Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

pacica
21. máj 2012

@patka1987 tak to si potom vychytala fakt ze luxusny hotel.ja som tam bola len raz a aj mi stacilo.akoze super tam bolo,aj krasne fotky mame,ale uz by som vyskusala radsej inu destinaciu,pretoze ak mam byt uprimna,normalne by sme sa smanzelom bali,ze zas nevychytame ten hotel co by sme s nim boli maximalne spokojni.ale to preto vravim,lebo bola som aj v inych destinaciach a tam to vyzzeralo naozaj inak a moc sme porovnavali tak to preto bude tym

jujka7
21. máj 2012

@pacica
dakujem krasne za nazor,hladame dalej a potom dam vediet ako bolo...

jujka7
21. máj 2012

@patka1987
ahoj,spytam sa aj teba lebo vidim,ze mas deticky a zrejme zo skusenosti pises o Turecku.Kam mame ist s 2 rocnym dietatom...aky hotel?...dik.

pacica
21. máj 2012

@patka1987 no ved jasne.my sme vyberali hotel hlavne z recenzii ludi ktori tam boli a proste som hladala ten co bude pre nas ako tak vyhovujuci.akoze bol v niecom,neviem ci aj ty si mala v tom hotely tak malo ovocia ako my,ale to nas najviac stvalo ze za cele 2 tyzdne sme jedli len 2 druhy ovocia a to melon co bolo akoze super ale aj to nam podavali raz za tyzden a nejake gulocky ako zlte slivky ktore boli brutalne kysele ako nedozrete,no oni to akoze lubia 😀D

patka1987
21. máj 2012

@pacica jasne, kazdy ma ine predstavy... My chodime pravidelne do turecka a fakt spokojnost maximalna.... Chodime vacsinou do inych hotelov ale super. Ono je pravda ze niekedy je hotel na fotkach super a prides a otras, jasne su aj take skusenosti, a preto odporucam min 4* hotely, najlepsie 5... ;)
@jujka7 no my hladame tiez babyfriendly hotel, kedze tento rok sa chystame s drobcekom 1x... Ale my len alanya..

patka1987
21. máj 2012

@pacica fuuu, nie my sme mali tolko ovocia ze sme nevedeli co jest skor... A to ste kde a v akom hotely boli?? Tak je jasne ze ak mate zle skusenosti, uz vas to tam netaha ale my napr by sme ani nikde nechceli uz ist... ;)

pacica
21. máj 2012

@jujka7 hlavne hladajte podla recenzii.ja som tak vyberala hotel.drzim paste 🙂 a daj vediet

pacica
21. máj 2012

@patka1987 akoze ja vobec nelutujem ze som tam bola a ze som bola v hotely v akom som bola,ale kebyze nepovieme recepcnemu ze sme na svadobnej ceste tak prespavame cele 2 tyzdne na prizemi v hroznych podmienkach 🙂 ale nastastie to dobre dopadlo

grimaska4
21. máj 2012

@patka1987
ved to iste mas vsade,aj v grecku s tymi hotelmi,my si vyberame len 5 hviezdickove,priatelske k detom,zatial sme sa nesklamali

pacica
21. máj 2012

@patka1987 zalezi mozno v akej oblasti ste boli,lebo my sme boli v tej antalyi a v hotely saritas

jujka7
21. máj 2012

@patka1987
a myslis ze deti zvladaju tu cestu do Alanye v autobuse z letiska je to predsa trosku dalej,ake stare mate babo

jujka7
21. máj 2012

@grimaska4
ahoj,
v ktorom hoteli v Turecku ste boli s detmi spokojni

pacica
21. máj 2012

@katka512 😀

katka512
21. máj 2012

@pacica no ja som sice podla rezencii hotel nevyberala ale dala som na slecny v cestovke ktore to maju pochodene a mam snimi dlhorocnu skusenost tiez ideme do 4hviezd.hotela a rezencie som citala az po zajednani kedze to bolo dost na rychlo mali sme ist do ineho hotela ale zrusili let z SK.........viac bolo dobrych rezencii ale boli aj zle tak som zvedava lebo aj motyka moze vystrelit 😀 😀 😀
a este som si priplatila za lepsie izbu tak som zvedava.
Ideme 1x s malym ale na druhy rok zase budem o nieco mudresia a budem vyberat ci uz najprv podla rezencii alebo aj tu stem na MK 😎

ress
21. máj 2012

My sme mali 4* hotel, všade čisto, vaňu sme mali normálnu, ako aj doma 😀 Takže by som nehovorila, že 4* hotely nie sú hotely na úrovni (áno, nájdu sa aj také samozrejme). Fakt sa nemôžem ani na jednu jedinú vec sťažovať, bolo tam krásne, tento rok hádam znovu 😉

zuziq8
21. máj 2012

@avenev takze my z liekov berieme paralenove capiky na teplotu, kvapky do oci ocuflash, Stodal sirup na kasel (to este neviem ci isto vezmem), Hylak kvapky na hnacku, rehydratacne vrecka Kulisek, Cocculine na zvracanie, Fenistil kvapky a gel, pre istotu repelent, aloe dezinfekcny sprej, a aloe gel po opalovani. + leukoplasty, obvaz... to je snad vsetko...

