Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katun
22. máj 2012

Baby, neviete ako to je, ked ide nas syn so starymi rodicmi do Turecka na dovolenku? Musi mat nejaky papier od nas rodicov, ze ho pustame? je to mozno blbost, ale kedysi neico take bolo potrebne pri ceste do chorvatska. Syn ma ine priezvisko ako stari rodicia, ma svoj vlastny pas.

tanya6
22. máj 2012

@katun ahoj, ja som citala v jednom casopise, ze najma pri vycestovani z Turecka, pozaduju nejake povolenie, ak dieta necestuje s rodicmi, dokonca aj ak cestuje len s jednym rodicom, tak pozaduju povolenie od toho druheho

evaviki
22. máj 2012

@katun jj, mal by mat nejaky papier ověřeny u notara, ze moze ist s nimi.. Moji rodicia to tiez mali, ked brali vnuka na dovcu..

macocha
22. máj 2012

@katun áno, zrejme je to pravda. Nám dokonca v cestovke priamo dali také tlačivo, čo má vyplniť otec, ak dieťa ide so starými rodičmi. Podčiarkujem otec 😒 Ak ide s dieťaťom otec bez matky, zrejme povolenie nepotrebuje... ale to je mimo témy. Akurát že nehovorili, že by to malo byť aj notársky overené 😕 Alebo som niečo prepočula?

Ale zas ten podpis pred notárom stojí cca 2 eurá, tak Ty s tým nebudeš asi mať problém, ak si v kontakte s otcom dieťaťa.
Drahší by bol úradný preklad, to je 20 eur za stranu, ale aj to sa dá zvládnuť. Lepšie, ako by mali byť v zahraničí problémy.

ivkapon
22. máj 2012

@zuziq8 môžu, je aj zodac sirup, tablety treba deliť

ivkapon
22. máj 2012

@alienka73 mám rovnakú skúsenosť ako ty.

katun
22. máj 2012

@tanya6 @evaviki @machocha dik baby, uz som napisala aj na zastupit.urad v ankare, na ministerstve zahranicnych veci som tiez nieco nasla na stranke - splnomocnenie, takze to dam overit u notara pre istotu tie podpisy. radsej, akoby sa mali vratit, ze ? 😎

trixi
22. máj 2012

@katun ano, ak ide dieta so starymi rodicmi tak musi mat suhlas rodicov, ze suhlasia s vycestovanim dietata. A notarsky sa overuje podpis. Ja mam tlacivo v anglictine. Ak chces, tak Ti ho poslem. Neviem, ci to vyhovuje Turecku, vyhovuje to USA a Kanade 😉 .

larmimi
22. máj 2012

@katun ahoj, moji rodicia brali moju malu (v tom case mala 5rokov) na Mallorcu a veru nemali nic take,len pas...a pohoda 😉

katun
22. máj 2012

@larmimi No hej, ale oni idu do Turecka, predsa len je to mimo EU.. radsej to vybavim, ako by sa mali vratit ak by to nemali..

larmimi
22. máj 2012

@katun ano suhlasim, radsej nech nieco maju pre istotu 😉

zuziq8
22. máj 2012

baby a ako to riesite s pasmi a peniazmi na izbe? prenajimate si trezor, alebo nechate len v kufri na izbe? 😕

trixi
22. máj 2012

@katun ked som objednavala dovolenku pre mna + Matej a moju segru + jej syn - obe nie sme vydate, deti maju ine mena ako my - v cestovke si mysleli, ze asi nie su to nase deti - tak mi napisali, ze v pripade ak necestujeme do Turecka s vlastnymi detmi je POTREBNE mat povolenie rodicov na vycestovanie s inymi pribuznymi-ci uz tetami, starymi rodicmi. Odpisala som im, ze deti su nase. Tak sa mi ospravedlnili, ze v tom pripade nepotrebujeme ziadne papiere ani od partnerov (otcov nasich deti 😉 )
@zuziq8 - trezor na izbe - v niektorych rezortoch v cene izby (v 5*) alebo za poplatok, minuly rok to bolo 1 € na den v 4* hoteli, v 5* sme to mali v cene.

katka512
22. máj 2012

@makaci nestretneme sa lebo my sa 04 .06 uz vraciame domov 🙂 .....a podla coho ste vybrali Saphir hotel niekto Vam ho odporucil?????????
@zuziq8 ja tiez bud trezor ale na kufri budem mat zamok tak asi tak snad by kufor z izby neukradli 😀 😖 😠

zuziq8
22. máj 2012

@katka512 ja by som asi nechala v zamknutom kufri, presne, snad nezmizne cely kufor 😀 terzor vezmem ak bude za normalnu cenu- 🙂

makaci
22. máj 2012

@katka512 JEN PANÍ V CESTOVCE, ŽE UŽ TAM BYLO HODNĚ LIDÍ OD NICH, A VŠICHNI SPOKOJENI, TAK UVIDÍME...., JEDE TAM V TU SAMOU DOBU I JEJÍ BRATR, TAK SNAD BY MU NIC ŠPATNÉHO NEDOPORUČILA.

