Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

riamim
5. jún 2012

@seba1 A dá sa nechať na viedenskom letisku auto bez toho, aby sme skrachovali, alebo treba, aby nás tam niekto odviezol? Ako to riešite? A nevieme nemecky ani ceknúť, to by bol asi prúser. 😅

baklik
5. jún 2012

@seba1 a kontaktujete sa s nimi cez net alebo prostrednictvom slovenskych zastupeni?

monikapalo
5. jún 2012

@mirka907 odlet by mal byt 9.6. z KE, ale nieco sa deje, zrejme sa meni letecka spolocnost, dnes som bola v cestovke, este stale nemame pokyny 😠 a pani z cestovky sa tvarila velmi cudne, nemam z toho dobry pocit.

seba1
5. jún 2012

@riamim stačí anglicky, platili sme asi 40 za parkovanie, mm vyňúral, že dopredu sme kúpili parkovaciu kartu od jednej našej ck, ale ak sú dobré časy letov, dobrý je aj ten odvoz.

seba1
5. jún 2012

@baklik ja už roky beriem dovolenky cez www.nacesty.cz, vtedy ešte slováci nerobili nemcov, teraz už robia napr.settour, alebo tuireisecenter-týto robia aj v kamenných predajniach, ostatní asi väčšinou cez net, Nacesty máme overených majú super prístup, dobrá komunikácia a každý rok pekný kalendár máme od nich 🙂

rybanocka
5. jún 2012

baby tie, ktore sa vratite, hodte hned info ako bolo....my ideme az 21.6 do Incekum Beach resort, vcera som sa informovala na cas odletu, ale este mi nevedeli povedat...len dufam, ze to nebude vnoci, ideme s 4rocnym a 2 rocnym.... 😎

alienka73
5. jún 2012

@monikapalo a aku ste mali mat letecku spolocnost? Cez aku cestovku idete?

monikapalo
5. jún 2012

@alienka73 Ideme cez Kartago a mala to byt tusim SAM air - slovenska spolocnost, teraz vraj pojdeme s tureckou spolocnostou.

adka12
5. jún 2012

Baby čo ste sa vrátili, aké ste mali počko? Koľko stupoňov malo more? Treba aj dlhý rukáv na večer pre deti? A čo komáre? My letíme zajtra a večer chcem pobaliť, ale zase nie pol bytu 😀 tak by ste mi pomohli.

emily327
5. jún 2012

@poppy1 a kam idete do Grecka? My sme tiez chceli, ale odradila nas situacia v Grecku,ze ak by zastrajkovali, tak byt s malym dietatom na letisku hodiny navyse, dni.. tak sme sa rozhodli pre Turecko...

poppy1
5. jún 2012

@emily327 Ideme na Rhodos 🙂 Ono media casto prehanaju. Aj pred dvoma rokmi co boli tie strajky sme boli na peloponeze a uplne v pohode 🙂 uz delegat nas vital so slovami, nech neverime vsetkemu, co vidime v telke 😉 tak snad aj teraz bude dobre 🙂

aalinka
5. jún 2012

@zuziq8 ideme cez senecu, na pokyny z cestovky si budeme musieť ešte počkať nejaký ten týždeň 😖

@adka12 šťastnú cestu a príjemnú dovolenku, potom môžeš zreferovať ako bolo 🙂

emily327
5. jún 2012

@rybanocka jej vy idete do nasho hotela 😉 Ale my letime uz buducu stredu, dam vediet, ked sa vratime 😉 ale aj vam sa to posunie o jeden den, tak pojdete uz 20.6. letite so Saturom???

rybanocka
5. jún 2012

@emily327 hej so saturom, ale o zmene ma zatial neinformovali? to fakt? 😠 super, tak sa budem tesit na informacie od teba 😉 ....a uz vam dali cas odletu?

emily327
5. jún 2012

@rybanocka hej hej posunuli odlety o jeden den, lebo ze vraj menili letecku spolocnost. To len aby si vedela kvoli dovolenke mm :-/ nam sa to neunuvali ani zavolat alebo napisat, mne to len kamoska volala ☹ Zabit ich malo, lebo mm si nemoze len tak povedat v praci,ze no idem o den skor na dofcu.... a odlety, pravdepodobne v noci o 1:00 hod co je najhorsi cas aky moze byt ☹ fnuk a hlavne je to potom este asi 2.,5 hod. autobusom do hotela z letiska neviem si to ani predstavit, zvazujeme ist taxikom, bude to urcite omnoho rychlejsie.. len musime zistit co taky taxik stoji...

emily327
5. jún 2012

Je tu niekto kto bol v Turecku a pouzil taxik ako dopravu do hotela? Ak ano, kolko cca km bol vzdialeny hotel a kolko stal taxik? DAKUJEM

rybanocka
5. jún 2012

@emily327 jejdanenky, akurat vnoci som nechcela ist, to neviem ako krpci zvladnu 😲 a fakt vam ani nezavolali?

