Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkapon
17. máj 2012

@katka512 odporúčam rukávniky, aj koleso

ivkapon
17. máj 2012

@katarinajurikova ja si myslím, že tí ľudia ti to závidia a preto tak reagujú.

kucejka
17. máj 2012

Ahojte, tak my odlietame v 2,45 rano, takze celu noc precestujeme. Co vy na to? Ako tieto nocne lety zvladli vase deti? Ja mam 6 a 1,5 rocne deti.
Inak berieme rukavniky.

ivkapon
17. máj 2012

@kucejka z mojich skúseností môžem povedať, že deti to zvládajú lepšie ako dospelí. Ten prvý deň v hoteli si treba oddýchnuť a bude dobre. Šťastný let prajem.

kucejka
17. máj 2012

@ivkapon Dakujem. Plan je taky, ze hned o 8 mej sa nalozime do auta a pojdeme, deti zaspinkaju a ked dorazime na letisko tak este radsej do tej 1 pospime v aute a potom ich povytahujeme, budu aspon trosku vyspani.Dufam, ze deti budu OK, a my to uz nejako dobacujeme. Dolezite je aby boli deti v pohode. Poobedny spanok to bude istit.

avenev
17. máj 2012

Ahojte, viete mi poradit, chceme ist 1.x s rocnou dcerou do Turecka zaciatkom juna, kde je najcistejsie more z tychto destinacii : Alanya ,Antalya, Belek,Kemer ,Side? A aj pozvolny vstup do mora, by som ocenila. Dakujem za kazdy nazor

ivkapon
17. máj 2012

@avenev mám skúsenosť len zo Side. Raz som bola v Alanyi, ale tam by som s deťmi nešla - dlhá preprava z letiska. SIDE - pieskové pláže, pozvoľný vstup. Ak je búrka na mori, tak asi 2 dni sú riasy v mori, potom to more "vyvrhne" na pláž a oni to pozbierajú. Vyberať si treba aj hotel, pri ktorom nie sú hneď vodné športy, potom je dosť "zaolejové" more a to o hluku ani nehovorím. 🙂 V Turecku je more teplé, ale bohužial nie také čisté ako napríklad v Grécku alebo Chorvátsku.

avenev
17. máj 2012

a nie je tam moc teplo pre take rocne dieta zac.juna?

martuska75
17. máj 2012

@trixi Ono to s tou cenou môže a nemusí byť pravda, lebo sme tento rok rok porovnávali so známymi cenu na rovnaký hotel aj počet dní. Oni išli s rakúskou cestovkou z Viedne a my so slovenskou z BA. A vyšli sme o voľačo lepšie nakoniec my + do Viedne to majú z NR predsa len o niečo ďalej. Čo sa týka izieb to nieviem posúdiť, ale cestovky zvyknú mať rôzne kategórie izieb za príplatok, tak to sa podľa mňa len treba informovať. Okrem toho ja pre našu slečnu preferujem slovenských animátorov takže u nás nebolo čo riešiť. Ale vo všeobecnosti som tiež počula že cez rakúske cestovky by to malo byť lepšie, ale nám sa to v tomto konkrétnom prípade nepotvrdilo. Jediné + vidím len v tom že teda naozaj vraj vedia čas odletu dopredu.

ivkapon
17. máj 2012

@avenev jún - už dosť teplo, s takými malými deťmi chodia už v máji, alebo až v septembri. 🙂

zuziq8
17. máj 2012

@trixi u nas to iste ako pise @martuska75 , my sme porovnavali pre nas ten isty hotel, termin, atd. zo slovenskej a rakuskej cestovky a vysiel nam rozdiel ani nie 300€. a teraz ked si vezmem ze z KE musim ist do viedne na letisko, neda sa spoliehat na to ze cesta prebehne v poriadku a nebudeme mat ziadne zdrzanie, takze tam musim byt o dost skor, potom po prilete naspat asi naskor prespat vo viedni, alebo BA a tak cesta do KE... no nestoji mi to za to, a ked zratam kolko by ma vyslo to cestovanie hore-dole, pre nas nebolo o com... a nehovorim o tom, ze ked sa nebodaj nieco stane, ako by sa riesili pripadne "reklamacie" a pod.

avenev
17. máj 2012

@ivkapon A este prosim ta kolko trval let a potom transport do Side? dakujem
🙂

ivkapon
17. máj 2012

@avenev z východu slovenska do antalye trvá let - 2,5 hod. + transfér do letiska cca 45 minút. Záleží do ktorého hotela ideš, lebo cestou sa rozvážajú turisti do jednotlivých hotelov. Ak je tvoj hotel na konci trasy, tak smola. 🙂, potom aj taká hodina a viac.

martuska75
17. máj 2012

@avenev pozerala so práve teplotné štatistiky pre oblasť Antaye na prvých júnových 10 dní a podľa mňa v SR máš v lete určite teplejšie. Priemerné maximálne teploty sú 29 *C a rekordy okolo obeda (11-13hod) 32 - potom už opäť okolo 29*C. To sa mi veru nezdá nejako extrémne. Ale teda osobnú skúsenosť nemám.

zebricka23
17. máj 2012

baby nebojte sa ...v juni tam bude urcite teplo......

ress
17. máj 2012

@trixi Jéj, tak si ma potešila celkom 🙂 My sme boli minulý rok s Kartagom, chceli by sme ísť tiež do toho istého hotelu, ale cena je o 150€ vyššia a to chceme ísť o 2 týždne skôr.