jujka7
22. máj 2012

@grimaska4
dik,pozriem

jujka7
22. máj 2012

@patka1987
mas maly vydrzi v aute tak hodinu a potom vystraja....vasa mala je ozaj mala,ale kamoska bola pred rokom s rocnou a vravela,ze v pohode,boli v Side v Iberotel Palm Garden,ale ma este dvoch starsích synov.Chvalila si to tam

patka1987
23. máj 2012

@jujka7 vyzera krasny ten hotel, len skor ako take apartmany, nie hotel, ci??

katka512
23. máj 2012

@makaci tak uvidime 😎 😀

larmimi
23. máj 2012

tak vcera som stretla pani z pasoveho tak som sa jej spytala a poradila mi ze radsej si mam pre maleho vybavit ten pas....aj ked sa vraciame 10teho...tak uz nestihame musime si priplatit ten rychlejsi 😒

zuziq8
23. máj 2012

@larmimi pas ti urcite netreba... my sa vratime 16teho a nedavame robit malej 🙂 toto pisala par stran do zadu jannas: pytala som sa priamo na tureckej ambasade, do terminu 26.6.2012 dieta do 5 rokov, ak je zapisane v pase rodica nemusi mat vlastny pas a rovnako nie je potrebna ani plna moc od druheho rodica ak tento necestuje spolu s dietatom...
takze z toho vyplyva ze Vam pas urcite nebude treba, a je to priamo od tych najkompetentnejsich 🙂 nie od nejakej pani co si mysli ze by bolo dobre... 🙂

larmimi
23. máj 2012

@zuziq8 no tak zas neviem 😀 😀 ta pani robi na policii priamo na pasovom a ona povedala ze to turci nemusia akceptovat tak ja teraz fakt neviem..... 😕

zuziq8
23. máj 2012

@larmimi no ja si myslim ze je podstatne to, co povedia na tureckej ambasade 🙂 mne to pride tak, ze ta pani na pasovom si precitala akurat ten novy zakon a z toho ti povie ze je to tak,ale nemusia to akceptovat... ale zjavne sa tym viac nezaoberala 🙂 my ideme 6.6 - 16.6 a nedavame robit, verim tomu co povedali na ambasade 😉

abbey1
23. máj 2012

@zuziq8
@larmimi Ak máte dieťa zapísané v pase, určite vám pas netreba. Platia naďalej tie zápisy.

zuziq8
23. máj 2012

@abbey1 ale nie vsade tie zapisy akceptuju, no v turecku urcite ano, aspon do toho 26.teho

zebricka23
23. máj 2012

do 26teho stacia tie zapisy...po tomto termine by som to uz bez pasu neriskovala.......

katarinajurikova
23. máj 2012

neviem no nechcem tu poucovat,ale aj pani na pasovom aj v cestovkach chodil mail,ze treba aby malo kazde dieta pas,SR si to zle vysvetlila,kdesi tu bol aj clanok o tom,urcite by som neriskovala a nesla by som bez pasu.
Ale to je na kazdeho zvazeni,ci bude riskovat problemy za tich 8 eur to nestoji.

zuziq8
23. máj 2012

@katarinajurikova aj ja som videla ten clanok ze SR si to zle vysvetlila, lebo na SR to tak podali ze do pasov sa zapisuje len do 26.teho a tie zapisy potom dalej platia, ale malo to byt ze do 26.teho plati ked je dieta zapisane (aj to nie vsade), a po 26.tom uz urcite treba pas... ale ako som tu pisala, jedna pani sa informovala priamo na tureckej ambasade a povedali ze do 26.teho urcite staci mat dieta zapisane, tj., nepotrebuje vlastny pas.. a teraz ked chce niekto pas pre dieta,do dvoch dni stoji myslim 32 €, takze to uz nie je taky lacny spas podla mna. 😒

katarinajurikova
23. máj 2012

@zuziq8 podla toho kedy odchadza pas som mala pre maleho do 14 dni vybaveny,akurat pisem,ze by som ja osobne bala vycestovat bez pasu s dietatom,tu na sk ta pustia a naspät mozu robit problemu,ale kazdy podla svojho uvazenia kona .