Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuziq8
27. máj 2012

@adka12 Ja som tiez nenasla na nete nejake uchvatne recenzie na nas hotel Belinda, ale bola tam kamaratka pred rokom a ona bola spokojna a odporucala, tak uvidime 🙂
inak ako to je, Belinda club a Belinda club family su v jednom komplexe? 😕 ked citam rozne stranky a katalogy,stale mi z toho vyjde nieco ine 😅 raz ze su v jednom, potom ze su to 2 rozne hot. komplexy, potom ze BC je hotel a vilky su BCF a mam v tom trosku chaos 😀

adka12
27. máj 2012

@zuziq8 no to neviem, mne povedala pani v cestovke, že hotel je inde, a že je dalej od plaze, takže to sme zamietli. Ja som chcela tie vilky, ale už boli vypredané. No pani urobila zázrak a posunula nám jednu rezerváciu od iného klienta, tak sme to hned vyplatili a dala to nám. Pýtala som sa jej na tie horšie vilky a povedala, že my ideme do tých lepších, že sú cca 150m od hlavnej budovy (teda neviem či od hotela alebo ako to je) a tie horšie vilky sú cca 900m od hlavnej budovy a tiež dalej od pláže. Takže fakt neviem, ani to neriešim, len teda dúfam, že za tie prachy budeme spokojný. Ja som dosť náročná čo sa týka čistoty, stravy a mora. Nato si potrpím 😀 😀 😀

zuziq8
27. máj 2012

@adka12 no viem ze hotel Belinda je inde, my to mame tak cca 400 metrov k moru, ale vraj to je merane po ceste a da sa ist "skratkou" pomedzi hotelove komplexy... 🙂
900m? 😲 no to je dobre, nam povedala ze su tak max 500 m od tej hlavnej budovy - a to ked sa do tej hlavnej budovy budu chodit stravovat, tak sa pekne nachodia 😀
ja hlavne dufam ze bude z coho vyberat pre malu na jedenie, aj ked ona spapa vsetko, ale predsa len musim trochu davat pozor aby tam nesrotovala vsetko zaradom 😝

adka12
27. máj 2012

@zuziq8 neboj, vraj majú detský bufet a moja ked mala rok, tak jedla úplne všetko čo bola. Snažila som sa vyberať veľmi nekorenené, cestoviny, zemiaky a to čo mala rada. Polievky vtedy veľmi nejedla. Teraz už bude zase špekulova, lebo je väčšia, takže už vidím, ako budú odnášať plné taniere, lebo slečna si to rozmyslí 😀 😀 😀

abbey1
27. máj 2012

@zuziq8
@adka12 My ideme do Belinda Beach club a na tie sú výborné recenzie a máme ich poradené z prvej ruky. Tak sa nebojím o úroveň a hlavne na pláž sú samé chvály.
Len našej staršej dcérke padol iný hotel do oka.Tak ešte do zajtra máme čas na rozmyslenie. Zajtra budem múdrejšia.

katy1979
27. máj 2012

@alienka73 podla predpovede co akuat pozeram do 2.juna by malo byt cez den tych 26-28 potom je to ako kedy ale vacinou je to cez 30stupnov. obcas sa tam mihnu teploty 35-36 stupnov.
My ideme siedmeho a ak ich predpoved vydrzi tak vacsinou budeme mat 35.
Co mne teda osobne nevadi hlavne nech neprsi a nie je zima

abbey1
27. máj 2012

@zuziq8 Čo ja mám info, tak Belinda club a Belinda family sú síce rozdielne vilky, ale využívajúce rovnaké služby a animácie.

alienka73
27. máj 2012

@katy1979 fuha tak zas 35 az nemusim 😅 ale tak vzdy lepsie ako 24. Moj muz sa potesi 🙂 . Dnes na nete hladal taku dlhodobejsiu predpoved a tiez vycital ze od zac. juna tam bude najprv kolo 28 a potom kolo 30, co mi uuuplne bude stacit no zas more bude este asi studene.

katy1979
27. máj 2012

@alienka73 tak voda ma zevraj 23 takze uvidime. tiez som za teplejsie more ale tak snad to az take studene nebude. A tych 35 sa tam da urcite bez problemov prezit. Tam je ina vlhkost vzduchu tam to nepride ako nejaka horucava

alienka73
27. máj 2012

@katy1979 no ja som bola raz v turecku a bolo to v auguste a tusim bolo kolo tych 36-38 stupnov a teda na plazi o.k , sli sme do mora ked bolo teplo ale ked sme chceli ist cez den na prechadzku tak sme to olutovali, kazdu chvilu sme stali pod nejakym stromov aspon v akom takom tieni.

katy1979
27. máj 2012

@alienka73 tak 38 by bolo uz aj na mna vela. ja som teplomil len moje deti a moj muz az tak teplom nadseny nie su. preto som volila jun.

bosacka
27. máj 2012

nam sa to tiez krati - ideme 14.6. do side a minule som rozmyslala, ako je to s peniazmi tam? uz tu niekto pisal ze v cestovke radili 100€ na osobu. oplati sa menit peniaze tam? ci funguju ciastocne aj na eura? alebo dolare? a davalli ste, ked ste tam boli sprepitne? kolko asi? ja som zatial bola tak v taliansku a chorvatsku, tak neviem taketo info... 😅

katy1979
27. máj 2012

@bosacka my si berieme nejaku hotovost. lebo vsak viza treba na letisku zaplatit a zatial pocitam s tym ze im na recepcii dam ńejake euro do pasu pre istotu kvoli izbe. A ak bude treba vyberieme z bankomatu

katy1979
27. máj 2012

baby ja mam inu otazku. ako to riesite s kyblikmi ci lopatkami pre decka. beriete z domu ci sa to da bez problemov kupit hocikde?