mikina44
17. máj 2012

@ress ahojky...my chodíme vždy len cez rakúske cestovky, odporúčam neckermann, alebo ešte lepšie GTI...ceny sa nedajú porovnať...konkrétne tento rok stojí náš hotel aj s poplatkami na osobu 1100 eur v slovenských cestovkách a cez neckermann nás stojí celá dovča 1700...dvaja dospelí a jedno dieťa...takže asi nie je o čom...je ale pravda, že sa takto oplatí cestovať iba ľudom, ktorí to majú do viedne na skok, lebo asi by sa mi nechcelo cestovať z východu krajiny až do viedne, ked v KE sa odlieta tiež...čo sa týka izieb, naše porovnanie...cez sk sme mali vždy ekonomy room a cez rak. vždy štandard...takže asi tak...snád som poradila...

ress
17. máj 2012

@mikina44 Poradila samozrejme, každá rada a skúsenosť poteší. Ešte sa opýtam, ako sa s nimi dorozumievate? My by sme tiež bez váhania išli s Rakúšanmi, do Viedne to máme tak ako do BA, takže to je ok, ale problém je ten, že po nemecky nevieme, iba dcéra čo sa učí (ale tým by sme sa asi nedorozumeli 😒 ) a angličtina pravdupovediac tiež nie je bohvie čo. Keď ste boli na dovolenkách, bolo viacej Slovákov?

katka512
17. máj 2012

@katarinajurikova
@martuska75 určite bola cez zlú cestovku 😝 ale neriesim uvidím podla vlastnej skusenosti 😎 a znamych ktori len maju reci a v podstate tam ani neboli tak jedným uchom dnu druhym von 😀

@kucejka a neletite 26maja ?

trixi
17. máj 2012

@ress nemam problem s anglictinou, tak anglicky, trochu nemecky a v Turecku sa snazim zakladne slova, vety turecky a aj rusky. Ja mam take pravidlo, ze v krajine v ktorej som sa naucim pozdravit, podakovat, par slusnych a zdvorilostnych fraz v tom jazyku, akym sa tam hovori. Je to taky moj prejav ucty voci domacim. Vlastne sa dohovaram rukami, nohami. 😀 😀 😀

alienka73
17. máj 2012

@trixi a nemozes hodit nejake zdvorilostne slovicka? 🙂 , nech sa poucime aspon zakladne🙂

martuska75
17. máj 2012

@mikina44 a dávala si si aj robiť ponuku v tej slovenskej cestovke? Lebo katalógové ceny oni nemyslia celkom vážne 😉 Tu sú zľavy národný šport. Ked si nahodím cenníkovú cenu za nášu dovolenku tak mi to cez kalkulátor na ich stránke vyhodí 3800,- eur a platili sme 2800,- 😀

ivkapon
18. máj 2012

@martuska75 výborná cena pri dvoch deťoch, ale pozerám, že jedno je do 2 rokov. To sa k našej nedá porovnať. 😀 A na koľko dní idete?

jaaty
18. máj 2012

@ivkapon - my sme kupovali zájazd tento týždeň a viem, že v kartagu majú tento týždeň na júnové termíny zaujímavé zľavy. Tak skús nakuknúť, možno Ťa niečo osloví 😉
(my platíme na 11 dní all inclusive, 5 hv. hotel 2275,- eur)

ivkapon
18. máj 2012

@jaaty dovolenka zaplatená už v januári - dobré zľavy a ešte sa dá vybrať z hotelov pri dvoch deťoch na prístelke. Nie všetky hotely majú izby s dvoma prístelkami. A keď máš dve deti nad 2 roky a jedno dieťa ešte k tomu nad 10 rokov, tak to sú potom pekné pálky. Takže sumarizácia: 2 dospelý a 2 deti 5* hotel - 4600,- eur na 12 dní. 😀 Priznávam boli aj lacnejšie hotely, ale už som sa z minulosti poučila. Nie sú tam všetky služby zdarma. Napr. za uteráky platíš, za tričká na vyfarbovanie a obrázky na vysypovanie pieskom v miniclube platíš, nemáš všetky nápoje v cene a pod..

ivkapon
18. máj 2012

@martuska75 idete cez hydrotour? a boli ste už cez nich niekde?

ivkapon
18. máj 2012

@jaaty mám školopovinné deti, tak jún určite nie. 🙂

ivkapon
18. máj 2012

@martuska75 zľavy sa viažu na určité dátumy zaplatenia dovolenky a veľa záleží, či zaplatíš 100% zájazdu, 50% zájazdu, alebo len zálohu.

mikina44
18. máj 2012

@martuska75 ahojky...jasné, cenové ponuky dávame vždy robiť, ale žiaľ, vždy márne...aj tá vaša vychádza celkom dosť...ak môžem vedieť, do akého hotela cestujete...lebo nám neckermann nacenil kumkoy beach resort, čo je veľmi dobrý hotel pre 3 ľudí 1800 eur...dík

mikina44
18. máj 2012

@ress dorozumieš sa úplne v pohode aj s minimálnou nemčinou, aj tá ti stačí viac menej len na letisku, v hoteli sme zatiaľ nikdy nepotrebovali delegáta a turci sú zvyknutí, že ľudia s nimi komunikujú rukami nohami...veľa krát sa nám stalo, že sme ešte len začali a oni už vedeli čo chceme,xixi...asi majú všetci dovolenkári rovnaké požiadavky, xixi