Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkapon
18. máj 2012

@mikina44 dobrá cena. Nám naceňoval kumkoy hydrotour. Vyššie som uviedla cenu.

jaaty
18. máj 2012

@ivkapon, fúha, mne sa to zdá veru dosť!
... aj keď chápem, že v sezóne je to drahšie a problém s dvoma prístelkami resp. drahšou rodinnou izbou je zrejmý.
...a čo sa týka služieb, tie čo popisuješ sú v dobrých 5 hv. hoteloch samozrejmosťou- ako aj mimibar na izbe- denne doplňaný, atď..... Tiež sú to služby, ktoré sledujem 😉
... a letíme 27.6.-8.7. - takže v podstate v sezóne

trpezliva
18. máj 2012

Ahojte. My sme 2mesiace hladali aj porovnavali rakuske aj slovenske cestovky. Jednoznacne su tie rakuske lacnejsie. Ved skuste pozriet www.tui-reisecenter.sk vsetko je v slovencine,maju aj pobocky u NAS,ale zajazd si kupte urcite online,je to este lacnejsie. NAS hotel stal v SR cestovkach pre styroch 2800 EUR a cez tu stranku co som sem dala 1750 EUR. Riadny rozdiel! A to mame 4 a 2 rocne deti,takze im v podstate platime vsetko. Navyse mame namiesto klasickej izby tzv. Suite,takze nebude deti vecer vyrusovat🙂. A nas hotel je teda prva kategoria, 5hviezd. All inclusive plus.
🙂
My berieme tiez rukaviky aj koleso.

jaaty
18. máj 2012

@trpezliva to máš fajn. Hotel do ktorého idemem my (papillon ayscha) má Tui v ponuke len z Mníchova a v tom istom termíne za 3198,- Eur. Takže my sme "zarobili" na slovenskej cestovke.
Určite všajk stojí za to poriadne pátrať a hľadať tú najlepšiu cenu 😉

ivkapon
18. máj 2012

@jaaty samozrejme som našla pre nás aj lacnejší hotel o 1000 eur, ale neboli tam tie služby na aké sme zvyknutí a fakt tá cena ide s vekom detí len nahor. 🙂

ivkapon
18. máj 2012

@trpezliva sme z východu a nemienim sa s deťmi "trepať" až do Viedne. Nemám na to nervy. 🙂

zebricka23
18. máj 2012

ja presne ked som hladala hotel cez rakuske a nemeke cestovky..tak datumy a hotey co som chcela ja...boli vacsinou vypredane...alebo priis vysoka cena....
kupujeme cez www.airstop.sk
tak nakoniec ideme cez kartago ako @jaaty....a dovcu sme kupovali so zlavou este v marci...a teraz to kupvala ona a este lacnejsie......ale uz neriesim....nas strop bol. max 2500eur a tak nas to aj stalo...

martuska75
18. máj 2012

@ivkapon ideme do Kumkoy Beach & spa na 11 dní, 2 dospelý, 1 dieťa a jeden drobec 🙂 Ale cenu som dala úplne komplet aj s poistkami a letiskovými poplatkami, príplatkom za výhľad a tak 🙂 Ce z hydrotour zvykneme chodiť, lebo mi vyhovuje ten ich klub so slovenskými animátormi. Jednoducho si babula napr. na pláži zobrala našu opicu a tá potom konečne terorizuje niekoho iného ako mňa 🙂 Strašne si to uživala a ja tiež 😀 . Teraz s drobcom to už bude horšie 😉 Okrem toho mám záruku že tam bude ako vždy kopec slovensky hovoriacich detí. Ešte k cene - jasné záleží od toho kedy zaplatíš. Zaplatili sme hned ale zase myslím že tie úroky na účte sú teraz tak úbohé že sme o nič neprišli. Platila som začiatkom marca, ale manžel majú v práci zmluvu so Saturom a Hydrotourom o predlžení tých ich akcií typu Top FM a FM, takže sme mali ešte tie ich zľavy.

martuska75
18. máj 2012

@mikina44 No ak ti nacenili pre 2 + dieťa na 11 dní so všetkým za 1800 eur tak to je fááákt dobrá cena. Potom nerozumiem prečo iná rakúska cestovka susedom s 2 deťmi nacenila 4000,- eur. Za 1800 to isto berte.

anit05
18. máj 2012

@trpezliva ahojte, skusila som si vyrátať odlet z Viedne, hotel Belek beach resort, 2 dosp. osoby a 2 deti - 6.a 8. roč., vyšlo mi 3300 eur, a v hechteri 2400 eur, ten istý termín na 7 dní 😕

martuska75
18. máj 2012

@ivkapon
@mikina44 Ale pravdupovediec nám ten rozdiel nejakých možno 200 eur nestálo trepať všetkých do Viedne + takto si to naša staršia uživala naposledy s animátormi a slovenskými deťmi - viď fotka. To je za všetky prachy sveta 😀

mirka907
18. máj 2012

baby to ake palky tu davate? nas cez kartago pre dvoch dospelych a jedno 3 rocne dieta dovolenka do 4hviezdickoveho hotela v Konakli s AI a sukromnou plazou stala do 1600...Cez first moment...

martuska75
18. máj 2012

@mirka907 tak potom super, nie? 😉

mirka907
18. máj 2012

@martuska75 jasne, len tie ceny ma normalne dorazili....teraz neviem ci ten FM tak vela robi alebo proste som vymakla dobry termin alebo ci ja nejdem do nejakeho slabeho hotela...ale odporucanie mam od znamej z cestovky, tak neverim...

