Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

baklik
3. máj 2012

@ivkapon cestovanie ako take hadam aj ano... skor sa obavam toho, ze bude chciet spat a my ho budeme navlacovat 😒

ivkapon
3. máj 2012

@martuska75 my lietame z košického letiska a to má vždy na svojej stránke uvedené časy odletov a príletov letných destinácií na celý mesiac

zuziq8
3. máj 2012

@larmimi a ostatne baby, ktore cestujete do 26.6., tu je stanovisko MVSR:
Vážení cestujúci,
posielame Vám oficiálne stanovisko Ministerstva vnútra SR k problematike zápisov detí mladších ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča. Správa je uverejnená aj na stránke Ministerstva vnútra.
Dňom 26. júna 2012 vstupuje do platnosti nariadenie Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Táto európska právna úprava bude mať prednosť pred úpravou v slovenskom zákone o cestovných dokladoch, ktorý zatiaľ umožňuje vykonávať zápisy detí do cestovných pasov rodičov. V praxi to znamená, že príslušné útvary Policajného zboru už od 26. júna 2012 nebudú vykonávať zápisy detí mladších ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča.
Slovenská republika a niektoré ďalšie členské štáty EÚ zastávajú názor, že na základe zápisu dieťaťa do cestovného pasu rodiča vykonaného do 25. júna 2012, bude môcť takéto dieťa cestovať mimo územia Slovenska bez vlastného cestovného dokladu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom doklade je zapísané.
Slovensko však má už v súčasnosti viaceré signály o tom, že niektoré iné členské štáty schengenského priestoru majú v úmysle od 26. júna 2012 neuznávať zápisy detí v cestovnom doklade rodiča - čiže budú striktne vyžadovať, aby bolo každé dieťa, bez ohľadu na vek, držiteľom vlastného cestovného pasu. Slovenskí občania sa tak môžu stretnúť so závažnými problémami najmä pri prekračovaní vonkajších schengenských hraníc v niektorých iných členských štátoch, ak nebudú mať aj ich deti mladšie ako 5 rokov vlastné cestovné doklady.
Ministerstvo vnútra SR preto odporúča občanom Slovenskej republiky - rodičom, ktorí plánujú po 26. júni 2012 cestovať spolu so svojimi deťmi mimo územia SR, aby požiadali o vydanie vlastných cestovných pasov pre deti, prípadne sa informovali na zastupiteľskom úrade danej krajiny, do ktorej cestujú, či uznáva zápisy detí v cestovných pasoch rodičov.
teda pokial sa vratite DO 26.6., malo by to byt v pohode 🙂

adka12
3. máj 2012

@zuziq8 my sme dnes boli malej urobiť pas, lebo pani v cestovke nám povedala, že ho potrebujeme, že nám už aj volala. Stíl 8€ do 30dní, alebo 32€ do 2 dní.

ivetka5
3. máj 2012

Nám už dnes prišla sms, že už je hotový pas, takže vcelku rýchlovka, zajtra budú 2 týždne, čo sme tam boli sa fotiť 😉

jarus1
3. máj 2012

Aké máte skúsenosti s Kamelya World Village?

hanka.knizkova
3. máj 2012

@jarus1 Ahoj..zatim žádné ale 15.6 tam jedeme na 8 dní tak doufám že až se vrátíme tak zkušenosti budou jen a jen kladné 🙂

hanka.knizkova
3. máj 2012

Pas taky musim nechat udělat,sice se do 26.6 vrátíme ale radši jí ho nechám udělat..nevíte kolik stojí ten dětský?

jarus1
3. máj 2012

@hanka.knizkova budem rada keď Vám dovolenka výjde k spokojnosti a keď napíšeš samé dobré správy 🙂

zuziq8
4. máj 2012

@adka12 a kedy idete? cez aku cestovku? nam povedala v cestovke ze netreba - ideme 6.6 - 16.6

