Dovolenka s deťmi na Sicílii. Ako tam bolo?

monka88
14. feb 2010

Ahojte,

boli ste niekto na dovolenke na Sicilii s detmi? Ako bolo? Kde konkretne ste boli?
Boli ste s nimi aj na Etne napr.?
Dakujem za akekolvek info 🙂

trixi
14. feb 2010

ahoj monka, ja som bola na Sicilii na 2 tyzdne v septembri, maly mal 2 roky, leteli sme v den jeho druhych narodenin. Leteli sme priamo z Viedne do Catanie, hoci by nam vyhovoval let do Palerma, ale nic priamo vtedy nelietalo z Viedne. V Catanii sme hned na letisku prenajali na cely pobyt auto. Byvali sme v prenajatej vile (kedze nas bolo ako hadov 🙂) cca 15 km od Palerma. Mali sme svoj bazen, plaz. Super ubytovanie, poloha. Z Catanie nam to trvalo cca 2 hodiny autom az na miesto pobytu. V ten den sme este isli na letisko do Palerma pre moju sestru a jej syna, ktori prileteli z Kanady a na dalsi den sme boli zasa v Palerme pre brata, ktory isiel autom do Janova a odtial trajektom do Palerma. Moj brat s rodinou jazdili viac, my s nasimi chalanmi a rodicmi sme robili vylety kazdy druhy den. Na Etnu sme nesli, nema to vyznam s tak malymi detmi. Neodporucil mi to ani brat ani otec. Obaja Siciliu poznaju velmi dobre. Co mna najviac sokovalo na Sicilii po pristati, bol neuveritelny "bordel" na uliciach, bola som z toho par dni v soku. Nemohla som si na to zvyknut. Napr. odpocivadlo na dialnici, pristavia auto, a cez okno vyhodia smeti z jedla, ktore konzumovali v aute. Kedze sme tam boli 2 tyzdne a viac menej sa starali o jedlo, chodili sme nakupovat na trh, stravovali sme sa v miestnych restauraciach, musim povedat, ze sa mi tam velmi, velmi pacilo. Siciliani su velmi mili ludia. Ale netreba na nich vybafnut anglicky. Moja skusenost, hladali sme nejaky obchod-potraviny. Moja segra sa zacala vypytovat anglicky a kazdy jej povedal, ze nerozumie. Ja som sa v lietadle naucila par fraz (pozdravit, podakovat, opytat sa kde co je a pod.) a to stacilo aby som sa dohodla, hoci som uz potom pokracovala rukami, nohami. Neviem, co by si chcela vediet. Kludne sa pytaj. Uz som tu na MK niekde pisala, ako sme sa mali, len to neviem najst 🙂

trixi
19. feb 2010

v tej teme o Sicilii nie je v podstate nic 😕

monka88
autor
18. jún 2010

Ahojteee,neboli ste niekto na Etne?Ako ste tam sli?Sami ci ste si zaplatili vylet? Dakujeem

anib
19. jún 2010

ahoj,my sme boli cez tiptour, aj na fakult.vylete na etnu,neviem,kolko to vtedy ich busom stalo,musel sa nazbierat urcity pocet, bolo fajn,to sme boli vtedy len dvaja,bez malej, a nemali sme dobru obuv ,tak sme nesli az hore,ale je tam celkom pekne...

ivkamt
29. júl 2010

@trixi DOBRý DEŇ. CHCELA BZ SOM SA SPýTAť AKO JE TO S TýM TRAJEKTOM Z JANOVA. NEVIETE AKO ČASTO PREMáVA A KOLKO ASI STOJíLíSTOK?

DAKUJEM

trixi
29. júl 2010

@ivkamt ahoj, ja som trajektom nesla, cestoval brat s rodinou, isiel s touto spolocnostou

http://www3.gnv.it/en/gnv-sicilia/gnv-genconten...

Pamatam si, ze v Janove sa nalodovali v sobotu vecer o 21.00 a v Palerme bol trajekt cca na druhy den o 17.00 hod. Rezervaciu listkov si rezervovali myslim 4 mesiace vopred, mali ubytovanie v kajutach, tak aby mali miesto. Cenu Ti nepoviem, pretoze som listky nekupovala. Pozri na tu stranku, tam Ti vyhodi kedy maju listky a aj cenu.

ivkamt
6. aug 2010

@trixi dakujem, popozeráme

slavkicek
9. dec 2013

Ahojte, mate niekto skusenost s hotelom serenusa village na sicilii ? Dakujem za vsetky info

summerlili
21. jan 2014

@slavkicek Zatiaľ žiadne, ale ideme tam toto leto začiatkom júla a recenzie sú viac než priaznivé 🙂

slavkicek
21. jan 2014

@summerlili a kedy idete? leby my mame zatial zaplatenu zalohu cez hydrotour na 29.6.

zuziru
25. jún 2014

aj my tam ideme letíme zajtra 26.6 🙂

zuziru
25. jún 2014

aj my tam ideme letíme zajtra 26.6 🙂 🙂

alzbetabattova
11. júl 2014

ako sa vam pacil hotel, boli ste spokojní? @slavkicek / @zuziru / @summerlili ???

slavkicek
11. júl 2014

@alzbetabattova nam sa pacilo, mali sme to ako maximalne kludnu a oddychovu dovolenku 🙂 syn sa vysantil takze sme spokojni 🙂 ak ta nieco zaujima kludne sa pytaj pokial budem vediet odpoviem 🙂

alzbetabattova
12. júl 2014

dakujem @slavkicek a poslala som IP s mnozstvom otazok 🙂

pedroma
12. júl 2014

My sme tiež dovolenkovali na sicilii, ak budem vedieť odpoviem. Len ten rezort už slov.cestovky neponúkajú. A dali sme aj etnu, vtedy s patrocnym synom.

viera1107
13. júl 2014

Ahoj, Sicília je krásna. Ak budete mať možnosť určite využite výlety, na Etnu vás pohodlne vyvezú lanovkou. Ten pohľad stojí zato. Mňa sklamala len ck Tiptravel cez ktorú sme šli, vybrali sme si hotel 5* a popríchode sme zistili,že hotel je 3*!! Služby hotela čistá katastrofa, pláž nie kamienky, ale balvany, jedlo nechutné. Slovom hrôza.

alzbetabattova
14. júl 2014

Ďakujem žienky 🙂 ale Slávka @slavkicek mi veľmi pomohla a bola ochotná odpovedať na všetky moje otázky, za čo jej patrí obrovské ĎAKUJEM 🙂

slavkicek
14. júl 2014

@viera1107 tak to ste mali šťastie, že Vás na etnu vyviezli...my sme boli v utorok a teda vystáli sme si kvalitný rad a pri vstupe na lanovku nám zrazu povedali, že nejdeme lanovkou ale terénym mikrobusom...prišli sme hore a skoro nás odfúklo...ľudia kt. šli hore peši stretli sme ich po ceste sa museli držať tých tyčí ktoré tam sú. Takže mi sme z etny bohužial nemali vôbec nič :( a stálo nás to kopec peňaží :( neviem či tam silný vietor fúka stále alebo sme len nemali šťastie. 😒

@alzbetabattova ďakujem 🙂 veď ak sa dá prečo neporadiť 😵 užite si dovolenku 🙂 ja by som ešte určite šla 🙂