a k veceru sme ju bravali na plaz..ked teploty pominuli, tak sme si to uzili viac 😉

a tiez suhlasim, ze cestovanie s dietatom velmi zalezi od stylu zivota rodicov, ja som s malou cestovala prvykrat lietadlom, ked mala 4 mesiace, isla som s nou sama do Talianska (kedze tam ma starych rodicov) a potom este vela vela krat do Talianska alebo na vychod SR (tam ma druhych starych rodicov), uz mame za sebou aj par ciest vlakom na vychod SR, mnohokrat sme boli v Taliansku autom aj s malou...

takze ja by som sa cestovania s malym dietatom vobec nebala, staci si dat pozor na zakladne veci a ide to v pohode...dufam, ze aj tohtorocna dovolenka nam dopadne dobre

a este k tejto teme: kedze som uz od mnohych pocula, ze hotely v Egypte su plne malych deti, tak na tom nieco bude...a ochoriet moze dieta aj rodic hocikde, ci uz je doma alebo v zahranici...
je to na kazdom rodicovi, co povazuje za dobre a vhodne pre seba a svoje dieta, ale cestovania sa netraba bat 😉

zuzik_p
4. jún 2009

lucik.lucik, dovolenka se da uzit s ditetem, ale musime take myslet na to, zda je to dobre pro dite. A srpen v egypte urcite neni! I dospeli maji co delat s tim vedrem, ktere v eg tento mesic panuje, natoz miminko. A nerekla bych, ze eg hotely jsou plne malych deti. Nebo spis zalezi jake vekove rozmezi mas na mysli, pod rok jich mnoho nebude. Je to rozhodnuti na kazdem, ale s miminkem bych se do tak exoticke krajiny nevydavala.

lucik_lucik
4. jún 2009

zuzik - ja som napisala, ze kazdy rodic sa musi rozhodnut, co je vhodne pre neho a jeho dieta 😉

ja osobne by som asi s dietatom mladsim ako 1 rok do Epypta necestovala, ale chodia aj taketo male deticky 😉
ja som skor reagovala na to, ze "necestovat vobec s malym dietatom", s tym nesuhlasim 😉

gucz
4. jún 2009

tiež si myslím že sa musí rozhodnúť každý rodič za seba a za svoje dieťa, čo je preň vhodné. My sme mali v hoteli aj malinké detičky. A priamo v areáli bola aj klinika s lekárom keby dačo. Fakt vážne ľutujem, že sme so sebou nevzali aj malú. Bola tu spomenutá aj pleť, samozrejme že sa nevycapím s dieťaťom na silné slnko.... ja som bledá až moc, ale v Egypte som sa nespálila, však si treba kúpiť dobrý krém a opaľovať sa s rozumom (odporúčam biodermu, ja som mala 40tku, dieťaťu by som dala 50tku)

lucik_lucik pozerám že tvoja dcérka sa narodila presne v ten deň kedy moja 🙂 (máš krásne nedelniatko)

femmefatale
4. jún 2009

shaula - no, ono je tu u nas takto: moj manzel je totalny workoholik, ma aktivit od rana do vecera v oblastiach od vymyslu sveta, cize vecer padne ked uz skoro spime (deti urcite) a rano vypadne ked este spime (vsetci)..a to vratane vikendov..
je unaveny, vycerpany, vsetko chce mat hned a vela a neda si povedat..
takze dovolenka je ten jeden jediny okamih straveny vsetci spolu, v klude, bez zhonu, nahanania, len proste sme spolu a vychutnavame..
niekedy ho do dovolenky vyslovene donutim, s vynimkou minuleho roku, ked ma o nu prosil, nech nieco vyberiem.. 😖
len skoda, ze mobilni operatori maju dosah aj na kraj sveta, pretoze nie vzdy sa mi podari, aby oddychoval.. nas piaty clen rodiny je bohuzial jeho mobil..
nastastie chodime dostatocne daleko, aby odtial odisiel riesit pracovne problemy - pretoze by bol toho schopny..

