Dovolenka s bábätkom v Egypte. Čo odporúčate a čo nie?

hapkes
2. jún 2009

Ahojte,
prosim Vas o radu .kocom augusta sa chystame na dovolenku do 5hviezdickoveho hotela v Egypte maly bude mat 7,5 mesiaca a chcela by som sa opytat ci mate mamicky dake skusenosti ci to odporucate alebo nie. malemu by som nabrala presnidavky a vodu mu tam budem kupovat vo flaskach prevarenu alebo mu zoberiem...prosim poradte alebo sa podelte so skusenostami...MOC DAKUJEM

beruska2x
2. jún 2009

uvazovali jsme o tom ale je to i velky rozdil v teplotach a tak a mela bych strach ze dostane teploty a prujem.. 😅 takze pojedeme sami s manzou do Parize na asi 4 dny 😉 a prcka vezmeme pristi rok ale stejne budeme volit neco evropskeho - Kreta, Kypr, Sicilie, Mallorka...
bala bych se vality lekarske pece 😔 a i ty veci me odradily - tahnout vody, plny, Nutrilon, malymu varim (sklenicky neji)...
proste bych si to stejne neuzila... pristi rok uz bude jist s nama normal jidla, bude chodit... 😵

adinam
2. jún 2009

hapkes,ja by som v žiadnom prípade necestovala s takým bábätkom do arabskej krajiny-sú tam úplne iné klimatické podmienky,ktorým sa také malé dieťa vôbec nedokáže prispôsobiť.Myslím,že na tej dovolenke si veľa neužijete,nejde o to,aký komfort je v hoteli...Skús sa poradiť s pediatrom,to je môj názor. 😕

jankapo
2. jún 2009

Hapkes,boli sme v Egypte zaciatkom maja (07) a bol to teda brutus teplotny...neviem si predstavit co tam bude v auguste. Asi by nevadilo ze idete s mimcom na dovolenku, ale ak tak bud april alebo potom az oktober... 😒 Aj kebyze ste pod slnecnikom,v tych horucavach to nie velmi pomoze...a zaplatit si dovcu a byt na klimatizovanej izbe, resp. minimum vonku, tak neviem ci sa to vyplati a ako pise adinam, neuzijte si to. A to by bola skoda, lebo inak je Egypt fajn. Ja na vasom mieste, ak tuzite po Egypte, by som pockala na jar....maly uz bude aj chodit, vo vodicke sa clapkat, a nebude tak teplo...

zuzik_p
2. jún 2009

hapkes: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak v auguste je v eg opravdu nesnesitelne vedro, pokud muzete, vyberte si jinou destinaci. Z dovolene nebudes nic mit, 7.5 mes miminko je jeste tak male.

harmi
2. jún 2009

my ideme teraz 20.juna , maly bude mat necele 2 roky. ja som bola v egypte 2x a nasi 4x a velmi to tam mame radi. teraz ideme prvy krat s malym a dufam ze vsetko bude ok. chodime vzdy v juni. budeme sa snazit aby sa nam faraonova pomsta vyhla. poznam vela ludi ktori boli s tak malymi detmi a bolo to uplne v pohode.

kikimiki
2. jún 2009

ahoj, urcite si daj pozor na vodu, lad a ovocie a zeleninu neumyvaj pod tecucou vodou. No a ked budes narabat s jedlom, pouzivaj nejake antibakterialne gely bez pouzitia vody. Aj babatku by som tym potierala ruky🙂)

harmi
2. jún 2009

hapkes, ja budem pouzivat balenu vodu ktoru dostanes ked mas All inclusive a beriem malu rychlovarnu konvicu v ktorej mu ju prevarim na mlieko. urcite bude pit iba balenu vodu , nic ine a nebudem mu davat ani ich zeleninove salaty lebo tie maju tiez umyvane normalnou tecucou vodou. zuby umyvat tiez len tou balenou vodou.

