Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katarinajurikova
19. máj 2012

@luculiatko aj my tak ze doobeda a potom po spanku az poobede vonku....neboj nic,bude zmena prostredia,nas zaspi aj v kociku (teda dufam) 😀

luculiatko
19. máj 2012

@katarinajurikova aj my v poho zaspime v kociku ale nespi v nom tak dlho ako v posteli .... este aj to ze kocik do lietadla musim to vsetko pozistovat

zuziq8
19. máj 2012

@luculiatko my berieme kocik do lietadla, nie je s tym vobec problem priniest si ho az k lietadlu, tam ho zlozis a odovzdas, a pri vystupeni ta bude cakat pri lietadle...a nezaratava sa ti do batoziny, to je tiez dolezite..

luculiatko
19. máj 2012

@zuziq8 hej ? lebo ja planujem kupit na kocik cestovnu tazku

zuziq8
19. máj 2012

@luculiatko ano urcite je to tak, kamaratka tak sla minuly rok, a viem ze vela kociek tu pisalo, ze to tak funguje... my mame taky maly golfac, ktory pouzivame do auta, tak vezmeme ten,ale urcite ho vezmeme na palubu. 🙂

zuziq8
19. máj 2012

inak teraz som zistila, ze na palubu sa da zobrat len prirucna batozina do 5kg! 😖 to znamena ziaden maly kufor ako sme planovali my 😠

jaaty
19. máj 2012

@luculiatko
@zuziq8 pozrite si hotel, pretože vo väčšine 5 hv. hoteloch je rýchlovarná kanvica automaticky priamo na izbe. Mali sme ju v Turecku aj v Egypte.

mikina44
19. máj 2012

ohľadne tých rýchl.kanvíc, na izbe sme zatiaľ kanvicu nikdy nemali, ale myslím, že na recepcii si ju môžete vyžiadať rovnako ako aj detskú postieľku...a taký možno tip: vodu na mliečko moja známa vždy brala z presovaru, hned horúca a rovno do fľašky:o))

jaaty
19. máj 2012

@mikina44 , tak sme mali asi šťastie 😉 , no my sme ju mali vždy. ... dokonca aj v Grécko a bol to 4 hv. hotel.

zuziq8
19. máj 2012

@jaaty my ideme do 4*, ale asi by som sa nespoliehala na to, ze tam budu mat 🙂 mne je pohodlnejsie zobrat vlastnu a na izbe si prevarat vodu, podla toho kedy potrebujem 🙂

avenev
19. máj 2012

Prosim vas ake lieky mam zobrat pre rocne dieta zo sebou? Napr. cipky paralenove sa asi roztopia kym prideme na hotel...

mikella
19. máj 2012

malá mala 3 roky a mala dosť tej horúčavy bolo to veľa aj na mna a nechcela sa aj tak kupat v mori len v bazene tak to sme mohli byt aj doma na maledivách bolo super tak niesu také horučavy a stromy priamo na pláži tam sa naučili deti potápat aby videli rybky a hlavne boli sme ubytovaní nie v hotely ale v domčekoch takže super lebo v Turecku v hotely aj ked bola klima tak sme ju nemohli mat stale zapnutu lebo sme boli hned chorí a bol tam strašný hic ráno si nemôžeš pospať poobede hrôza dat dieta do izby a ten piesok na pláži ako žieravina len v šlapkách a plno ľudí ale super strava určite priberiete ale niečo proti prehánaniu so sebou super koláče a zmrzlina hnusne parky a salámy super nákupy vziat vela penazi a hlavne tvarit sa ze o to určte nemáte zaujem a zjednávať 🙂vodu sme museli kupovať a mali sme varnu kanvicu so sebou pre malu

zuziq8
19. máj 2012

@mikella ja si myslim ze pokial to clovek s jedenim neprehana, teda nema potrebu hned zo vsetkeho ochutnat, nic na prehananie netreba 😝 ale samozrejme pri detoch je istota mat nieco take v lekarnicke 🙂