happygirl
4. máj 2012

@jarus1 Boli sme tam pred 2 rokmi a fantaaaazia, velmi sme boli spokojni, aj deti (vtedy mali 2 a 4 rocky)... byvali sme v domcekovom apartmane v kludnej casti, super upravene (tie casti deLuxe), komplex sa dal cely vyuzivat (teda aj oba hotely a ich bazeny)...je tam krasny detsky svet, cele to vyzera velmi fotogeniyky - ak chces vidiet aj nase foto odtial, mam ich na FB, ak chces poslem Ti link do IP... jedna slov. rodina, co sme sa tam zoznamili tam hned sli aj na dalsi rok, my sme chceli prestriedat (Chorvatsko) ale vazne uvazujem, ze ak opat Turecko, tak asi zas Kamelya.... 😎 😎 aha a este povestne zaludocne problemy - je tam kutik v jedalni s vyslovene detskou stravou, z ktorej sa dalo v pohode vybrat, takze ziadne vracanie atd . sme nemali (samozrejme som mala so sebou Smectu atd. + Nutrolin + Hylak + pre nas dospelych zivocisne uhlie atd. Zo 2-3 dni mali deticky trosku redsiu stolicu, tak som im hned nasadila Smectu - oni su uz zvyknute, ze ked maju hnacky, tak im to strcim, je to velmi ucinne + nutrolin a pekne sa to upravilo bez dalsich priznakov).... ak nico o Kamelyi chces vediet, kludne sa pytaj.... Vrelo to tam odporucam!!!

zebricka23
4. máj 2012

ak letite niekto s hectherom...tak uz maju casy odletov na stranke......

ivetka5
4. máj 2012

@hanka.knizkova my sme platili 8 eur za kolky 😉

zebricka23
4. máj 2012

inak aj my sme robili malej pas..lebo letime den potom co plati to nariadenie,a nechcela som riskovat.......a trvalo to 10DNI...mala stala pri tej bielej stene,a asi na 3krat sa podarila celkom pekna foto.....dnessme boli prenho....a tiez 8 eur.....platnost 2 roky pre deti do 5 rokov...od 5 rokov je na 5 rokov

sakura77
4. máj 2012

@jarus1 aj my sme boli,raj pre deti 🙂a strasny napor na zaludky .-D my sme zaludocne probelmy nemali nikto a to sme boli s dvojrocnou dcerkou,teda tesne pred jej druhymi narodkami,papala aj to co aj my,a nic,ok vsetko .-)

danu
4. máj 2012

@zebricka23 akurat som pozerala Kartago, nas let a podla rezerv.kodu-Var.symbol zmluvy mame uz aj my, ratam ze sa to este zmeni, kedze letime az 18.8. ale zatial som velmi spokojna, odlet z BA o 2.20 v noci, prilet 5.50. a odchod 1.9. z Antalye o 13.10, snad sa to uz moc nezmeni, velmi by som bola rada. Aj minuly rok sme tak leteli.

zebricka23
4. máj 2012

@danu ako si to pozerala???kde to mam hladat?

zuziq8
4. máj 2012

baby, my ideme s Koalou...neviete ci aj tam sa daju pozriet casy letov? na ich stranke som to nikde nenasla... vdaka 🙂

danu
4. máj 2012

@zebricka23 snad sa ti dobre zobrazi ten link
http://www.kartago.sk/online-overeni/
tam vloz cislo zmluvy/variabilny symbol a vyhodi ti, kedy leti lietadlo
daj mi vediet 😉

flori
4. máj 2012

@danu vdaka za radu, uz vieme aj my nase lety 🙂

zebricka23
4. máj 2012

@danu nic moc teda....4,05 z bratislavy a naspat o 2,20 rano z turecka....jedina vyhoda.....ze mame pobyt do 7.7 a letime az 8.7...cize plnych 11dni...

danu
4. máj 2012

@zebricka23 hm, tam let super, ale spat nic moc. Vacsinou zle lety maju Kosice, aspon doteraz co sme lietali, vzdy sa nam postastilo v noci letiet a poobede priletiet, ale je to fakt o stasti.
Kosice vacsinou mavali vecer o 17.00 v Turecku a spat v noci. Ale mozno sa to este zmeni, ale hlavne je, ze mate plnych 11 dni 😉

zebricka23
4. máj 2012

@danu inak neviem ci si na fb..ale dala som si tu siet hotelov do oblubenych a pridali tam foto z hotela.....tak ak mas zaujem...pozri.....

danu
5. máj 2012

@zebricka23 posli mi link do ip prosim

adka12
5. máj 2012

@zuziq8 ahoj, ideme s koalou do side - Club Belinda Beach od 6.6. zo Sliaču

ivanajelinek
5. máj 2012

Ahojte. Myslite ze by som mohla ist do Turecka aj keby ze som v tom case okolo 16tt???

zebricka23
5. máj 2012

@ivanajelinek ahoj, ja som bola pred dvoma rokmi a bola som v 19tt a uplne v pohode
@danu poslem 🙂

larmimi
5. máj 2012

baby a firotour ? neviete ci uz ma odlety? na stranke som nic nevycitala..

ivetka5
5. máj 2012

@larmimi aj ja som pozerala a nevidela som, ale máme ešte čas, aj tak by to možno ešte dovtedy posunuli 😎

larmimi
5. máj 2012

@ivetka5 ked ja som taka zvedava 😀