abbey1
27. máj 2012

@katy1979 Určite nebudem brať. Malá aj tak bude pýtať, keď tam uvidí plné obchodíky a väčšinou za babku. S Tureckom teda ešte nemám skúsenosť, ale vždy to tak bolo. Nové je pre ne nové. 🙂

alienka73
27. máj 2012

@abbey1 ja si myslim, ze tam tie hracky do vody budu trosku drahsie v hoteli ale asi tiez nevezmeme , hlavne kvoli vedierku, toto trepat nemienim a zvlast nie 3jmo🙂 a nocnik tam beriete?

katy1979
27. máj 2012

@abbey1 no vsak to ze neviem ako to tam funguje. samozrejme ak zbadaju nove tak to budu chciet. asi im pre istotu zbalim nejake dve lopaticky a par formiciek. to mi kufor nezaplni.

katy1979
27. máj 2012

@alienka73 my berieme cestovny nocnik a redukciu na zachod.

abbey1
27. máj 2012

@alienka73 To si ma teraz zaskočila! My sme cez deň prakticky bez plienok a má svoj obľúbený nočník. tak to bude sranda. Snáď kúpime tam a presvedčíme slečnu, že i ten je super. 😀

alienka73
27. máj 2012

no my este nie sme bez plienok ale doma chodia na nocnik a minule sme boli na vikend prec a oni si pytali nocnik 🙂 , ako vyzera ten cestovny?

katy1979
27. máj 2012

@alienka73 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7858011&tab=9
su k tomu take akoby igelitove sacky so vsavou vlozkou takze hocikde rozlozis vycikaju sa ci vykakaju sacok zaviazes vyhodis. nocnik zasa sklopis na placku a beries dalej. da sa to pouzit aj ako redukcia na zachod. kolkokrat nemam cas nahanat zachod ci tam rychlo utekat a toto mam hned po ruke a zmesti sa to pod kocik ci do tasky.

alienka73
27. máj 2012

@katy1979 nevyzera to zle ale tak neviem, jednak ci este stihnem zohnat a ci za to dam 19 euro na jednu dovolenku...ale dik za tip🙂

katy1979
27. máj 2012

@alienka73 ja si nepamatam kolko som za neho dala. ale mam pocit ze to bolo menej. len to bolo kupovane v mothercare v bratislave a je to par rokov dozadu. mozno existuju aj lacnejsie alternativy

binki
28. máj 2012

tento týden je i u nás "nahoře" v Istanbulu stabilních 25, takže u moře bude hezky...

zuziq8
28. máj 2012

@katy1979 a kolko davas do pasu kvoli izbe?

zuziq8
28. máj 2012

inak my berieme vedierko, lopatky a tak, keby sa nezmestilo neberieme a kupime tam, ale kedze sa zmesti, berieme nase...tiez si myslim ze vsetko to tam bude troska drahsie 🙂

janinkad
28. máj 2012

@alienka73 tak mne sa teda nerozpadlo nic,a to som kupila malemu aj tricka za 2 eura,co mali vypredaj a drzia doteraz.ale kupili sme aj drahsie,aj Mcquinovu sustakovu za 30 eu a drzi vsetko,od ponoziek cez spodne pradlo aj tenisky,ci uz detske al.dospele.

larmimi
28. máj 2012

@lutsousek tak vy uz to mate za par 😅 ja uz tiez pekne stresujem co este treba !!! a stale dokola rozmyslam este beham s malou po doktoroch, kupujeme nove auto no mame toho vela 😝
do lietadla neberiem nic specialne len ako hovoris, hracku chrumky, lebo ono v podstate najskor sa budu divat kde vobec su, o chvilu budu davat jedlo, potom mozno pospia, wc a tak a bude sa pristavat...krasne si to predstavujem ze ? 😀

katy1979
28. máj 2012

@larmimi ty si velky optimista s tym lietaním 😀 ale bodaj by to bolo tak ako si predstavujes. mne uz teraz dupkom vlasy stavaju. lebo dve hodiny na letisku let a potom este autobus. neviem kto z nas bude viac na prasky

@zuziq8 asi 20eur.

tehula
28. máj 2012

ahojte, aj mna to caka o par dni, Turecko s 2 detmi -3 a 1rok. Desim sa najma cesty,lebo mam skusenost so starsou, ked sme leteli na Mallorcu a mala 1rok, tak v lietadle dost vyvadzala,kym sme odstartovali. Nejako nas nechceli pustit na drahu a nechali zavretych v lietadle ato uz nevedela obsediet. Letusky jej tam nosili hracky a zabavali ju, nastastie potom zaspala a teda nebol problem s tlakom pri odlete a pristavani.....dalej zas presun autobusom, co trval hodinu, teraz bude trvat aj 2hodiny. No dufam, ze prezijem v zdravi, lebo mladsia je trochu zivel.
Ale vyhodou je, ak je dieta este kojene si myslim