Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martina2001
13. máj 2012

@martuska75 je to možné, nemá každá cestovka svojho prepravcu, podľa toho s kým majú zmluvu, ale ak ti to všetko sedí tak platí aj pre Vás

zuziq8
13. máj 2012

@martuska75 moze a nemusi to byt ten isty let... my napr. ideme s koalou, ta ma tiez zmluvu s travel service, ideme z KE... odlet do antalye je v ten den len jeden,ale v den nasho priletu su pisane az tri prilety z antalye.. takze moze byt ze tie casy sa budu zhodovat s Vasimi, ale taktiez moze v ten den letiet viac lietadiel z/do Antalye. 🙂 dufam ze si pochopila co som chcela napisat, dnes mi to nejak nepise 😀

martuska75
13. máj 2012

@zuziq8 no ten začiatok som pochopila ... ten koniec už trochu horšie 😉 A kde si videla tie prílety a odlety - kde by som si to vedela pozrieť?

zuziq8
13. máj 2012

@martuska75 my sme si zistovali prilety a odlety z/do Antalye na nase datumy cez manzelovho kamarata, ktory robi na letisku... kedze ani koala, ani travelservice a ani kosicke letisko nemaju lety na strankach 😒

hanka.knizkova
13. máj 2012

Holky a jak to uděláte s nočníkem,ten bývá na pokojích? 😅 A nevíte jestli můžu vzít do letadla pastelky ?

baklik
13. máj 2012

@martuska75 fuha, tak to je super. to by aj nas maly bez ujmy prezil... to som ani netusila. uz len prehovorit muzicka 🙂 len ja uz nekojim, tak neviem, ako by sme prenasali UM. nejake rady? na tyzden potrebuje tak 1 ks 800 g krabicu nutrilonu. moze sa to zobrat so sebou na palubu do termotasky? aj instantnu kasu? nerada by som, aby sa to cestou vplyvom tepla pokazilo... predpokladam, ze ostatnu detsku stravu netreba so sebou brat, mozno len nieco na zaciatok, HIPP pohariky tam hadam maju

alienka73
13. máj 2012

A mna by zas zaujimalo ci tam mozem mojmu 4,5 rocnemu davat ich kravske mlieko? Alebo ako ste to riesili s takymi detmi co uz nepiju UM? Nas pije rano aj vecer este z flaskt tak neviem ako to urobit.

jaaty
14. máj 2012

@alienka73 veď 4,5 ročné dieťa už môže jesť všetko, vrátane kravského mlieka. Tvoj synček nechodí do škôlky? ... alebo nebodaj myslíš, že m tam dávajú UM 😉

alienka73
14. máj 2012

@jaaty jasne ze nie ja len ze ci s ich mliekom nebude mat problem, samozrejme ze moze jest vsetko

alienka73
14. máj 2012

@jaaty ved vsetci vieme, ze ani nase KM nie je idealne...

alienka73
14. máj 2012

@jaaty nase dievcata dostanu mliecko hned rano na izbe- UM tak ci mam starsiemu kupit Km a dat ho do chladnicky aby aj on rano mal alebo mu dat iba jest na ranajkach, tak som to myslela,..

martuska75
14. máj 2012

@baklik do príručnej batožiny si môžeš zobrať tuším 5 kg na osobu. Nezarobené mlieko sa neráta ani za tekutiny. Okrem toho aj zarobenej detskej stravy si môžeš zobrať koľko chceš, len je môžné že ti dajú ochutnať. Sušené mlieko podľa mňa ani nemusí byť v termotaške, ak ho berieš do lietadla ako príručnú batožinu. Okrem toho som čítala že niektoré druhy mlieka sa tam dajú kúpiť, ale ani ja by som to neriskovala 😉

baklik
14. máj 2012

@martuska75 dik, akurat,ze ja by som si potrebovala vziat vodu v termoske a mlieko zarobit cerstve. akceptuju teplu vodu v termoske?

baklik
14. máj 2012

@martuska75 a ohreju bez problemov na palube detsku stravu?

zuziq8
14. máj 2012

@baklik kludne si mozes zobrat teplu vodu v termoske, ale tiez treba ratat s tym, ze ti ju daju na letisku pri kontrole ochutnat 😉 na ohrievanie v lietadle by som sa velmi nespoliehala....

martuska75
14. máj 2012

@baklik nemám osobú skúsenosť ale podľa mňa nič nebráni tomu aby si mala vodu na mlieko v termoske. Resp. to nie je až taký dlhý let, možno by stačila aj termotaška na flaše. V krajnom prípade ti to podľa mňa v lietadle ohrejú ale pravdepodobne musíš rátať s tým, že v mikrovlnke a určite budeš čakať kým budú mať čas.

