Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

luucia
16. máj 2012

@hanka.knizkova jj, to je výhoda..ale tu cestu v noci si nedovedu představit 😕

Jinak se včera vrátila z Turecka známá a prý je tam už ted šílený vedro 😵

larmimi
16. máj 2012

@luucia ja som na teba myslela, vam sa to veru krati 😎 my ideme 3teho tiez uz zhanam aby bolo vsetko prave sme objednali zamky na kufre to pride tesne pred tym 😅
fakt je tam teplo ? to si ma potesila lebo ked pozeram na nete predpovede tak nic moc ziadne 30tky 🙂
a odlietate od piatej rano ? dobre som to pochopila ?

luucia
16. máj 2012

@larmimi já právě pořád sledoala předpovědi a tam bylo, že je 24, 25 stupnů, tak jsme se bála, aby nebyla zimano a známá mě vyvedla z omylu, že ne, že měli celou dobu 35 stupňů..odpoledne se uvidíme dýl, tak se jí vyptám na další info 🙂
jj, odlítá nám to v 5 ráno 😝

larmimi
16. máj 2012

@luucia ved prave...presne taka predpoved okolo 25 max. 27st. som videla, tak supeeer 😵 😵
a aj my mame odlet o 5 rano 😀 😀 😀 😀 😀 t(predbezny ale myslim ze to uz nezmenia) tiez som zvedava ako bude (hlavne maly) spat v aute, potom v lietadle a potom v autobuse haha....ale je jasne ze MY sa nevyspime, ze? ja dufam ze si schrupneme poobede a potom vecer sa pojde zas normalne spat a druhy den uz bude v normale 🙂

luucia
16. máj 2012

@larmimi uvidíš, že to zvládnete..když byl první dcerce rok a půl, tak jsme s ní jeli poprvé na dovču k moři a odlet jsme měli podobně..kolem 5. ráno a zvládla to líp jak my 😉 v autě spala, pak si pobíhala po letišti a pak v letadle zase spala 😉 za to my byli KO 😝

larmimi
16. máj 2012

@luucia vsak to, ked uz nebudem vladat tak budem mysliet na vsetky mamicky sveta ze aj vy ste to prezili 😀
vy letite asi z prahy, ze?
inac nas maly sme zistili ze sa boji vody do bazena sa bal na rukach sa drzal ako kliest som zvedava co tam s nim budeme robit ak sa bude aj do mora bat 😅

katka512
16. máj 2012

@luucia Teda to je super ze je tam teplo my ideme 26maja a o 02:40 rano neviem ale mne to vyhovuje uvidime ako malemu a v ktorej oblasti bola znama?

Inak baby tie co mate deti okolo 2rokoch na plavanie riesite rukavky a koleso ci ako......lebo ja mam etse to koleso pre mimco tak kde sa da sediet a tam sa mi maly uz asi neda....ale ked som pozerala klasicke kolesa teraz napr v Tescu vsetko pisane od troch rokov ale asi ho kupim comyslite? 😝

katka512
16. máj 2012

@larmimi objednavali ste aj zamok na kufor-dobry napad to by ma nenapadlo to kvoli tomu aby sa Vam na letisku nieco nestratilo ano 😀 uz som lietala viac krat ale kufor som nikdy nezamkla ale clovek nikdy nevie 😝

larmimi
16. máj 2012

@katka512 fakt dobra vec 🙂 aj aby sa to naahodou neotvorilo 😀 s tou batozinou su vecne zahady

katka512
16. máj 2012

@larmimi a to su nejake specialne zamky nemas link...mozno postaci aj klasika 😝 a do akeho hotela idete?