harmi
2. jún 2009

hapkes- IP

shaula
2. jún 2009

Vy chcete jet do Egypta v SRPNU??? Promiň, ale to je nesmysl i pro dospělé, a tak malé dítě tam v žádném případě neber!!! My jsme byli úplně na konci září a teploty opravdu šílené, běžně nad 35 stupňů, i ke 40.
Ale do Egypta bych s tak malým dítětem nejela ani v jiném období, z důvodů, které už psaly holky výše.
Jedno téma je ještě tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... a je tam i příspěvek od obyvatelky Egypta, taky nedoporučuje...
Proč chcete jet zrovna do Egypta s tak malým dítětem? Nechcete si vybrat radši nějakou zdravotně bezpečnější a bližší destinaci? Přijde mi to celkem riskantní... My jsme faraonovu kletbu zažili a není to fakt nic moc... A to jsme aspoň netrávili dny a noci s hlavou ve WC míse jako někteří spolucestující...

andulka4
2. jún 2009

No tak ty jsi úúúúúplný blááááázen!!!!!!Nejela bych tam ani s 2letým děckem natož 7měsíčním.....

andulka4
2. jún 2009

a mimo to ještě chci napsat že vůbec nevíš jak tvé dítě snáší horka a sluníčko....
JÁ JSEM PROSTĚ V ÚPLNÉM ŠOKU JAK TĚ MOHLO NAPADNOUT JEN DO EGYPTA 😲

tin007
2. jún 2009

hapkes, radim nechodit. boli sme 4x, raz nas chytila faraonova pomsta - hnacky, vracanie, teploty... bolo to veeelmi zle 😝 , neviem ako by to zvladlo take male babo

tamia
3. jún 2009

ja by osm teda s tak malým bábom nešla. nešla by osm dokonca ani s mojou 2 ročnou dcérkou. Egypt je pekná, velmi pekná krajina, lenže nie je vhodná na dovolenku s malým dieťaťom. ja som mala čo robiť so sebou čo sa týka teplot, stravy, faraonovej pomsty atd... moj názor je, že s malým dieťaťom nie. Ako sa rozhodneš je na tebe. Podla mňa riskuješ vela, a čo ked sa tam niečo malému stane, vysoké teploty a tak... ich zdravotníctvo nie je tak vyspelé... akosom už napísala rozhodnutie je na tebe.

evikuu
3. jún 2009

Taky si myslím že je na takovou zemi brzo....
Nemůžeš mu dát jíst nic co uvaří oni-vše od tebe ať víš co jí, průjem u takového prcka je velký problém.
Já vysílám manžu se starší do Itálie tam je to o něčem jiném ale i tak s malou nejedu-raději si počkám.Neužila bych si to já ani ona....
Vem si už jen to že nebude třeba ještě chodit-kde ti bude lést atd??? Raději ho nechej doma-neryskujte to že se budete muset expres vracet domů.

evikuu
3. jún 2009

ps.červenec a srpen teploty pod 40 stupňů neklesají pomalu ani v noci!!! Egypt je pro nás snesitelný od listopadu do února pak je to brutální!!!

smilers
3. jún 2009

hapkes ja osobne bych to s tak malym ditetem neriskla, sice treba v hurghade je ted nova nemocnice pod zastitou nasich se me zda,ale zrovna v tom obdobi,co chcete jet bych to nedoporucovala, teploty jsou tam opravdu velke, uz jen cestovani letadlem bude o nervy, tenkrat s nama cestovala rodina se dvema hodne malejma detma a pani byla z nich ko,

ale sama musis vedet co a jak, a hlavne ja bychsi to s detma tak malyma vubec neuzila, ja s manzelem se tam planujeme vratit az budou deti nejlepe ve skolnim veku, to uz se da vic podnikat a taky vic vydrzi

andyalukasek2008
3. jún 2009

Srpen? Egypt? S takovým prckem? Ani za nic!!! Viz výše uvedené důvody holek, se kterými se naprosto ztotožňuji. Sama bych tam nejela v srpnu natož s mimčem... Co třeba sever Chorvatska a ne přes parnou sezonu? Dle mne je to hazard se zdravím mimča.