@avenev vidis, mne vobec nenapadlo ze sa cipky mozu roztopit 😅 kazdopadne beriem malej nieco proti teplote, kvapky do ociek, usiek, nosa, nieco na hrdlo, na zapchu, na prehananie, na alergie, dezinfekciu, leukoplasty - viac mi momentalne nenapada, ale ideme v pondelok na poradnu, takze tam uz dufam spolu s dr. skompletizujeme zoznam 🙂

mikella
19. máj 2012

@zuziq8 je to zmena stravy a kedže chceš všetko ochutnať lebo neviem kto nie tak trochu sa to odzrkadlí aj ked my sme lieky nejedli ale na záchode to bolo vidno🙂

zuziq8
19. máj 2012

@mikella no ja ani normalne nemozem velmi jedla miesat, lebo hned mam zaludok v keli, takze mne sa take urcite nestane ze budem ochutnavat... zato myslim ze mm si na tomto zgustne 😀

avenev
19. máj 2012

@zuziq8 tak mi prosim napis potom, co vsetko beries, my sme boli na poradni v piatok aj ockovani tretom.

luculiatko
20. máj 2012

@zuziq8 inak tiez som pocula ze na niektorych hoteloch sa kociky poziciavaju ale nato sa asi spoliehat nebudemem. a ako tu citam lekarnicka musi byt. inak vzdy som brala zakladne lieky aj sama pre seba ked sme isli na dovcu a je jedno kde,clovek nikdy nevie. No dufam ze nam dovolenka vyjde a ze nic nezabudneme

katarinajurikova
20. máj 2012

Baby ja mam pre najmennsieho takyto zoznam:
kase inst.,sunar,cajik,kanvica,hipp hotove jedla(aspon par),raid do zastr.,off detsky,opalovak,po opalovani asi biodermu,plienky normal+na plavanie,sudocream,tricka,mikinku,nohavice,kratase,ponozky,sandalky,tenisky,pyzamko,jasne ze flasky,ponco,vlh.utierky,kruh na plavanie.
Lieky nam vsetkym.:
sab simplex,panthenol,fenistil,smecta,biopron forte,ibuprofen,nurofen sir.,kulisek,kvapky do usi,do oci...
@luculiatko
@zuziq8

luculiatko
20. máj 2012

@katarinajurikova inak co sa tyka plienok ja zoberem tie do vody a normalnych len par lebo my sa akurat ucime chodit na nocnik tak hadam sa nam tam podari sa od plienky odnaucit 🙂

larmimi
20. máj 2012

@katarinajurikova ja mam este kefu na flasky a trosku jari na umyvanie 😉 ci to patrilo k flaske ? 😀

katarinajurikova
20. máj 2012

@larmimi hihi to mam napisane pod inym zoznamom 😀 😀 aj koliky 🙂

pacica
20. máj 2012

ahoj.ja sice deti este nemam,ale my sme boli v antalii a v hotely saritas a bolo tam velmi vela deti.od babatiek az po 4 rocne.bol tam bazenik pre ne a celkovo okolie bolo vyhovujuce pre take deti.my sme tam boli na konci maja a mozem povedat ze akurat tam bolo 🙂

katka512
20. máj 2012

Ahojte baby ako budete riesit pase a peniaze...nechavate to vzdy na izbe alebo to davate do trezorov ...kolko zhruba stoji pozicanie trezoru?