emily327
5. jún 2012

@rybanocka nie ja som jej volala a ona,ze hej ale ze to este nemaju potvrdene... no ze mame ratat s tym,ze poletime o den skor.. ved si tam zavolaj a uvidis co ti povedia. No ja si to ani nejdem predstavit ☹ Dufam,ze to tak nebude, ved mala ked mi zaspi o 21:00 a zobudim ju o 22:30 chuda a potom do 1:00 na letisku a ked zaspinka zobudi sa a zase do autobusu ach jaj, no mam z toho stres lebo fakt sa bojim ako to zvladne a cestovat v autobuse s tak malym dietatom, ktore nebude v autosedacke ☹

trixi
5. jún 2012

@riamim parkujeme na Cku, kartu mozes kupit od cestovky, alebo sa da kupit vopred, my kupujeme cca za 40 €, karta plati 260 hodin, co je nieco viac ako 10 dni. Tiez cestujeme cez rakuske a nemecke cestovky, uz pri vybere dovolenky viem, kedy letime. Co tu teraz citam tie sachy s odletmi, tak to je teda sila.
Minuly rok som si pocas celej dovolenky vystacila s par vyrazmi v turectine, par slov v nemcine (anglicky sa velmi nechytali) a inak velmi dobre sa mi hodila maturita a statnica z rustiny. Turci uz lepsie hovoria rusky ako nemecky 😉

spalka
5. jún 2012

@emily327 aj my ideme do incekum, ale az v juli a cez rakusky gulet... boli sme uz (inde) so saturom aj hydrotourom, nebola som celkom spokojna, aj ked hydrotour sa mi zda o trosicku lepsi, napriek tomu lietadlo meskalo z ba asi 2 hodiny, autobus potom na ceste spat na letisko... izba sa nam nepacila, ale po stazovani hned vymenili, co napriklad so saturom neurobili - v hoteli mi hned povedali, ze moja cestovka iny druh izieb v hoteli nema... o casoch kedy lietaju slovenske cestovky ani nehovorim, zda sa mi byt nefer, ze vzdy povedia, ze este presne nevedia, kedy sa bude letiet, pritom je skoro pravidlom, ze su to krkolomne nocne hodiny

spalka
5. jún 2012

@emily327 jaaaj a este som chcela, tu su fotky hotela od ludi, ktori tam naozaj boli a recenzie, tripadvisor pouzivam vzdy pri vyberani dovoleky 😉 http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297961...

ress
5. jún 2012

@monikapalo Aj ja teraz pozerám, že nám zmenili zo Sam Air na Freebird Airlines, ideme s Kartagom. Čas nám nezmenili, takže v pohode. A neboj sa, už som to tu raz písala, ale ten Sam Air majú proste málo lietadiel a veľa plánovaných letov, čo nestíhajú, čiže cestovky podpisujú zmluvy s inými spoločnosťami 🙂

katy1979
5. jún 2012

@emily327 tam viem kedze letime dnes v noci o 1,05 a naspat ideme poobede o 13,00. takze ja sa lucim na tyzden s konom. zbaleny sme utekam este do lekarne a drogerie a vecer smer turecko.

@bosacka do prince residence sme mali ist aj my. nakoniec sa uvolnilo miesto v asterii a tetusa hovorila ze ten je lepsi tak uvidime

katy1979
5. jún 2012

@rybanocka nam dali vediet vo stvrtok ze to zmenili ked som si prisla pre pokyny. a letime dnes. zevraj to dopredu nevedeli takze sa na zmenu priprav. vsetko posuvali o jeden den

katarinajurikova
5. jún 2012

Kocky letite niektora koncom juna s Travel service?

emily327
5. jún 2012

@katy1979 aha no v noci je to hrozny cas ☹ Tak stastnu cestu a uzite si dovolenku pa pa

marion
5. jún 2012

Maminky kedze idete na dovolenku aj s mensimi detickami kt. su este zavisle na mlieku tak ako to budete riesit. Nasa pije klasicke krabicove a ja ho ani neprevaram len zohrejem v mikrovlnke. Ale ked jej dam UM tak tiez vypije. Len teraz neviem ci zobrat UM a kanvicu na vodu. Alebo zobrat 5L krabicoveho mlieka a budem zohrievat v ohrievacke. 😀 😀 😀 Kupovat mlieko tam by som sa bala, a ked tak by som ho urcite chcela prevarit, co ale asi nie je mozne v hoteli. ☹ dakujem za akukolvek pomoc...

zuziq8
5. jún 2012

@marion ja by som na tvojom mieste zobrala UM a kanvicu, my tiez tak berieme, aj ked nasa pije UM uz len pred spanim 🙂

taaak, nas caka odlet uz zajtra 10.15 🙂 Drzte palce aby sme dosli v poriadku a nemali velke meskanie 😀 ked dorazime do Side a najdem net, dam echo ako tam je. 🙂

hanka.knizkova
5. jún 2012

@marion Taky beru UM a konvici,dcera stále UM vyžaduje ráno po probuzení..

@zuziq8 Tak štastný let a užijte si dovču 😉

marion
5. jún 2012

@zuziq8 @hanka.knizkova dakujem vam. My uz tiez vlastne mame len na noc a rano. Tak asi UM bude lepsie.
@zuziq8 stastnu cestu 🙂