bzucinka2
3. jún 2009

hapkes, ja by som tam urcite nesla, aj my sme tam mali ist s 1,5 rocnym ale zrusila som taky napad. jednak je tam brutalne teplo a take male babo este nema tak vyvinuty termoregulacny system ako dospely, a uz aj ty tam budes mat co robit s teplom, ale ty sa aspon mozes okupat a male co, ako ho napriklad osprchujes, staci, ze sa trosku napije v sprche alebo sa pooblizuje, alebo teba a dostane z terj ich vody hnacky a teploty a sediet na izbe a bat sa o neho som si ja ovedala, ze mozem aj sama doma a nie este v zahranici, nebodaj by sa dehydroval a dostal tam do nemocky a co by som robila, asi by som sa aj zblaznila. lebo tam aj v sprchach aj v bezene je len ta ich nepitna voda 😝 ja by som si to este vsetko zvazila a radsej isla niekde do europskych krajim, kde je pitna voda a nie je taky teplotny rozdiel 🙂 a kamoska dostala hnacku aj z ovocia co tam jedla, lebo oni to umyvaju v tej ich vode, takze velky pozor na vsetko tam 🙂

saska.t
3. jún 2009

ja by som sa destinaciam ktore nie su na EU kontinente s malym dietatom tiez vyhla, su spinavy same bakterie a pre tak male babo nebezpecne urcite by som zvazovala europsky kontinent 🙂 upozornil ma na to aj nas Dr. 😕

berenika39
3. jún 2009

ahoj, je to na tobě, ale za sebe říkám - ani náhodou. POkud pominu ta známá rizika - voda, průjmy,vedro,nejistá zdravotní péče, je tu i hledisko, co z toho bude malý mít? Nic. je to jen pro vás dovolená a kvůli vlastní pohodě riskuješ zdraví prcka? Samoozřejmě že plno lidí jede a nic se nestane, ale představa, že ti tam onemocní, budete v cizímprostředí bez možnosti nějaké kloudné komunikace hledat lékaře, no nevím...Představ si den tam, ráno dejme tomu,ale jak se budete chodit stravovat? S miminkem v náručí? Potom k moři? Kam prcka dáš? V tomvedru bude přehřátý. Budete na pokoji? Přes poledne určitě. Odpoledne je tam takový vedro, že dospělý vyleze s donucením, protože si to zaplatil. Navečr bude unavený a uknouraný. Jak ti bude spát v cizím prostředí?
Byla jsem v africe, jinde, ale to je prašť jako uhoď. Jela jsem tam zdravá. V tom vedru se mi rozjel zánět moudráku. Deset dní bolestí, nemocnice 50km, cestování v místě katastrofa. Všechny záněty mají tendenci v horku "se rozjet". Já tě nechci strašit, ale zvaž to.
Je přece tolik krásnejch míst tady nebo někde blíž.

smilers
3. jún 2009

chopdim an tyto stranky doegypta.cz a hodim ti sem diskuzi primo s lidmi, co hodne ncestuji do egypta

http://egypt.orbion.cz/diskuse/dovolena-s-mimin...
http://egypt.orbion.cz/diskuse/male-deti-a-pruj...

zkus si to procist, jsou tam i jine diskuze

smilers
3. jún 2009

myslim, ze kdyz si najdes i starsi diskuze, tak si sama udelas obrazek, jsou tam nazory jak tech, co s miminama uz cestovali do egypta, i tech , co jsou proti tomu, cestovat s tak malejma detma do takovychle destinaci