patka1987
14. máj 2012

Baby a ako to riesit so stravou v turecku pri zavadzani prikrmov? Lebo moja mala necce kupovane a kde to tam na izbe budem varit??

kwetinka1
14. máj 2012

maminy, akym ochranym faktorom budete natierar deticky (15 mes) v turecku? a ake plavky im beriete (hlavne do bazena)? a na plazi (dievcatka) nechate nahe?

trixi
14. máj 2012

@patka1987 moja skusenost s roznych rezortov v Turecku-vzdy je cast vyhradena pre dietnu stravu-neslane, nekorenene-zelenina-zemiaky, mrkva...., dusene masko - tak sa da mrkvicka, zemiacik trosku hovadzieho maska popucit - rozmixovat. Na ranajky bolo vzdy nieco pre drobcov- kasa-mliecna, ovocna. Nebol ziadny problem.

danula2
14. máj 2012

@martuska75 kumkoy je jeden z nasich favoritov 😉 idete do turecka 1*

patka1987
14. máj 2012

@trixi ja neviem ale preco mam strach davat malej ich stravu... Teda nimi varenu... Nemam istotu ze to bude cerstve alebo ja neviem, aj ked v turecku som uz bola x krat a spokojnost maximalna...
A este som chcela ako hladate babyfriendly hotely??? Ja to neviem jednoducho nijak najst... Chceme v Alanyi nejake babyfriendli a min 4* ;)
Poradite?

lutsousek
14. máj 2012

@kwetinka1 Mám koupený faktor 50. Naše malá má 10m, takže máme nejvyšší, ačkoli bude ve stínu. A plavečky jsem vyřešila UV oblečkem- tričko a kalhotky s krátkou nohavičkou a pod ně jednorázové pleny na plavání. Bude to mít tedy i u moře, protože nemám ráda nahulaté děti v každém věku, ale to je moje filosofie. 😅

larmimi
14. máj 2012

@zebricka23 no tak to "prezil" celkom dobre 😉 nas maly si tiez rad pospi a vie bez problemov zaspat tak dufam ze to tiez prespi...aj ked neviem si predstavit ako zaspi v lietadle na kolenach 😅 ale snad zaspi..

idete niekto 3.6. ?

jaaty
14. máj 2012

@zebricka23, takže nakoniec letíme s Vami 27.6.2012.
Musela som kvôli práci zmeniť dovolenku a ísť skôr.
Vieš aj termín príletu? Čakáme na pokyny k platbe, takže ešte ten VS nemám.

martuska75
14. máj 2012

@danula2 ak sa pýtaš či ideme do Turecka prvý krát tak áno 🙂 Doteraz to vždy istili grécke ostrovy a naposledy Sicília. A teraz skúšame Turecko. Hotel nám odporučili známy. Vy už ste tam boli alebo ti ho tiež niekto odporučil?

danula2
14. máj 2012

@martuska75 min rok tam bol moj znamy a velka spokojnost
ako poriesis stravu? myslim hlavne mliecko a kasu, nas maly este na noc pije kasu a v noci 1x mliecko

kocky a co sa tyka spania, nas maly spinka iba vo svojej postielke, neexistuje aby spal s nami .... su k dispozicii detske postielky?

martuska75
14. máj 2012

@patka1987 moja tiež neje tie kupované grcky 😉 ale už bud kus staršia plánujem dávať ich stravu z dietneho bufetu. Malo by tam byť niečo také. takže varená zelenina, masko, zemiačky. Nejako to naskladáme. Kašu a mlieko budem brať z domu.

danula2
14. máj 2012

@martuska75 a z akou vodickou to budes zarabat

este ma napadla otazka co skor hlavne mojho manzela trapi, co sa tyka snorchlovania, je niekde nieco pekne koralove v turecku co sa da vidiet pod hladinou?

martuska75
14. máj 2012

@danula2 teraz som to písala 😉 Mlieko a kašu budem určite brať aj ked som čítala že nejaké umelé mlieko tam majú len tuším nie Nutrilon ale Bebu. Posielky su vraj v tom Kumkoy k dipozícií. Rovno v zmluve sme zajednávali. Ale asi budú nejaké cestovné počítam.

patka1987
14. máj 2012

@martuska75 asi nic ine nezostava ako ich jedlo... Snad bude ok...
Baby poradte nejaky hotel, pripadne dante link ;)