tanya6
20. máj 2012

@pacica Ahoj, ak sa mozem opytat na ten hotel Saritas. Ako to bolo so stravou? My tam ideme o dva tyzdne, dcera ma 17 mesiacov, tak mam z toho trochu obavy. Bolo to v pohode? A co sa tyka plaze a mora, to bolo ako? Vdaka

katarinajurikova
20. máj 2012

@katka512 hm to aj mna zaujima

ress
20. máj 2012

@katka512 My sme mali vždy v trezore všetko, platili sme 1€/deň

pacica
20. máj 2012

@tanya6 ahojky.no co sa tyka jedla hm.velky vyber tam je az moc,ale slaby vyber ovocia.ale tak dalo sa.vela vseliakych sladkych cukrovin tam bolo,ale my sme tam boli na 2 tyzdne takze sa mi zdalo to jedlo furt dookola,ale v pohodicke.najedli sme sa az az,takze sa mozte tesit.ak chces mozem ti ukazat fotky ako tam bolo.davajte si pozor do akej budovy vas daju,pretoze tam su az 3 budovy ktore su oznacena A,B,C.chceli sme byt v Acku pretoze mas vyhlad na more a tak a zevraj su tie izby aj krajsie.nas dali do C na prizemie a ta izba bola hrozna!!plakat sa mi chcelo,pretoze to bola svadobna cesta a keby si videla tu kupelku otras.tak sme prehovorili ich aby nas umiestnili okamzite niekam inam tak nas dali o par poschodi vyzsie a tam bolo pekne.bola som spokojna 🙂 ale tie vane maju zvlastne a tie su vsade,tak sa nezlakni 😀.kazdy vecer je tam zabava,takze ked budete v ACKU tak vas bude rusit nocny klud,takze to Cko bolo na nieco dobre.budete mat allinclusive?ak ano,tak sa vam to oplati s tym jedlom.cez den tam je bufet,kde varia,takze hladni nebudete urcite.maju tam pekny parcik,kde je aj pav,takze pekne fotky si mozte spravit.ten hotel je hned pri plazi,takze vyhoda obrovitanska len musite prechadzat cez cestu.bacha na auta! turci su hrozne nebezpecni.tam nepoznaju pravidla cestnej premavky a chodia aj na cervenu.plaz je v poriadku.nieje spinava,ale pouzivajte obuv.neviem v akom obdobi tam idete,tak sa moze stat ze bude trosku spinava od rias,ale to nevadi.more je peknucke,niekedy su brutalne vlny na ktorych sme sa riadne zabavili,ale bacha,su tam skaly,takze tiez davajte pozor.je tam viacero plazi,ktoru si mozete vybrat,ale za lehadka za plati tusim euro?take nieco.my sme navstevovali aj tu kleopatrinu plaz ktora je pieskova.pekna plaz to je,takze odporucam si ju pozriet.urcite si zaplat za tavu,krasny zazitok to je 😀.myslim,ze s babatkom to budete mat v pohodicke,ako som vbravela je tam maly bazenik pre deti s toboganom.pytaj sa co potrebujes,lebo toho je vela popisat o tom 😀 hlavne mi napis ci mate to allinculisive a v akej budove budete.inak je tam masaker rusov!!

ress
20. máj 2012

Ešte sa chcem opýtať, koľko stupňov býva v júni? Dá sa v noci (resp. večer) vydržať v pohode v krátkych nohaviciach a tak? A čo more? Myslíte, že už bude teplé? Boli sme od 7.7. ako som už raz písala a mali sme strašne horúco, voda bola tak akurát, nie studená, ale osviežila, no chceli sme ísť skôr a nevieme sa rozhodnúť, či od 16.6. alebo 23.6. Deti máme už veľké, čiže to to neovplyvňuje

mikina44
20. máj 2012

@katka512 V dobrých hoteloch máš trezor zdarma, v iných za ne pýtajú, ale nie je to až tak moc, my sme na prvej dovolenke v turecku, ked sme ešte nevedeli, aké hotely hľadať platili myslím okolo 900 sk ešte vtedy...ale hovorím,v lepších hoteloch je zdarma...

aliza
20. máj 2012

@larmimi
@ivetka5 my ideme az koncom jula, 24., viem, bude horuco, ale my to tak mame radi 😀. Skor sme nemohli, dcera ma skolu este aj v juli. Dufam, ze bude super. Vraj hotel je uz starsi, ziaden luxus, ale ten areal vonku je fantazia, najma pre deti, na to sa najviac tesime.