femmefatale
3. jún 2009

ahoj, my sme boli s rocnym dietatom v egypte minuly rok, ale hned zaciatkom septembra a zvladol to lepsie ako my dospeli.. let uplne v pohode, teploty tam boli cez 40, no vlhky vzduch a vialo od mora, nebolo to az tak citelne.. maly nemal absolutne ziadny problem, my sme s manzelom maniaci do slnka, takze rano sme sli na ranajky - v hoteli vzdy sme mu dali ponozky a dlhy rukav, po ranajkach k detskemu bazeniku - kazdy den 2x kontrolovali vodu (podla instrukcii nasej lektorky baby plavania, neprestavat s vyukou ani na dovolenke) som ho v bazene dokonca na povel aj potapala.. po bazene (boli sme v hoteli, ktory ma rozlohou najvacsi bazen egypta) sme sli na obed - znova obliect nieco teplejsie - potom sme sli na plaz maly zaspal v kociku - len v pamperske na uteraku pod slnecnikom (to boli take tie dreveno-slamene, takze tien ok), tam si pospal 2-3 hodiny, potom sme sli na plazi na olovrant, to uz boli nejake 4 hodiny popoludni, maleho natriet 50 daylongom, siel do piesku pri more, v klobuciku, inak nahy.. tam sa zahral s kopou ruskych, nemeckych deti, osprchovat na plazi, sli sme do bungalova (rezort obrovsky, hotelovy komplex plny lagun a bungalovcekov okolo nich rozpravkovy - bolo to pri hurghade - Makadi Bay), tam sme sa osprchovali, pooddychovali na terase pri lagune, vypili nejaky drink zo stale doplnaneho minibaru (boli sme 11 dospeli vratane mojich rodicov a 3 deti), bungalovy sme mali pri sebe, boli obrovske, so vsetkym nam vysli v ustrety, kazdy den sme mali kvoli detom na izbach cerstve kosiky s ovocim), takyto typ hotelovych bungalovov s detmi vrelo odporucam - boli tam nadherne zahrady s makkuckou travou - tam sa deti vyblaznili, zatial co my sme si vychutnavali pokoj na terase)..
potom sme sli na veceru, z nej do baru na drink, medzitym deti pospali, odniesli sme ich do posteli, zatiahli terasove presklene dvere a vonku sme sedeli a bavili sa snad aj do rana..
a deti sme mali pod dohladom..
precestovali sme takmer pol sveta, no s detmi sme boli v hoteli a to je o nicom - tieto bungalovy su naprosto super! rovnake sluzby ako v hlavnej hotelovej budove a klud, spev vtakov, no super..
malinky jedol na ranajky vajicko, sem-tam parku, cerealie, jogurt, no vacsinou sa napchaval pecivom - je tam toho mraky, na obed zvycajne tu ich hustu polievku s chlebikom, na veceru nejaky ten zemiak, ci ryzu s hovadzim.. z restauracie som mohla vynasat cokolvek, ked videli dieta, to je pre nich posvatne.. najviac vsak papal tie ich baby bananiky, take tie malinke ale vyborne, potom jablka, sem -tam nejaky kolacik..
zasobovali nas litrami balenej nechladenej vody, najskor na mlieko mi davali horucu vodu do termosky, no druhy den som uz mala na izbe rychlovarnu kanvicu - super..
moj otec tam mal prave 60 rokov a aku oslavu mu urobil pri veceri komplet personal od manazerov az po kuchara - no uuuzasss!! hotovy folklor, spíevali a trieskali do tacok a tancovali okolo neho, to som nikdy nevidela, vsetci tam vytahovali kamery a fotaky.. otec dojaty.. 😉
normalne sme sa sprchovali, zuby sme si cistili balenou vodou.. hnacku mal moj otec (on jedol jedno cez druhe, pil tie ich napoje, co miesaju limonady..), aj moj manzel, ale obaja len pol dna, nasadila som im endiex, co je slovenska podoba antinalu a bolo po vsetkom, pri odchode som ho rozdala medzi prichadzajucich slovakov.. ostatni sme hnacku nemali, kamaratka mala dokonca zapchu.. ziadne upaly, aj ked bolo horuco, nebolo to naozaj tak citit..
malinky mal jedno vacsie kako, kvoli ktoremu mal aj vacsiu zapareninu, dala som mu vypit smectu, 1 davku hylaku, na obed ryzu a banany, ritku natrela sudocremom a vecer o nicom nevedel - nic mu nebolo!!
na noc som mu davala dlhe pyzamko-overal a klimu som davala na minimum - noci max. prijemne, aj vonku aj vnutri ziadne dusno - klima v bungalovoch bola individualne riadena, co je super 😉
ani doma som tak dobre nespavala ako tam 😉
takze ja odporucam, ziadny hmyz, ziadne komare, kazdy podvecer ten obrovsky komplex striekali, v noci sa starali armady personalu o zahrady, vsade ticho, klud..
za jeden dolar ti zniesli modre z neba a to doslova - s cimkolvek som prisla na recepciu, uz skakali..
no tu je len plus anglictina..
ako hovorim, cely den sme boli vonku a malemu sa nic nestalo, vela pil balenej vody, chlapi si vyskusali aj rozne atrakcie ako 4-kolky v pusti, skutre a tak..
v hotelovom komplexe bolo dostat kupit absolutne vsetko (boli sme asi 50km od civilizacie, hlboko v pusti) od plienok cez lieky, drogeriu, detske jedlo - co bolo som zabudla aj v restauraciach - detske menu cely den - neslane, nekorenene.. 😉
nejake foto mam tusim aj tu na MK v albume..
aj tu:
picasaweb.google.com/lindaobertova