takze sa nemozes cudovat, ze sme len tak lezali pri bazene a popijali a nasavali jeden druheho.. akonahle prideme domov, uz je zas v kolotoci.. (pri tych kanaroch som neuviedla, ze v mori sme neboli aj preto, pretoze vtedy sa z tenerife na grand canariu prehnal hurikan a v mori plavali obrovske balvany, cize plavanie bolo za hrozby urazu, navyse plaz bol tmavy piesok, boli sme v decembri a voda studena, co nie je podla mojho gusta 😉 )
na dovolenke pri mori predsa nejde len o to kupanie sa v nom - ide aj o tu atmosferu, vlhky slany vzduch, skriekanie vtakov, more sme vtedy mali rovno pod vyvysenym hotelovym bazenom, cize ked sme lezali pri bazene, akoby sme lezali na hladine oceanu, pozerali sme na odraz slnka vo vlnach..
takze nemozem suhlasit, ze to by som mohla byt doma - toto doma veru nemam, i ked sa absolutne nestazujem, manzel sa snazi, aby nam naozaj nic nechybalo a velmi si ho za to vazim i ked si neda povedat, aby polavil.. 😖

mozem ta ale ubezpecit, ze v akejkolvek inej destinacii si more vzdy vychutnavame 🙂

femmefatale
4. jún 2009

gucz - ano, aj v hurghade je priamo slovenska klinika pre turistov, boli sme pouceni uz na slovensku, dostali sme adresu a cislo, ze keby nieco, staci aby zavolali z recepcie, v ramci poistenia prisla by sanitka, podla potreby by zobrala pacienta aj na kliniku, osetrila, nasadila liecbu a priviezla 😉

femmefatale
4. jún 2009

zabudla som, ze samozrejme je super, ak idete velka partia, chodievame aj tak, ale chodievame aj sami a uzili sme si aj s dietatom 😉 ved tam o nic nejde, len o oddych a relax..
a povedzme si, kto sa na dovolenke s niekym nezoznamil a nestravil tak s novymi znamymi zbytok dovolenky, hmm? 😉
takze kludne aj sami..

samozrejme, ak nechcete behat vsade po pamiatkach, pyramidach a vsetkych atrakciach v kazdej zemi - to je uz ine - to uz s dietatom trosku tazsie.. 😅

gucz
4. jún 2009

my sme nemali slovenskú kliniku, ale myslím si, že by nám tam aj tak pomohli. 🙂

shaula
4. jún 2009

femmefatale - nemusíš se obhajovat, já jen že bych nevydržela se na moře jen dívat🙂 Ale jestli bylo tak studené, jak říkáš, tak to je jasné. A i tvé ostatní důvody celkem chápu, příště zkuste mobil "zapomenout" doma 😀 😀 😀 Já pracovala před MD ve vedoucí funkci a o dovolené jsem taky měla hovory skoro každý den. Takže jsem si pro jistotu nezřizovala roaming, mobil nechala doma a v zahraničí jsem měla svatý pokoj🙂
"povedzme si, kto sa na dovolenke s niekym nezoznamil a nestravil tak s novymi znamymi zbytok dovolenky" - no my🙂 Nevím, ale když jsem na dovolené s někým (manželem), tak nemám potřebu se s někým dalším seznamovat více než na pokec u snídaně... Asi to souvisí i s mou prací, tam jsem si lidí užila víc než dost, takže nemám potřebu se s někým neznámým družit. Závidím Robinsonovi Crusoe, celý ostrov jen pro sebe bez otravných lidí🙂 To musel být ráj 🙂 (myšleno samozřejmě s nadsázkou).

nani5
4. jún 2009

ahoj, no ja osobne s tým nesuhlasim ale myslim si, ze ak nakupis kvalitnú kozmentiku a dostatocne zabezpecis tekutiny tak to mozete zvládnu.. len nezabudni na neslávneho faraona ten vie potrapit riadne aj dospelých nie to este deti...