ivkapon
18. máj 2012

@martuska75 hej, pamätám si, že idete do hotela kumkoy koncom prázdnin a vaši známi vtedy ako my.. My sme zaplatili len 50%, tak naúčtovali ďalších 300 eur. 🙂 aj ja tam mám celkovú cenu, okrem palivových príplatkov. Tie ešte na júl nie sú zverejnené. Zobrali sme najlacnejšiu izbu pre štyri osoby. Platili sme to v januári. V decembri m. r. nám to núkali ešte v lepšej cene, ale boli Vianoce a iné výdavky.

trpezliva
18. máj 2012

@mirka907 ta vasa cena je normalna,niektore su tu fakt prehnane...to my za tolko mame aj zimnu aj letnu dovolenku.
treba fakt hladat. Nam z Viedne odlet vyhovuje,min.rok sme isliz BA,ale ziadna vyhra let v noci o 2:30. Teraz letime doobeda.

a a animatori su vsade super!!! Nemali sme najmensi problem s miestnymi chalanmi/babami, NASA nevie po turecky ani slovo a hned zapadla. Aspon sa dieta nieco nauci🙂.

ivkapon
18. máj 2012

@mirka907 hotel kumkoy beach patrí medzi tie drahšie hotelíky. 🙂, ale tie služby. áááách

ivkapon
18. máj 2012

@mirka907 first moment robí veľa, je výhodnejší ako last moment. Aj ja si viem vybrať lacnejší hotel, ale to rozčarovanie zo služieb, no čo ti poviem - 2 dni sme to s mužom rozdýchavali. 🙂 Ja viem čo od dovolenky očakávam a nemôžem za to, že to sú také pálky. Ale radšej tie prachy utratím v zahraničí pri mori ako tu doma na Slovensku, keď tu nemám v lete záruku stabilného počasia.

ivkapon
18. máj 2012

@jaaty idete do pekného hotela.

jaaty
18. máj 2012

@ivkapon poznáš alebo hodnotíš podľa fotiek? Ja som bola nadšená, hodnotenia som našla samé pozitívne,
takže dúfam, že po minuloročnom pobyte v Kamelya World nebudeme sklamaní 😉

nattaly8
18. máj 2012

@jaaty ahoj, chcem sa spytat na tu Kamelyu, citala som same negativne recenzie. Planujeme dovolenku so znamymi a oni chcu ist sem, teda pani v cestovke im to odporucila. Ja teda nie som moc nadsena 😒

martuska75
18. máj 2012

@ivkapon no jasné, skleróza 😀 máš pravdu. vy ste nakoniec kde kupovali? Tých našich známych to stálo síce niečo cez 4 tis. ale nie je v tom cestovné poistenie + kupovali najlacnejší typ izby a bez výhľadu+ musia ísť do Viedne (t.j. parkovanie, lebo do BA ťa skôr niekto hodí + kupovali tak ako píšeš pred vianocami.

jaaty
18. máj 2012

@nattaly8 nevie, kde si ich čítala, ale ja som tu na koníku čítala pozitívne.
Samozrejme záleží od toho, čo očakávaš. Nám dali ubytovanie vyššej triedy ako sme mali zaplatené- bývali sme v beach house pár metrov od pláže a pár schodov od bazénov. K nemu bola vlastná predzáhradka s palmami a lehátkami: ideálne, keď dcérka cez obed s manželom spali a ja som bola pod plamou s pivom v jednej ruke a knihou v druhej 😀 😀.
Strava bola výborná, k dispozícii všade, kde ste sa v celom areáli pohli, detto tekutiny, minibar na izbe denne plný.
V aquaparku sme boli len raz- dcérka o neho nemala záujem. More úžasné, čisté, pláž veľká, všade dostatok lehátok a slnečníkov.
Uteráky na pláž vymieňané raz za dva dni- čo nám úplne postačovalo.
Nemám k hotelu žiadnu výhradu a kľudne by som išla opäť 😉

nattaly8
18. máj 2012

@jaaty nie, nie na koniku, niekde na nete...ale uplne chapem, ze je to velmi indi vindi. Kazdy nieco ine ocakava 🙂
ja som chcela kumkoy, manzel tam bol vlani so synom, ked sa mi mladsi narodil a boli nadmieru spokojni. A to muz moj je nadmieru narocny. Pripajam tiez recenziu, ktora ze vraj kopiruje skutocny stav ( podla mm)
http://www.dekampo-dovolenka.sk/turecko/side/ho...

nattaly8
18. máj 2012

este skusame najst nieco cez TUI.at, ale oni maju taaak neprehladnu stranku 😒

martuska75
18. máj 2012

@ivkapon teraz pozerám že idete z východu, takže predpokladám že si kupovala tiež cez hydrotour 😉 Tam tie TopFm a Fm robia dosť na cene. Takže ked si to porovnáš s tým čo som písala koľko za čo platili susedia, tak v tej rakúskej cestovke by ste veľa neušetrili ak zoberieš do úvahy ešte aj cestu do Viedne. Len pre upresnenie oni idú s TUI.

ivkapon
18. máj 2012

@jaaty pozrela som len fotky. Neboj, bude dobre.

martuska75
18. máj 2012

@trpezliva tak to máš super, lebo ja viem na 100% že moja by medzi turecky hovoriacich animátorov resp. nemecky alebo anglicky hovoriace deti určite nezapadla. A to chodí na angličtinu už od malička. Asi je tvoja malá viac prispôsobivá.

ivkapon
18. máj 2012

@martuska75 kúpili sme to od Hydrotouru, letíme 1x z Popradu, lebo 12-dňový pobyt z Košíc nebol. Škoda, Košice mám bližšie. Tiež sme zobrali najlacnejšiu izbu bez výhľadu na more. No čo, do izby chodíme len na noc.