patka1987
21. máj 2012

@pacica aha. My chodime len do alanye, minuly rok sme boli v beleku a super bolo

patka1987
21. máj 2012

@jujka7 no toho sa bojim, ved to su 2 hodiny a mala nam cirkusuje aj v aute... V septembri bude mat rok

grimaska4
21. máj 2012

@jujka7
v ali bey park,su tam aj tobogany dokopy 15,piratska lod

zebricka23
21. máj 2012

ja som si napisala takyto zoznam...liekov..

teplomer

naplaste

gazu

obvaz

sirup na teplotu - panadol,nurofen

kvapky do oci - oftalmo septonex

kvapky do usi - burrow kvapky

kvapky do nosa - nasivin

lieky na kasel - stopptusin,mucosolvan, hedelix, solmucol (nie vsetky....su to len tipy na lieky z tohto druhu)

lieky na hnacky - smecta ,hylak

probiotika - nutrolin b, biogia

na postipanie,alebo alergicku reakciu - fenistil kvapky,fenistil gel

nieco proti spaleniu

na dehydrataciu - kulisek

dettol na rany

morska sol do nosa

zuziq8
21. máj 2012

@zebricka23 ja som este rozmyslala ze nejaky Zodac na alergiu vezmem, ale zabudla som sa dnes spytat, ci to mozu aj deti 😕

zebricka23
21. máj 2012

@zuziq8 toneviem....ale maly raz bral zyrtec v kvapkach.....toto som skor pisala zoznam pre deti...pre seba dospelych len ibalgin,nejake cmulacie cukriky na hrdlo, paralen a pre mna tiez male baleni zyrtecu...keby nieco

zuziq8
21. máj 2012

@zebricka23 ja som tiez pre malu myslela, pre nas beriem len paralen na teplotu.

katka512
21. máj 2012

Baby a ked ste si priplatili za lepsiu izbu mate napisane aj natom papieri o ubytovani. ????
Lebo ze klasicke izby su Low ci ako štandart su lepsie 😅

alienka73
21. máj 2012

@zebricka23 super zoznam🙂,
@patka1987 my sme boli ako slobodni v Alanyi a sli sme z letiska 3 hodiny, cakali sme na niekoho na letisku kto zabludil a potom sme zas rozvazali vsetkych po hoteloch lebo nas hotel bol najdalej😢 takze s detmi sme si trufli zatial iba na Side.

patka1987
21. máj 2012

@alienka73 do side je aka dlha cesta?

alienka73
21. máj 2012

no je to 55km tak cca hodina, samozrejme ak nebude nejaky problem 😲

makaci
22. máj 2012

@katka512
MY JEDEME 5.6., UŽ HO MÁME OD VÁNOC ZAJEDNANÝ. TAKY JEDEME POPRVÉ. NA 14 DNÍ.
SE MOŽNÁ UVIDÍME, NA JAK DLOUHO JSTE TAM VY?

martuska75
22. máj 2012

@pacica podľa recezií ten Saritas bol fakt hrozný hotel, takže možno máš teraz taky názor na Turecko všeobecne. Ten hotel nemá ani oficiálne 4* ale len 3+ a reálne podľa tripadvisor len 2 a kúsok ☹ Myslím že mne tu baby radili v turecku s deťmi najlepšie min4 lepšie 5 * inak je to asi lotéria, lebo kolegyňa bola v 3* a bola spokojná.

zebricka23
22. máj 2012

@pacica tiez si myslim ze ste skor natrafili na zly hotel...a preto mas tento pocit....aj znamy isli na last na ruletu...a skoncili v hroznom lacnom hoteli....3 krat ich stahovali a tiez by sa uz nevratili.....
mysme boli v turecu dvakrat a kupelka...bola fakt vzdy na urovni ako izby..a takisto sluzby......a neviem nic zle povedat na turcov.....v hoteli su casnici velmi mili,ochoti......co sa mne moc nepaci su predavaci, ak uz nemas chut zjednavat...tak by ta asi rovno z obchodu vyhodili ......a preto mi sme druhykrat co sme tam boli ani moc po obchodoch nechodil.....lebo oni si mysliaze predavaju original veci a take ceny uz aj za to pytaju.......