f.miracle
4. jún 2009

Četla jsem názor několika pediatrů, že děti do 3 let věku by k moři obecně jezdit neměly. Důvod byl ten, že děti do tohoto věku ještě nejsou schopné vyrovnávat se s klimatickými změnami a taková dovolená pro ně znamená spíš zátěž, než prospěch...

luckahr
4. jún 2009

Do Egypta bych s malym fakt nejela a v srpnu ani omylem, to trosku nechapu, jak muze nekoho napadnout 😅 😕 ale s nazorem, ze deti do 3 let k mori ne, nesouhlasim. Jezdime s detma odmalinka (s malym jsme byli minuly rok v Recku a nebylo mu ani 6 mesicu a zvladnul to uplne krasne, bylo to super 🙂 ) a tohle mi fakt prijde kravina.

aida
5. jún 2009

Ahojte.
Tak my ideme do Egypta v oktobri boli sme tam 3krat a faraonovu pomstu sme nemali tak dufam ze to zvladneme aj s malou. Ideme 3rodinky s detmi.
Chcela som sa spytat ako je to s kocikmi ci musia mat igelit a beru sa ako batozina alebo si ho mozem zobrat do lietadla?

zuzik_p
5. jún 2009

Aida, kocarek si s sebou muzes vzit k letadlu, tam ho predas pracovnikum. Pri priletu ti ho nekdy daji kdyz vylezes z letadla a nekdy prijede az na pasu.

aida
5. jún 2009

zuzik dakujem a je jedno ako je velky?

katkabod
5. jún 2009

Femmefatale, ked si opisovala tvojho manzela, to ako keby si hovorila o mojom! Az mam podozrenie, ze ten moj ma 2 manzelky, xixixi. Ano, to poznam, aj ja sa straaasne tesim, ze konecne si uzijeme spolu ako rodinka, lebo mam denno denne to iste, rano je uz manzelik fuc, ked vstavame, pripadne sa mihne okolo obeda, zhltne ho s mobiom na uchu a bezi dalej a vecer pride uplne unaveny a ja mam uz aj tak ine starosti, kupat malu atd. Aj my odchadzame o par dni do Grecka, nasa mala ma skoro 8. mesiacov a ideme autom. Tiez je x ludi z toho v soku, no ja nemam ani najmensiu obavu, bola som aj tehotna, a bolo super, tiez autom, nam to tak vyhovuje, potom si tam aspon mozeme ist, kam sa nam zachce a nespolieht sa na tie ich sroty z pozicovni. Cesta trva cca 15 hodin, co je podla mna v pohode, zastavime kedy bude treba a este stale aj kojim, takze nebude problem ani s papanim. Na plaz budeme chodit len po 15.0h, teda aspon ja s malou 🙂

pepies
6. jún 2009

je to pravda, že veľa závisí od životného štýlu rodičov ......
ale necestovať vôbec - s tým nesúhlasím............
pokiaľ je dieťa zdravé, tak je to v pohode .............
ale Egypt s ani nie ročným v auguste - nikto by ma nenahovoril ...... 😉

zuzik_p
6. jún 2009

Aida, je to jedno, jak je velky. Me to vzali i spolu s autosedackou.

onlika
6. jún 2009

tak v auguste by som do Egypta nesla za nic ja, nie to este s malym deckom. Ale suhlasim, ze babo nie je obmedzenie v cestovani. Aj my ideme na dovolenku s malym. Bud do Chorvatska autom, alebo do Grecka letecky, podla ponuk, ake budu. A ideme sami dvaja a nemam strach, ze by som si to neuzila alebo ze to bude to iste ako doma. Nebudem predsa varit, upratovat a budem oddychovat 🙂

aida
6. jún 2009

zuzik a mala si na nom igelit?

zuzik_p
6. jún 2009

Aida, nemela, ale pokud muzes, tak si ho zabal, to bude jedine dobre.