larmimi
16. máj 2012

@katka512 ideme do ali bey club, a kde zozeniem take obycajne na klucik ? 😅 ak by boli lacnejsie tak kupim radsej take... objednali sme tieto ale zatial nie su zaplatene :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10395777

katka512
16. máj 2012

@larmimi tak tento zamok sme dostali mi ku kufrom este asi pred 5rokmi ked sme ich kupovali ale nevyuzivali sme ich mne to pride take ze chlap nema problem tento zamok s kufra odtrhnut teda ked niekto chce 😠
ja som myslela klasicke zamky na klucik vies ake sme si napr davali v skole na skrinky take tie mensie len ci by zase presli cez tu dierku na zipse kufra treba vyskusat ale urcite by sa nejaky nasiel 😵
My sme mali taky maly zlaty zamok ked sme chodievali pracovat do spanielska a ked sme mali vacsi obnos penazi tak sme si tak zamykali ruksak predsa aj ked ho mas na pleciach ked je niekde viac ludi tak ho moze niekdo lahko rozopnut 😝

larmimi
16. máj 2012

@katka512 tak hovoris ze nie je dobry? skusim sa spytat este v domacich potrebach na ten klasicky maly, viem aky myslis, mali sme dva doma na dennickoch 😀 len ich neviem najst ...
ide tam aj o to aby sa nahodou kufre zahadne "neotvorili" pre lepsi pocit

katka512
16. máj 2012

@larmimi ja by som radsej kupila taky...sak vies 😀 alebo my sme si vzdy na letisku davali balit kufre do takej priesvitnej ako keby folie to ti viac krat obali cely kufor a tim sa ti uz vobec nema sancu tam nikto dostat a ani sa ti nezaspini a trosulinku to mozno tlmi ten naraz ked tam snimi hadzu......este znama delegatka mi hovorila ze ona vzdy cestuje s najkaskardsim kufrom tie ich lakaju najmenej tak ale ked su dnes tak krasne kufre kdo by odolal 😀
Cisto len moj nazor stim zamkom co si dala aj pri silnom naraze moze odpadnut a moze ich to este viac lakat ze bohvie co tam mas......neviem ale riad sa podla seba radsej 😀 ja zamok nekupujem ja ich dam zabalit do tej folie lenze ja tu foliu mam aj doma tekze tak to budem riesit

zuziq
16. máj 2012

@larmimi my sme kupili tusim v baumaxe sadu malych zamkov aj s klasickym klucikom. A stalo to par eur 😉 A v metre sme kupili velky bal takej tej potravinovej folie a zabalili sme do nej vsetky kufre

katka512
16. máj 2012

@zuziq presne ta potravin.folia to je ono 😎 😉

alienka73
16. máj 2012

@zuziq a to ste tie kufre balili na letisku? my sme teraz kupili take kufre na kolieskach a tie maju uz take nejake zamky v sebe...

zuziq
16. máj 2012

@alienka73 my sme si to pobalili vsetko doma a uz zabalene sme ich nakladali do auta. Dokonca sme jednu foliu pribalili do kufra a aj naspat sme ich balili takto na hoteli 😀

alienka73
16. máj 2012

@zuziq , a kufre sa oznacuju doma? ci na letisku? My sme leteli uz davnejsie tak si uz nepamatam ako to funguje. len vzadu na kufri mame take nejake stitky , tak ked sa to obali tou foliou kde sa to potom pripne to oznacenie?

alienka73
16. máj 2012

Inac ja mam na Pc nastavene pocasie v Turecku a teraz mi ukazuje ze je tam 21 stupnov a burka 😲 . Mojho muza porazi ak tam bude zaciatkom juna dazd...

katka512
16. máj 2012

@alienka73 aj ja kufre balim doma ale v papiernictve som si kupila taku vizitku na remienku a to zapnes okolo toho vrchneho ucha kufru,napises meno atd....a je a potom na letisku ti kufor oznacia ties paskou okolo toho ucha 😝