pataya
3. jún 2009

V polovici mája sme boli v Egypte s 8 mesačnou dcérou. Všetko sme brali so sebou, aj vodu, kaše, príkrmy, rýchlovarnú konvicu. A vrelo odporúčam. Malá si to skutočne užila. Bolo síce horúco, ale pri mori pod slnečníkom bolo FANTASTICKY. Pri bazénoch sa to nedalo vydržať. Celé dni sme strávili pri mori. Fajne prefukovalo, a malá doslova ožila. Keby ste ju videli v mori. Každý na pláži mal divadielko. Tak krásne videá už asi tak skoro mať nebudem. Nezabudni si zobrať opalovací krém, najlepšie BIODERMA 50. Je samozrejmé, že ak kojíš, v strave sa musíš vyhnúť vode, ladu, nevarenej zelenine, ovociu bez šupky. Ale to sa v pohode dá. Neviem o nikom, kto išiel s nami, že by mal hnačku. Ale ak aj, tak vraj tam vpohode kúpiš antinal tabletky a pre dieťa sirup. Naše lieky totiž nezaberajú.

femmefatale
3. jún 2009

o 10 dni letime na floridu, s 2-rocnym, celkova doba letu je 15 hodin, takze to bude dalsia skusenost s dietatom 😉
vsetkym vam prajem krasnu dovolenku, nech sa uz rozhodnete ist kamkolvek - ale chodte!! 🙂
deti nemaju s nicim problem, vyspia sa kdekolvek, najedia, to len my rodicia sme tak uzkostlivy na rezim dna a ich navyky - pritom je to pre nich rovnako zabava ako pre vas, staci sa uvolnit, pozbierajte co najviac informacii, aby vam nic nechybalo, nic vas nezaskocilo a uzite si to😉

femmefatale
3. jún 2009

pataya, som rada, ze tu je niekto mojho nazoru, ale ja som kupila u nas v lekarni endiex a zabral rovnako ako antinal - v lekarni mi odporucili, ze to je to iste 🙂

m.a.r.t.i.n.a
3. jún 2009

FEMMEFATALE: Takú super recenziu si spravila tomu letovisku, že lepšiu reklamu ani nemožu mať 🙂)) 😉 Cez akú cestovku ste boli?

lindula3
3. jún 2009

ahojte baby... no vraj babatka to znasaju lepsie ako dospely... egypt je moja srdcovka ale uz minuly rok ked som bola tehotna sme to ozeleli (chodievali sme vzdy koncom septembra, zaciatkom oktobra) a najblizsich par rokov to tiez ozelieme, mala ma teraz 2 mesiace, takze tento rok ziadna dovolenka nehrozi, buduci rok max. niekam na slovensko a ten dalsi rok ked bude mat uz 2 roky tak nieco europske, napriklad nejaky ostrov v grecku...

a baby kde sa vam najviac v egypte pacilo? ja som bola v ain el sokna, v el goune a na kraji hurgady...

femmefatale
3. jún 2009

martina - cez kartago - cestovka sama o sebe o nicom, oni nam nic nezabezpecili, keby som nevedela anglicky, tak neviem, tak snad nas ani neubytuju 😝 delegat nas vyrazil z autobusu a odisiel, ukazal sa az pri odchode a aj to preto, aby sa nam vyhrazal, ze nic z egypta ako piesok a prirodne suveniry nesmieme vyviezt 😝
ale v hoteli uz boli super, aj ochrana perfektna, komplex nedostupny nikomu cudziemu 😉
aj na polnocnom vylete do centra hurghady sme boli 🙂
tam to uz nebolo take ruzove, tam oproti luxusnemu hotelovemu komplexu pre turistov bola strasna bieda, dych mi to vyrazalo..

lindula - preco nie? btw, aj ja som linda 😉