Inak baby teraz som si dala na FB odpocitavanie dovolenky a znama nato koment.....Kati tam nechod to su spinavi cigani fuuj nikdy v zivote..................
Tak potesi 😀 😀 😎 😎

zuziq
16. máj 2012

@alienka73 oni ti aj tak na check-in daju taku vysacku, kde mas meno, cislo letu a pod. a druhu cast vysacky si nalepis na letenku. Takze toho sa neboj, ze by nevedeli kufor identifikovat 😉

zuziq
16. máj 2012

@katka512 tak neviem ci znama ma nejak problem s inymi rasami, ale my sme boli min. rok v Turecku, mala som trosku obavy a popravde aj predsudky, ale tak milych ludi som uz davno nestretla 😉 Bola to jedna uzasna dovolenka 😵

katka512
16. máj 2012

@zuziq som jej nap. ze v Turecku som este nebola ale ze to by clovek nemohol ist ani do Tunisu ,Egypta a myslim ze aj Bulharska a este som zabudla napisat Taliansko,co ludia maju predsudky 😔
Ona mi odpisala ze si zaplatili hotel vsetko all inclusive a dali ich uplne do ineho ale meno ze si nepamata 😖 tak asi to bolo davnejsie 😝
Neviem ale podla jednej skusenosti odsutit dovolenku v Turecku nemienim sto ludi-sto chuti 🙂

alienka73
16. máj 2012

Aj my sme boli prvykrat pre rokmi v Turecku a az na jedneho casnika boli vsetci velmi mili....

katarinajurikova
16. máj 2012

@katka512 My ideme prvykrat s detmi do Tuniska ,este pri mori neboli a tiez kazdy ze naco taka krajina ,ci nam nestaci Chorvatsko a bla bla...a tiez vraj ciganska krajina....
Podla mna ako si to clovek v hlave spravi,tak ma,a viem,ze nejdem na Hawai do 10* hotela 😀

martuska75
16. máj 2012

@katka512 to si tá tvoja známa podľa mňa skôr vybrala zlú cestovnú kanceláriu na Slovensku. Je jasné že tieto stredomorské národy majú trochu inú pracovnú morálku ako je tu zvykom, ale myslím že dovolenkové rezorty sa štandardami - stravy resp. hygienickými požiadavkami prispôsobujú svojej klientele. Len si človek nesmie myslieť že niekde v nejakej no-name kancelárií si zaplatí "pár" eur a potom dostane zázraky. horšie je ak zaplatila naozaj sumu primeranú tomu čo očakávala a potom ich cestovka "opláchla". Ale to by som tiež problém hľadala tu doma - teda predsudky nie sú namieste.

luucia
16. máj 2012

Tak jsem se odpoledne viděla s tou známou, tak mám čerstvé info ohledně počasí z Turecka..vrátili se včera 😉

Prý měli celou dobu minimálně 35 stupňů, spíš i víc, říkala, že to na ní bylo až dost 😉 moře prý teplý, jen jedno dopoledne jim malinko sprchlo 😉 říkala, že tam na netu koukali na předpověd pro Alanyii a vůbec to nesedělo 😕 jsem jí říkala, že všude píšou teploty kolem 24, 25 stupňů a moře 21..tak říkala, že ani náhodou, že je mnohem teplejc 😉 tak mě docela potěšila, protože jsem se bála, že budeme mrznout 😀

@katka512 my byli v Turecku před 10ti lety a bylo to v pohodě 😉 oni mají jinou povahu, takovou kamarádskou, ale vlezlí nějak nebyli..to spíš v Egyptě 😉

ress
16. máj 2012

Aké máte skúsenosti s rakúskymi cestovkami? Ktoré by ste odporúčali a ktoré nie? Nech pozeráme na to akokoľvek, vychádza to tam lacnejšie, ale keďže nevieme nikto v rodine po nemecky, bol by to asi problém, nie? Nešli ste tak niekto? Ďakujem 🙂

trixi
17. máj 2012

@ress ja objednavam dovolenku len cez rakuske a nemecke cestovky cez net. Fakt je to lacnejsie. Overeny mam gulet.at, tui.at, neckermannreisen. Vzdy sme boli maximalne spokojni, vzdy viem uz ked rezervujem dovolenku kedy letime, takze ziadne nocne lety, ubytovanie v lepsich izbach, ziedne zavadzanie klientov ako som sa stretla u slovenskych cestovkach. Nemecky tiez velmi neviem, skor anglicky, ale ani nepotrebujem. Ak je nejaky problem tak bez problemov komunikuju po anglicky.